مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h
مرسی، حتماً امتحانش میکنم. البته این روش ها بیشتر کار راه اندازه و به صورت دائمی نمیشه روشون حساب کرد، به قول آقا فرشید کیفیت و مدیریتی که خود مودم برای شیر کردن اینترنت داره یه چیز دیگه است.
اره رفیق ، قطعا ، فقط برای کار راه اندازی خوبه

• Like
Reactions: 1mohsen

beyondsnakes

عضو جدید
Dec 7, 2022
1
سلام دوستان
من یک radeon rx 580 دارم میشه یک سیستمی که باهاش متناسب باشه با بودجه ی بین 10 تا 15 میلیون پیشنهاد بدین ؟
به غیر از گیم یک مقداری کارهای محاسباتی هم میخوام باهاش انجام بدم و نیاز به یک cpu نسبتا خوب دارم

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام دوستان تو این برندایی که داخل موجود هستن HDMI در حد 10 متر چه مدلی پیدا میشه که 4k 60Hz واقعا ساپورت کنه؟
مثلا یکی دیروز گرفتیم K-net که بسته بندی خیلی شیکی هم داشت و همه جاش زده بود HDMI 2.0 تو سایت گارانتیشم زده بود 60 هرتز ساپورت میکنه ولی وقتی به تلویزیون میزدم تصویر نمیداد و باید تنظیمات HDMI 2 ـه تلویزیونو خاموش میکردم تا تصویر بده که در اون صورتم میرفت رو 30hz، الان اینا دارن دروغ میگن یا تلویزیون ممکنه با کابلای بلند هماهنگ نباشه؟
فرانت هم هست 10 متریش حدود 1300 قیمتش هست زده ورژن 2.1 ساپورت 8K/4k و 60/120 هرتز میشه به این اعتماد کرد خرید؟ چون این یکی پس دادنش ساده نیست.

و اگه این یکی واقعا 2.1 باشه و ساپورت کنه به تلویزیونی که پورتاش 2.0 هست وصل کنی تا همون 60 جواب میده یا باز ممکنه کلا تصویر نده؟
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من یک radeon rx 580 دارم میشه یک سیستمی که باهاش متناسب باشه با بودجه ی بین 10 تا 15 میلیون پیشنهاد بدین ؟
به غیر از گیم یک مقداری کارهای محاسباتی هم میخوام باهاش انجام بدم و نیاز به یک cpu نسبتا خوب دارم

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان)
(چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 12100F ‌BOX
(Intel Core i5 10400F)
(Intel Core i5 11400)
CPU
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME B660M-K D4
(ASUS PRIME H510M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۹۲۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۳۴۰ هزار تومانGREEN GP550A-UK PlusPower
یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase

سلام دوستان تو این برندایی که داخل موجود هستن HDMI در حد 10 متر چه مدلی پیدا میشه که 4k 60Hz واقعا ساپورت کنه؟
مثلا یکی دیروز گرفتیم K-net که بسته بندی خیلی شیکی هم داشت و همه جاش زده بود HDMI 2.0 تو سایت گارانتیشم زده بود 60 هرتز ساپورت میکنه ولی وقتی به تلویزیون میزدم تصویر نمیداد و باید تنظیمات HDMI 2 ـه تلویزیونو خاموش میکردم تا تصویر بده که در اون صورتم میرفت رو 30hz، الان اینا دارن دروغ میگن یا تلویزیون ممکنه با کابلای بلند هماهنگ نباشه؟
فرانت هم هست 10 متریش حدود 1300 قیمتش هست زده ورژن 2.1 ساپورت 8K/4k و 60/120 هرتز میشه به این اعتماد کرد خرید؟ چون این یکی پس دادنش ساده نیست.

و اگه این یکی واقعا 2.1 باشه و ساپورت کنه به تلویزیونی که پورتاش 2.0 هست وصل کنی تا همون 60 جواب میده یا باز ممکنه کلا تصویر نده؟
ممنون

متاسفانه بهترین راه تست کردن و خرید جنس با تضمین تصویر گرفتن هست.
در مورد فرانت بله، میشه اعتماد کرد و کیفیتش هم بالاست همیشه.
وقتی 2.1 رو ساپورت میکنه یعنی کیفیت سیگنالش برای پورت های سرعت پایینتر هم قطعا مناسبه و مشکلی نخواهد داشت.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
درود.
من قصد خرید یک کارت 3080 از برند گیگابایت سری eagle رو دارم که 12 گیگ رم داره.
به نظرتون انتخاب خوبیه؟ یا از برند دیگه انتخاب کنم.
لطفاً یه پاور مناسب این کارت هم معرفی کنید.
ممنون

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
ممنون
بنظرتون ارزش داره بجا فروش فقط سی پی یو رو آپگرید کنم به 5600x ؟ (کارت گرافیک و پاور رو ارتقا دادم)
گویا با آپدیت آخر بایوس B350 ـا هم از سری 5000 ساپورت میکنن رو صفحه MSI همین مادربرد تو قسمت Compability سری 5000 اضافه شده فقط نمیدونم بی دردسر میشه گذاشت روش یا نه.
چند شب پیش 5600 ـو گذاشتم روش، بدون مشکل بالا اومد نیاز به دستکاری هیچ ستینگی هم نبود اما یک مشکلی فقط به وجود اومد.
رمام که 3000 هست روی بایوس و سی پی یو قبلی تا 2866 اگه اشتباه نکنم میتونستم ببرم بالا بیشتر پست نمیکرد حالا بعد آپدیت تا 2400 بزور میتونم ببرم :| بیشتر دیگه نمیشه.
راه حلی داره حداقل به همون عدد قبلی برسونمش؟ و اینکه تفاوت پرفورمنس خیلی شدید هست اگه تو همین عدد بمونم؟

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
چند شب پیش 5600 ـو گذاشتم روش، بدون مشکل بالا اومد نیاز به دستکاری هیچ ستینگی هم نبود اما یک مشکلی فقط به وجود اومد.
رمام که 3000 هست روی بایوس و سی پی یو قبلی تا 2866 اگه اشتباه نکنم میتونستم ببرم بالا بیشتر پست نمیکرد حالا بعد آپدیت تا 2400 بزور میتونم ببرم :| بیشتر دیگه نمیشه.
راه حلی داره حداقل به همون عدد قبلی برسونمش؟ و اینکه تفاوت پرفورمنس خیلی شدید هست اگه تو همین عدد بمونم؟
یکبار همچین مشکلی رو بنده هم برخوردم بهش که بعد از ارائه دوباره آپدیت بایوس توسط msi حل شد. بایوس اگه بتا باشه باید صبر کنید هر چند اون مشکلی که برای بنده پیش اومده بود بایوس بتا نبود ولی msi سریع آپدیت داد فکر کنم خودشونم فهمیدن سوتی بدی دادن... ولی اگه آپدیت بدن و این رو فیکس کنن شما تا 3000 هم میتونید بالا برید.
لینک مادربرد بدید.
پرفورمنس تفاوت میکنه اره ولی بستگی داره به هدفی که دارید. به طور کلی آره تاثیر داره ولی نه به اون شدت.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود.
من قصد خرید یک کارت 3080 از برند گیگابایت سری eagle رو دارم که 12 گیگ رم داره.
به نظرتون انتخاب خوبیه؟ یا از برند دیگه انتخاب کنم.
لطفاً یه پاور مناسب این کارت هم معرفی کنید.
ممنون

بهترین انتخاب نیست، بردش معمولیه ولی کولینگش خوبه. اگر گارانتی دار هست بخرید. اگر هم قیمت مدل مشابه از برندهای دیگه نزدیک هست اونا رو هم در نظر بگیرید. مثل ASUS TUF یا MSI Gaming/Suprim X
پاور 750 وات معتبر برای این کارت کفایت میکنه.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
بهترین انتخاب نیست، بردش معمولیه ولی کولینگش خوبه. اگر گارانتی دار هست بخرید. اگر هم قیمت مدل مشابه از برندهای دیگه نزدیک هست اونا رو هم در نظر بگیرید. مثل ASUS TUF یا MSI Gaming/Suprim X
پاور 750 وات معتبر برای این کارت کفایت میکنه.
ممنونم.
من بیشتر به خاطر رم 12 گیگ این مدل رو انتخاب کردم. چون متاسفانه از برندهای دیگه، کارتِ 3080 با رم 12 گیگ یا خیلی کمه یا اصلا موجــود نیست.
به نظرتون برندهای دیگه با رم 10 گیگ انتخاب بهتریه نسبت به این کارت؟

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
سلام اقا فرشید
برای خرید لپتاپ تا رنج ۱۶ تومن استفاده وبگردی و فیلم چی پیشنهاد میکنید
بین سی پیو نسل ۱۱ i3 و نسل ۱۲ چقدر اختلاف قدرت هست؟ با رایزن ۵۵۰۰یو چطور
سوال کلی تر اینکه ایا واسه تفاوت این پردازنده ها برای کار روزمره بنچمارکهای مثل سینه بنچ و گیگ بنچ معیار خوبی هستن؟
نظر خودم روی این مدل هست
R1502ZA-BQ762 ایسوس
بنظر شما میشه رو ips level بودن اینا نسبت به پنل های tn حسابی کرد از لحاظ رنگ و کیفیت؟

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
بچه ها یه سوال
من یه موس basilisk X hyperspeed گرفتم، رو حالت بلوتوث که کار میکنم، مثلا اگه 5 ثانیه به موس دست نزنم، بعدش بخوام چه تکون بدم چه اسکرول انگاری یه مکس خیلی خیلی ریزی داره، انگاری مثلا خاموش بشه دوباره بخواد روشن بشه.
این طبیعیه؟ روال کارش همین طوریه؟
ولی با دانل در حد خیلی کمی تست گرفتم انگاری با دانگل درست کار میکرد.

ebibatboy

کاربر سایت
Nov 27, 2009
549
یه سیستم بدون کارت گرافیک می‌خوام برای کار روزمره. یه کوچولو گیمینگ با حداقل سیتینگ هم بد نیست

Core i3 12100 بگیرم که UHD 730 داره یا core i5 10400 که 630 داره؟

• Wow
Reactions: NHM

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم.
من بیشتر به خاطر رم 12 گیگ این مدل رو انتخاب کردم. چون متاسفانه از برندهای دیگه، کارتِ 3080 با رم 12 گیگ یا خیلی کمه یا اصلا موجــود نیست.
به نظرتون برندهای دیگه با رم 10 گیگ انتخاب بهتریه نسبت به این کارت؟

مدل 12 گیگی بجز 2 گیگ حافظه بیشتر تراشه‌ی قویتری داره و قطعا انتخاب بهتریه.
مدل 10 گیگی نخرید بهتره.

سلام اقا فرشید
برای خرید لپتاپ تا رنج ۱۶ تومن استفاده وبگردی و فیلم چی پیشنهاد میکنید
بین سی پیو نسل ۱۱ i3 و نسل ۱۲ چقدر اختلاف قدرت هست؟ با رایزن ۵۵۰۰یو چطور
سوال کلی تر اینکه ایا واسه تفاوت این پردازنده ها برای کار روزمره بنچمارکهای مثل سینه بنچ و گیگ بنچ معیار خوبی هستن؟
نظر خودم روی این مدل هست
R1502ZA-BQ762 ایسوس
بنظر شما میشه رو ips level بودن اینا نسبت به پنل های tn حسابی کرد از لحاظ رنگ و کیفیت؟

مدل دستگاهHP 15-DW3158 Nia
پردازندهIntel Core i5 1135G7
ظرفیت حافظه اصلی (رم)8GB
ظرفیت ذخیره‌ساز (هارددیسک - SSD)1TB HDD/512GB SSD
مدل گرافیکNvidia MX 350
ظرفیت حافظه گرافیکی2GB
اندازه صفحه نمایش15.6inch
نوع و دقت صفحه نمایشHD|1366×768 TN
وزن 1.75Kg
باتری3Cell 41WHr
قیمتهجده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

بین نسل 11 و 12 موبایلی هم اختلاف قابل توجهی هست، ولی بستگی به مدل پردازنده ها هم داره. بارایزن بخواید مقایسه کنید باید با مدلهای همرده خودش مقایسه کنید.
برای درک درست از تفاوت بین پردازنده ها باید به بنچمارک های واقعی در برنامه های کاربردی تمرکز کنید، Cinebench اتفاقا معیار خوبیه، اما Geekbench خیر.

در مورد کیفیت پنل باید بررسی مدل واقعی رو چک کنید و این که با توجه به این قیمت تمام شده معمولا پنل درجه یکی روی دستگاه نخواهید داشت.

بچه ها یه سوال
من یه موس basilisk X hyperspeed گرفتم، رو حالت بلوتوث که کار میکنم، مثلا اگه 5 ثانیه به موس دست نزنم، بعدش بخوام چه تکون بدم چه اسکرول انگاری یه مکس خیلی خیلی ریزی داره، انگاری مثلا خاموش بشه دوباره بخواد روشن بشه.
این طبیعیه؟ روال کارش همین طوریه؟
ولی با دانل در حد خیلی کمی تست گرفتم انگاری با دانگل درست کار میکرد.

سرعت ارتباطی مشخصا با بلوتوث مناسب نخواهد بود. کمترین تاخیر قطعا با دانگل وایرلسش هست.
اما این که سریع به حالت Sleep میره ممکنه از تنظیمات درایوری هم باشه، مطمئن نیستم.

یه سیستم بدون کارت گرافیک می‌خوام برای کار روزمره. یه کوچولو گیمینگ با حداقل سیتینگ هم بد نیست

Core i3 12100 بگیرم که UHD 730 داره یا core i5 10400 که 630 داره؟

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
(پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
دو میلیون و ۵۹۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H510M-K
(ASUS PRIME B550M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومانASUS PH GT1030 OC 2GB GDDR5VGA
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
۹۲۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
۸۴۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
پانزده میلیون و ۸۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

روی گرافیک آنبرد اینتل همون کوچولو هم حساب باز نکنید، یا 5600G رو با گرافیک AMD انتخاب کنید یا همین GT1030 رو کنار پردازنده اینتل نصب کنید.

ebibatboy

کاربر سایت
Nov 27, 2009
549
روی گرافیک آنبرد اینتل همون کوچولو هم حساب باز نکنید، یا 5600G رو با گرافیک AMD انتخاب کنید یا همین GT1030 رو کنار پردازنده اینتل نصب کنید.
آخه دیدم تو تستای گیمینگ یوتیوب بازی های esport رو که راحت میکشه و AAA رو هم ۲۵-۳۰ فریم میکشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آخه دیدم تو تستای گیمینگ یوتیوب بازی های esport رو که راحت میکشه و AAA رو هم ۲۵-۳۰ فریم میکشه

درسته، من هم انتخاب گرافیک آنبرد برای اون دسته بازی‌ها رو کلا رد نکردم، اما با توجه به پشتیبانی طولانی مدت این گونه بازیها توسط سازندگان و احتمال اضافه شدن قابلیتهای جدید بهتر میدونم که گرافیک رده پایین جدای انویدیا رو انتخاب کنید یا گرافیک APU ساخت AMD رو که مشکلات درایوری کمتری هم با بازیهای روز دارند.

• Like
Reactions: Game of Death

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر