مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
میخواستم بدونم کارت گرافیک Asus tuf 2060 dual کار کرده ولی ماین نشده باقیمت ۱۳میلیون و پانصد ارزش خرید داره ۶ گیگ هستش؟

بستگی به گارانتی داشتن یا نداشتنش هم داره، اما کارت آکبندش رو اگر الان 14 تومن بدون گارانتی در نظر بگیریم، کار کردش رو شما نهایت باید 10 تومن یا 10500 قیمت گذاری کنی.

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
بستگی به گارانتی داشتن یا نداشتنش هم داره، اما کارت آکبندش رو اگر الان 14 تومن بدون گارانتی در نظر بگیریم، کار کردش رو شما نهایت باید 10 تومن یا 10500 قیمت گذاری کنی.
والا فک میکنم بدون گارانتیه یک کلام ۱۳میلیون و پانصد میگه خودمم نظرم روی نهایت ۱۱ تومنه

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
ممنون میشم یه لپ تاپ تو رنج 30-35 تومن برای کار با 3dmax معرفی کنید

مدلی مثل Asus TUF A15 FA506IE - A میتونه یه کاندید برای خرید در این رده بودجه ای باشه.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
620
مدلی مثل Asus TUF A15 FA506IE - A میتونه یه کاندید برای خرید در این رده بودجه ای باشه.
ممنون از راهنمایی شما ممنون میشم یه لینک ازش بهم بدین یا مشخصات سخت افزاریش رو برام بنویسید چون میترسم یه وقت اشتباه پیداش کنم تو نت

یه سوال دیگه؟ برای کار با 3d max سی پی یو اینتل یا ای ام دی راندمان های متفاوتی دارن؟

آخرین ویرایش:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
ممنون از راهنمایی شما ممنون میشم یه لینک ازش بهم بدین یا مشخصات سخت افزاریش رو برام بنویسید چون میترسم یه وقت اشتباه پیداش کنم تو نت

یه سوال دیگه؟ برای کار با 3d max سی پی یو اینتل یا ای ام دی راندمان های متفاوتی دارن؟

مدل دستگاهAsus TUF Gaming A15 FA506IE - A
پردازندهAMD Ryzen 7 4800H
ظرفیت حافظه اصلی (رم)16GB
ظرفیت ذخیره‌ساز (هارددیسک - SSD) 1TB SSD
مدل گرافیکNvidia GeForce RTX 3050 Ti
ظرفیت حافظه گرافیکی4GB
اندازه صفحه نمایش15.6inch
نوع و دقت صفحه نمایشFULL HD|1920×1080-144Hz IPS-Level
وزن2.3Kg

لینک شرکت سازنده از این سری مدل اینجا.

xXKinGStaRXx

کاربر سایت
Aug 21, 2012
534
نام
Ali
سلام این سیستم رو یکی از از دوستانم میخواد ببنده میخواستم ببینم مچ میشن و اینکه یک پاور مناسب براش میخواد... ممنون

Biostar radeon rx 6600 xt
Core i3 10100
Tuf gaming b560-plus wifiH
yperx fury rgb 3200 2×8=16gb
Hard hdd 2tb
Hard ssd 500 gb
Case:atron mesh

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام این سیستم رو یکی از از دوستانم میخواد ببنده میخواستم ببینم مچ میشن و اینکه یک پاور مناسب براش میخواد... ممنون

Core i3 10100
Hard hdd 2tb
Hard ssd 500 gb

مدل و برند برخی اقلام رو ذکر نکردید، بنابراین نمیشه پاسخ دقیق هم داد. اما در مجموع مشکل سازگاری ندارن و یه پاور 600 وات نیز برای این سیستم کافیه.

• Like

MK_COD

کاربر سایت
Feb 1, 2013
616
نام
مهدی

Core i3 10100
Hard hdd 2tb
Hard ssd 500 gb

از مارک Biostar این کارت گرافیک خیلی خیلی بد میگن. با وجود دور زیاد فن (صدای زیادی که بوجود میاره) اصلا دما رو نمیتونه کنترل کنه و Performance پایینی هم نسبت به مارک های دیگه داره. به نظر من سمتش نرو و حداقل MSI بگیر

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
برای پردازنده 12500 با کمترین قیمت ممکن اگه میشه رم و MB و Cooler پیشنهاد بدید. بودجم برای این 4 قطعه (یعنی سی پی یو, MB, Cooler و رم) 13 تومنه کم و بیش.
کیس فعلیم هم CoolerMaster Elite 334u که خب بعید میدونم با یه کولر معمولی با ارتفاع متوسط مشکل داشته باشه.

و خب من یه پاور ترمال تیک 620 وات دارم با کارت 1070 مینی که فکر میکنم کافی باشه برای این سی پی یو ولی گفتم بپرسم بازم.
(در جریانم که سی پی یو خیلی قویه برای این گرافیک ولی خب سی پی یو "قوی" نیاز دارم برای شبیه سازی Comsol.)

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
اقا فرشید با بودجه 5 میلیون تومن گرافیک دست دومم میشه پیشنهاد بدید ؟

به بازار اقلام دست دوم و موجودی فعلی اشراف ندارم، ترجیح میدم توصیه نکنم و موکولش کنم به دوستانی که از قیمتهای بازارچه ی سایت و بهترین گزینه های دست دوم اطلاع دارن.
ولی GTX 1650/1660 به بالا رو اگر بشه خرید خوبه.

برای پردازنده 12500 با کمترین قیمت ممکن اگه میشه رم و MB و Cooler پیشنهاد بدید. بودجم برای این 4 قطعه (یعنی سی پی یو, MB, Cooler و رم) 13 تومنه کم و بیش.
کیس فعلیم هم CoolerMaster Elite 334u که خب بعید میدونم با یه کولر معمولی با ارتفاع متوسط مشکل داشته باشه.

و خب من یه پاور ترمال تیک 620 وات دارم با کارت 1070 مینی که فکر میکنم کافی باشه برای این سی پی یو ولی گفتم بپرسم بازم.
(در جریانم که سی پی یو خیلی قویه برای این گرافیک ولی خب سی پی یو "قوی" نیاز دارم برای شبیه سازی Comsol.)

سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200-16GBRAM

برای کولر هم Hyper 212 رو در نظر بگیرید.
پاور هم برای تمام این قطعات کفایت میکنه.

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام خدمت آقا فرشید عزیز
می خواستم خواهش کنم یک سیستم با هدف گیمینگ تا حدود ۴۵ تومن لطفا معرفی کنید البته اگر یکی دپ میلیون هم بالا پایین شه اشکالی نداره.
اولویت یا ترجیح خاصی هم ندارم فقط در رابطه با کیس و یا ظاهرش واقعا ترجیحم یک کیس ساده است که کلا زرق و برق خاصی نداشته باشه و صرفا از حیث فنی پاسخگو باشه همچنین جایی که برای کیس در نظر گرفتم یک مقدار کوچک هست و اگر امکانش هست بین کیس های متعدد ترجیحم این هست که اگر امکانش بود کوچک ترین و جمع و جور ترین کیس رو داشته باشم.
همچنین HDD رو هم اگر ۲ ترابایت لحاظ بفرمایید ممنون میشم. و اگر هم امکانش بود ssd رو هم ۵۱۲
یک سوال دیگه هم داشتم نمی دونم چه قدر جای پرسیدنش درست باشه ولی من یک مکبوک ایر m1 دارم مدل بیس که ۲۵۶ و ۸ گیگ رم هست گارانتی هم داره مشکل خاصی چه فیزیکی یا چیز دیگه نداره فکر می کنید چه قدر بتونم بفروشمش؟
پیشاپیش هم خیلی ممنونم

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر