مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
امکان تغییر مدل کیس هست، به شرط این که با کولر و قطعات دیگه سازگار باشه و تهویه متناسب داشته باشه.
اگر بخواید قطعات رو برای کاهش قیمت تغییر بدید بالانسشون بهم میخوره، مگر این که کلا یک سیستم رده پایینتر پیشنهاد بدیم.

بله مادربرد نام برده شده هم گزینه خوبی هست در این رده بودجه ای.
پاور هم کاملا متناسبه.
فن استوک برای راه اندازی و استفاده معمولی کفایت میکنه، اما از نظر سروصدا و حرارت مشخصه که گزینه های افترمارکت یا همون کولینگ های یک میلیونی در بازار انتخاب بهتری هستند. بستگی به انتظارات خودتون داره که بخرید یا به کولر خودش قناعت کنید.
خودش فن نداشت و 400 هم فن خودشو گفت
اگه ارزش نداره یکم بزارم روش کولینگ بهتری بگیرم؟
اگه ممکنه ی چیزی که برای این سیستم اکی باشه معرفی کنین منتهی بودجه حدودا یک تومن اینا

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید برای رندر بلندر در سطح مبتدی گرافیک ۲۰۶۰ کافیه؟ یا ارزش داره به جاش ۳۰۶۰ گرفت؟

کافی بودن اینجا نسبی هست، چون اگر بخواید با پلاگین مبتنی بر GPU و برای پروژه های سنگین رندر بگیرید، هر چقدر کارت گرافیک قویتری داشته باشید، زمان اتمام رندر کمتر میشه و نسبت مستقیم دارن.
اما تفاوت کارت RTX 2060 معمولی در Blender با RTX 3060 قابل توجه هست، ولی راندمان RTX 2060 Super به راندمان RTX 3060 اونقدری نزدیکه که شاید خیلی قابل تشخبص نباشه بدون بنچمارک.

خودش فن نداشت و 400 هم فن خودشو گفت
اگه ارزش نداره یکم بزارم روش کولینگ بهتری بگیرم؟
اگه ممکنه ی چیزی که برای این سیستم اکی باشه معرفی کنین منتهی بودجه حدودا یک تومن اینا

پس شما پردازنده Tray سفارش دادید که باکس و فن نداره، در این صورت یه فن بهتر مثل Coolermaster Hyper 212 رو به جای اون فن غیر اصل 400 تومنی بخرید که خیلی بهتره.

ویندوز رو از سایت مایکروسافت هم گرفتم باز مشکل پابرجا بود تا اینکه تو رددیت یه نفر گفت باید بایوس مادربرد رو به آخرین نسخه آپدیت کنی. آپدیت کردم و باگ برطرف شد خدارو شکر.

متاسفانه مادربردهای AMD خیلی از این مشکلات ریز و درشت رو در طول زمان با سخت افزارهای مختلف دارن که اهمیت آپدیت و بروز بودن بایوس هاشون رو دوچندان میکنه.
ردیت واقعا یه گنجینست، بارها و بارها قفل خیلی از مشکلات خودم رو هم با ردیت و تجربه ی کاربرای دیگه باز کردم.

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
سلام دوستان. برای شرکت باید کیس بگیرم.
برای این نرم افزارهای طراحی استفاده میشن. solid works. catia .autocad

بدون احتساب مانیتور ماوس و کیبورد ممکنه پیشنهاد بدین

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان. برای شرکت باید کیس بگیرم.
برای این نرم افزارهای طراحی استفاده میشن. solid works. catia .autocad

بدون احتساب مانیتور ماوس و کیبورد ممکنه پیشنهاد بدین

قیمتمدلنام قطعه
یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen 7 5800X
(Intel Core i7 12700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
ASUS TUF X570-Plus Wi-Fi AM4
(ASUS PRIME Z690-P D4)
MotherBoard
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGskill Ripjaws V 16GBx2 3200Mhz DDR4 - 32GBRAM
نه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS PH GeForce GTX 1650 OC 4GVGA
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Blue 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO 500GB M.2
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۴۴۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN GP700A-GEDPower
چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN Z4Case
چهل و شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

بودجه اگه مشخص نباشه این بهترین ترکیب مناسب کار شماست. اگر هم بالاتر هزینه کنید برای کار مدنظر شما افزایش راندمانی نخواهد بود که ارزشش رو داشته باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من برای پردازنده 5900X یه فن Deepcool Gammaxx 400 Pro گرفتم، اما دو تا مشکل داره
یک اینکه صدای فن هاش خیلی زیاده با اینکه حداکثر دور فنش دور و بر 1600 دوره اما انگار صدای یه فن 2000 3000 دور رو میده!! چیزی که سازنده گفته حداکثر نویز زیر 28 دسی بله که نزدیک به بی صدا هست
و مورد دیگه هم اینکه اصلا از پس 5900 برنمیاد و توی تست استرس CPU، دما با دور 100 درصد فن ها هم تا حوالی 90 91 رو میره به راحتی
البته ظاهرا مطابق چیزی که خود AMD گفته، رایزن های High End تا حوالی 98 درجه هم براشون مشکلی ایجاد نمیشه اما خب این مقدار نویز با این دما اصلا برام قابل قبول نیست
من قبل خریدش، راجع به این فن خیلی تحقیق کردم (آمازون، دیجیکالا!) و تقریبا همه از کارایی و نویزش راضی بودن، حداقل ندیدم کسی از صدای فن شاکی باشه مخصوصا که 1600 دور اصلا مقداری نیست که بخواد انقدر صدای بلندی تولید کنه
فن ها هم درست بسته شدن و کلا مشکلی نمی بینم درش
و اینکه با بودجه حداکثر 3 تومن فنی پیدا میشه که با حداقل نویز بتونه 5900 رو توی کانال 80 نگه داره؟؟ (چون با سیستم رندر گرفته میشه)
کیس هم Green Z2+ Hero هست

کولری که شما خریدی از اول هم مناسب این پردازنده نبوده و نباید هم جوابگو میبوده. توان حرارتی متناسب با 5900X نیست اصلا. حداکثر نویز اعلامی سازنده هم هیچ وقت قابل استناد و واقعی نیست.
DEEPCOOL GamerStorm ASSASSIN Ⅲ برای شما توصیه میشه اگر حتما ایرکولر میخواید، وگرنه یه واترکولر 240 از کولر مستر مثل Cooler Master MASTERLIQUID PL240 FLUX هم گزینه خوبیه. اگر بخواید تحت لود صدای آزاردهنده نداشته باشه که 360 بگیرید بهتره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان سیستم تا ۷۰ چی پیشنهاد میدید؟
اگر خیلی فرق ایجاد میکنه یکمی بیشتر هم اوکیه.

قیمتمدلنام قطعه
دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 12700K
(AMD Ryzen 7 5800X)
(Intel Core i7 11700K)
CPU
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 Turbo ARGBCOOLING
هشت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
(پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z690-P D4
(ASUS TUF GAMING B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z590-P)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
سی و پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(چهل و سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X
(ASUS TUF RTX 3080 O10G 10GB GDDR6X)
VGA
یک میلیون و ۵۰ هزار تومان WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
دو میلیون و ۵۰ هزار تومانSAMSUNG 980 M.2 500GBSSD
--ODD
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN GP700B-HP EVOPower
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGREEN Z5Case
شصت و نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

اتفاقا اولم میخواستم Assassin III رو بخرم ولی ارتفاعش 165 میلی متره فکر کردم ممکنه در کیس بسته نشه اونطوری
چون اکثر کیسا الان تا 160 میلی متر ارتفاعو زدن که برای کولر جواب میدن
به نظرتون جا میشه توی کیس؟؟

جا که میشه، ولی درب کیس با کولر برخورد خواهد داشت و به زور بسته میشه.
اگر ریسکش رو قبول نمیکنید میتونید واتر انتخاب کنید که البته گرونتر هم هست، اما از اون مدل ایرکولر قبلا در کیس X2 هم استفاده کردیم فکر کنم.
راه دیگه هم تعویض کیس هست با یه مدل که عرض بیشتری داشته باشه.

mjmk

کاربر سایت
Aug 19, 2018
281
سلام دوستان
لطفا یک Earbuds بی سیم (true wireless) تو رنج قیمت 2.5 تا 3 میلیون تومن معرفی کنید که میکروفون داشته باشه و به اندروید و windows وصل بشه. موقغ اتصال به PC قابلیت استفاده همزمان از میکروفون هم داشته باشه.
خیلی ممنون

• Like

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام دوستان
لطفا یک Earbuds بی سیم (true wireless) تو رنج قیمت 2.5 تا 3 میلیون تومن معرفی کنید که میکروفون داشته باشه و به اندروید و windows وصل بشه. موقغ اتصال به PC قابلیت استفاده همزمان از میکروفون هم داشته باشه.
خیلی ممنون
چون برای استفاده در PC میخواین احتمالا قصد دارید زیاد ازش استفاده کنید که اهمیت انتخاب درست رو دو چندان میکنه. ببینید به طور کلی هندزفری ها دو نوع سَری دارن:
یکی از نوع سیلیکونی:

هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن. به نظرم شما یکی از مهمترین تصمیم هایی که برای انتخاب هندزفری باید بگیری مشخص کردن همین موضوع هست.
نوع سیلیکونی باعث میشه صدای بیرون به داخل و برعکس نفوذ زیادی نداشته باشه و به شما تمرکز بیشتری میده. همینطور داخل گوش هم بهتر قرار میگیره و خطر افتادنش کمتره، اما به گوش آسیب بیشتری میزنه. خود من به شخصه اگر دو روز پیاپی از این نوع هندزفری استفاده کنم به شدت تا یه هفته گوش درد میگیرم، البته همکار هم داشتم که روزی 10 ساعت ازین نوع استفاده میکنه و مشکلی نداره. پس اگه انتخابتون از این نوع هست حتما مطمئن شید که مشکلی از این بابت باهاش ندارید.
نوع ساده و بدون سیلیکون مزایای نوع سیلیکونی رو نداره ولی به گوش آسیب چندانی هم نمیزنه. من خودم روزی حداقل 10 ساعت استفاده میکنم و مشکلی ندارم.
بعد از اینکه این نوع رو مشخص کردید حالا بریم سراغ فاکتورهای بعدی!
شما برای استفاده در موبایل مشکلی ندارید و خیلی عادی میتونید از میکروفن این هندزفری ها برای مکالمه هم استفاده کنید. اما برای PC یه مشکلی هست، اگه بخواید از میکروفن هندزفری استفاده کنید، هندزفری از یه کدک دیگه برای ارسال داده ها استفاده میکنه (البته هندزفری بلوتوثی منظورم هست و نه وایرلس) که باعث میشه کیفیت صدای ورودی به شدت افت محسوسی پیدا کنه و تقریبا میشه گفت تجربه ی خیلی خوبی نخواهید داشت. بهترین کار برای PC این هست که از یه میکروفن دیگه در کنارش استفاده کنید. خود من از میکروفن وب کم logi 930e به همراه این نوع هندزفری استفاده میکنم.
من تا الان هندزفری های galaxy buds live، mi earphones 2s رو داشتم و الان هم از airpods 3 استفاده میکنم.
galaxy buds live مزیت بزرگی که داره اینه که وقتی بره داخل گوش دیگه به این آسونی ها در نمیاد! پس خیالتون از افتادنش کاملا راحته، ولی گوش رو کمی اذیت میکنه و داخل گوش به خاطر نوع خاص قرار گیریش خیلی راحت نیست. البته این تجربه ممکنه شخص به شخص متفاوت باشه
mi earphones 2s هم یه چیز معمولی و با کیفیت هست. احتمال افتادنش از بادز لایو بیشتره ولی گوش رو اذیت نمیکنه
airpods 3 هم تجربه ی خیلی خوبی ازش دارم و به نظرم ارزش این مقدار هزینه رو داره.
نوع سیلیکونی هم که گفتم به خاطر مشکلی که باهاش دارم کلا استفاده نکردم و نظری نمیتونم بدم.
+++++++++
نکته ی اول اینکه که تمام هندزفری های بالا کم و بیش مقداری تاخیر موقع استفاده توو PC دارن پس اگه تاخیر براتون مهمه کلا بیخیال این نوع هندزفری بشید. البته این تاخیر برای استفاده های معمولی محسوس نیست، مگر برای گیمینگ.
نکته ی دوم اینکه موقع استفاده توو PC (ویندوز) بعد از حدود 3~5 ثانیه اگر صدایی پخش نشه، ویندوز چنل ارتباطی رو قطع میکنه و هندزفری رو تقریبا به حالت stand by میبره که باعث میشه باتری کمتری مصرف بشه. ولی بدی ماجرا اینه که وقتی صدایی پخش بشه، این صدا با کمی تاخیر به شما میرسه و یا اینکه ممکنه قسمت کمی از اول اون صدا رو از دست بدید. برای حل این مشکل هم میتونید از این برنامه استفاده کنید که چنل رو همیشه باز نگه میداره و این مشکل رو از بین میبره. البته طبیعتا مصرف باتری هم افزایش پیدا میکنه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

Farshidstar2012@​

سلام آقا فرشید
تو یوتیوب با motherboard، CPU و رم های بسیار قدیمی و کارت گرافیکی های نسل 3XXX انویدیا مثلا 3060 TI اومدن سیستم ماینینگ بستن، همچین چیزی امکان پذیر هست؟ منظورم این هست که آیا اصلا سخت افزارهای قدیمی گلوگاه نمیشن برای این کار؟

خیر، گلوگاه نمیشه و اتفاقا مناسبه، چون پردازش اصلی فقط روی کارت گرافیک هست و بس. حتی پردازنده سری سلرون یا پنتیوم هم برای ماینینگ کفایت میکنه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام. دوستان کسی تا حالا از این دو تا فروشگاه خرید داشته؟

خیر، هیچ فروشگاه داخلی رو نه تایید و نه رد میکنیم. با اینها شخصا آشنا نیستم.

سلام...یه لپتاپ واسه کار اداری تا رنج 26 میلیون میشه معرفی کنید

با این بودجه میتونید مدلی با مشخصاتی که دستگاه Lenovo IdeaPad 15 Gaming L340 - AB داره بخرید یا بهتر از اون Asus VivoBook K513EQ - AH.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
سلام
اگه میشه کارت گرافیک تا 6.5 معرفی کنید
خودم بین MSI - Radeon RX 570 GAMING X - 4GB و واریانت های 1650 موندم. حالا باز گزینه های دیگه ای هم هست بگید. مرسی

• Like

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
سلام
اگه میشه کارت گرافیک تا 6.5 معرفی کنید
خودم بین MSI - Radeon RX 570 GAMING X - 4GB و واریانت های 1650 موندم. حالا باز گزینه های دیگه ای هم هست بگید. مرسی
حقیقتش AMD تو گرافیک اصلا پیشنهاد نمیکنم
به شدت درایور هاش باگ داره و آپدیت درست حسابی نمیدن ضمن اینکه درایور بتا هم بریزی بدتر میشه داستان
ولی اگر بودجه رسید 1660 گزینه خوبیه (نمیدونم دقیق چنده) دست 2 میتونی تا 10 تومن 1070ti هم بخری (فک کنم 8.5 ایناس) که از همشون بهتره
در کل اگه تونستی دست 2 بگیری 1070ti اگه نه برو سمت 1660 و ببین کدوم یکیش به بودجت میخوره مدل Ti یا super چون 1650 حقیقتا ضعیفه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر