مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
سلام
یه دانگل بلوتوث خوب برای وصل کردن دسته xbox و هدفون buds 2 چی پیشنهاد میدید(قیمت حداکثر تا 500 تومن)؟
من هرچی گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم یکی نسخه 5 گرفته میگه قطع وصلی داره یکی نسخه 4.0 داره میگه عالی قیمت هم اصلا معلوم نیست تو همه رنجی هستن ادم نمی دونه قیمت بیشتر بده کارایش بهتره یا نه
خلاصه یه چیزی رو معرفی کنید راحت به هدفون و گیم پد اینا وصل بشه حداقل تاخیر داشته باشه و بهترین کیفیت اتصال داشته باشه
منم همین مشکل رو داشتم بعد از چنتا دانگل گرفتن آخرش مدل BTA-408 از اوریکو رو گرفتم. دسته ایکس باکس و هدفون هام بدون مشکل بهش کانکت میشن
اوریکو الان چند مدل جدیدتر هم داره که کیفیت اونارو نمیدونم ولی 408 رو الان دو ساله دارم و مشکلی در این مدت نداشته

دقیقا من همین برند ولی مدل BTA 508 رو دارم. نسخه بلوتوث 5 داره که هم دوال سنس و هم ایرباد رو همزمان میتونم بهش وصل کنم.
موردی تو کانکت شدن نداشتم باهاش.

.ZAR

عضو جدید
Sep 9, 2009
5
دوستان یه مانیتور tuf gaming vg279qm نو گرفتم 2تا پیکسل سوخته داره که وسط مانیتوره میخواستم ببینم عادیه و کاری نکنم بیشتر میشه یا مشکل ایجاد میکنه ؟

• Like
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
دوستان یه مانیتور tuf gaming vg279qm نو گرفتم 2تا پیکسل سوخته داره که وسط مانیتوره میخواستم ببینم عادیه و کاری نکنم بیشتر میشه یا مشکل ایجاد میکنه ؟

شرکت گارانتی زیر 3 یا 5 عدد پیکسل سوخته رو قبول نمیکنه برای تعویض، بعید هم هست که پیکسل سوخته ها بیشتر بشن.
ولی خب این که میگید وسط صفحه هست خودش ممکنه آزار دهنده باشه.

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
سلام آقا فرشید و دوستان

دو تا سوال داشتم:

1. آیا ارزش داره که به جای Core i5 11400 به نسل بعدی برم و Core i5 12400 رو بگیرم؟
2. مادربورد های سری H610، ساپورت رم 3200 دارند؟ (برای 12400)

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام آقا فرشید و دوستان

دو تا سوال داشتم:

1. آیا ارزش داره که به جای Core i5 11400 به نسل بعدی برم و Core i5 12400 رو بگیرم؟
2. مادربورد های سری H610، ساپورت رم 3200 دارند؟ (برای 12400)

1- قطعا ارزشش رو داره، خیلی زیاد.
2- خود اینتل و پردازنده ساپورت رسمی DDR4 3200 رو در نسل 12 دارند، بنابراین هر مادربردی باید ساپورتش کنه.

kiiyan

کاربر سایت
May 2, 2022
5
سلام آقا فرشید و همه دوستان گرامی
CASE: DEEPCOOL Matrexx 50 ADD-RGB 4F
CPU: INTEL Core i3-12100 Tray
MOTHERBOARD: ASUS PRIME H610M-K D4
RAM: CORSAIR Vengeance LPX 2×8GB 3200MHz CL16
POWER: GREEN GP600A-GED Bronze 600W
SSD: LEXAR NM620 M.2 NVMe Gen3x4 512GB
VGA: INTEL UHD Graphics 730
CPU COOLER: DEEPCOOL AS500 ARGB
آقا فرشید سیستمی که بالا نوشتم از لحاظ هماهنگی مشکلی ندارن ؟ نظر شما چیه ؟ و اینکه آیا سی پی یو کولری که نوشتم با این سی پی یو هماهنگی داره ؟ برای این سیستم میخوام بعدها کارت گرافیک معمولی بگیرم.

• Like

robot.boy81

کاربر سایت
Dec 12, 2011
1,307
نام
Farzad
سلام دوستان، من دنبال ی هدست هستم برای گیم (کنسول) و مدیا. این مدل نظرم رو جلب کرد: +STEELSERIES Arctis 7، اما از بلوتوث پشتیبانی نمیکنه و در نتیجه به نظر میرسه که نمیشه به راحتی به گوشی متصلش کرد. ممنون میشم شما دوستان اگر پیشنهادی دارید بگید.

• Like

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
سلام دوستان، من دنبال ی هدست هستم برای گیم (کنسول) و مدیا. این مدل نظرم رو جلب کرد: +STEELSERIES Arctis 7، اما از بلوتوث پشتیبانی نمیکنه و در نتیجه به نظر میرسه که نمیشه به راحتی به گوشی متصلش کرد. ممنون میشم شما دوستان اگر پیشنهادی دارید بگید.
فک نکنم هدست های گیمینگ اکثرشون بلوتوث داشته باشن
میتونی از سایت هایی که فیلتر دارن استفاده کنی که فقط بلوتوثی ها رو بیاره یا سرچ کنی
مثلا من تو لیون کامپیوتر فیلتر بلوتوث زدم 4 تا اورد حالا شاید لیست محصولاتش کامل نباشه
قیمت و خرید انواع هدست و هدفون Headset & Headphone | | لیون کامپیوتر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام آقا فرشید و همه دوستان گرامی
CASE: DEEPCOOL Matrexx 50 ADD-RGB 4F
CPU: INTEL Core i3-12100 Tray
MOTHERBOARD: ASUS PRIME H610M-K D4
RAM: CORSAIR Vengeance LPX 2×8GB 3200MHz CL16
POWER: GREEN GP600A-GED Bronze 600W
SSD: LEXAR NM620 M.2 NVMe Gen3x4 512GB
VGA: INTEL UHD Graphics 730
CPU COOLER: DEEPCOOL AS500 ARGB
آقا فرشید سیستمی که بالا نوشتم از لحاظ هماهنگی مشکلی ندارن ؟ نظر شما چیه ؟ و اینکه آیا سی پی یو کولری که نوشتم با این سی پی یو هماهنگی داره ؟ برای این سیستم میخوام بعدها کارت گرافیک معمولی بگیرم.

مشکلی از لحاظ سازگاری در این قطعات نیست. کولر هم خوبه.
پاور هم برای کارت رده متوسط بعدی خوبه.

هدست مخصوص بازی اگه وایرلس باشه فقط با دانگل وایرلس عرضه میشه، بلوتوث فقط برای مدلهایی هست که همزمان از ارتباط با موبایل ها هم پشتیبانی می‌کنند و البته احتمالا رده بالا هم نیستن.
اما مدلی مثل هدست SteelSeries Arctis Pro Wireless از معدود مدلهای رده بالای وایرلس هست که کنسول رو هم پشتیبانی میکنه و ارتباط بلوتوث هم داره. کیفیت هم فوق العاده بالا.

Mereck

کاربر سایت
Oct 19, 2010
115
سلام اقا فرشید و دوستان
قصد به روز رسانی سیستمم دارم
میخواستم cpu 5950x بخرم که شنیدم 5800 3d تازه ریلیز شده و پرفرمنس بهتری تو بازی داره
شما نظرت کدومه
چون یکشون 8 هسته هست و اون یکی 16 و من چیزی میخوام که تا اخر نصل منو ساپورت کنه
برای گیمینگ

• Like

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوستان من یه پاور ۶۵۰ گلد گرین دارم از سال ۹۵ دارمش الان باید تعویض کنم یا جواب میده احتمال داره ضعیف شده باشه بعد اگه ضعیف باشه تو دمای قطعات و گرافیک تاثیر داره تقریبا ۶ سال دارم و خیلی هم استفاده کردم ازش

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام اقا فرشید و دوستان
قصد به روز رسانی سیستمم دارم
میخواستم cpu 5950x بخرم که شنیدم 5800 3d تازه ریلیز شده و پرفرمنس بهتری تو بازی داره
شما نظرت کدومه
چون یکشون 8 هسته هست و اون یکی 16 و من چیزی میخوام که تا اخر نصل منو ساپورت کنه
برای گیمینگ

سیستم فعلی چیه که ارتقا رو توصیه کنیم؟
8 و 16 معنی نداره وقتی نه بودجه رو میدنیم و نه قطعات فعلی رو.

دوستان من یه پاور ۶۵۰ گلد گرین دارم از سال ۹۵ دارمش الان باید تعویض کنم یا جواب میده احتمال داره ضعیف شده باشه بعد اگه ضعیف باشه تو دمای قطعات و گرافیک تاثیر داره تقریبا ۶ سال دارم و خیلی هم استفاده کردم ازش

بعضی وقتا سوالاتتون از جوابای من هم کوتاهتره
خب قطعات فعلی رو بگید که بدونیم کافیه یا باید تعویض کنید.

ضعیف شده باشه فقط در پایداری سیستم تاثیر میزاره، نه دما.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سیستم فعلی چیه که ارتقا رو توصیه کنیم؟
8 و 16 معنی نداره وقتی نه بودجه رو میدنیم و نه قطعات فعلی رو.

بعضی وقتا سوالاتتون از جوابای من هم کوتاهتره
خب قطعات فعلی رو بگید که بدونیم کافیه یا باید تعویض کنید.

ضعیف شده باشه فقط در پایداری سیستم تاثیر میزاره، نه دما.
سیستم اینه سی پی یو ۹۴۰۰ مادربرد b360 tuf گرافیک ۳۰۶۰ti اس اس دی ۲۵۶ هارد ۲ ترا کولر سی پی یو رم ۱۶ گیگ میخاستم بدون براش پاور ۶۵۰ گلد خوبه یا ارتقا بدم

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سیستم اینه سی پی یو ۹۴۰۰ مادربرد b360 tuf گرافیک ۳۰۶۰ti اس اس دی ۲۵۶ هارد ۲ ترا کولر سی پی یو رم ۱۶ گیگ میخاستم بدون براش پاور ۶۵۰ گلد خوبه یا ارتقا بدم

بله پاور برای این قطعات کفایت میکنه، مشکلی نیست.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,968
سلام
ببخشید آقا فرشید میشه بگید نرخ آپدیت بایوس تو سال جاری چنده؟ یه جا بردم گفتن 350 تومن و گفتن با دستگاه باید انجام شه چون کار ریسکی ای هست
سی پی یو Ryzen 5 5600G و مین مدنظر هم Asus Tuf gaming a520 plus ii هست.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر