مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ehsan11

کاربر سایت
Dec 30, 2008
124
سلام
یه سیستم جهت کار با برنامه های سه بعدی و رندر به من پیشنهاد شده با قیمت حدودی 55
SHARKOON Pure Steel RGB White
AMD Ryzen 7 5800X Box
ASUS TUF Gamaing X570-PRO Wi-Fi
CRUCIAL Ballistix RGB 2×16GB 3200MHz CL16
GREEN GP700B-HP Evo Gold
WESTERN DIGITAL Blue 2TB 256MB
GIGABYTE Aorus Gen4 M.2 NVMe 500GB
ADATA XPG Spectrix S40G RGB M.2 NVMe 512GB
ASUS GT 1030 SL 2G BRK
PCCOOLER GI-CX360 ARGB

ممنون میشم راهنمایی کنید در خصوص کارایی سیستم و یا پیشنهاد بهتر تا بودجه حدود 60

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
سلام
یه سیستم جهت کار با برنامه های سه بعدی و رندر به من پیشنهاد شده با قیمت حدودی 55
AMD Ryzen 7 5800X Box
GREEN GP700B-HP Evo Gold
ASUS GT 1030 SL 2G BRK
PCCOOLER GI-CX360 ARGB

ممنون میشم راهنمایی کنید در خصوص کارایی سیستم و یا پیشنهاد بهتر تا بودجه حدود 60
گرافیک 1030 ؟ seriously?

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان من یک مانیتور 1080 دارم VZ249 ASUS شاید در آینده نهایتن برای گیمینگ ( نه حرفه ای ) مونیتورمو عوض کنم

نظرتون راجع به قطعات زیر چیه ؟ مناسب هستن ؟؟؟ گلوگاهی نداریم ؟

و اینکه آیا میشه کمی اقتصادی ترش کرد ؟؟؟ من گیمر حرفه‌ای نیستم.

جاست رزیدنت اویل ( 1 ریمیک - 2 ریمیک - 3 ریمیک - احتمالن 4 ریمیک - اویل ویلیج ) :">

View attachment 216780

مرسی از کمکتون.
پاور برند معتبرتر بگیرید مثل Asus rog strix 750 80 plus
شما نیاز به ایر کولر یا واتر دارید 2.5 تا 6 میلیون باید هزینه کنید
اقتصادی ترش میشه b560 و 11400f
با این تغییر هم مانیتور عوض میکنید هم موس و کیبرد میگیرید
نترسید گلوگاه خاصی نخواهید داشت

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان خواهشا یکی اگر میتونه به سواله پایین جواب بده تو بخش لپتاپ پرسیدم ولی کسی جواب نداد متاسفانه منم عجله دارم
با سلام دوستان خواهرم برای دانشگاهش دنباله یه لپتاپ برای خریده متاسفانه مدلای لپتاپ تو بازار خیلی زیادن منم زیاد سر در نمیارم گفتم مشخصاته مورد نیاز لپتاپ رو بگم ممنون میشم کمک کنید و مدل معرفی کنید
۱ رنج قیمتش ۱۳ الی ۱۵ میلیون تومن باشه
۲ مارکش hp یا acer یا asus باشه
۳گارانتی معتبر داشته باشه و خرابی براش زیاد گزارش نشده باشه و قطعاتش گیر بیاد
۴ نو باشه و دست دوم و استوک نباشه
۵ حتما حتما حتما کارت گرافیک مجزا داشته باشه و کارت گرافیک و cpu مشترک نباشن
۶ اندازه صفحه نمایشش ۱۴ الی ۱۵.۶ اینچ باشه
۷ بدون درایو نوری یا همون dvd rom باشه
۸ پورت hdmi داشته باشه ( اگر جوری باشه که هم بشه لپتاپو وصل کرد به مانیتور و tv و هم کنسولو وصل کرد به صفحه لپتاپ که خیلی عالی میشه ولی اگر همون حالت اول هم ساپورت کنه خوبه)
۹ وبکم نیاز نیست داشته باشه ( البته خواهرم وبکم لازمش میشه ولی من خودم دو تا دوربین eyetoy پلی استیشن دارم میخوام یکیشو بدم بهش فکر کنم با کامپیوتر کار میکنن عین وبکم میشن)
۱۰ بازی های حداقل ps2 و نهایتا ps3 رو به راحتی بتونه اجرا کنه
۱۱ حداقل ۳ تا پورت usb داشته باشه
۱۲ هاردشم ۵۰۰ الی ۱tb از نوع hdd باشه ترجیحا ۱tb باشه
در ضمن دیدم بعضی لپتاپا بلوتوث و جای سیم کارت دارن بی زحمت یکی توضیح بده به چه دردی میخورن این دو تا خیلی ممنون میشم که نظر بدید

در ضمن چند تا سوالم دارم ایا به لپتاپ میشه رم اضافه کرد مثلا رم 4 گیگش رو کرد 8 گیگ ؟ و بین سه cpu رایزن 3 و core i3 1005 و core i3 1005g1 کدوم بهتره؟ ایا تفاوت خاصی دارن اصلا؟ بین سه کارت گرافیکه nvidiaGeforce MX330 و amd vega 3 و nvidia GeForce MX130 GDDR5 کدوم بهتره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان من یک مانیتور 1080 دارم VZ249 ASUS شاید در آینده نهایتن برای گیمینگ ( نه حرفه ای ) مونیتورمو عوض کنم

نظرتون راجع به قطعات زیر چیه ؟ مناسب هستن ؟؟؟ گلوگاهی نداریم ؟

و اینکه آیا میشه کمی اقتصادی ترش کرد ؟؟؟ من گیمر حرفه‌ای نیستم.

جاست رزیدنت اویل ( 1 ریمیک - 2 ریمیک - 3 ریمیک - احتمالن 4 ریمیک - اویل ویلیج ) :">

View attachment 216780

مرسی از کمکتون.

گلوگاهی نداریم، اما مادربرد Z490 و پردازنده 10700K باشه ممکنه راندمان برابر یا گاهی بهتر باشه و قیمتش هم احتمالا کمتر دربیاد. میشه پردازنده رو هم به 11600K دانگرید کرد و باز هم راندمان خوبی گرفت.

سلام
یک سیستم میخواستم تا حدود 40-45 برای گیم ... ترجیحا cpu amd باشه

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومانIntel Core i5 10400FCPU
-
(سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M)
COOLING
چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS B460M-KMotherboard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومانASUS STRIX RTX 2060 A6G 6GB GDDR6VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومانWD Blue SN550 250GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGREEN Z1Case

سلام
AMD Ryzen 7 5800X Box
GREEN GP700B-HP Evo Gold
ASUS GT 1030 SL 2G BRK
PCCOOLER GI-CX360 ARGB

اصل قطعات سیستم خوب انتخاب شدنُ اما از کارت گرافیک نمیشه در برنامه های کاربردی و برای View port گرفتن استفاده ی مناسبی کرد. بهتره یه کارت بالاترِ رده متوسط مثل 1660 استفاده بشه، اما ضروری نیست این گزینه.

برای ارتقا هم اگر تونستید پردازنده Ryzen 9 5900X بگیرید که بهترین ارتقا نسبت به این سیستم میشه، وگرنه فقط همون کارت گرافیک رو بالاتر ببرید.

View attachment 216850

چطور این قیمت ها ممکنه؟!

موجود تو انبار خودشون زدن منتها از اون طرف هم ارسال 4 الی 6 هفته خورده

موجود در انبار دوبی عنوان میکنن در واقع! این قیمتها مشخصا برای فروش داخل کشور نیستن و موجود هم نیستن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام
AMD Ryzen 7 5800X Box
GREEN GP700B-HP Evo Gold
ASUS GT 1030 SL 2G BRK
PCCOOLER GI-CX360 ARGB

قطعات خوبه اما مشخص نکردی برای چه نرم افزار سه بعدی یا انجینی میخوای چون معمولا سرعت رندر با جی پی یو بالاتره (مخصوصا انجینایی مثل Cycles یا Arnold) مگه اینکه با انجینی مثل Corona کار کنی که سی پی یو رندرر باشه فقط.
بنظر من که میشه کلا از سی پی یو بزنی و یک چیز ساده تر برداری و تا 60 میلیون کارتی مثل 3070 بزاری، با این کار سیستم خوبی واسه گیم هم میشه در کنار رندر.
در کل 1030 انداختن رو این سیستم مثل فحش ناموسی میمونه :-" :D

ehsan11

کاربر سایت
Dec 30, 2008
124
قطعات خوبه اما مشخص نکردی برای چه نرم افزار سه بعدی یا انجینی میخوای چون معمولا سرعت رندر با جی پی یو بالاتره (مخصوصا انجینایی مثل Cycles یا Arnold) مگه اینکه با انجینی مثل Corona کار کنی که سی پی یو رندرر باشه فقط.
بنظر من که میشه کلا از سی پی یو بزنی و یک چیز ساده تر برداری و تا 60 میلیون کارتی مثل 3070 بزاری، با این کار سیستم خوبی واسه گیم هم میشه در کنار رندر.
در کل 1030 انداختن رو این سیستم مثل فحش ناموسی میمونه :-" :D
اصلا استفاده گیم ندارم از سیستم بیشتر برای کارهای معماری که 3d max و vray در اولویته
پس با این اوصاف ارتقا cpu معقولتره یا گرافیک؟

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام. مانیتور GSync/FreeSync تو رنج 10 تومن گیر میاد؟
با سرچی که کردم یه مدلایی دیدم، ولی اصلاً نمی‌دونم خوب هستن یا نه. اگه رزولوشن 1080 هم باشه مهم نیست. اولویتم ساپورته VRR هست. ترجیحا HDR هم داشته باشه خوبه.

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
759
نام
Saeed
سلام. مانیتور GSync/FreeSync تو رنج 10 تومن گیر میاد؟
با سرچی که کردم یه مدلایی دیدم، ولی اصلاً نمی‌دونم خوب هستن یا نه. اگه رزولوشن 1080 هم باشه مهم نیست. اولویتم ساپورته VRR هست. ترجیحا HDR هم داشته باشه خوبه.
من چند وقت پیش asus vg248qg رو ۸.۵۰۰ خریدم. نسبت به قیمتش خوبه. FHD و ۱۶۵hz و gsync دار، پنل tn. مدلهای msi و بقیه برندها هم هستن اما من ندیدم که توی این رنج قیمتی gsync داشته باشن.

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش
من چند وقت پیش asus vg248qg رو ۸.۵۰۰ خریدم. نسبت به قیمتش خوبه. FHD و ۱۶۵hz و gsync دار، پنل tn. مدلهای msi و بقیه برندها هم هستن اما من ندیدم که توی این رنج قیمتی gsync داشته باشن.

در اصل Adaptive Sync هست نه G sync

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
یک مقدار میتونی درمورد کیفیت تصویر و تراکم پیکسل ایناش بگی؟ بعد تو بازیای سریع دوربین میچرخونی تاری دید داره؟

مرسی

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
759
نام
Saeed
یک مقدار میتونی درمورد کیفیت تصویر و تراکم پیکسل ایناش بگی؟ بعد تو بازیای سریع دوربین میچرخونی تاری دید داره؟

مرسی
کیفیت تصویر و رنگها که طبیعتا به پنل ips نمیرسه و البته مانیتور با پنل ips و همین مشخصات حدود کمتر از ۲ برابر این مانیتور قیمتشه. تراکم پیکسلی هم در تمام مانیتورهای ۲۴ اینچ FHD یکسان و بشرط رعایت فاصله استاندارد از مانیتور قابل قبوله. میدان دید هم نسبت به ips محدودتره که اگر دید مستقیم به مانیتور دارید و جابجا نمیشید مشکلی نداره و اوکیه. 165hz و 60hz هم اختلافشون زمین تا آسمونه. تا خودتون تجربه نکنید متوجه نمیشید طوریکه وقتی چشم عادت کنه بعد از تجربه این، 60hz دیگه مثل قبل براتون روون نیست. Motion blur هم تقریبا حذف شده و این قضیه مخصوصا تجربه بازیهای first person shooter که مرتبا در حال چرخاندن تصویر هستید رو کاملا متحول میکنه. اگر سیستم قدرتمندی دارید مانیتور رفرش‌بالا از واجبات هست چون برخلاف 60hz که قدرت سیستم به ۶۰ محدود میشه اینجا با آزاد کردن فریم ریت تا حد نهایی مانیتورتون میتونید از قدرت سخت‌افزارتون هم تمام‌و‌کمال بهره ببرید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Helghast

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر