مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,825
سلام

دوستان کسی هست بتونه بهم در رابطه به خرید مادربرد کمک کنه؟

یه سیستم میخوام ببندم با cpu amd ryzen 9 3900x و رم g.skill ripjaws 3200 64G (2*32G) و ssd adata sx8200pro 1T ...... گرافیک هم احتمالا GTX 1650 4G DDR5.

میخوام مادربردم مقرون به صرفه باشه و امکانات اضافی نداشته باشه، چون احتمال ارتقای سیستمم بسیار پایینه. مادربرد ایسوس مدل PRIME X570-P رو میگن با سی پی یو های amd سری 3000 خوب میشه. بجز این مدل مدل های دیگه ای رو میشناسین ارزونتر باشه؟ بین 3 تا 5 میلیون.

برای کار برنامه نویسی میخوام و گیمینگ زیادی ندارم.
ببخشید ولی چرا کارت گرافیک 1650 ddr6 رو نمیگیرید؟درسته برای بازی نمیخواید ولی حالا که دارید میخرید خب مدل جدید تر رو بگیرید.اخلاف قیمت زیادی هم ندارن ولی مدل ddr6 یکم قویتر هست

• Like
Reactions: eeeeeeehsan

eeeeeeehsan

کاربر سایت
Jul 18, 2014
12
ببخشید ولی چرا کارت گرافیک 1650 ddr6 رو نمیگیرید؟درسته برای بازی نمیخواید ولی حالا که دارید میخرید خب مدل جدید تر رو بگیرید.اخلاف قیمت زیادی هم ندارن ولی مدل ddr6 یکم قویتر هست
نمیدونم، برای گرافیک بررسی دقیقی تا الان نداشتم. میشه مدل دقیق گرافیک رو بهم بگین؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,825
نمیدونم، برای گرافیک بررسی دقیقی تا الان نداشتم. میشه مدل دقیق گرافیک رو بهم بگین؟
1650مدل زیاد داره که بستگی به بودجه شما داره فقط همین که تو مشخصات توجه کنید که GDDR6 باشه.اگه اهل بازی و رندر نیستید میتونید ارزونترین مدلش رو بگیرید ولی اگه بخواید بازی کنید یا رندر بگیرید بهتره که مدلی باشه که کولینگ بهتری داشته باشه.

• Like
Reactions: eeeeeeehsan

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,382
با سلام یه سوال دارم از اساتید اینجا میخواستم بدونم الان تو بازار هارد اینترنال western digital ابی یا سبز 500 گیگ گارانتی معتبر دار نو و نه ریفر با ویژگی های زیر گیر میاد؟
sata 3
2.5 inch head
500 gb
5400 rpm
تو سایتای انلاین که نبود هر چی گشتم یا مارکای درپیتی هستن یا حجم و بقیه مشخصاتشون با اون چیزی که من میخوام متفاوته اگر احتمال داره تو بازار گیر بیاد بگید برم بگردم دنبالش با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

capitan milan

کاربر سایت
Apr 18, 2008
488
سلام
دوستان یک پرینتر می خواستم بخرم که بیشتر از قابلیت کپی ان استفاده کنم اگر می شود راهنمایی کنید

سلام
اقا فرشید اگر می شود یک سیستم تا 25 برای گیم معرفی کنید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
دوستان یه سوالی داشتم. من مادربرد B450 دارم با پردازنده رایزن 3100 مشکلی که دارم اینه که کارت صدای ماردبرد از وقتی پردازنده رو عوض کردم از کار افتاده! قبلا با 1300 کارت صدا کار میکرد نمیدونم چرا با تعویض پردازنده از کار افتاد. احتمال اینکه کارت صدای انبرد سوخته باشه هست؟ موقع نصب درایور جدید Realtek کلا سیستم بلو اسکرین میده و ریستارت میشه. یا اینکه خود پردازنده یه ایرادی داره!؟
فعلا صدا رو از طریق کارت گرافیک دریافت میکنم، ولی جک‌ها هیچکدوم کار نمیکنن. بایوس ماردبرد آپدیت شده و فعال بودن آودیو از داخل بایوس هم چک شده.

کارت صدا به پردازنده ارتباطی نداره و مستقیم هم متصل نیست. کارت صدا از طریق مادربرد به پل جنوبی یا PCH وصله و اگر اتفاقی افتاده باشه به خاطر آسیب به مادربرد حین تعویض CPU بوده.
مادربردتون رو باید بررسی کنید که یا از درایور هست یا مدار بخش کارت صداش سخت افزاری خراب شده.

با سلام یه سوال دارم از اساتید اینجا میخواستم بدونم الان تو بازار هارد اینترنال western digital ابی یا سبز 500 گیگ گارانتی معتبر دار نو و نه ریفر با ویژگی های زیر گیر میاد؟
sata 3
2.5 inch head
500 gb
5400 rpm
تو سایتای انلاین که نبود هر چی گشتم یا مارکای درپیتی هستن یا حجم و بقیه مشخصاتشون با اون چیزی که من میخوام متفاوته اگر احتمال داره تو بازار گیر بیاد بگید برم بگردم دنبالش با تشکر

اصلا دیگه دنبال 500 گیگی نباشید که نه ارزش داره و نه دیگه غیر استوک موجوده، فقط یک ترابایت به بالا.

سلام
دوستان یک پرینتر می خواستم بخرم که بیشتر از قابلیت کپی ان استفاده کنم اگر می شود راهنمایی کنید

پرینتر چند کاره باید بخرید که قابلیت کپی و اسکن هم داره. مدلی مثل HP Laser MFP 1200W که حدو 5 تومن هست.

سلام
اقا فرشید اگر می شود یک سیستم تا 25 برای گیم معرفی کنید

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانIntel Core i3 10100F BOXCPU
چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME B460M-KMotherBoard
سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN Z1Case
بیست و پنج میلیون و ۸۳۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانIntel Core i3 10100F BOXCPU
چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME B460M-KMotherBoard
سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN Z1Case
بیست و پنج میلیون و ۸۳۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---
میتونید dvdrw رو حذف و 10400f جایگزین 10100f کنید

• Like
Reactions: Erebor and avands

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,672
نام
milad
یه سیستم که بدون کارت گرافیک اگه کسی بخواد ببنده و در عوض cpu رو قدرتمند برداره یعنی سی پی یو ای باشه که بتونه با پردازنده گرافیکی خودش بازی هارو با رزولیشن و فریم بالا اجرا کنه کدوم پردازنده رو پیشنهاد می کنین ؟؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
یه سیستم که بدون کارت گرافیک اگه کسی بخواد ببنده و در عوض cpu رو قدرتمند برداره یعنی سی پی یو ای باشه که بتونه با پردازنده گرافیکی خودش بازی هارو با رزولیشن و فریم بالا اجرا کنه کدوم پردازنده رو پیشنهاد می کنین ؟؟
اگر برای بازیهای خیلی قدیمی بخوای که میتونی بری سمت رایزن اما! برای بازیهای روز و انلاین حداقل به یک 1650 نیاز دارید
2 سال گذشت هنوز منتظر ارزونی هستی؟!

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,672
نام
milad
اگر برای بازیهای خیلی قدیمی بخوای که میتونی بری سمت رایزن اما! برای بازیهای روز و انلاین حداقل به یک 1650 نیاز دارید
2 سال گذشت هنوز منتظر ارزونی هستی؟!
ممنون
منتظر ارزونی که صد در صد هستم انسان به امید زندست با این شرایطی هم که رقم زدن فکر نمی کنم امیدی برای بعضی ها باشه....
اما با این قیمتای الان حتی 50 درصد کمتر هم نمیتونم به خرید سیستم فکر کنم نه شرایط مالیش رو دارم و حتی اگه داشتم هم نمیخریدم چرا باید سیستمی رو که 2 سال پیش میتونستم با قیمت یک دهم بخرم الان اینقدر پول براش بدم و نتونم از خدمات سرویس محور هم استفاده کنم .......
الان بخرم یعنی دارم این شرایط رو می پذیرم تولید کننده قطعات این همه از تولیدشون سود نمی کنن که تو ایران دارن چند برابر اونا سود می کنن

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
ممنون
منتظر ارزونی که صد در صد هستم انسان به امید زندست با این شرایطی هم که رقم زدن فکر نمی کنم امیدی برای بعضی ها باشه....
اما با این قیمتای الان حتی 50 درصد کمتر هم نمیتونم به خرید سیستم فکر کنم نه شرایط مالیش رو دارم و حتی اگه داشتم هم نمیخریدم چرا باید سیستمی رو که 2 سال پیش میتونستم با قیمت یک دهم بخرم الان اینقدر پول براش بدم و نتونم از خدمات سرویس محور هم استفاده کنم .......
الان بخرم یعنی دارم این شرایط رو می پذیرم تولید کننده قطعات این همه از تولیدشون سود نمی کنن که تو ایران دارن چند برابر اونا سود می کنن
تو این مملکت صبر کردن فقط هدر دادنه عمره هر چی بیشتر صبر کنی دیرتر به چیزی که میخوای میرسی
بهترین گزینه خرید سیستم کارکرده هست سن از یه حدی رد بشه اون عطشی که برای بازی کردن داره رو از دست میده (من تا 45 50 عطشم پره:D)
میتونی با 30 تومن یک سیستم متوسط کارکرده یا پایین نو بگیری اما قابل ارتقا
دیگه با این وضعیت قیمتها گنج هم پیدا کنی نمیتونی بازیهای جدید روی بالاترین تنظیمات بازی کنی

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,672
نام
milad
تو این مملکت صبر کردن فقط هدر دادنه عمره هر چی بیشتر صبر کنی دیرتر به چیزی که میخوای میرسی
بهترین گزینه خرید سیستم کارکرده هست سن از یه حدی رد بشه اون عطشی که برای بازی کردن داره رو از دست میده (من تا 45 50 عطشم پره:D)
میتونی با 30 تومن یک سیستم متوسط کارکرده یا پایین نو بگیری اما قابل ارتقا
دیگه با این وضعیت قیمتها گنج هم پیدا کنی نمیتونی بازیهای جدید روی بالاترین تنظیمات بازی کنی
منم عطشم به بازی فکر کنم تا 80 90 سالگیم باشه البته که سختی 50 و ببینم :))
امسال میرم خدمت سال بعد کار پیدا می کنم یه فکر می کنم
بلاخره این وضعیت درست میشه به هر حال ما که ناچارا منتظریم
واسه خرید pc دیگه داشتم انگیزه رو از دست میدادم حالا که انحصاری های سونی دارن یکی یکی میان هر روز انگیزم میره بالا >:D<

• Like
Reactions: farzad_angel

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,106
منم عطشم به بازی فکر کنم تا 80 90 سالگیم باشه البته که سختی 50 و ببینم :))
امسال میرم خدمت سال بعد کار پیدا می کنم یه فکر می کنم
بلاخره این وضعیت درست میشه به هر حال ما که ناچارا منتظریم
واسه خرید pc دیگه داشتم انگیزه رو از دست میدادم حالا که انحصاری های سونی دارن یکی یکی میان هر روز انگیزم میره بالا >:D<
دوست عزیز همیشه یک شعارو آویزه گوشت کن (مخصوصا در این خرابه که 42 ساله حداقل سالی 30 درصد تورم داره)
در خرید تعجیل کن
در فروش تاخیر
8->

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,672
نام
milad
دوست عزیز همیشه یک شعارو آویزه گوشت کن (مخصوصا در این خرابه که 42 ساله حداقل سالی 30 درصد تورم داره)
در خرید تعجیل کن
در فروش تاخیر
8->
دقیقا اینطور که میگین هست
اما همیشه واسه یه سریا بهار نیست پاییزشون هم میرسه

• Like
Reactions: Sega_genesis

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر