مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,646
نام
iMAN
مشخصات سیستم من اینه :

Asus ROG Z270H Gaming
8GB DDR4 2133 GSkill *1
Intel Core i5 6500
Cooling : Green Notus95
HDD 2TB*1
SSD 240GB*1
گارت گرافیک فعلا روش نیست و آنبورد استفاده میکنم یه 750TI هست که بعدا اضافه میشه .
این سیستم حداقل چه پاوری میخاد ؟ پاوری که روشه 580 پرینه که برای کاری میخامش و پاورایی که دارم Green 350 ECO و Green GP330A هست . کفاف میده یا بایسد بالاتر بگیرم؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با سلام دوستان میخوام یه عدد 5400rpm hdd یا ssd بگیرم 500 گیگ برای ps3 میخوام میخواستم بپرسم کسی اطلاعی داره که بین ssd و hdd کدومشون حرارت کمتری تولید میکنن ؟

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
سلام به دلیل قطعی برق فراوان در منطقه ما قصد خرید یک ups دارم مورد مصرف ups هم برای کنسول ps5 است. چه مدلی پیشنهاد میدهید؟ در مورد فروش قطعات کارکرده pc اگر قطعات در حد نو باشند آیا ده درصد کم کردن از قیمت نو قطعات منصفانه است یا باید درصد بیشتری را کم کنیم؟ مثلا ۱۵ درصد عرف بازار چند درصد است؟
@Farshidstar2012

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

• Like
Reactions: Sega_genesis

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خیلی ممنونم ازت:Worthy:

ببین حالا که می خوام یه تغییری تو سیستم بدم و یک ارتقا ریزی بدم بنظرم یک اس اس دی قیمت مناسب هم اضافه کنم، چه SSDپیشنهاد می دی؟

قیمت کارت گرافیک ها رو می دیدم بعد از چند وقت دیدم چقدر وحشتناک قیمت ها رفته بالا!!!!!!!!!! یه زمان 1070 قیمتش 6-7 میلیون بود نگرفتم گفتم گرونه!:Wallbash:

کارت گرافیک من R9 280 3G DDR5 فکر کنم ارزونترین کارت گرافیکی که به کار بیاد و DDR6 باشه GTX1650 باشه که طرفای 9 تومنه ،درسته؟؟

انتخاب SSD بستگی به مادربرد و پردازندتون داره، اگر قادر به استفاده از یه مدل M.2 برای بوت درایو هستید که این کار رو بکنید، اگر نه یه SSD 250GB یا بالاتر برای هر سیستم پی‌سی پیشنهاد میشه مثل WD GREEN 240GB یا SAMSUNG 860 EVO.

برای گرافیک که دیگه رده پایین‌تر از GTX 1650 نداریم، اما ارگ بالاتر هم برداشتید بهتره.

farshidstar2012@

آقا فرشید خواستم نظرتون رو در مورد مانیتور msi g24c4 بدونم اگه در موردش اطلاع دارید، چون قیمتش برام مناسبه و طوری که خودتون گفتید با وضوح 1080 یه پنل 24 اینچه و مناسب تره
بعد من بخاطر بودجه و گرونی قطعات کامپیوتر تصمیم گرفتم یه کنسول ps5 بگیرم، خواستم بدونم کسی از دوستان اطلاع داره 1080 120هرتز روی این مانیتورها خوب کار میکنه واسه بازیهایی که ساپورت میشن مثل فورتناین
چون خود سایت msi گفته کامل ساپورت میشه روی این وضوح و 120فریم
ممنون از راهنماییت

بله مانیتور انتخابی شما گزینه‌ی مناسبی به نظر میاد، هر چند که شخصا ازش تجربه ای نداشتم. بیشتر پنل‌های VA در فرکانس بالا و 1080p مشکلی بابت نمایش تصاویر سریع و افکت Ghosting ندارند. اما رزولوشن های بالاتر بستگی به کیفیت ساخت پنل و بهینه سازی های سازنده داره.

اما این که با کنسول کاملا هماهنگ باشه یه مقدار تفاوت می‌کنه، چون باید 120 هرتز رو به صورت پیش‌فرض توی پنل کاربری در اختیار قرار بده که من اطلاعی ندارم.

سلام
دوستان تو این کارت گرافیک ها کدا م قوی تری هست وبرای خرید پیشنهاد می شود
بعدا نظر تون درمورد این قطعات چی هست؟تا سقف 25 هم می تونم هزینه کنم
MotherBoard:ASUS PRIME H310M-K
RAM:GSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GB
Power:GREEN GP480A-EUD
CPU:Intel Core i3 9100F
Case:گرین مدل Aria

کارت گرافیک ایسوس مدل TUF-GTX1650-O4GD6-GAMING
کارت گرافیک گیگابایت مدل GEFORCE GTX 1650
کارت گرافیک ایسوس مدل TUF-GTX1650-O4GD6-GAMING
کارت گرافیک ایسوس مدل TUF-GTX1650-4GD6-GAMING
کارت گرافیک ایسوس مدل STRIX-RX460-O4G-GAMING
کارت گرافیک ایسوس مدل ROG-STRIX-GTX1650S-A4G

قطعات رو که قبلا انتخاب کردیم و مشکلی ندارن، اما فراموش نکنید که 10100 برای بازیها گزینه بهتری خواهد بود در دراز مدت.
در مورد گرافیک هم 1650S توصیه میشه از برندهای معتبر.

سلام
از دوستان كسي تجربه كار با ست كيبورد و موس RAPOO X1960 رو داشته؟
دنبال يه ست بي‌سيم با قيمت معقول مي‌گردم براي اتصال يه Android-Box و در كنار اون هم سيستم هاي معمولي.
اولويتم اينه كه تو فاصله 7-6 متري قطعي نداشته باشم مخصوصاً روي موس.
بين اين مدل و Logitech MK345 در حال بررس هستم.
با Logitech MK345 کار کردم و از نظر سهولت کاربری و کیفیت بسیار خوب رده بندی می‌کنم و در این سناریوی مدنظر شما قرار داشتم همین رو انتخاب می‌کردم.

سلام به دلیل قطعی برق فراوان در منطقه ما قصد خرید یک ups دارم مورد مصرف ups هم برای کنسول ps5 است. چه مدلی پیشنهاد میدهید؟ در مورد فروش قطعات کارکرده pc اگر قطعات در حد نو باشند آیا ده درصد کم کردن از قیمت نو قطعات منصفانه است یا باید درصد بیشتری را کم کنیم؟ مثلا ۱۵ درصد عرف بازار چند درصد است؟
@Farshidstar2012

یه مدل 1000VA یا 1500VA با باتری داخلی هم میتونه تا یه نیم ساعتی کنسول رو روشن نگه داره.
در مورد فروش قطعات در حد نو بله، عرف همون 10 درصد هست که با توافق طرفین به 15 درصد هم میشه رسوند.

capitan milan

کاربر سایت
Apr 18, 2008
485
سلام اقا فرشید
یکی از دوستان تو این سایت هم زحمت کشیدن واین سیستم پیشنهاد دادان نظر تون چی هست؟

Attachments

• Screenshot (7).png
    Screenshot (7).png
    298.4 KB · مشاهده: 26
  • Screenshot (8).png
    Screenshot (8).png
    245 KB · مشاهده: 25

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
انتخاب SSD بستگی به مادربرد و پردازندتون داره، اگر قادر به استفاده از یه مدل M.2 برای بوت درایو هستید که این کار رو بکنید، اگر نه یه SSD 250GB یا بالاتر برای هر سیستم پی‌سی پیشنهاد میشه مثل WD GREEN 240GB یا SAMSUNG 860 EVO.

برای گرافیک که دیگه رده پایین‌تر از GTX 1650 نداریم، اما ارگ بالاتر هم برداشتید بهتره.

بله مانیتور انتخابی شما گزینه‌ی مناسبی به نظر میاد، هر چند که شخصا ازش تجربه ای نداشتم. بیشتر پنل‌های VA در فرکانس بالا و 1080p مشکلی بابت نمایش تصاویر سریع و افکت Ghosting ندارند. اما رزولوشن های بالاتر بستگی به کیفیت ساخت پنل و بهینه سازی های سازنده داره.

اما این که با کنسول کاملا هماهنگ باشه یه مقدار تفاوت می‌کنه، چون باید 120 هرتز رو به صورت پیش‌فرض توی پنل کاربری در اختیار قرار بده که من اطلاعی ندارم.

قطعات رو که قبلا انتخاب کردیم و مشکلی ندارن، اما فراموش نکنید که 10100 برای بازیها گزینه بهتری خواهد بود در دراز مدت.
در مورد گرافیک هم 1650S توصیه میشه از برندهای معتبر.

با Logitech MK345 کار کردم و از نظر سهولت کاربری و کیفیت بسیار خوب رده بندی می‌کنم و در این سناریوی مدنظر شما قرار داشتم همین رو انتخاب می‌کردم.

یه مدل 1000VA یا 1500VA با باتری داخلی هم میتونه تا یه نیم ساعتی کنسول رو روشن نگه داره.
در مورد فروش قطعات در حد نو بله، عرف همون 10 درصد هست که با توافق طرفین به 15 درصد هم میشه رسوند.
به نظرتون یوپی‌اس ونوس 1300 فاراتل گزینه مناسبی است برای خرید؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دوستان به خدا عجله دارم اگر کسی میدونه کمک کنه در ضمن سایتی نمیشناسید که بشه بهش مدل HDD و ssd داد ماکزیمم دمای تولیدیش رو بیاره
hdd خنکتره اما کندتره
قیمت ssd 500 اصلا منطقی نیست

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
hdd خنکتره اما کندتره
قیمت ssd 500 اصلا منطقی نیست
دستتون درد نکنه قربان خودمم تو نت گشتم و به همچین نتایجی رسیدم ولی با این حال میخواستم کسی که تخصص داره تو این زمینه هم نظرشو بده ssd گرم تره منم میخوام رو کنسول استفادش کنم داغ شدنش ممکنه باعث ylod شدن دستگاه بشه گرون ترم هست و ps3 خوب باهاش مچ نمیشه در نتیجه تفاوت محسوسی نداره hdd و ssd روی ps3 از طرفه دیگه بخوام hdd 5400 500gb بخرم هم تو دیجیکالا فقط 3 مدل هست که یکی از اون یکی اشغال ترن باید برم هارد 1tb بخرم که اونم این همه فضا استفادشو ندارم و فقط کمی از ssd 500 gb ارزون تر برام میفته در نتیجه تصمیم گرفتم از هارد خوده دستگاه که 250 gb هست استفاده کنم فقط یه سوال هاردای اینترنال رو میشه فرمت کرد دیگه؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
دستتون درد نکنه قربان خودمم تو نت گشتم و به همچین نتایجی رسیدم ولی با این حال میخواستم کسی که تخصص داره تو این زمینه هم نظرشو بده ssd گرم تره منم میخوام رو کنسول استفادش کنم داغ شدنش ممکنه باعث ylod شدن دستگاه بشه گرون ترم هست و ps3 خوب باهاش مچ نمیشه در نتیجه تفاوت محسوسی نداره hdd و ssd روی ps3 از طرفه دیگه بخوام hdd 5400 500gb بخرم هم تو دیجیکالا فقط 3 مدل هست که یکی از اون یکی اشغال ترن باید برم هارد 1tb بخرم که اونم این همه فضا استفادشو ندارم و فقط کمی از ssd 500 gb ارزون تر برام میفته در نتیجه تصمیم گرفتم از هارد خوده دستگاه که 250 gb هست استفاده کنم فقط یه سوال هاردای اینترنال رو میشه فرمت کرد دیگه؟
این مدل چطوره؟
میشه فرمت کرد اما تا حالا با کنسول و مشکلاتش طرف نبودم

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
این مدل چطوره؟
میشه فرمت کرد اما تا حالا با کنسول و مشکلاتش طرف نبودم
مدل خوبیه فقط بدیش اینه که اول برند seagate هست شنیدم wd از seagate بهتره خودم هم دنبال wd هستم دومین ایرادشم اینه که 1tb هست ولی من 500gb میخوام

eeeeeeehsan

کاربر سایت
Jul 18, 2014
12
سلام

دوستان کسی هست بتونه بهم در رابطه به خرید مادربرد کمک کنه؟

یه سیستم میخوام ببندم با cpu amd ryzen 9 3900x و رم g.skill ripjaws 3200 64G (2*32G) و ssd adata sx8200pro 1T ...... گرافیک هم احتمالا GTX 1650 4G DDR5.

میخوام مادربردم مقرون به صرفه باشه و امکانات اضافی نداشته باشه، چون احتمال ارتقای سیستمم بسیار پایینه. مادربرد ایسوس مدل PRIME X570-P رو میگن با سی پی یو های amd سری 3000 خوب میشه. بجز این مدل مدل های دیگه ای رو میشناسین ارزونتر باشه؟ بین 3 تا 5 میلیون.

برای کار برنامه نویسی میخوام و گیمینگ زیادی ندارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام اقا فرشید
یکی از دوستان تو این سایت هم زحمت کشیدن واین سیستم پیشنهاد دادان نظر تون چی هست؟

خوبیش که خوبه، اما قطعاتش کامل نیست و جمع کلش هم مشخص نیست. بنابراین با لیستی که من میدم نمیشه مقایسه کرد.

به نظرتون یوپی‌اس ونوس 1300 فاراتل گزینه مناسبی است برای خرید؟

گزینه مناسب برای چی و کی و چه مدت زمانی؟
این یه مدل رده پایین هست که نهایت 10 دقیقه بتونه سیستم 780 واتی رو روشن نگه داره و شبه‌سیونسی هم هست.

دوستان به خدا عجله دارم اگر کسی میدونه کمک کنه در ضمن سایتی نمیشناسید که بشه بهش مدل HDD و ssd داد ماکزیمم دمای تولیدیش رو بیاره

دمای HDD کمتر هست ولی دمای هیچ کدومشون اونقدری نیست که برای قطعات دیگه یا کنسول مشکل ایجاد کنه.

همچین سایتی هم نداریم و کسی دمای مدلهای مختلف رو ثبت نمیکنه، چون در حد نرمال باشه کافیه.

سلام

دوستان کسی هست بتونه بهم در رابطه به خرید مادربرد کمک کنه؟

یه سیستم میخوام ببندم با cpu amd ryzen 9 3900x و رم g.skill ripjaws 3200 64G (2*32G) و ssd adata sx8200pro 1T ...... گرافیک هم احتمالا GTX 1650 4G DDR5.

میخوام مادربردم مقرون به صرفه باشه و امکانات اضافی نداشته باشه، چون احتمال ارتقای سیستمم بسیار پایینه. مادربرد ایسوس مدل PRIME X570-P رو میگن با سی پی یو های amd سری 3000 خوب میشه. بجز این مدل مدل های دیگه ای رو میشناسین ارزونتر باشه؟ بین 3 تا 5 میلیون.

برای کار برنامه نویسی میخوام و گیمینگ زیادی ندارم.

من هم همون X570-P رو توصیه میکنم. با هیچ پردازنده‌ای مشکلی نداره.

eeeeeeehsan

کاربر سایت
Jul 18, 2014
12
من هم همون X570-P رو توصیه میکنم. با هیچ پردازنده‌ای مشکلی نداره.
ممنون از پاسختون.

اگر بخوام کمتر هزینه کنم مادربردهایی مثل Gigabyte B550 AORUS PRO و Gigabyte B550 AORUS ELITE مناسب هستن؟ مادربرد PRO درگاه USB Type C هم داره که به کارم میاد.

و یه سوال دیگه، وای فای و بلوتوث رو برای مادربرد مد نظر قرار بدم یا خرید دانگل بهتره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون از پاسختون.

اگر بخوام کمتر هزینه کنم مادربردهایی مثل Gigabyte B550 AORUS PRO و Gigabyte B550 AORUS ELITE مناسب هستن؟ مادربرد PRO درگاه USB Type C هم داره که به کارم میاد.

و یه سوال دیگه، وای فای و بلوتوث رو برای مادربرد مد نظر قرار بدم یا خرید دانگل بهتره؟

بله مدلهای گیگابایت هم از نظر امکانات و قیمت مناسب هستن،
اگر بودجه رسید داشتن قابلیت Wi-Fi روی مادربرد بهتره، چون سرعت خیلی بالاتری رو ساپورت می‌کنه، اگر بودجه نرسید همون دانگل معمولی.

eeeeeeehsan

کاربر سایت
Jul 18, 2014
12
بله مدلهای گیگابایت هم از نظر امکانات و قیمت مناسب هستن،
اگر بودجه رسید داشتن قابلیت Wi-Fi روی مادربرد بهتره، چون سرعت خیلی بالاتری رو ساپورت می‌کنه، اگر بودجه نرسید همون دانگل معمولی.
تا 6 میتونم هزینه کنم. نظرتون راجع به Asus ROG Strix B550-F Gaming (Wi-Fi) رو ممنون میشم بهم بگین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر