مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یعنی حتی با کارت GT610 یا GT710 هم نمیشه چیزی بست؟
شاید من منظورم رو بد گفتم. برای خودم نیست. یکی از دوستان توی یه شهر دیگه دنبال یه سیستم خونگی برای فیلم و اینترنته که بازیای قدیمی رو هم بالا بیاره و خودمم اطلاعات کافی ندارم کمکش کنم.
امکان تهیه قطعات دسته دوم هم وجود نداره متاسفانه.
اگه پایین‌ترین سیستمی که میشه بست رو بگید ممنونتون میشم.

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 9100F
(AMD Ryzen 3 3200G)
CPU
دو میلیون و ۵۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H310M-K
(ASUS PRIME A320M-C R2.0)
MotherBoard
دو میلیون و ۸۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS PH GT 1030 OC 2GB GDDR5VGA
یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۴۰۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۷۱۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
پانزده میلیون و ۳۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
main : z270a
cpu : i5 6600
VGA : GTX 550
ram: 8GB g skull
120GB SSD + 1TB HDD
Power : green 350
monitor : Dell 22" IPS

دوستان این سیستم 17 تومن ارزش داره ؟ برای کار 3D جواب گو هست ؟

آخرین ویرایش:

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
main : z270a
cpu : i5 6600
VGA : GTX 550
ram: 8GB g skull
120GB SSD + 1TB HDD
Power : green 350
monitor : Dell 22" IPS

دوستان این سیستم 17 تومن ارزش داره ؟ برای کار 3D جواب گو هست ؟
ارزش هزینه نداره . با این پول میشه یه کیس جدید بست که راندمان بیشتری داشته باشه.

javad_leon

کاربر سایت
Jun 23, 2017
25
سلام دوستان یه همچین سیستمی رو دارم تهیه میکنم

main : Giga z490 ud
Cpu : i7 10700
Memory : g.skill ripjaws 2*8GB 3200
VGA : Giga 2060Super 8GB
power : gp550 uk plus

یک SSD دارم و سه هارد ساتا که فک میکنم پاور مناسبی باشه

مانیتور 24-27 اینچ مناسب معرفی میکنید ؟ 2K

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان یه همچین سیستمی رو دارم تهیه میکنم

main : Giga z490 ud
Cpu : i7 10700
Memory : g.skill ripjaws 2*8GB 3200
VGA : Giga 2060Super 8GB
power : gp550 uk plus

یک SSD دارم و سه هارد ساتا که فک میکنم پاور مناسبی باشه

مانیتور 24-27 اینچ مناسب معرفی میکنید ؟ 2K

برای رزولوشن 2K بهتره کارت گرافیک قویتری خریداری کنید، مثل 2070S یا 3070 که البته پاور 650 وات برای اونا توصیه میشه.
برای مانیتور هم مدل ASUS TUF VG27BQ مدل مناسبی هست.

Arashtiger

کاربر سایت
Dec 8, 2011
48
نام
آرش
سلام.یک سوال در مورد این سرور های مجازی که بیشترشون پردازنده های سری Xeon دارن.میشه با اینا برای گیمینگ و ربات و اینا استفاده کرد یا به درد گیمینگ نمیخورن؟من میخوام یه سرور مجازی بگیرم روش بازی با این مشخصات نصب کنم که بشه فارم کرد.

Processor: Intel Pentium, Intel Celeron, Intel Core, Intel Mobile or AMD Mobile series/single and Dual core.
Graphics: SiS, Matrox, Intel GMA series, Intel HD series, Via Chrome, GeForce 4, ATi Radeon 9000 Series
Memory: 1GB DDR
Video Settings: Safe Mode
Renderer: Safe Mode (runs directly off CPU)
منتها قبلا یه تستی زدم روی سروری که کارت گرافیک نداره و رم 6 گیگ و پردازنده این مدلی Intel Xeon E۵-۲۶۲۰ v۲ با 6 هسته،ویندوز سرور 2012 فقط و فقط یه کلاینت از بازی که باز کردم حدود 80% پردازنده با 1600 مگابایت از رم مصرف میشد روی حالت safe mod که کمترین تنظیمات هست.روی کامپیوتر خودم با گرافیک GTX1070 16 گیگ رم و intel core i5 فقط 3 درصد از cpu 673/3 مگابایت از رم مصرف میشد.میشه یه نفر راهنمایی کنه چرا انقدر تفاوت هست؟به خاطر نبود کارت گرافیک روی سرور مجازیه؟چون بازیشم تحت وبه خیلی نیازی به گرافیک نداره.کلا تو این زمینه ها سررشته ای ندارم.میشه نبود کارت گرافیکو دور زد که با فریم درست و حسابی کار کرد یا نه؟!میخوام 12 تا کلاینت ازش باز کنم که بشه کار کرد.حالا اون یدونش انقدر منابع مصرف میکرد برای 12 تا چه منابعی باید گرفت؟

این سیستمی که نوشتم با مشخصات سیستم خودم میشه روی کامپیوتر خودم ویندوز مجازی نصب کرد و این جوری دوبل فارم کرد به جای این که سرور مجازی بگیرم یا سیستمم نمیکشه و ویندوز مجازی زیاد به درد نمیخوره؟

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
درود دوستان.
یکی از دوستان Ps4 فت ۵۰۰گیگ با یه دسته اضافه داره داره میفروشه . هم دستگاه و هم دسته ها تر و تمیز سالمن ‌ . میشه بهم بگید چقدر میارزه ؟
میدونم در تاپیک اشتباهی دارم پست میذارم اما بدلیل اینکه میخوام زودتر جوابمو بگیرم اینجا هم پرسیدم.
با سپاس

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام.یک سوال در مورد این سرور های مجازی که بیشترشون پردازنده های سری Xeon دارن.میشه با اینا برای گیمینگ و ربات و اینا استفاده کرد یا به درد گیمینگ نمیخورن؟من میخوام یه سرور مجازی بگیرم روش بازی با این مشخصات نصب کنم که بشه فارم کرد.

Processor: Intel Pentium, Intel Celeron, Intel Core, Intel Mobile or AMD Mobile series/single and Dual core.
Graphics: SiS, Matrox, Intel GMA series, Intel HD series, Via Chrome, GeForce 4, ATi Radeon 9000 Series
Memory: 1GB DDR
Video Settings: Safe Mode
Renderer: Safe Mode (runs directly off CPU)
منتها قبلا یه تستی زدم روی سروری که کارت گرافیک نداره و رم 6 گیگ و پردازنده این مدلی Intel Xeon E۵-۲۶۲۰ v۲ با 6 هسته،ویندوز سرور 2012 فقط و فقط یه کلاینت از بازی که باز کردم حدود 80% پردازنده با 1600 مگابایت از رم مصرف میشد روی حالت safe mod که کمترین تنظیمات هست.روی کامپیوتر خودم با گرافیک GTX1070 16 گیگ رم و intel core i5 فقط 3 درصد از cpu 673/3 مگابایت از رم مصرف میشد.میشه یه نفر راهنمایی کنه چرا انقدر تفاوت هست؟به خاطر نبود کارت گرافیک روی سرور مجازیه؟چون بازیشم تحت وبه خیلی نیازی به گرافیک نداره.کلا تو این زمینه ها سررشته ای ندارم.میشه نبود کارت گرافیکو دور زد که با فریم درست و حسابی کار کرد یا نه؟!میخوام 12 تا کلاینت ازش باز کنم که بشه کار کرد.حالا اون یدونش انقدر منابع مصرف میکرد برای 12 تا چه منابعی باید گرفت؟

این سیستمی که نوشتم با مشخصات سیستم خودم میشه روی کامپیوتر خودم ویندوز مجازی نصب کرد و این جوری دوبل فارم کرد به جای این که سرور مجازی بگیرم یا سیستمم نمیکشه و ویندوز مجازی زیاد به درد نمیخوره؟

سرور مجازی اصولا هدفش بازی نیست و امکان اجرای بازی رو هم نداره. نزدیکترین چیز به خواسته ی شما پلتفرم بازیهای ابری مثل GeForce Now و Google Stadia هست.

درود دوستان.
یکی از دوستان Ps4 فت ۵۰۰گیگ با یه دسته اضافه داره داره میفروشه . هم دستگاه و هم دسته ها تر و تمیز سالمن ‌ . میشه بهم بگید چقدر میارزه ؟
میدونم در تاپیک اشتباهی دارم پست میذارم اما بدلیل اینکه میخوام زودتر جوابمو بگیرم اینجا هم پرسیدم.
با سپاس

قیمت کنسول رو ندارم که بهتون توصیه ای داشته باشم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
میخواستم بپرسم که با
amd ryzen 7 3750h wich radeon vega mobile gfx2300

nivida geforce gtx1650 4gb gddr5 128bit
8gb ram ddr4
بازی های این نسلی رو پلی داد؟
ممنون

بله میشه، ولی با تنظیمات پایین یا متوسط. اصولا تراشه ی گرافیکی شما برای بازی هست، اما نه اونقدر قوی که بازیهای سنگین یا نسل بعدی رو بخواد با تنظیمات بالا و 60 فریم اجرا کنه. در حد معمولی جوابگو هست.

• Like
Reactions: farzad_angel

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
intel Core i7-9700K
این سی پی یو ارزش خرید داره یا در رده قیمت این سی پی یو چیز مناسبتری هست ؟
واسش یه مادربوردم معرفی میکنید ؟
گرافیک 580 8 گیگ میباشد .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
intel Core i7-9700K
این سی پی یو ارزش خرید داره یا در رده قیمت این سی پی یو چیز مناسبتری هست ؟
واسش یه مادربوردم معرفی میکنید ؟
گرافیک 580 8 گیگ میباشد .

با چه بودجه ای؟ برای چه کاری؟
CPU همینجوری به خودی خود که نه خوبه، نه بد، باید بر اساس اولویت و هزینه انتخاب بشه.

9700K هنوز هم برای بازی عالی هست و برای کاربردهای دیگه ممکنه 10700K بهتر باشه.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
با چه بودجه ای؟ برای چه کاری؟
CPU همینجوری به خودی خود که نه خوبه، نه بد، باید بر اساس اولویت و هزینه انتخاب بشه.

9700K هنوز هم برای بازی عالی هست و برای کاربردهای دیگه ممکنه 10700K بهتر باشه.
با بودجه این سی پی یو ... منظورم اینه با قیمتی که این سی پی یو داره چیز بهتری میشه خرید یا در رده قیمت این سی پی یو که الان حدود 10 میلیون متوسط هست ، چیز بهتری میشه خرید یا همین خوبه با این حدود قیمت ؟
واسه بازی میخوام بدون شک .
بعدش یه مادربورد متناسب برای این سی پی یو با قیمت بگید یا اگر سی پی یو منابستری هست همونو با قیمت بگید .

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
فرشیدجان پاور 700 وات برای کارت 3080 کافیه؟

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
با اجازه اساتید خیر

با بودجه این سی پی یو ... منظورم اینه با قیمتی که این سی پی یو داره چیز بهتری میشه خرید یا در رده قیمت این سی پی یو که الان حدود 10 میلیون متوسط هست ، چیز بهتری میشه خرید یا همین خوبه با این حدود قیمت ؟
واسه بازی میخوام بدون شک .
بعدش یه مادربورد متناسب برای این سی پی یو با قیمت بگید یا اگر سی پی یو منابستری هست همونو با قیمت بگید .
همین خوبه
مادربرد میتونید سری z370 و z390 انتخاب کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر