مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
سلام به همه دوستان
دوستم با سیستم رندر میگیره و بازی می‌کنه
پردازنده اش هم i5 9400f هست
چه خنک کننده ای براش پیشنهاد میکنید؟
دو مدل هم خودش انتخاب کرده
نظرتونو بگید ممنون میشم
خنک کننده مایع پردازنده دیپ کول GAMMAXX L120 V2
یکی این و دیگری
کولر پردازنده Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
شما که همش برای دوستت میای درخواست راهنمایی میگیری؟ بهش بگید خودش بیاد یک اکانت درست کنه:D

این مدل پردازنده هم پردازنده خنکی هست، شخصا باشم واتر کولر روش نمیبندم اونم برند پایین رده DEEP COOL

همون پردازنده بادی کولر مستر خوبه، ولی بشدت قیمتش بالاست..

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان بنظرم برای خرید کمی صبر کنید قیمتا داره میاد پایین پردازنده ها راحت از 1 تومن تا 5 تومن ارزون شدن
مثلا ryzen 3600x از 8600 شده 6200
بعد سعی کنید حتما نسل پنج amd بگیرید فوق العاده عالی هستش و قیمتاش عالی تر مخصوصا 5600x فوق ارزنده
برای ارزون قیمتا که 10100 بشدت توصیه میشه و برای ارزون تر 3100 amd

• Like
Reactions: r0ss0neri

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
چجوری ملت مادربورد b450 مینی میخرن بعد روش 3800X و RTX 2080ti میندازن؟ :D
اصلا کشش داره اون مادربورد؟
اگر نخوای اورکلاک کنی هیچ مشکلی نداره و ازین قبیل بیلد ها خیلی خیلی زیادن .
جالبه بدونی که فرم فکتور مینی و میکرو به شدت محبوب شده چون فضای کمتری هم میگیره و همینطور کیس های جمع و جور .
البته که تو ایران قدرت انتخاب زیادی نیست چون تنوع کمه .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام دوستان ستاپ من رایزن 5 2600x هست به همراه کارت 1060 6گیگ و رم 16 3200 کورسیر الان پردازنده من گلوگاه میشه به نظرتون ؟ من ویدیو یوتوب میدیم با همین کارت و رم ولی پردازنده متفاوت فریم بهتری میگرفتن
البته اشاره نشده که کارت هارو اورکلاک کردن یانه
و این که تو این شرایط کارت عوض بشه بهتری یا پردازنده البته در نظر بگیرید من با پریمیر هم کار میکنم نه حرفه ای ولی هفته ای دو سه تا ادیت همیشه دارم
خودم نظرم پردازندس ولی راهنمایی کنید ممنون میشم که لازمه کدوم قطعه عوض بشه و جاش چی بگیرم البته مادر بوردم هم ایسوس X470F gaming هست و فک میکنم نسل جدید هم جواب میده
بنظرم اگه چیزی باشه که عقب نگه داره اون گرافیک هست تا پردازندت، الان 10900k یا 5800x ـم بزاری بازم تفاوت چشم گیری نداره چون 1060 دیگه داره قدیمی میشه و رو بالاترین تنظیمات نمیتونه 60 ـو بده رو اکثر بازیا.
مگه اینکه منظورت بازیای که از نظر گرافیکی سبک ترن و سی پی یو ـه بهتر فریم ریت بهتری بده مثل Valorant یا csgo اونجاس که مثلا فرق یک سی پی یو مید رنج با های اند 60-70 فریم میشه.

بنظرم تا گرافیک بهتری نگرفتی پردازنده رو هم نیاز نیست تغییر بدی.

• Like
Reactions: .: FRANKLIN :.

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
بنظرم اگه چیزی باشه که عقب نگه داره اون گرافیک هست تا پردازندت، الان 10900k یا 5800x ـم بزاری بازم تفاوت چشم گیری نداره چون 1060 دیگه داره قدیمی میشه و رو بالاترین تنظیمات نمیتونه 60 ـو بده رو اکثر بازیا.
مگه اینکه منظورت بازیای که از نظر گرافیکی سبک ترن و سی پی یو ـه بهتر فریم ریت بهتری بده مثل Valorant یا csgo اونجاس که مثلا فرق یک سی پی یو مید رنج با های اند 60-70 فریم میشه.

بنظرم تا گرافیک بهتری نگرفتی پردازنده رو هم نیاز نیست تغییر بدی.
پس کارت رو باید عوض کنم به نظرت 3070 که هم قیمت کنسول های نسل جدیده میاد تو رنج اونها به لحاظ قیمت ( حدود 15 تومن ) یا با این قیمت فضایی قراره بمونه؟
تو بازار الان کدوم کارت رو توصیه میکنی رنج همون 15 تومن حالا یکم بالا ترم مشکلی نیست من فعلا 2060 رو دیدم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به همه دوستان
دوستم با سیستم رندر میگیره و بازی می‌کنه
پردازنده اش هم i5 9400f هست
چه خنک کننده ای براش پیشنهاد میکنید؟
دو مدل هم خودش انتخاب کرده
نظرتونو بگید ممنون میشم
خنک کننده مایع پردازنده دیپ کول GAMMAXX L120 V2
یکی این و دیگری
کولر پردازنده Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition

برای این پردازنده همون Hyper 212 کفایت میکنه، حتی اگر دائما زیر لود باشه.

چجوری ملت مادربورد b450 مینی میخرن بعد روش 3800X و RTX 2080ti میندازن؟ :D
اصلا کشش داره اون مادربورد؟

چجوری نداره، قطعات رو نامتوازن انتخاب میکننن و پیش خودشون تصور می‌کنن که در هزینه و قیمت صرفه جویی کردن یا نسبت به فهرستی که یه کارشناس بهشون توصیه کرده انتخاب بهتری داشتن و زرنگی کردن!
برای پردازنده که کشش داره، ولی نه هر مدلی و بنا به مشخصات و طراحی مدار تغذیه میشه برای پردازنده ی رده بالا یه B550 خوب و قوی هم انتخاب و استفاده کرد.

برای گرافیک هم تفاوتی ایجاد نمیکنه.

سلام دوستان ستاپ من رایزن 5 2600x هست به همراه کارت 1060 6گیگ و رم 16 3200 کورسیر الان پردازنده من گلوگاه میشه به نظرتون ؟ من ویدیو یوتوب میدیم با همین کارت و رم ولی پردازنده متفاوت فریم بهتری میگرفتن
البته اشاره نشده که کارت هارو اورکلاک کردن یانه
و این که تو این شرایط کارت عوض بشه بهتری یا پردازنده البته در نظر بگیرید من با پریمیر هم کار میکنم نه حرفه ای ولی هفته ای دو سه تا ادیت همیشه دارم
خودم نظرم پردازندس ولی راهنمایی کنید ممنون میشم که لازمه کدوم قطعه عوض بشه و جاش چی بگیرم البته مادر بوردم هم ایسوس X470F gaming هست و فک میکنم نسل جدید هم جواب میده

پردازنده ی فعلی شما برای کارت GTX 1060 در مجموع گلوگاه نیست، اما اگر بعدا خواستید گرافیک قویتری بخرید، قطعا لازم میشه که پردازنده رو هم به مدلی مثل Ryzen 5 5600X ارتقا بدید.
اگر اولویت بازی اول کارت گرافیک رو عوض کنید، اما اگر اولویت رندر با پرمیر هست که پردازنده رو به مدلی که گفته شد ارتقا بدید یا حتی R7 5800X که برای کار شما عالیه.

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
برای این پردازنده همون Hyper 212 کفایت میکنه، حتی اگر دائما زیر لود باشه.

چجوری نداره، قطعات رو نامتوازن انتخاب میکننن و پیش خودشون تصور می‌کنن که در هزینه و قیمت صرفه جویی کردن یا نسبت به فهرستی که یه کارشناس بهشون توصیه کرده انتخاب بهتری داشتن و زرنگی کردن!
برای پردازنده که کشش داره، ولی نه هر مدلی و بنا به مشخصات و طراحی مدار تغذیه میشه برای پردازنده ی رده بالا یه B550 خوب و قوی هم انتخاب و استفاده کرد.

برای گرافیک هم تفاوتی ایجاد نمیکنه.

پردازنده ی فعلی شما برای کارت GTX 1060 در مجموع گلوگاه نیست، اما اگر بعدا خواستید گرافیک قویتری بخرید، قطعا لازم میشه که پردازنده رو هم به مدلی مثل Ryzen 5 5600X ارتقا بدید.
اگر اولویت بازی اول کارت گرافیک رو عوض کنید، اما اگر اولویت رندر با پرمیر هست که پردازنده رو به مدلی که گفته شد ارتقا بدید یا حتی R7 5800X که برای کار شما عالیه.
اولویت گیمه و کارت رو باید عوض کنم ولی به گفته شما و چیزی که مشخصه در اولین فرصت پردازنده هم باید عوض بشه ولی سری 5 اومده ایران؟ چون چک میکردم فقط سری 3 رو دیدم موجوده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اولویت گیمه و کارت رو باید عوض کنم ولی به گفته شما و چیزی که مشخصه در اولین فرصت پردازنده هم باید عوض بشه ولی سری 5 اومده ایران؟ چون چک میکردم فقط سری 3 رو دیدم موجوده

تک و توک رسیده ولی گرونه هنوز
R5 5600X حدود 15 تومنه.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
بنظرم برای خرید کمی صبر کنید قیمتا داره میاد پایین
موقت است و یک موج روانی، دوباره گرون میشه، اگه قصد خرید دارید زودتر اقدام کنید، صبر کردن اصلن به صلاح نیست.
بعد سعی کنید حتما نسل پنج amd بگیرید فوق العاده عالی هستش و قیمتاش عالی تر مخصوصا 5600x فوق ارزنده
بزارید به ایران برسه، همین محصولات ارزان قیمت Amd رو به قیمت محصولات اینتل خواهند فروخت! صبر جایز نیست، به کسانی که قصد جمع کردن سیستم دارند توصیه میکنم هرچه زودتر اقدام کنند و منتظر چیزی نمانند، اگه منتظر بمانند همین سیستمی که الان میتونند بخرند رو هم نمیتونن بخرن! قطعات جدید که بماند.

آخرین ویرایش:

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
فرشید جان جواب منم میدی

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
جواب دادن دیگه . خود من ci7 9700f دارم و با هایپر 212 کاملا اوکیه.
اینم یه اسکرین شات از دمای cpu ( دارم کانتر میزنم:D)
180410

Attachments

• Screenshot (8).png
    Screenshot (8).png
    138 KB · مشاهده: 5
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SleepyTurtel

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
دوستان vram گرافیک 3070 کم نیس بنظرتون؟
کلا برای آپدیت گرافیک کارتهای amd رو توصیه میکنید یا انویدیا؟

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
پس کارت رو باید عوض کنم به نظرت 3070 که هم قیمت کنسول های نسل جدیده میاد تو رنج اونها به لحاظ قیمت ( حدود 15 تومن ) یا با این قیمت فضایی قراره بمونه؟
تو بازار الان کدوم کارت رو توصیه میکنی رنج همون 15 تومن حالا یکم بالا ترم مشکلی نیست من فعلا 2060 رو دیدم
فعلا بنظرم نگیر چیزی تا قیمتا تخیلیشون درست بشه، هم کنسولا الان جدیده هم کارتا هم پردازنده ها، تا جا داره تو پاچه ملت میکنن :D
15 تومنم همون 2060 هست یکم بری بالاتر 2060s ولی خب نظر منو میخوای اگه عجله نداری صبر کن 3070 موجودی و قیمتاش منطقی تر شه یا 3060 ـم ریلیز شه، فعلا که دلار بنظر نمیرسه بخواد هیجانی بره بالا.
به دید بلند مدت بنظرم مشکل ساز بشه چون همین الانم بازیایی هستن که این مقدارو مصرف میکنن باید دید بالاخره این ورژن با وی رم بیشترشو میده یا نه.
AMD ـم در کل قیمت گذاریش خیلی خوب بوده فقط باید ببینی وضعیت RT ـش چجوره و این رقیب DLSS ـش که میخواس معرفی کنه چی میشه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام دوستان
این سنت نامبارک که CPUهای AMD رو فقط با مادربورد می فروشن رو کی بنیان نهاد؟ الان یه هفتس دنبال خرید CPU هستم هر جا میرم میگن بدون مادربورد نمیدیم. جایی رو سراغ دارید که بشه ازش CPU خرید بدون مادربرد؟
بهتون لینک دادم

• Like
Reactions: dr.hamidreza

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

خیر، این کارت با سرعتی که داره برای رزولوشن 4K توصیه نشده که بخواد مشکل کمبود ظرفیت حافظه پیدا کنه. این تصور در مورد ظرفیت رم کارت گرافیکی و این که از سرعت خود GPU مهمتر هست یه تصور عامیانه هست که لزوما بیشتر مواقع درست نیست و یه ترفند فروش تجاری هست بیشتر.

8 گیگابایت تا رزولوشن 1440pو تنظیمات بالا حداقل تا یکی دو سال آینده به نظر میرسه کافی باشه.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
خیر، این کارت با سرعتی که داره برای رزولوشن 4K توصیه نشده که بخواد مشکل کمبود ظرفیت حافظه پیدا کنه. این تصور در مورد ظرفیت رم کارت گرافیکی و این که از سرعت خود GPU مهمتر هست یه تصور عامیانه هست که لزوما بیشتر مواقع درست نیست و یه ترفند فروش تجاری هست بیشتر.

8 گیگابایت تا رزولوشن 1440pو تنظیمات بالا حداقل تا یکی دو سال آینده به نظر میرسه کافی باشه.
خب amd آینده نگرانه‌تر نیس؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر