مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

PouяiД

Blue is the Colour
کاربر سایت
Apr 10, 2009
728
نام
پوریا
درود بر دوستان
لبتاب Asus N551ZU دارم ، میخواستم ببینم آیا میشه ارتقاش داد ؟ اگه بله چه چیز هاییش رو ؟ و اینکه کارم باهاش 3DsMAX ، Vray و Autocad ـه بیشتر تو همون زمینه رندرینگ و مدلسازی آیا نسبت به هزینه ایی که برای ارتقا انجام میشه آیا تغییر چشم گیری خواهد داشت یا صرفه اقتصادی نداره ممنون از راهنماییتون
اینم کانفیگ فعلیش :
CPU : AMD® APU A10-7400P /FX-7600P Processor
VGA : AMD R9 M280x \ AMD Radeon(TM) R7 Graphics
Ram : 8GB
HDD :1TB 7200 RPM

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
درود بر دوستان
لبتاب Asus N551ZU دارم ، میخواستم ببینم آیا میشه ارتقاش داد ؟ اگه بله چه چیز هاییش رو ؟ و اینکه کارم باهاش 3DsMAX ، Vray و Autocad ـه بیشتر تو همون زمینه رندرینگ و مدلسازی آیا نسبت به هزینه ایی که برای ارتقا انجام میشه آیا تغییر چشم گیری خواهد داشت یا صرفه اقتصادی نداره ممنون از راهنماییتون
اینم کانفیگ فعلیش :
داداش میشه ولی هزینه زیادی داره
به نظرم اینو بفروش حالا نمیدونم چقد می‌خرن شما باید بگی تا برات راهکار پیدا کنم
اگه بخوای سیستم خوبی بشه هزینش زیاده اگه تا 6 تومن میخرنش ی ps4 اسلیم بخر اگه بیشتر می‌خرن حدود 9 تومن 6 تومنشو که گفتم بعد بجای اینکه 3 تومن بدی بر ارتقا ی x1 هم بخر البته میتونی این دوتا رو نخری و بجاش یه کیس بخری کیس برای گیم بهتره و کلا بیشتر pc بازا کیس دارن
البته من خودم لپ تاپ دارم?

موفق باشید✔️

PouяiД

Blue is the Colour
کاربر سایت
Apr 10, 2009
728
نام
پوریا
داداش میشه ولی هزینه زیادی داره
به نظرم اینو بفروش حالا نمیدونم چقد می‌خرن شما باید بگی تا برات راهکار پیدا کنم
اگه بخوای سیستم خوبی بشه هزینش زیاده اگه تا 6 تومن میخرنش ی ps4 اسلیم بخر اگه بیشتر می‌خرن حدود 9 تومن 6 تومنشو که گفتم بعد بجای اینکه 3 تومن بدی بر ارتقا ی x1 هم بخر البته میتونی این دوتا رو نخری و بجاش یه کیس بخری کیس برای گیم بهتره و کلا بیشتر pc بازا کیس دارن
البته من خودم لپ تاپ دارم?

موفق باشید✔
عزیزم PS4 دارم برای گیم این سیستم برا کاره روش گیم نمیزنم ممنون از راهنماییت

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این سیستم کمترین توصیه برای بازی هست که بالاتر از ده تومن درمیاد با قیمتهای روز:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
دو میلیون و ۵۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-CMotherBoard
دو میلیون و ۷۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان)
ASUS CERBERUS GTX 1050 TI O4G 4GB GDDR5
(ASUS PH-GTX 1650-O4G 4GB GDDR5)
VGA
۸۵۵ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۷۶۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۶۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
ده میلیون و ۶۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)--

این سیستم با RX 580 بدون HDD من میخوام، همون قیمت که لیست نوشتین هنوز سرجاشه؟
rx 580 8gb خیلی گزینه ی بهتری بیش از 2 برابر قوی تره پهانی باندش دوبله رمشم دوبله

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
دو تا سوال از دوستان به ویژه فرشیدخان عزیز
یکم اینکه: دنبال مونیتور کارکرده بودم برای دوستم، تو نت مشخصات یه مدل از Viewsonic‌ رو دیدم VX2263S که با وجود استفاده از پنل AH-IPS در ساختش، ادعای داشتن زمان پاسخدهی 2ms‌رو داشت.
همچین چیزی ممکن هست اون هم با اون پنل؟ تو سایت خود سازنده همین ادعا وجود داره
دوم اینکه: برای بایگانی اطلاعات، یه بلو-ری رایتر میخوام که البته نوش خیلی گرون شده و کمیاب. تو یکی از انجمن‌های به نسبت مطرح، دو مدل کارکرده از دو سازنده HP و LG رو به ترتیب 490 و 390 قیمت داده.
سوالم اینه که جدا از بحث کارکرده بودن، با فرض نو بودن چقدر میشه روی این سازنده‌ها حساب کرد و کدوم توصیه میشه؟ HP که یادمه DVD-RWهاش بعد از 3-2ماه مشکل باز نشدن پیدا می‌کردن.
سپاس

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
برای بایگانی اطلاعات، دو مدل کارکرده از دو سازنده HP و LG
در کیفیت درایو آپتیکال LG شک نکن. من با چندین مدل مختلف از این رایترها کار کردم، یه زمانی کارم رایت کردن بود، بهتر از LG ندیدم (به شرطی که اصل باشه و سالم). Hp هم خوبه ولی از نظر کیفیت لنز به LG نمیرسه. قبل از خرید حتما تست کن، جنس دسته دو ریسک داره.
برای آرشیو کردن دیتا، به نظر من خرید دو تا هارد اکسترنال (یکی بعنوان درایو اصلی و دیگری بعنوان بکآپ که اگر اولی سوخت و خراب شد اطلاعات از دست نره) عاقلانه تره, خصوصا اگه حجم اطلاعاتتون زیاد باشه. البته بستگی به شرایط هر شخص داره.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
دو تا سوال از دوستان به ویژه فرشیدخان عزیز
یکم اینکه: دنبال مونیتور کارکرده بودم برای دوستم، تو نت مشخصات یه مدل از Viewsonic‌ رو دیدم VX2263S که با وجود استفاده از پنل AH-IPS در ساختش، ادعای داشتن زمان پاسخدهی 2ms‌رو داشت.
همچین چیزی ممکن هست اون هم با اون پنل؟ تو سایت خود سازنده همین ادعا وجود داره
دوم اینکه: برای بایگانی اطلاعات، یه بلو-ری رایتر میخوام که البته نوش خیلی گرون شده و کمیاب. تو یکی از انجمن‌های به نسبت مطرح، دو مدل کارکرده از دو سازنده HP و LG رو به ترتیب 490 و 390 قیمت داده.
سوالم اینه که جدا از بحث کارکرده بودن، با فرض نو بودن چقدر میشه روی این سازنده‌ها حساب کرد و کدوم توصیه میشه؟ HP که یادمه DVD-RWهاش بعد از 3-2ماه مشکل باز نشدن پیدا می‌کردن.
سپاس

پاسخ‌گویی پنلش 2 میلی ثانیه که نیست، هیچ زمان میزانی که سازنده اعلام میکنه برای بهترین پنل‌ها هم در این حد نیست و بیشتر تبلیغاتی هست، اما خب اگه نزدیک به اون حد باشه میشه مناسب تصور کرد. برای مدلی که 2ms ادعا شده، اگه متوسطش زیر 10 میلی ثانیه باشه قبوله. در هر صورت چیزی هست که باید از نزدیک بررسی شده باشه. اما کلا برای مدل ضعیفی مثل این اصلا نباید به این مواردش اهمیت داد.

در مورد رایتر از کیفیت LG مطمئن هستم، HP-ها با تقلبی فرقی نداشتن. دیگه از دیسک نوری برای بکاپ زیاد استفاده نمیشه.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
درود بر دوستان
اینم کانفیگ فعلیش :
لپتاپ ارزش آپگرید کردن نداره، اما خب لپتاپ خریدار با قیمت مناسب زیاد داره، بفروشش همون پولو بزار برای PC.
برای مکس و Vray ـم بستگی داره بخوای با VrayRT کار کنی یا VrayAdv، اگه adv که میتونی یک سیستم بزاری با گرافیک نسبتا ضعیف اما سی پی یو قوی مثل رایزن 5 یا 7 که تعداد هسته و رشته بالایی داره خوراک رندره(که الان با توجه به اینکه قیمت AMD ـا تو ایران شخمی تخیلیه پیشنهاد نمیشه) بجاش میتونی 9400f یا 9600f اینتل که قیمتای مناسبی داره بزاری، اگه هم VrayRT بخوای کار کنی چون Gpu Rendering هست از سی پی یو کم میکنی و یک گرافیک انویدیا خوب میزاری (AMD اصلا بدرد رندر نمیخوره کارتاش)

در کل اگه قراره حرفه ای تو این زمینه کار کنی مطمئن باش بالاخره به یک PC مناسب نیاز پیدا میکنی و لپتاپ تو این رنج جوابگو نخواهد بود مگه فقط برای کار راه اندازی.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
@Farshidstar2012
درود فراوان ، شما رم های XPG رو در حال حاضر در حد Crucial یا Corsair میدونین ؟ منظورم از این بابته که تایمینگ پایین و باس بالایی بدن ؟! سی پی یو 3600X و مادربورد B450 هست.
الان Ripjaws 5 دارم ولی باس 2933 و تایمینگ 17 باید ست کنم تا استیبل بمونه وگرنه بلواسکرین میده ... توفکر بودم اگر XPG ها خوبه (چون جایه مطمین که اصله پیدا کردم) برم سمتشون 8->
اصلا به نظرتون 2933 با 3600 قراره خیلی روی FPS که میگیرم تاثیر بذاره ؟ چون چیزی که من دیدم توی نسل اول ریزن ها بیشتر مهم بوده و توی نسل 2 و 3 خیلی کمتر تاثیر داره ...
و سوال اخر اینکه به نظرتون بهترین رم برای سیستم Full AMD چه رمی می تونه باشه ؟
ممنونم پیشاپیش از وقتی که میذارین.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
@Farshidstar2012
درود فراوان ، شما رم های XPG رو در حال حاضر در حد Crucial یا Corsair میدونین ؟ منظورم از این بابته که تایمینگ پایین و باس بالایی بدن ؟! سی پی یو 3600X و مادربورد B450 هست.
الان Ripjaws 5 دارم ولی باس 2933 و تایمینگ 17 باید ست کنم تا استیبل بمونه وگرنه بلواسکرین میده ... توفکر بودم اگر XPG ها خوبه (چون جایه مطمین که اصله پیدا کردم) برم سمتشون 8->
اصلا به نظرتون 2933 با 3600 قراره خیلی روی FPS که میگیرم تاثیر بذاره ؟ چون چیزی که من دیدم توی نسل اول ریزن ها بیشتر مهم بوده و توی نسل 2 و 3 خیلی کمتر تاثیر داره ...
و سوال اخر اینکه به نظرتون بهترین رم برای سیستم Full AMD چه رمی می تونه باشه ؟
ممنونم پیشاپیش از وقتی که میذارین.

اگه از تراشه ای استفاده کرده باشه که بقیه سازنده های معتبر استفاده کردن و با مدل مادربرد شما مم در همون فرکانس تایید کارکرد گرفته باشه بله. از این نظر با بقیه فرقی نداره
برای پردازنده‌ای که شما دارید اتفاقا استفاده از فرکانس 3000 به بالا که ترجیحا 3200 با CL15/CL16 باشه خیلی در راندمان تاثیر مثبت داره.
فرکانس 3600 با CL18 از همین 3200 هم میتونه کندتر باشه و رسیدن بهش و پایدار کردن سیستم سخت‌تر.

• Like
Reactions: just_p30

-AzAzEl-

کاربر سایت
Jun 1, 2016
20
سلام وقتتون بخیر
من این سیستم رو تازه راه انداختم فقط مشکلی که هست جهت حرکت فن هاشه که داخل عکس مشخص هست

1.فن گرین نوتوس رو چجوری میشه جهت پرتاب بادش رو عوض کرد؟بدون اینکه جای فن عوض شه؟
20200713_135922.jpg

2.**چراغ روی گرافیک همیشه روشنه حتی وقتی پاور دکمش آف هست. دلیلش چیه؟ گرافیک 1650super rog strix

3. اینکه کیس جای 2فن روی سقف و 2عدد روی قسمت پاور داره.احتیاج هست نصب کنم؟1دونه رو سقف نصبه
20200713_140109.jpg 20200713_140126.jpg

i3 9100f
1650 super rog strix
b360m bazooka
1tb blue 7200
240gb kingston ssd
2x 8gb tforce 2666 rgb
green 530w 80 plus
DVD r/w

Green RGB kit
Mastertech 120mm blue

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند