مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
بین کیس های معمولی دست دوم و مینی کیس/کیسهای استوک کدوم بهتره؟ هدف هم بازی نیست و فقط وب گردی و دیدن فیلم هست. بودجه مم زیاد نیست البته. چون حقیقتا هر چی دارم باید سیو کنم برای کنسول و نمایشگر نسل بعد.
فقط کدومشون عمر بیشتری دارن چون من باتری گوشی و لپ تاپ و... رو برای همین استفاده مداوم تو وبگردی و دیدن فیلم و سریال زیاد به فنا دادم.
این مینی کیس/کیسهای استوک زود خراب نمیشن؟ ظاهرشون اکثر نوئه. از اونور کیسهای خونگی که تو دیوار دیدم همه هم ظاهرشون قدیمی بود هم قیمتهای پرت (مثلا پنتیوم فور هندلی 1.5-خدایی کی فکرشو میکرد)

کیس‌های استوک معمولا خیلی قدیمی‌تر از کیس‌های خونگی دست دوم هستن، اما این که کدوم مناسب باشه بستگی به اولویت کار شما و بعد مشخصات سیستم مورد نظر باشه. هر کدوم که مشخصات بهتر و ترجیحا کارت گرافیک مجزا و جدیدتر باشه برای پخش فیلم مناسبتره.
کمتر از نسل سوم Core i5 3570 هم دنبال خرید سیستم نباشید اصلا.

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
من دیگه ریسکشو کردم سیستم رو خریدم....
با تشکر از فرشید جان که با حوصله مشاوره رو برام انجام داد و توی 2 روز سیستم من رو اسمبل کرد و بدون یه خط و خش از تهران به اهواز تحویل گرفتم...
تقریباا 0 تا 100 رو برام تو 1 روز انجام داد از اسمبل تا کانفیگ فن سی پی یو و نصب ویندوز....
اینم سیستم منه.....

Intel Core i7 9700KCPU
ASUS Z390M/B
GSkill Ripjaws 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
ASUS ROG STRIX RTX 2070S A8G GAMING 8GB GDDR6VGA
WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 970 EVO 250GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN GP650A-UK Plus GamingPower
GREEN Z5Case
Total

آخرین ویرایش:

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
من دیگه ریسکشو کردم سیستم رو خریدم....
با تشکر از فرشید جان که با حوصله مشاوره رو برام انجام داد و توی 2 روز سیستم من رو اسمبل کرد و بدون یه خط و خش از تهران به اهواز تحویل گرفتم...
تقریباا 0 تا 100 رو برام تو 1 روز انجام داد از اسمبل تا کانفیگ فن سی پی یو و نصب ویندوز....
اینم سیستم منه.....

Intel Core i7 9700KCPU
ASUS Z390M/B
GSkill Ripjaws 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
ASUS ROG STRIX RTX 2070S A8G GAMING 8GB GDDR6VGA
WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
SAMSUNG 970 EVO 250GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN GP650A-UK Plus GamingPower
GREEN Z5Case
Total
سیستم منم اقا فرشید زحمتش را کشید خیلی سریع و تمیز کارش درسته منم متاسفانه خیلی این دست اون دست کردم تا خریدم در هر صورت مبارکه دوست عزیز سیستمت قوی هم هست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان یک سیستم عالی (PC) برای کارهای آفیس پیشنهاد می کنید؟
فقط برای کارهای سنگین آفیس.

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومانIntel Core i5 9400F
CPU​
--
COOLING​
(۵۴۰ هزار تومان)(ThermalRight True Spirit 120M )
دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-A
MotherBoard​
دو میلیون و ۷۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB
RAM​
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS GT710
VGA​
۸۵۵ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MB
HDD​
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانSAMSUNG PM981a M.2 256GB
SSD​
۳۱۰ هزار تومانASUS 24X SATA
ODD​
یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK Plus
Power​
۶۴۰ هزار تومانPARS EVO
Case​
سیزده میلیون و ۱۴۵ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)
---​

سلام اقا فرشید
برایcore9 9900k
کولر coolermaster 240l بهتره یاgreen 360evo

از نظر من مدلی که 360 باشه راندمانش خیلی بهتره و مخصوصا برای 9900 خیلی هم موثرتر خواهد بود، مخصوصا با فرکانس توربو و اورکلاک.
خودم بارها 360 گرین رو آزمایش کردم و از راندمانش با 9900 راضی بودم. هر چند که همه ی پردازنده‌ ها حتی از یک مدل هم قرار نیست دمای کمینه و بیشینه ی یکسانی داشته باشند.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
سلام
پردازنده i3 1900F در حد کدوم یکی از پردازنده های نسل های قبلی مثل هسوال هست؟!
چون الان پردازنده نسل سوم! دارم I5 3450 تو بعضی بازی های جدید مثل گرز 5 به مشکل خوردم...
میخوام بدونم این پردازنده چقدر قوی هست و تو اینده دوچار مشکل نشم، برای این بیشتر از این نمیخوام پول واسه پردازنده بدم چون از این به بعد قیمتاشون غیر منطقی هست.
ارزون ترین مادبرد هم برای این پردازنده چیه؟ چیزی که هدر RBG داشته باشه، و هم M2 رو ساپورت کنه.
هم تو اینده مثلا 4 سال اینده پردازنده های قوی تر همین نسل 9 روش سوار بشه و مشکلی پیش نیاد.
8 گیگ رم فکر کنم واسه نسل بعدی کمه؟ اگر اره 16 گیگ هم معرفی کنید لطفا
هارد 500 گیگ SSD میخوام ، که هم رو مادبردی که معرفی میکنید ساپورت بشه ، هم m2 باشه و سرعتش بالا.

در کل بودجه 6 میلیون هست، میخوام قطعاتی بخرم که بیشتر کارایی رو نسبت به قیمت داشته باشند.
کیس، هارد، پاور، گرافیک دارم و نیازی نیست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
پردازنده i3 1900F در حد کدوم یکی از پردازنده های نسل های قبلی مثل هسوال هست؟!
چون الان پردازنده نسل سوم! دارم I5 3450 تو بعضی بازی های جدید مثل گرز 5 به مشکل خوردم...
میخوام بدونم این پردازنده چقدر قوی هست و تو اینده دوچار مشکل نشم، برای این بیشتر از این نمیخوام پول واسه پردازنده بدم چون از این به بعد قیمتاشون غیر منطقی هست.
ارزون ترین مادبرد هم برای این پردازنده چیه؟ چیزی که هدر RBG داشته باشه، و هم M2 رو ساپورت کنه.
هم تو اینده مثلا 4 سال اینده پردازنده های قوی تر همین نسل 9 روش سوار بشه و مشکلی پیش نیاد.
8 گیگ رم فکر کنم واسه نسل بعدی کمه؟ اگر اره 16 گیگ هم معرفی کنید لطفا
هارد 500 گیگ SSD میخوام ، که هم رو مادبردی که معرفی میکنید ساپورت بشه ، هم m2 باشه و سرعتش بالا.

در کل بودجه 6 میلیون هست، میخوام قطعاتی بخرم که بیشتر کارایی رو نسبت به قیمت داشته باشند.
کیس، هارد، پاور، گرافیک دارم و نیازی نیست.

می‌‌تونید Core i3 9100F رو در حد Core i5 7400 تصور کنید که از پردازنده‌های نسل 4 و 6 هم قویتره‌. پردازنده ی فعلی شما هم جوابگوی بازیهای جدید نیست.
مادربردهای B360 برای این پردازنده مناسب هست، البته میتونید H310 هم بگیرید که از همه ی امکانات جنبیش زدن و برای M.2 هم مناسب نیست.
رم هم GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GB توصیه میشه.

SSD هم میتونید SAMSUNG PM981 512GB رو انتخاب کنید.

آخرین ویرایش:

siavashgg

کاربر سایت
Dec 20, 2009
194
نام
سهراب
دوستان احتمالش هست برای بازی های نسل بعد داشتن ری تریسینگ رو اجباری کنند رو pc ؟ یعنی اگه کارت گرافیکت ری تریسینگ رو پشتیبانی نکنه اصلا نتونی بازی رو اجرا کنی ? (نمی دونم یه حسی بهم می گه می خوان همچین کاری کنن که خیلی نگرانم میکنه)

• Like
Reactions: SleepyTurtel

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
دوستان احتمالش هست برای بازی های نسل بعد داشتن ری تریسینگ رو اجباری کنند رو pc ؟ یعنی اگه کارت گرافیکت ری تریسینگ رو پشتیبانی نکنه اصلا نتونی بازی رو اجرا کنی ? (نمی دونم یه حسی بهم می گه می خوان همچین کاری کنن که خیلی نگرانم میکنه)
نمی کنن همچین کاری رو اون همه کارت بلااسنفاده میشه

• Like
Reactions: saeed_sg

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
همین الان پر استفاده ترین کارت رو استیم 1060 هست که این قابلیت رو نداره
عمرا همچین کاری رو بکنن

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• Like
Reactions: saeed_sg

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

اولاش نه اما بعدش قطعا می شه. کلا PC با کنسولا جلو می ره نسل بعد SSD با ری ضروریه

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام من کمتر از یه هفتست یه کولر مستر liquid 240 pro خریدم تازگی از یکی از فناش تو یه دور خاصی صدایی شبیهه جیر جیر میاد‌ موقعی که سیستم idle عه! میره و میاد!
ولی تو فول لود صدایی نیست.
من شنیده بودم برند کولر مستر معتبره و با کیفیته! چرا بعد چند روز اینجوری شده؟؟
الان چه فنی خوبه بگیرم بجای این؟
کلشو نمیخوام عوض کنم فقط اون فنی کع صدا میده!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

خیر، تا چند سال بعد که تمام کارت‌های گرافیک از ارزون تا گرون قیمت قابلیت RT نداشته باشند همچین اتفاقی نمی افته.
شاید کارت های مخصوص شتابدهنده RT که در کنار کارت گرافیک نصب می‌شن هم به بازار عرضه بشن.

سلام من کمتر از یه هفتست یه کولر مستر liquid 240 pro خریدم تازگی از یکی از فناش تو یه دور خاصی صدایی شبیهه جیر جیر میاد‌ موقعی که سیستم idle عه! میره و میاد!
ولی تو فول لود صدایی نیست.
من شنیده بودم برند کولر مستر معتبره و با کیفیته! چرا بعد چند روز اینجوری شده؟؟
الان چه فنی خوبه بگیرم بجای این؟
کلشو نمیخوام عوض کنم فقط اون فنی کع صدا میده!

اول ببینید کانکتور فن رو به کجا وصل کردید؟ به مادربرد یا برق جدا
اگه به مادربرد وصله تنظیماتش از بایوس روی PWM هست یا حالت DC

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
تو amd هم رده 1660 ti چی داریم؟ واینکه ارزش داره نسبت به مصرف کمتر و تولید گرمای کمتر کارتهای انویدیا بریم سراغ amd صرفا به خاطر اینکه مانیتورمون از free synce پشتیبانی میکنه؟ یا همون 1660ti رو بگیریم بدون قابلیت G synce مانیتور؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر