مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام.
سیستم با این مشخصات برای فروش چقدر میشه ارزش گذاریش کرد؟

Asus H97-PRO
Intel Core i7 4790
G.Skill Ripjaws 16GB DRR3
NVIDIA GeForce GT 630
Samsung SSD 850 PRO 128GB

تا حدود 10 تومن میشه سیستمی جمع کرد که برای کار با پریمیر و افتر افکت ( برای رندرهای نسبتا سنگین ) مناسب باشه ؟ ممنون میشم پیشنهاد بدید.

قطعات رو میشه حدود 6 تومن قیمت گذاشت.
برای سیستم هم فقط با 11 تومن میشه سیستم رده پایین یا نهایت متوسط جمع کرد. مناسب که دیگه با بالای 16 تومن معنی داره فقط.

سلام. من هدستم خراب شده و می خواستم یکی دیگه تا قیمت 800 تومن بخرم. چی پیشنهاد میدید؟ برای بازی می خوام و چون من اهوازم و اینجا مدل های زیادی نداره مدلی پیشنهاد بدید که بشه آنلاین خریدش.

خودم چند مدل نگاه کردم اما مطمئن نیستم (G300, G500, G501)

با توجه به افزایش قیمتها مدلی کمتر از MSI DS502 رو برای هزینه کردن توصیه نمی‌نم. حدود 1200 هست.

الان با ۱۸ میلیون بهترین سیستمی که برای گیمینگ میشه گرفت چه مشخصاتی داره فرشید جان؟! ( میخام با لپتاپ مد نظرم مقایسه کنم)
بدون موس و کیبورد و مانیتور و odd و hdd و اس اس دی نهایت ۲۵۶ و اولویت اول با کارت گرافیک

مشخصا در سیستم گیمنیگ اولویت با گرافیک هست.
قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون تومانIntel Core i5 9400FCPU
-
(۵۴۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M)
COOLING
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومانASUS TUF GTX 1660TI O6G GAMING GDDR6VGA
۷۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۴۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
--ODD
۹۷۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
۴۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
هفده میلیون تومانجمع کل‌ (تومان)---

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام من الان رم هام ddr 3 هستش و می خوام چند گیگ دیگه رم بهش اضافه بکنم . اگه یه ماژول دیگه بخرم که باس و cl اش دقیقا با این ماژول هایی که دارم یکی باشه ولی مارکش فرق بکنه همچنان می شه از profile های xpm استفاده کرد ؟ به مشکل برنمی خوره چون مارکش فرق داره ؟ ممنون
در ضمن روی رم ddr3 باس 1600 با 2400 فرق خاصی ایجاد می کنه تو بازی ها ؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
ارزش داره پردازنده 3600 رو از آمازون خرید؟ قیمتش در میاد 4200 درحالی که اینجا بالا 7 تومنه :| تازه گویا مادربرد هم بهت تحمیل میشه و نمیتونی هرچی میخوای بخری!

• Like
Reactions: ortegoli

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
سلام. کسی اطلاع داره آیا CPU AMD 3100 توی ایران اومده یا نه؟ و حدودا قیمتش چنده؟

من سیستمم اینه:
MB: MSI-7758
CPU: i5-3470
VGA: MSI 7850 OC Edition 2GB GDDR5
RAM: 8GB 1333
و میخوام بفروشمشون و یه 8 تومن بزارم روش و یک سیستم ببندم. فقط هم CPU, MB, VGA, Ram میخوام.

نظر خودم روی اینه:
CPU: AMD 3100
MB:
VGA: 5500 AMD
RAM: GSkill AEGIS 8GB DDR4 3000MHz

در رابطه با مادربورد اطلاعات دقیقی ندارم چون اولا توی سایتها خیلی مدل های AMD نیست و از اون طرف هم من سیستم صوتیم 5.1 هست و هرجا میرم همه مادربوردهایی که پیشنهاد میدن 2 کاناله هستن.

پاور خودم 600 گرین هست و فکرکنم قطعات جدید رو هم بکشه. البته دو تا هارد و یک ODD و یک SSD هم بهش وصله.

ممنون میشم یک کمکی برسونید.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام من الان رم هام ddr 3 هستش و می خوام چند گیگ دیگه رم بهش اضافه بکنم . اگه یه ماژول دیگه بخرم که باس و cl اش دقیقا با این ماژول هایی که دارم یکی باشه ولی مارکش فرق بکنه همچنان می شه از profile های xpm استفاده کرد ؟ به مشکل برنمی خوره چون مارکش فرق داره ؟ ممنون
در ضمن روی رم ddr3 باس 1600 با 2400 فرق خاصی ایجاد می کنه تو بازی ها ؟

ممکنه به مشکل بخوری و ممکنه هم مشکلی بوجود نیاد . چقدر رم داری ؟ (سیستم چیه؟)
از فکر ddr3 2400 هم بیا بیرون . باید سی پی یو و مادربردت اون سرعت رم رو ساپورت کنه ، هزینه بالایی هم داره ، بازدهی در برابر هزینه کمه در کل توی DDR3 ها .

ارزش داره پردازنده 3600 رو از آمازون خرید؟ قیمتش در میاد 4200 درحالی که اینجا بالا 7 تومنه :| تازه گویا مادربرد هم بهت تحمیل میشه و نمیتونی هرچی میخوای بخری!

اگه همین قیمت برسه دستت بنظرم خوبه .

سلام. کسی اطلاع داره آیا CPU AMD 3100 توی ایران اومده یا نه؟ و حدودا قیمتش چنده؟

من سیستمم اینه:
و میخوام بفروشمشون و یه 8 تومن بزارم روش و یک سیستم ببندم. فقط هم CPU, MB, VGA, Ram میخوام.

نظر خودم روی اینه:
MB:

در رابطه با مادربورد اطلاعات دقیقی ندارم چون اولا توی سایتها خیلی مدل های AMD نیست و از اون طرف هم من سیستم صوتیم 5.1 هست و هرجا میرم همه مادربوردهایی که پیشنهاد میدن 2 کاناله هستن.

پاور خودم 600 گرین هست و فکرکنم قطعات جدید رو هم بکشه. البته دو تا هارد و یک ODD و یک SSD هم بهش وصله.

بنظر من الان زمان مناسبی برای خرید نیست . وقتی قیمتای خرید از آمازون با دلار 17 تومنی از خرید از داخل بیشتره ، یعنی عدم موجودی . ایشالا بزودی درست میشه البته ممکنه هم نشه !

و 3100 هم درسته جزو بهترین های 4 هسته ای دنیاست ، اما برای شما ارتقای بزرگی بحساب نمیاد بنظرم و اینک حداقل به 3600 فکر کنید .

• Like
Reactions: bezad

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
بنظر من الان زمان مناسبی برای خرید نیست . وقتی قیمتای خرید از آمازون با دلار 17 تومنی از خرید از داخل بیشتره ، یعنی عدم موجودی . ایشالا بزودی درست میشه البته ممکنه هم نشه !

و 3100 هم درسته جزو بهترین های 4 هسته ای دنیاست ، اما برای شما ارتقای بزرگی بحساب نمیاد بنظرم و اینک حداقل به 3600 فکر کنید .

همون دیگه، میترسم بهتر نشه و بدتر بشه. ما هم که عادت کردیم یکچیزی رفت بالا پایین اومدنش کار حضرت فیلِ.!

از طرفی هم من این سیستم رو قرار بود قبل از عید بگیرم که خوردیم به کرونا و این مسائل که همه چیز ترکید، گفتم بعد از عید بگیرم که باز هم وضعیت خراب بود و هنوز هم خرابه. از طرف دیگه هم یکمقدار دیگه هم زمان بگذره میرسیم به تعطیلات تابستونی که از قدیم توی تابستون جنسا رو گرون میکردن که باز سود بیشتری ببرن، شدیم چوب دو سر طلا فعلا!

سیستمم رو هم به خاطر کارهای گرافیکی نیاز دارم برای همین مجبورم!

حالا شاید یکم بالا پایینش کنم بتونم 3300x رو بگیرم اما با این وضعیت و دلار، قیمت 3600 خیلی برام زیاد میشه و سخته.

• Like
Reactions: IMANOKA

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
ممکنه به مشکل بخوری و ممکنه هم مشکلی بوجود نیاد . چقدر رم داری ؟ (سیستم چیه؟)
از فکر ddr3 2400 هم بیا بیرون . باید سی پی یو و مادربردت اون سرعت رم رو ساپورت کنه ، هزینه بالایی هم داره ، بازدهی در برابر هزینه کمه در کل توی DDR3 ها .

اگه همین قیمت برسه دستت بنظرم خوبه .

Processor:Core i7-4790K-Motherboard:GIGABYTE Z97X-Gaming 5-Memory:Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz C11 DDR3-Graphic Card:GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming-Hard Drive:WD Green 2TB 64MB Buffer HDD-Monitor:Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor-Sound Card:Realtek ALC1150Power SupplyGREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU-Case:GREEN X3+ VIPER Case
اینه مشخصات فقط چون رم 8 بود یه رم 8گیگ دیگه با باس 1600 انداختم روش چون 2400 نو گیر نمی اومد الان می خوام اینو بفروشم یه رم 2400 دست دوم بگیرم.
اگه سی پی یو و مادربورد و رمارو بفروشم بخوام جدیدشو بگیرم چقدر در میاد (انتظار بالا ندارم فقط یه سی پی یو باشه که واسه نسل بغد تو 1080 جواب باشه گرافیکم بعدا جور می کنم) ؟ در ضمن سی پیو کولرم مدل DEEPCOOL G AMER STORM 240 هه به مدل های جدید سی پی یو می خوره یا باید بفروشم ؟
ممنون
(الان اصلا درست پول تو دست و بالم نیست سخته بخوام بزنم مادر برد و سی پی یو رو ارتقا بدم . اگه همین رم 1600 ایه رو بفروشم یه 300 تومن بزارم روش باسشو بکنم 2400 ارزش داره ؟ )
در ضمن اگه بخوام این کیسو کامل بفروشم چقدر قیمت می خوره ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام میخواستم ببینم چه مدل میکروفونی توصیه می کنید واسه یوتیوب ؟

مدل‌های مخصوص استریم رو باید از استریمرها پرسید، خیلی از مدلهاشون در بازار کامپیوتر شناخته شده نیستن.

من سیستمم اینه:

نظر خودم روی اینه:
MB:

پاورتون کفایت میکنه.
مادربرد رو میتونید B450/B550 بردارید. همه ی مادربردهای جدید هم خروجی 5.1 و بهتر دارند، احتمالا در مورد مشخصات اشتباه کردید.
همونطور که دوستان هم گفتن خرید یک مدل 4هسته‌ای برای شما ارتقا حساب نمیشه، حداقل به فکر Ryzen 5 3600 باشید. یا فعلا ارتقا ندید.

Processor:Core i7-4790K-Motherboard:GIGABYTE Z97X-Gaming 5-Memory:Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz C11 DDR3-Graphic Card:GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming-Hard Drive:WD Green 2TB 64MB Buffer HDD-Monitor:Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor-Sound Card:Realtek ALC1150Power SupplyGREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU-Case:GREEN X3+ VIPER Case
اینه مشخصات فقط چون رم 8 بود یه رم 8گیگ دیگه با باس 1600 انداختم روش چون 2400 نو گیر نمی اومد الان می خوام اینو بفروشم یه رم 2400 دست دوم بگیرم.
اگه سی پی یو و مادربورد و رمارو بفروشم بخوام جدیدشو بگیرم چقدر در میاد (انتظار بالا ندارم فقط یه سی پی یو باشه که واسه نسل بغد تو 1080 جواب باشه گرافیکم بعدا جور می کنم) ؟ در ضمن سی پیو کولرم مدل DEEPCOOL G AMER STORM 240 هه به مدل های جدید سی پی یو می خوره یا باید بفروشم ؟
ممنون
(الان اصلا درست پول تو دست و بالم نیست سخته بخوام بزنم مادر برد و سی پی یو رو ارتقا بدم . اگه همین رم 1600 ایه رو بفروشم یه 300 تومن بزارم روش باسشو بکنم 2400 ارزش داره ؟ )
در ضمن اگه بخوام این کیسو کامل بفروشم چقدر قیمت می خوره ؟

با بودجه ی محدود بهترین کار اینه که از دو تا ماجول 8 گیگی استفاده کنید و دنبال باس 2400 مگاهرتز هم نباشید، اتفاقا برخی جاها 2400 مگاهرتز تاثیر مثبت داره، اما چون پلتفرم منسوخ شده هست دیگه ارزش هزینه کردن نداره.
کولینگ هم فعلا کافیه و به بیشتر پلتفرم ها میخوره.

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
پاورتون کفایت میکنه.
مادربرد رو میتونید B450/B550 بردارید. همه ی مادربردهای جدید هم خروجی 5.1 و بهتر دارند، احتمالا در مورد مشخصات اشتباه کردید.
همونطور که دوستان هم گفتن خرید یک مدل 4هسته‌ای برای شما ارتقا حساب نمیشه، حداقل به فکر Ryzen 5 3600 باشید. یا فعلا ارتقا ندید.

یکم به شک افتادم :D

در خصوص مادربورد مدل خاصی مدنظرتون هست؟

بعد اطلاع دارید سیستم قبلیم رو چند میبرن؟

شرمنده از CPU Ryzen 5 1600 AF چی اطلاعی دارید؟ خوبه؟ یکجا شنیدم که انگار مشکل رم داره و همه رم ها هم بهش نمیخورن، درسته؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
شرمنده از CPU Ryzen 5 1600 AF چی اطلاعی دارید؟ خوبه؟ یکجا شنیدم که انگار مشکل رم داره و همه رم ها هم بهش نمیخورن، درسته؟

این قضیه درسته . اوایل که رایزن اومد ، با رم های کمی سازگاری داشت ولی الان تقریبا این مشکل حل شده .
با همه این ها ، موقع خرید مین و رم و سی پی یو بازم بهتره QVL مادربرد یا خود رم بررسی بشه .
من خودم برای انتخاب رم خیلی دردسر کشیدم ، بخصوص که مادربردم مربوط به همون نسل اول رایزن و چیپست b350 بود .
دیگه نهایت این TeamGroup رو توی سایتش رفتم دیدم این مدل رو کامپتیبل زده و دیگه خریدم .

اما کلا خرید رایزن نسل اول پیشنهاد نمیشه .

• Like

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
این قضیه درسته . اوایل که رایزن اومد ، با رم های کمی سازگاری داشت ولی الان تقریبا این مشکل حل شده .
با همه این ها ، موقع خرید مین و رم و سی پی یو بازم بهتره QVL مادربرد یا خود رم بررسی بشه .
من خودم برای انتخاب رم خیلی دردسر کشیدم ، بخصوص که مادربردم مربوط به همون نسل اول رایزن و چیپست b350 بود .
دیگه نهایت این TeamGroup رو توی سایتش رفتم دیدم این مدل رو کامپتیبل زده و دیگه خریدم .

اما کلا خرید رایزن نسل اول پیشنهاد نمیشه .

1600 AF خیلی نسل اولی محسوب نمیشه ها :D

photo_2020-05-30_23-27-54.jpg

چند ماه پیش AMD اومد 1600 AF رو معرفی کرد، میشه گفت همون 2600 هست با فرکانس پایینتر و البته خیلی ارزونتر. توی بنچمارکها فاصله خیلی کمی با 2600 داره، اگر اورکلاک هم بشه که دیگه از 2600 هم رد میکنه.

شرمنده درباره QVL من چیزی نمیدونم، میشه بیشتر توضیح بدید؟ :D

Attachments

• 1590934656125.png
    1590934656125.png
    675.8 KB · مشاهده: 9

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
1600 AF خیلی نسل اولی محسوب نمیشه ها :D

View attachment 144294

چند ماه پیش AMD اومد 1600 AF رو معرفی کرد، میشه گفت همون 2600 هست با فرکانس پایینتر و البته خیلی ارزونتر. توی بنچمارکها فاصله خیلی کمی با 2600 داره، اگر اورکلاک هم بشه که دیگه از 2600 هم رد میکنه.

شرمنده درباره QVL من چیزی نمیدونم، میشه بیشتر توضیح بدید؟ :D
تو ایران هست ؟ چه قیمت ؟
اگه زن+ باشه باز خوبه .

ببین یک مین رو مد نظر قرار بده ، برو سایت سازنده و مدلش رو سرچ کن ، بعد تو قسمت ساپورت ، یک قسمت هست برای رم . QVL یا Qualified Vendor List اگه اشتباه نکنم .
اینجا رم هایی که برای اون مین بسته به نوع سی پی یو تست شده لیست شده .

یا مثلا رم رو انتخاب کنی بری سایت سازنده بعد اونجا ببینی با چه مادربردهایی تست شده و اوکیه .

• Like

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
تو ایران هست ؟ چه قیمت ؟
اگه زن+ باشه باز خوبه .

ببین یک مین رو مد نظر قرار بده ، برو سایت سازنده و مدلش رو سرچ کن ، بعد تو قسمت ساپورت ، یک قسمت هست برای رم . QVL یا Qualified Vendor List اگه اشتباه نکنم .
اینجا رم هایی که برای اون مین بسته به نوع سی پی یو تست شده لیست شده .

یا مثلا رم رو انتخاب کنی بری سایت سازنده بعد اونجا ببینی با چه مادربردهایی تست شده و اوکیه .

بدبختیش اینه دو ماهی هست که اومده توی خارج، اما ماشالا با این کرونا مرزها بسته بوده. به چند نفر سپردم یک پرس و جویی برام بکنن ببینن توی ایران اومده یا نه.

3100 و 3300 هم هنوز توی اروپا و آسیا انگار نیومدن، توی ایران هم هنوز پیداشون نکردم.

دستت درد نکنه، لطف بزرگی کردی.

• Like
Reactions: r0ss0neri

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
ارزش داره پردازنده 3600 رو از آمازون خرید؟ قیمتش در میاد 4200 درحالی که اینجا بالا 7 تومنه تازه گویا مادربرد هم بهت تحمیل میشه و نمیتونی هرچی میخوای بخری!
من قبل از عید مدل 3600x رو خریدم 3450
خدایی گل بگیرن الان شده 7400 :|
همون موقع هم خریدم گفتم بیشتر از 2500 نمیارزه
خدایی این چه قیمت هایی هستش این ملت دلال دلار بر ما وارد کردند
یک سیستم معمولی گیم بخوای بخری برو بالای 25 تومن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر