مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

360xbox

کاربر سایت
Aug 9, 2009
562
نام
behzad
کاری که برای ارتقای این سیستم میشه کرد اول از همه ارتقای کارت گرافیک به هر مدلی که بودجتون میرسه هست، مثل GTX 2060/2070/2080
دومین کار هم ارتقای رم 8 به 16 گیگ هست که در بازیها حتما تاثیر مثبت داره.

در ضمن نصب SSD برای ویندوز هم خیلی مهمه.
پس نیازی نیست مادربورد و سی پی رو ارتقا بدم درسته؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
3900X دیروز 15میلیون ، امروز 16.5 تا 17 . :D
واقعا نمیدونم آدم باید بخنده ، گریه کنه ، تکلیف چیه :|

تقریبا از اوایل اسفند و FATF و بالا رفتن دلار شروع شد .
کرونا شد و ازین داستانا .
بعد واردات رو گفتن نمونه داخلیش هست اجازه نمیدیم :D بعد فهمیدن نیست گفتن اجازه میدیم .
بعد گفتن تا چندروز دیگه اجناس از گمرک ترخیص میشه اوکی میشه بازار .

اصن معلوم نیست چخبره .
نمیدونم جنس اصن تو بازار نیست یا هست این وسط واردکننده یکم بخواد احتکارم کنه ، دیگه یباره .
همینطوریشم که بازار کامپیوتر همیشه با دلار دوبله و نزدیک به دوبله اجناس فروش میرفت ...

الان خرید از مالتینا و ایگرد و ... که جنس از آمازون میخرن و دوماه بعد میرسونن دستت بصرفه تر شده برای یک سری از اجناس .

• Like
Reactions: saeed_sg

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
3900X دیروز 15میلیون ، امروز 16.5 تا 17 . :D
واقعا نمیدونم آدم باید بخنده ، گریه کنه ، تکلیف چیه :|

تقریبا از اوایل اسفند و FATF و بالا رفتن دلار شروع شد .
کرونا شد و ازین داستانا .
بعد واردات رو گفتن نمونه داخلیش هست اجازه نمیدیم :D بعد فهمیدن نیست گفتن اجازه میدیم .
بعد گفتن تا چندروز دیگه اجناس از گمرک ترخیص میشه اوکی میشه بازار .

اصن معلوم نیست چخبره .
نمیدونم جنس اصن تو بازار نیست یا هست این وسط واردکننده یکم بخواد احتکارم کنه ، دیگه یباره .
همینطوریشم که بازار کامپیوتر همیشه با دلار دوبله و نزدیک به دوبله اجناس فروش میرفت ...

الان خرید از مالتینا و ایگرد و ... که جنس از آمازون میخرن و دوماه بعد میرسونن دستت بصرفه تر شده برای یک سری از اجناس .

من 1 ماه پیش همه چیمو گرفتم شد نزدیک 40 تومن الان حساب کردم میشه 47
خیلی وضعیت عجیبه .

• Like
Reactions: r0ss0neri

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
من 1 ماه پیش همه چیمو گرفتم شد نزدیک 40 تومن الان حساب کردم میشه 47
خیلی وضعیت عجیبه .

مبارک باشه دادا ، چی خریدی ؟

والا من دی ماه پارسال همینطوری یسری زدم ، مثلا اون موقع 3400G حدود 2200 اینا بود .
بعد تو اسفند ، دیدم قیمتش رفته رو 2700 تا 3300 . اون بنده خدا که 2700 میداد که تموم کرده بود .
دیگه دم عید بود گفتم هرجوری هست باید یک سیستم لو لول جمع کنم بعد 11 سال اون core i7 نسل اولی و 3گیگ رم دیگه جواب نبود و ارزش هزینه کردن هم نداشت .
با یک فروشنده صحبت کردم ارزش داره این سی پی یو رو 3میلیون بخری ؟ خوبه ؟! گفت آره ، فعلا که اوضاع دلار ثابت نیست از طرفیم باید صبر کرد دید بعد عید و باز شدن بازار ، تو بار جدید که پخش بشه چیا موجود میشه .
دیگه من تو همون عید ، هرجوری بود هرچی بود خریدم رفت . سی پی یو رو 3100 و مادربرد هم 1200 .
ایشالا که این مشکل حل شه و قیمتا درست بشه و حتی ارزونتر از قبل بشه ...

چندروز پیش یک خبری خوندم مبنی بر اینک اولین نسل گرافیک های Xe اینتل قدرت خوبی داره و در حد وگا AMD . خیلی خوبه اگر بازار APU ها داغ و پرقدرت بشن .
چون من واقعا از 3400 راضیم . با فول اچی دی تنظیمات متوسط 25-40 فرم میگیرم تو ویچر 3 یا 40-50 فرم تو رزیدنت اویل 2 . برای یک APU خیلی عالیه . و همینک قدرت خرید ها هم کم شده دیگه باید امیدوار باشیم رشد خوبی داشته باشن APU ها .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: L.o.s

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
پس نیازی نیست مادربورد و سی پی رو ارتقا بدم درسته؟

برای راندمان عالی گرفتن از کارت‌های گرافیک جدید که ارتقای پردازنده و مادربرد هم نیاز هست، ولی ضروری نیست و اولویت اول نیست.
اول اون مواردی رو که گفته شد ارتقا بدید، بعد اگر بودجه رسید این CPU و M/B و رم رو هم یکجا باید عوض کنید، اینجوری کل سیستم (بجز هارد و پاور) دیگه عوض میشه خب، نمیشه بهش گفت ارتقا.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام یک مودم خوب lte معرفی کنید واسه دانلود شبانه همراه اول شبی 150 گیگ بتونه راحت بگیر
جنس خوب و بدرد بخوری باشه قیمت تا 2 میل ولی هر چی ازرون تر بهتر

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
قربونت داداش
بیس کار 3700X
5700XT
ه
کاملش توپروفایله مانیتور و هه چی شد فکر کنم 37 اینا . ( من یه روزی سراتو خریدم 34 تومن :D )
مبارک باشه . فک کنم نسل بعدی رو فول اچ دی جواب بگیری ولی مانیتورت 32 اینچه گویا و فک کنم 4کا باشه ؟

تازه گرون خریدی :D اوایلش 27ت اینا بود فک کنم !

• Like
Reactions: M1sChief

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
مبارک باشه . فک کنم نسل بعدی رو فول اچ دی جواب بگیری ولی مانیتورت 32 اینچه گویا و فک کنم 4کا باشه ؟

تازه گرون خریدی :D اوایلش 27ت اینا بود فک کنم !

نه بابا 1080 ه
اره رو 1080 جوابگو باید باشه .

جدی که خنده داره یه زمانی قیمت ها چطور بود با 2600 2700 سیستم بستم
2600k
gtx 580
maximus iv
....

• Like
Reactions: r0ss0neri

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
دوستان آیا واقعا اختلاف سطح کارت گرافیک های موبایل با کارت های اصلی انقدر کمه(با توجه به بنچمارک ها) مثلا اختلاف 1650 با 1650 mobile خیلی ناچیزه، یادمه قدیما اینطوری نبود!

آیا خرید لپتاپ گیمینگ الان به صرفه نیست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام یک مودم خوب lte معرفی کنید واسه دانلود شبانه همراه اول شبی 150 گیگ بتونه راحت بگیر
جنس خوب و بدرد بخوری باشه قیمت تا 2 میل ولی هر چی ازرون تر بهتر

مودم سیم کارتی رو بهتره از خود اپراتور بخرید که سرعت و پشتیبانی بهتری داره فعلا. در بازار مودم‌های زیادی موجود نیست.
یه مدل نمونه TP-LINK Archer-MR200 هست که 1500 قیمت داره و سرعتش هم مناسبه.

اقا فرشید 7 تومن سیستم چی میشه جمع کرد ؟ گرافیک 4 یا 2 . برای رندر تصویر فول اچ دی .( فقط کیس ،بدون ODD )

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
(۹۱۰ هزار تومان)
Intel Core i3 9100F
(Intel Pentium G5400)
CPU
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM
یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومانASUS Phoenix GTX 1030 2GB GDDR5VGA
۷۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۳۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۶۹۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
٢۹۰ هزار تومانGREEN HiwaCase
هشت میلیون و ۶۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

دوستان آیا واقعا اختلاف سطح کارت گرافیک های موبایل با کارت های اصلی انقدر کمه(با توجه به بنچمارک ها) مثلا اختلاف 1650 با 1650 mobile خیلی ناچیزه، یادمه قدیما اینطوری نبود!

آیا خرید لپتاپ گیمینگ الان به صرفه نیست؟

بستگی به مدل گرافیک و سیستم تهویه‌ی لپ تاپ داره.
برخی مدلها مثل RTX 2060 بین دسکتاپ و لپ‌تاپ حدود 20 درصد تفاوت داره و برخی مدلهای ضعیف مثل همون 1650 فقط 10 درصد.

خرید لپ تاپ گیمینگ بسته به اولویت‌های کاربر هم داره. اما این که کلا به صرفه باشه تحت هر شرایطی خیر.

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
939
نام
هادی
سلام.
سیستم با این مشخصات برای فروش چقدر میشه ارزش گذاریش کرد؟

Asus H97-PRO
Intel Core i7 4790
G.Skill Ripjaws 16GB DRR3
NVIDIA GeForce GT 630
Samsung SSD 850 PRO 128GB

تا حدود 10 تومن میشه سیستمی جمع کرد که برای کار با پریمیر و افتر افکت ( برای رندرهای نسبتا سنگین ) مناسب باشه ؟ ممنون میشم پیشنهاد بدید.

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
سلام. من هدستم خراب شده و می خواستم یکی دیگه تا قیمت 800 تومن بخرم. چی پیشنهاد میدید؟ برای بازی می خوام و چون من اهوازم و اینجا مدل های زیادی نداره مدلی پیشنهاد بدید که بشه آنلاین خریدش.

خودم چند مدل نگاه کردم اما مطمئن نیستم (G300, G500, G501)

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
بستگی به مدل گرافیک و سیستم تهویه‌ی لپ تاپ داره.
برخی مدلها مثل RTX 2060 بین دسکتاپ و لپ‌تاپ حدود 20 درصد تفاوت داره و برخی مدلهای ضعیف مثل همون 1650 فقط 10 درصد.

خرید لپ تاپ گیمینگ بسته به اولویت‌های کاربر هم داره. اما این که کلا به صرفه باشه تحت هر شرایطی خیر.

الان با ۱۸ میلیون بهترین سیستمی که برای گیمینگ میشه گرفت چه مشخصاتی داره فرشید جان؟! ( میخام با لپتاپ مد نظرم مقایسه کنم)
بدون موس و کیبورد و مانیتور و odd و hdd و اس اس دی نهایت ۲۵۶ و اولویت اول با کارت گرافیک

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر