مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
دوستان من کیسم اینه :

الان هم یه فن بالا یه فن پشت یه فن هم جلو داره .
اول اینکه سیستم فن ها اینجوری باشه دیگه بالا و پشت خروجی هوا باشه ، جلویی و کف ورودی هوا باشه .
فن خوب میخام برای کسیش ترجیحا قیمت مناسب باشه. 4 تا فن میخام بندازم این RGB دارها چه جورین ؟ چی پیشنهاد میدین ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگر ببندم و سیستم گلوگاه بشه چ اتفاقی میافته؟
این مدل های رفرنس که یک فن کوچیک دارن جواب دفع حرارت میدن؟

اتفاقی که میوفته اینه که بالاترین فریمی رو که ارت گرافیک میتونه تولید کنه ممکنه دریافت نکنید. یا اینکه نوسان فریم خیلی زیاد میشه و صحنه های سنگین افت فریم بیشتر میشه.
مدل رفرنس چه کارتی؟ اگر کارت ضعیفی باشه اشکال نداره، اما کارتای قوی با تک فن دور فنشون خیلی بالا میره و صداشون زیاد میشه.

سلام دوستان
قصد خرید کارت 1070 (قبلا می خواستم 1060 بگیرم) برای سیستم با این مشخصات دارم.
core i3 8100
PRIME B360M-K
G.SKILL Aegis 2*8GB 2400MHz CL15
Green 500b–HP+
به نظر شما قطعات باهم مچ هستند و پاور برای این کارت کافیه؟

قطعات مچ هستن و پاور هم برای کارت 1070 کافیه.

• Like
Reactions: YORDA and hojjjat2

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,717
دوستان من کیسم اینه :

الان هم یه فن بالا یه فن پشت یه فن هم جلو داره .
اول اینکه سیستم فن ها اینجوری باشه دیگه بالا و پشت خروجی هوا باشه ، جلویی و کف ورودی هوا باشه .
فن خوب میخام برای کسیش ترجیحا قیمت مناسب باشه. 4 تا فن میخام بندازم این RGB دارها چه جورین ؟ چی پیشنهاد میدین ؟
تا چه قیمتی فن میخوایین ؟ این فن های گرین خوبن و از بقیه ارزوتر هست
Green GF120-RGB 2100RPM 120mm

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
اتفاقی که میوفته اینه که بالاترین فریمی رو که ارت گرافیک میتونه تولید کنه ممکنه دریافت نکنید. یا اینکه نوسان فریم خیلی زیاد میشه و صحنه های سنگین افت فریم بیشتر میشه.
مدل رفرنس چه کارتی؟ اگر کارت ضعیفی باشه اشکال نداره، اما کارتای قوی با تک فن دور فنشون خیلی بالا میره و صداشون زیاد میشه.

قطعات مچ هستن و پاور هم برای کارت 1070 کافیه.
من ryzen 5 1600 دارم تا 3.9 اور کلاک هست با یک rx 580 که تا 1450 اور هست بنظرت میتونم گرافیک بهتری بخرم یا نه؟

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
سلام دوستان
میخواستم از کمک شما استفاده کنم یه سیستم فقط کیس تا 1400 دلار کانادا تهیه کنم. هدف استفاده از سیستم هم برای Xplane هست در درجه اول بعد بقیه بازی ها.
برای دیدن قیمت ها به دلار کانادا هم میتونید از امازون کانادا یا newegg استفاده کنید.
Computer Parts, PC Components, Laptop Computers, Digital Cameras and more - Newegg.ca
Amazon.ca: Low Prices – Fast Shipping – Millions of Items
پیشاپیش ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من ryzen 5 1600 دارم تا 3.9 اور کلاک هست با یک rx 580 که تا 1450 اور هست بنظرت میتونم گرافیک بهتری بخرم یا نه؟

شما هر کارتی بخوای میتونی ببندی، محدودیت کارت که نداری، محدودیت پردازنده داری. یعنی هر چی کارت گرافیک قویتری ببندی، پردازندت هم باید قویتر باشه تا بتونه سرعت بالای گرافیک و نرخ فریم بیشتر رو پشتیبانی کنه.
پردازنده ای که داری با همون RX 580 متناسب بود، با گرافیکهای بالاتر بسته به بازی کمی تا قسمتی گلوگاه میشه.

سلام دوستان
میخواستم از کمک شما استفاده کنم یه سیستم فقط کیس تا 1400 دلار کانادا تهیه کنم. هدف استفاده از سیستم هم برای Xplane هست در درجه اول بعد بقیه بازی ها.
برای دیدن قیمت ها به دلار کانادا هم میتونید از امازون کانادا یا newegg استفاده کنید.
Computer Parts, PC Components, Laptop Computers, Digital Cameras and more - Newegg.ca
Amazon.ca: Low Prices – Fast Shipping – Millions of Items
پیشاپیش ممنون

این سیستم بر اساس ملزومات پیشنهادی بازی Xplane و حدود قیمت قطعات تا سقف مورد نظر شما تهیه شده، برای سیمیلاتور مایکروسافت هم که در پایان سال قراره عرضه بشه جوابگو هست.

مدلنام قطعه
Intel Core i5 9400 BOXCPU
(ThermalRight True Spirit 120M )COOLING
ASUS PRIME B360M-KMotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
ASUS TUF GTX 1660TI O8G GAMING 6GB GDDR6VGA
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
SAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN GP500A-UK PlusPower
PARS EVOCase
جمع کل‌ (تومان)---

اگر بودجه رسید میتونید گرافیک رو RTX 2060 انتخاب کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان می خوام پاور خریداری کنم.
چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟
سال هاgreen داشتم. در حال حاضر بهترین برند بازار چیه؟
و اینکه اگر بخوام آینده نگری کنم، چند وات بگیرم؟

هنوز هم همون گرین پیشنهاد میشه به خاطر گارانتی و کیفیتش در اکثر مدلها
این که چند وات بگیرید بستگی به قطعات سیستمتون داره که نگفتید.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام مادربورد من msi b350 gaming pro هست و pci e 3 داره ایا کارت های سری 5700 که pci e 4 هستند را ساپورت میکنه؟ توی سایتش ننوشته البته چون مادربود قدیمی هستن ب سایتش اعتمنادی نیست

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام مادربورد من msi b350 gaming pro هست و pci e 3 داره ایا کارت های سری 5700 که pci e 4 هستند را ساپورت میکنه؟ توی سایتش ننوشته البته چون مادربود قدیمی هستن ب سایتش اعتمنادی نیست

بله دوست عزیز، ساپورت میکنه. تمام کارتهای گرافیکی Backward Compatible هستند، یعنی با استاندارد قبلی PCIe هم کار می‌کنن. حتی سرعت این کارتها روی PCIe 3.0 هم افتی نخواهد داشت.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام آقا فرشید

CPU: Ryzen 2700x
Motherboard: Asus B450 Prime
GPU: Rx580 8GB
Ram: 2x TeamGroup VULCANZ 8Gb DDR4 3200MHz CL16
Power: CoolerMaster MWE 650 White
HDD: WD Blue 4TB
Case: Green Pars Evo

دوستم این سیستمو میخواد بگیره، قطعات اوکیه؟ مدل پاور و رم خوبه؟
بعد میگه قیافه اصلا واسش مهم نیست و کیس ارزون گذاشته، این کیس تو کولینگ به مشکل نمیخوره؟ 6 تا جا فن داره که میخواد فن بزاره.

ممنون.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
من کولر پردازندم در حال حاضر deepcool frostwin v2 هست و پردازنده 6700k
کولری مثل macho rev.a بگیرم خیلی تفاوتی ایجاد میشه یا نه؟ چون دوستان خیلی تعریفشو کردن که در حد نوکتوا خنک میکنه... یا کلا کولر دیگه ای تو رنج 700 تومن نتیجه بهتری میده؟

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
سلام آقا فرشید

بعد میگه قیافه اصلا واسش مهم نیست و کیس ارزون گذاشته، این کیس تو کولینگ به مشکل نمیخوره؟ 6 تا جا فن داره که میخواد فن بزاره.

ممنون.

من تا جایی که میدونم asus مین خوبی تو چیپست b450 نداره و بهترین انتخاب های برای msi ه .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید

ممنون.

این ترکیب مشکل جدی نداره، ولی SSD در این فهرست فراموش شده که بودنش ضروری هست.
اگر این سیستم برای بازی هست که بهتره پردازنده رو 3700X بگیره و مادربرد رو هم X570p از ایسوس
کیس هم برای این قطعات بیش از حد کوچیکه، فرقی نداره از فن‌های زیاد استفاده کنه یا خیر، متناسب با قطعات نیست.

سلام
کولری مثل macho rev.a بگیرم خیلی تفاوتی ایجاد میشه یا نه؟ چون دوستان خیلی تعریفشو کردن که در حد نوکتوا خنک میکنه... یا کلا کولر دیگه ای تو رنج 700 تومن نتیجه بهتری میده؟

کولر فعلی شما خوبی و ضرورتی نداره به Macho ارتقا بدید. ولی اگر میخواستید تازه به کولر بخرید قطعا Macho 02 انتخاب خیلی بهتری بود.
مدل Noctua DH-15 بهترین کولر هوایی هست که تفاوتش موقع خنک کردن چندین درجه با کولرهای رده متوسط هست. اما برای شما شاید اونقدر فرق نکنه.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام
سلام .
قصد آورکلاک داری ؟
اگر نداری خیلی حساسیت روی چند درجه نشون نده ! مگر اینک جذب ظاهر یه کولر خاصی بشی .

من تا جایی که میدونم asus مین خوبی تو چیپست b450 نداره و بهترین انتخاب های برای msi ه .

چطور ؟

اگر قصد تهیه چیپست b450 باشه یک جا b450 tuf gaming رو 2200 میده که قیمت خیلی مناسبی هست بنظرم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر