مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
Ryzen 7 3800X
MSI B450 gaming plus max ( alt : Asus rog strix b450-f )
نظر خودم تاماهاک مکس بود ولی نیست 3450 3500 قیمت میدن که ارزش نداره این قیمت.
Trident Z 2x8GB 3200mhz
MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X
Samsung 970 Evo m.2 25GB
Western Digital Blue 2TB
gamdias astrape 750W (alt : silverstone )
green z6 artemis

این بیلد چطوره ؟ خیلی روی 2070super و 5700xt ویدو دیدم اختلاف خاصی ندیدم بین این 2تا

آخرین ویرایش:

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سلام آقا فرشید
سیستم با این مشخصات دارم
core i3 8100
PRIME B360M-K
G.SKILL Aegis 8GB 2400MHz CL15
Green 500b–HP+
میخوام کارت گرافیک MSI GTX 1060 Gaming X 6GB رو بخرم به نظر شما پاور برای این کارت مناسبه.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
Ryzen 7 3800X
MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X

این بیلد چطوره ؟ خیلی روی 2070super و 5700xt ویدو دیدم اختلاف خاصی ندیدم بین این 2تا
در کل بیلد خوبیه ولی به شخصه پیشنهاد میکنم 3700x بگیرید، توی بنچمارک ها تفاوت 3800x و 3700x در حدی نیستن که ارزش اون تفاوت قیمت رو داشته باشه.

در مورد کارت گرافیک هم، 5700xt همچنان مشکلات درایور داره، با اینکه خیلی از مشکلاتش از لانچ تا الان حل شده ولی بازم یه سری مشکل و باگ داره درایورهاش. 2070 سوپر با توجه به اینکه raytracing داره و از dlss ساپورت میکنه انتخاب بهتری هست. (و یا صبر برای نسل بعدی کارت گرافیک های amd و nvidia)
+
بچه ها موسی که دست عرق نکنه چی خوبه؟

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
یا میتونید برید دنبال موس هایی که توی بدنشون سوراخ دارن :D

136865

یا اینکه در کل موس کوچیکتری بگیرید، جوری که کف دستتون تماس کمتری با موس داشته باشه. اوایل ممکن راحت به نظر نیاد ولی دست خیلی زود عادت میکنه....

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
سلام
کیفیت این مودم های TP-Link چطوره؟ الان D-Link تو این رنج قیمت فقط DSL-2877AL هست که VDSL چشتیبانی می کنه.
الان این TP-LINK TD-W9970_V1 با TP-LINK TD-W9970_V2 چقدر تفاوت داره؟
ASUS DSL-N16 هم یه نظر بدید:D

یه مودم می خوام تا 1 تومن که VDSL هم پشتیبانی کنه.

آخرین ویرایش:

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
در کل بیلد خوبیه ولی به شخصه پیشنهاد میکنم 3700x بگیرید، توی بنچمارک ها تفاوت 3800x و 3700x در حدی نیستن که ارزش اون تفاوت قیمت رو داشته باشه.

در مورد کارت گرافیک هم، 5700xt همچنان مشکلات درایور داره، با اینکه خیلی از مشکلاتش از لانچ تا الان حل شده ولی بازم یه سری مشکل و باگ داره درایورهاش. 2070 سوپر با توجه به اینکه raytracing داره و از dlss ساپورت میکنه انتخاب بهتری هست. (و یا صبر برای نسل بعدی کارت گرافیک های amd و nvidia)

دقیقا مشکل های اصلی AMD این دریورهاشه خیلی دیر به دیرم میده ولی دقیقا الان با توجه به دریوار جدید خوب شده این کارت و 5700xt از ری تریسینگ ساپورت میکنه فکر کنم فقط مشکل اینه که RT رو باید روی 2080 تجربه کنی که فرم خوبی بگیری .
من 2070S رو فقط سره اختلاف قیمت نرفتم سمتش تو این بازار 4 میلیون اختلاف برای این 2 تا زیاده :D , یک فروشگاه هم پیدا کردم که zotac ه 2070S رو داشت 10700 800 میداد ولی اکثرا فروشگاه ها زیر 12 13 نبودن .

• Like
Reactions: saeed_sg

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک

+

یا میتونید برید دنبال موس هایی که توی بدنشون سوراخ دارن :D

View attachment 136865

یا اینکه در کل موس کوچیکتری بگیرید، جوری که کف دستتون تماس کمتری با موس داشته باشه. اوایل ممکن راحت به نظر نیاد ولی دست خیلی زود عادت میکنه....
یعنی با این موس های سوراخ سوراخ دست عرق نمیکنه؟!

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
یعنی با این موس های سوراخ سوراخ دست عرق نمیکنه؟!

اونطور که من توی فورم ها و رددیت خوندم، دست خیلی کمتر عرق میکنه با این موس ها ولی خودم تجربه استفاده ازشون رو نداشتم....

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
اونطور که من توی فورم ها و رددیت خوندم، دست خیلی کمتر عرق میکنه با این موس ها ولی خودم تجربه استفاده ازشون رو نداشتم....
من دستم خیلی کوچیک نیست
میترسم باز اینو بگیرم کوچیک باشه
گیری کردیم

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
460
نام
علی
آقا فرشید
واسه i3 6100 و main board : H110
gtx 1060 مناسبه یا Rx580 8gb?

آقا فرشید
من تصمیم گرفتم فعلا با این CPU و Mainboard از بین این دوتا کارت گرافیک یکی رو انتخاب کنم
AMD XFX RX 580 8GB
Asus GTX 1060 6GB
دوتاشونم حدود 3 تومنه
کدومش مناسب تره
سی پی یو رو ماه های بعد تعویض میکنم فعلا میخوام از بین این دوتا یکیش رو بگیرم

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
آقا فرشید
من تصمیم گرفتم فعلا با این CPU و Mainboard از بین این دوتا کارت گرافیک یکی رو انتخاب کنم
AMD XFX RX 580 8GB
Asus GTX 1060 6GB
دوتاشونم حدود 3 تومنه
کدومش مناسب تره
سی پی یو رو ماه های بعد تعویض میکنم فعلا میخوام از بین این دوتا یکیش رو بگیرم
سلام اگه قیمتشون یکیه 1060 بهتره،شاید 580 تو چند تا بازی 5 فریم بیشتر بده ولی 1060 کارت پایدارتر و خنک تر و کم مصرف تری هست و تو خیلی بازیا بهتر عمل میکنه

دقیقا مشکل های اصلی AMD این دریورهاشه خیلی دیر به دیرم میده ولی دقیقا الان با توجه به دریوار جدید خوب شده این کارت و 5700xt از ری تریسینگ ساپورت میکنه فکر کنم فقط مشکل اینه که RT رو باید روی 2080 تجربه کنی که فرم خوبی بگیری .
من 2070S رو فقط سره اختلاف قیمت نرفتم سمتش تو این بازار 4 میلیون اختلاف برای این 2 تا زیاده :D , یک فروشگاه هم پیدا کردم که zotac ه 2070S رو داشت 10700 800 میداد ولی اکثرا فروشگاه ها زیر 12 13 نبودن .
5700xt ساپورت سخت افزاری از ری تریسینگ نمیکنه پس بدرد ری تریسینگ نمیخوره

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
460
نام
علی
سلام اگه قیمتشون یکیه 1060 بهتره،شاید 580 تو چند تا بازی 5 فریم بیشتر بده ولی 1060 کارت پایدارتر و خنک تر و کم مصرف تری هست و تو خیلی بازیا بهتر عمل میکنه
موقع خرید گرافیک دست دوم چجوری اطمینان پیدا کنم سالمه ؟
کلا موقع خرید گرافیک دست دوم چه نکاتی رو باید دقت کرد؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
موقع خرید گرافیک دست دوم چجوری اطمینان پیدا کنم سالمه ؟
کلا موقع خرید گرافیک دست دوم چه نکاتی رو باید دقت کرد؟
باید مهلت تست بگیری،
با برنامه 3dmark میری fire strike ultra stress تست رو انجام میدی نباید مشکلی پیش بیاد.ببین باید توی تست استرس بالای 95% بگیری این 1 و توی تست دما اول اینکه نباید همون لحظه که توی لود رفت دما یهو بالا بره و دما هم نباید بیشتر از 70 درجه بشه تست تایم اسپای هم باید مقایسه کنی با تست هاش توی نت که نزدیک به هم باشن.اگه کم ماین شده باشه نمیشه تشخیص داد ولی زیاد ماین شده باشه مشخص میشه.کویل واین و مشکل فن هم نداشته باشه
تو بازی ها تست میکنی نباید دما بره بالا. یا مشکل دیگه ای...
باید مهلت تست بگیری حتما.

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
باید مهلت تست بگیری،
با برنامه 3dmark میری fire strike ultra stress تست رو انجام میدی نباید مشکلی پیش بیاد.ببین باید توی تست استرس بالای 95% بگیری این 1 و توی تست دما اول اینکه نباید همون لحظه که توی لود رفت دما یهو بالا بره و دما هم نباید بیشتر از 70 درجه بشه تست تایم اسپای هم باید مقایسه کنی با تست هاش توی نت که نزدیک به هم باشن.اگه کم ماین شده باشه نمیشه تشخیص داد ولی زیاد ماین شده باشه مشخص میشه.کویل واین و مشکل فن هم نداشته باشه
تو بازی ها تست میکنی نباید دما بره بالا. یا مشکل دیگه ای...
باید مهلت تست بگیری حتما.
با این کارها مشخص نمیشه فقط بازی کردن مشخص میکنه حداقل 1 هفته تا 1 ماه باید بازی کنید تا مطمئن شید
بهتره از کسانی خرید کنید که مهلت تست میدن..ماینرها یا دلال ها کارت ملین شده رو روی سیستم نصب میکنن عکس میگیرن و به اسم استفاده گیمینگ تقدیم! میکنن به ملت کارتهای amd به خاطر سهولت در ادیت بایوس بهترین گزینه برای ماین بودن مخصوصا سری rx 470 تا rx580
بازم میگم فقط مهلت تست بگیرید تمام

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ClaP TraP and kiaan

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
با این کارها مشخص نمیشه فقط بازی کردن مشخص میکنه حداقل 1 هفته تا 1 ماه باید بازی کنید تا مطمئن شید
بهتره از کسانی خرید کنید که مهلت تست میدن..ماینرها یا دلال ها کارت ملین شده رو روی سیستم نصب میکنن عکس میگیرن و به اسم استفاده گیمینگ تقدیم! میکنن به ملت کارتهای amd به خاطر سهولت در ادیت بایوس بهترین گزینه برای ماین بودن مخصوصا سری rx 470 تا rx580
بازم میگم فقط مهلت تست بگیرید تمام
کارتی که گارانتی داشته باشه چی ؟ مثلا سه ماه گارانتی داشته باشه.
حالا به غیر از اینا استفاده ار کارت ماین شده در بازی مشکلی ایجاد میکنه ؟ عمر کارت کم میشه ؟

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام یک عدد پاور GP530A-ES یک سال کار را چند برای فروش بزارم؟
فن استوک ryzen 1600 ارزشی داره بفروشم؟ و اگخ داره چقدر ؟
حداکثر گرافیک برای cpu ام چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر