مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Devilclad

کاربر سایت
Apr 6, 2020
11
خب معلومه 9900k بهتره
خب این که خودمم میدونم بهتره! منظورم این هست که برای کسی که باید پولشو مدیریت کنه خرید یه مادربورد z390 خوب با یه i7-9700k بهتره یا خرید یه z390 معمولی با یه i9-9900k ؟

اگر فقط بازی مدنظر باشه که 9700K
اگر پردازش‌های سنگین، رندر و تولید محتوا مدنظر باشه که 9900K راندمان بهتری خواهد داشت.
پس به نظر شما برای گیم خرید یه کارت گرافیک z390 خوب مثل ارونز با یه سی پی یو i7-9700k بهتر از خرید یه مادربورد معمولی با سی پی یو i9-9900k هست؟

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دوستان یک هدفون خوب برای گیم زیر 1 میلیون میتونید به من پیشنهاد بدین؟

خودم اینارو یافتم :
هدست مخصوص بازی ام اس آی مدل DS501
یا
هدست مخصوص بازی کولر مستر مدل CH321
یا
بهترین قیمت خرید هدست گیمینگ رپو مدل Rapoo VH520 7.1 Gaming تک سیستم
---------
دنبال چیزی هستم که گوشو اذیت نکنه تو مدت طولانی استفاده و صداش هم خوب باشه.

بعد یک سوال این برند رپو، برند جالبی هست؟ به کار میاد؟ موس های شدیدا خوشگلی داره تو رنج قیمت 400 و 500!

با تشکر

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
دوستان گارانتی گرین کیفیت پاسخگوییش چطوریاست؟ از شانس گند من پاورم امروز سوخت. چند ماهی بیشتر نمیشه گرفتمش گارانتیش هست هنوز. تعمیر دارن یا تعویض؟ حالا بعد این تعطیلی که قراره 23م باز کنن بازم چند روزی بدون پی سی میشم.

• Like
Reactions: che-jaleb

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.دوستان یه مانیتور خوب 4k یا بالاتر ولی کوچک تر مساوی 32 اینچ چی پیشنهاد میدید؟

اصلا مانیتور با کیفیتی در بازار نیست و هر چی هست معمولی یا آشغال تولیدِ داخل هست. از مدلهای قاچاقی و با کیفیت هم آماری در دست نیست. باید ببینید چی موجوده کلا تا از بینشون انتخاب کنیم.

سلام یک سیستم می‌خوام بتونم سه گانه کرایسیس رو تو Ultra یا High برم اگه یک لب تاپ کار راه انداز برای کرایسیس سراغ دارید بگید هیچوقت نتونستم این بازی با ی کیفیت درست برم

این سری یکی از سنگین ترین بازیها هستن هنوز بعد از این همه سال. با لپ تاپ رده بالا هم نمیشه به فریم خیلی بالا امیدوار بود، بهتره سیستم بخرید بجاش

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
-
(۵۰۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M )
COOLING
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانASUS TUF GTX 1660TI O8G GAMING 6GB GDDR6VGA
۷۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۵۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۵۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
۳۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
سیزده میلیون و ۴۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

پس به نظر شما برای گیم خرید یه کارت گرافیک z390 خوب مثل ارونز با یه سی پی یو i7-9700k بهتر از خرید یه مادربورد معمولی با سی پی یو i9-9900k هست؟

نمیدونم چرا شما مادربرد رو وارد این معادله میکنی و میگی فقط Z390 با 9700 یا Z370 با 9900K. اگه بودجه محدود هست مجبور نیستید پردازنده رو به مادربرد گره بزنید. میتونید همون 9900K رو با یه Z370 با کیفیت بخرید.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
بله ارزش داره، همرده‌ی SSD‌های رده بالای سامسونگ هست.

فرشید جان من مادربوردم برای هاردای m.2 هیت سینک نداره، تو همین رنج قیمت (زیر 1 میلیون و 256 گیگ)، چه هاردی پیشنهاد میکنید که احتیاج به هیت سینک نداشته باشه؟

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
دوستان گارانتی گرین کیفیت پاسخگوییش چطوریاست؟ از شانس گند من پاورم امروز سوخت. چند ماهی بیشتر نمیشه گرفتمش گارانتیش هست هنوز. تعمیر دارن یا تعویض؟ حالا بعد این تعطیلی که قراره 23م باز کنن بازم چند روزی بدون پی سی میشم.
خودم که با گرین تجربه ای نداشتم ، ولی یکی که پاورش سوخته بود 2 ، 3 ماه هم از گارانتیش مونده بود شرکت براش تعویض کرد ، پاور شمارو هم به احتمال زیاد تعویض میکنن چون سوخته

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان یک هدفون خوب برای گیم زیر 1 میلیون میتونید به من پیشنهاد بدین؟

خودم اینارو یافتم :
هدست مخصوص بازی ام اس آی مدل DS501
یا
هدست مخصوص بازی کولر مستر مدل CH321
یا
بهترین قیمت خرید هدست گیمینگ رپو مدل Rapoo VH520 7.1 Gaming تک سیستم
---------
دنبال چیزی هستم که گوشو اذیت نکنه تو مدت طولانی استفاده و صداش هم خوب باشه.

بعد یک سوال این برند رپو، برند جالبی هست؟ به کار میاد؟ موس های شدیدا خوشگلی داره تو رنج قیمت 400 و 500!

با تشکر

گزینه‌های اول و دوم توصیه میشه.
برند رپو توصیه نمیشه.

در مورد راحتی هم باید بررسی های تخصصی هر کدوم رو بخونید، کسی نیست که همه ی مدلها رو تجربه کرده باشه.

بله، و اگر لازم باشه تعویضش میکنن. مشکلی نیست.

بین asus rog stix z390-e gaming و gigabyte z390 aorus ultra کدومش بهتره؟

ASUS Z390-E توصیه میشه. مدل گیگابایت برای اورکلاکینگ هست، اصلا نیازی نیست اینهمه هزینه کنید برای مادربرد.

فرشید جان من مادربوردم برای هاردای m.2 هیت سینک نداره، تو همین رنج قیمت (زیر 1 میلیون و 256 گیگ)، چه هاردی پیشنهاد میکنید که احتیاج به هیت سینک نداشته باشه؟

ضرورتی به استفاده از هیت سینک برای تمام M.2 ها نیست. می تونید بدون حرارت گیر استفاده کنید و فقط ممکنه در هنگام خواندن و نوشتن ترتیبیِ طولانی اگر حرارتش بالا بره افت سرعت پیدا کنه که اونم خیلی کم پیش میاد.
میتونید هیت سینک‌های معمولی رو هم روی M.2 استفاده کنید.

فرشید جان این سیستمی که برای کرایسیس گفتی رو اولترا جواب میده؟ بعد بیشتر ۱۰۸۰ میخوام 2k یا 4k مهم نیست

برای اولترا و 1080p مدنظر بود، اگر 2K بخواید باید گرافیک GTX 1660Ti یا بهتر RTX 2060 رو حداقل با همون سیستم در نظر بگیرید
این سری بازی از نظر پردازنده خیلی بهینه نیست، ولی اگر پردازنده هم 9400بشه بهتره.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
ضرورتی به استفاده از هیت سینک برای تمام M.2 ها نیست. می تونید بدون حرارت گیر استفاده کنید و فقط ممکنه در هنگام خواندن و نوشتن ترتیبیِ طولانی اگر حرارتش بالا بره افت سرعت پیدا کنه که اونم خیلی کم پیش میاد.
میتونید هیت سینک‌های معمولی رو هم روی M.2 استفاده کنید.

هیت سینک توی بازار گیر میاد؟

• Like

Devilclad

کاربر سایت
Apr 6, 2020
11
اصلا مانیتور با کیفیتی در بازار نیست و هر چی هست معمولی یا آشغال تولیدِ داخل هست. از مدلهای قاچاقی و با کیفیت هم آماری در دست نیست. باید ببینید چی موجوده کلا تا از بینشون انتخاب کنیم.

این سری یکی از سنگین ترین بازیها هستن هنوز بعد از این همه سال. با لپ تاپ رده بالا هم نمیشه به فریم خیلی بالا امیدوار بود، بهتره سیستم بخرید بجاش

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
-
(۵۰۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M )
COOLING
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانASUS TUF GTX 1660TI O8G GAMING 6GB GDDR6VGA
۷۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۵۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۵۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
۳۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
سیزده میلیون و ۴۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

نمیدونم چرا شما مادربرد رو وارد این معادله میکنی و میگی فقط Z390 با 9700 یا Z370 با 9900K. اگه بودجه محدود هست مجبور نیستید پردازنده رو به مادربرد گره بزنید. میتونید همون 9900K رو با یه Z370 با کیفیت بخرید.
اصلا من بحثم روی z370 نیست مشتری z390 میخواد میگم یه z390 معمولی و ارزون مثل z390p با یه 9900 بهتره یا z390 عالی با سی پی یو 9700 ؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
پاورم 2 سال پیش سوخت برام تعویض کرد

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
دوستان کیس خالی
شیشه ای شفاف باشه
اصلا کیفیتش و جنسش مهم نیست
حتی طلق باشه

جایی دیدید؟ قیمتش چه حدوده؟
می‌خوام یه pc نسبتا قدیمی زنده کنم

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
Inter Core i5-4690
Corsair XMS 2*2GB DDR3 1600
Corsair CM650
Green X4
Asus 770GTX 2GB
Asus H97-PLUS

قیمت این قطعات رو جدا جدا می‌تونید لطف کنید بگید من چقدر رد کنم بره؟

یه مانیتور VX247 Asus هم هست که پنلش پیکسل سوزوند بردم نمایندگی پنل رو کامل برام عوض کرد ولی احمق‌ها دکمه‌های پاور و تنظیمات رو از کار انداختن. منم دیگه حال نداشتم ببرم تعمیر. یه قیمت هم واسه این مانتور بگید.

یه هدفون SteelSeries هم هست که خراب شده و سیمش اتصالی پیدا کرده و صدا نداره. جای مطمئنی می‌تونید معرفی کنید ببرم برای تعمیر؟

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
هیت سینک توی بازار گیر میاد؟

بله، بازار قطعات الکترونیکی در تهران (پاساژ امجد در خ جمهوری) انواع و اقسام هیت‌سنک موجوده. یه پد حرارتی هم از همون جا برای ارتصال هیت سینک و تراشه‌های M.2 بگیرید.

اصلا من بحثم روی z370 نیست مشتری z390 میخواد میگم یه z390 معمولی و ارزون مثل z390p با یه 9900 بهتره یا z390 عالی با سی پی یو 9700 ؟

z390p با یه 9900 بهتره.

دوستان کیس خالی
شیشه ای شفاف باشه
اصلا کیفیتش و جنسش مهم نیست
حتی طلق باشه

جایی دیدید؟ قیمتش چه حدوده؟
می‌خوام یه pc نسبتا قدیمی زنده کنم

من جایی ندیدم همچین چیزی. ولی گرین یه مدل کیس شیشه‌ای داشت یه زمانی.

Inter Core i5-4690
Corsair XMS 2*2GB DDR3 1600
Corsair CM650
Green X4
Asus 770GTX 2GB
Asus H97-PLUS

قیمت این قطعات رو جدا جدا می‌تونید لطف کنید بگید من چقدر رد کنم بره؟

یه مانیتور VX247 Asus هم هست که پنلش پیکسل سوزوند بردم نمایندگی پنل رو کامل برام عوض کرد ولی احمق‌ها دکمه‌های پاور و تنظیمات رو از کار انداختن. منم دیگه حال نداشتم ببرم تعمیر. یه قیمت هم واسه این مانتور بگید.

یه هدفون SteelSeries هم هست که خراب شده و سیمش اتصالی پیدا کرده و صدا نداره. جای مطمئنی می‌تونید معرفی کنید ببرم برای تعمیر؟

1600
700
750
700
1100
1400

مانیتور رو نمیدونم چون سالم نیست. اول تعمیرش کنید بعد بفروشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر