مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
نوشته شده توسط Kain:
كدتهران كه 021 هست . شمارش هم 88607274 هست . زنگ بزن فوت كن !!! :cheesygri
اينم سايتش :
www.sarirkala.ir
هنوز این قدر .... نشدم که کد تهران رو بلد نباشم
33.gif
39.gif

ممنون مصطفی برم ببینم چی میشه
76.gif

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
موس فقط a4tech خداییش خیلی خر کاره.
واقعا باهات موافقم .
من یه a4tech دارم ماله سیستم اولیم هست ( تقریبا 10 سال پیش ) هنوز هم وقتی با موسهام مشکلی پیدا میکنم ازش استفاده میکنم . تنها مشکلش نداشتن اسکرول هست .

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط parham_safa:
سلام

واقعا باهات موافقم .
من یه a4tech دارم ماله سیستم اولیم هست ( تقریبا 10 سال پیش ) هنوز هم وقتی با موسهام مشکلی پیدا میکنم ازش استفاده میکنم . تنها مشکلش نداشتن اسکرول هست .
اگه تاپيك منحرف نميشه بايد بگم منم يه A4Tech دارم الان 4 ساله دارمش .
لعنتي خراب هم نميشه برم به جاش يه اپتيكال بگيرم . :cheesygri
مشت . لگد . آب ميوه . چايي . هر كاريش ميكنم خراب نميشه !
ميترسم بميرم و حسرت داشتن موس اپتيكال به دلم بمونه ! :-"
ديگه داره منحرف ميشه پس بي خيال .

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
نوشته شده توسط Kain:
اگه تاپيك منحرف نميشه بايد بگم منم يه A4Tech دارم الان 4 ساله دارمش .
لعنتي خراب هم نميشه برم به جاش يه اپتيكال بگيرم . :cheesygri
مشت . لگد . آب ميوه . چايي . هر كاريش ميكنم خراب نميشه !
ميترسم بميرم و حسرت داشتن موس اپتيكال به دلم بمونه ! :-"

چطوره بزاريش زير كاميون :cheesygri
اينطوري كه شما ميگي فكر كنم كاميون بره روش چپ كنه:cheesygri:cheesygri:cheesygri

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
در جواب به دوست عزیز g.o.w این PC رو پیشنهاد میکنم:
CPU: AMD Athlon X2 4400+
MainBoard: Asus A8N SLi Premiuam
Graphic card:7800GT or 7600GT or 7800GTX(بردهای خوب مثل Asus , MSI , Leadtek , Giga...)
RAM:2GB ddr400 Dual-Chanel
H.D.D:300Gb SATA2 16mg Buffer Maxtor or Western
Power:acbel 400w or 500w
Monitor:Acer 17 AL1751 or LG L1932P
Keyboard:Logitech
Mouse:Logitech MX-518
Speaker: Edifier X600
چیزای دیگه رو هم فکر میکنم مصطفی جان گفت.اینی که من میگم در حدود 2میلیون در میاد.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
به نظر م که انحراف از موضوع تاپیک نیست .
یه توصیه و مشاورست با این موضوع که ماوسهای مارک a4tech عالی هستن .

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
در این مقاله سعی داریم که به بررسی یکی از جدیدترین مادربوردهای شرکت گیگابایت که بر اساس یکی از قدرتمندترین چیپست های شرکت Intel ساخته شده بپردازیم .
شرکت گیگابایت یک شرکت تایوانی است که سالیان زیادی هست که به تولید مادربوردها و کارتهای گرافیکی حرفه ای هم برای اینتل و هم برای AMD و در مورد گرافیک هم برای Nvidia و هم ATI میپردازه .
این شرکت تا به حال جوایز بسیار زیادی رو از سایت ها و مجلات سخت افزاری معتبر دریافت کرده و دارای محصولاتی با کیفیت خوب و قیمت مناسب میباشه .
نام مادربورد مورد نظر ما Gigabyte G1 Turbo GA-G1975X هست که بر اساس جدیدترین چیپست اینتل به نام Intel 975X ساخته شده .
این مادربورد برای پردازنده های اینتل Socket 775 طراحی شده و قادر به پشتیبانی از پردازنده های عادی اینتل به علاوه سری Extreme و سری دو هسته ای ( Dual Core ) میباشه .
این مادربورد اولین سری از سری G1-Turbo هست که عرضه شده .
و اما تکنولوژی های این مادربورد .
این چیپست جدید از خیلی از جهات مثل چیپست Intel 955X هست اما یک تفاوت بسیار بزرگ داره .
و اون تفاوت اینه که این مادربورد دارای 2 اسلات PCI-Express هست که قادر به پشتیبانی از تکنولوژی SLI ( تکنولوژی جدیدی که اولین بار توسط Nvidia ابداع شد و با این تکنولوژی شما قادرید 2 کارت گرافیک رو بصورت همزمان روی سیستم نصب کنید و قدرت گرافیکی بسیار بهتری در برنامه های 3D داشته باشید ) برای کارتهای گرافیکی شرکت انویدیا میباشه .
اما باید خدمتتون عرض کنم که بهتون دروغ گفتم !
این مادربورد قادر به پشتیبانی از تکنولوژی SLI نیست بلکه این مادربورد برای تکنولوژی مشابه شرکت رقیب یعنی ATI و تکنولوژی CrossFire ساخته شده !
از مشخصات دیگر این مادربورد میتوان به داشتن کارت صدای Creative Sound Blaster Live 24 Bit و پشتیبانی سی پی یو تا باس 1066 مگاهرتز . پشتیبانی از رم ها بصورت Dual Channel DDR2 تا فرکانس 888 مگاهرتز . پورت FireWire . قابلیت پشتیبانی از 4 هارددیسک SATA2 با سرعت 3 گیگابیت در ثانیه . 6 پورت USB2 . Dual Bios و تکنولوژی های جدید C.I.A 2 و M.I.B 2 اشاره کرد.
در شکل زیر میتونید رابطه بین اجزای مادربورد و چیپست رو ببینید :

103c1ed.gif

البته وقتی شما 2 کارت گرافیک انویدیا بر روی این مادربورد نصب کنید کارتها کار میکنند اما شما قادر به فعال کردن SLI نیستید !
یعنی درایور های گرافیکی انویدیا که در حال حاضر موجود هستن اجازه فعال کردن این قابلیت رو نمیدن .
ممکنه بعدا گیگابایت اعلام کنه کارتهای سری انویدیا ساخت خودش هم با این مادربورد کار میکنن !
شاید هم در آینده درایوری عرضه بشه که بشه از SLI و تمامی برند های کارت های گرافیکی بر روی این مادربورد استفاده کرد . کسی چه میدونه !!
در هر حال فعلا این مادروبورد با SLI و انویدیا میونه خوبی نداره و فعلا فقط روی اون CrossFire قابل استفاده هست .

103c4tx.jpg

و اما شکل ظاهری و طراحی این مادربورد .
این مادربورد دارای 4 فن اضافی و کمکی هست میتونین اونو تو شکل زیر ببینین .

103ctuf.jpg

این فن ها علاوه بر خنک کردن چیپست پل شمالی ( North Bridge ) باد گرمی که از فن سی پی یو خارج میشه رو نیز به بیرون هدایت میکنه .
ایده بسیار جالبیه و خیلی مفیده اما این سیستم یه ایراد خیلی بزرگ داره و اونم صدای نسبتا زیاد فن ها هست که باعث میشه تو محیط های ساکت و خانگی صداهای این فن ها هم به صداهای فن های دیگه مثل فن سی پی یو و کارت گرافیکی و.. اضافه بشه و صدای کیس ر وبیشتروغیر قابل تحمل تر بکنه !
و اما توضیح دو تکنولوژی موجود در این مادربورد که ممکنه برای شما نا آشنا باشه .

C.I.A 2 و M.I.B 2 :

متخصصان شرکت گیگابایت حدود 2 سال پیش تکنولوژی رو ابداع کردن به اسم C.I.A که حالا نسخه جدید این تکنولوژی رو توی این مادربورد به کار بردن .
C.I.A مخفف عبارت ( CPU Intelligent Accelerator ) هست و کار این تکنولوژی این هست که زمانی که شما کارهای سنگین با سی پی یو انجام میدین . مثل تبدیل فرمت های ویدیویی به همدیگه یا بازی های سه بعدی سنگین . این تکنولوژی زمانی که میبینه سیستم داره با حداکثر قدرت کار میکنه بصورت اتوماتیک کمی سی پی یو رو Overclock میکنه و باعث افزایش کارایی سیستم میشه .
و زمانی که سی پی یو فشار زیادی بهش وارد نیست با تشخیص این قضیه فرکانس رو به حالت عادی بر میگردونه .
و اما تکنولوژی M.I.B 2 :
شما اول فکر کردین مخفف عبارت Men In Black ( فیلم مردان سیاه پوش ) هست درسته !!
اما نه ! این کلمه مخفف عبارت ( Memory Inteligent Booster ) هست و کارش مشابه قبلیه و با فعال کردن این گزینه رم های شما کمی Overclock میشه و باعث افزایش سرعت رم های شما میشه و تا حدی کارایی سیستم رو در کارهای سنگین افزایش میده .
و اما وسایلی که همراه این مادربورد در کارتن مادربورد وجود داره خیلی زیاده که عبارتند از :
• User manual
• Quick start guide
• Xpress install CD
• Bonus CD with software from Cyberlink and Symantec
• DTS demo CD
• 4 x SATA II cables
• 1 x SATA cable
• 2 x SATA power adapters
• 1 x IO shield
• 1 x molex power connector
• 2 x IDE cables
• 1 x floppy cables
• 2 x USB 2.0 bracket (2 ports each)
• 1 x USB 2.0 + firewire bracket (2 x USB + 2 x firewire)
• Audio bracket (3 x audio jack + SPDIF In/Out)
• Serial ATA bracket (2 x external SATA with power output)
103czzt.jpg

سایر مشخصات این مادربورد به شرح زیر میباشد :

• Northbridge: Intel® 975X Express Chipset
• Southbridge: Intel®ICH7R
• T.I IEEE 1394 Controller
• Gigabit Ethernet Controller
• Creative Sound Blaster Live 24-bit Audio controller Form Factor
• ATX form factor
• 305 x 244mm Expansion Slots
• 2 x PCI Express X16 slot
• 2 x PCI Express X4 slots
• 2 x PCI slots H/W Monitoring
• System health status auto-detect and report by BIOS
• Hardware detecting and reporting for case open, CPU voltage, and fan speed BIOS
• 2 x 4Mb flash ROM, Award BIOS Memory
• Type: Dual channel DDR2 533/667-240pin
• Max capacity: Up to 8GB by 4 DIMM slots Other Features
• Multi-GPU support
• C.R.S. (CMOS Reload Switch)
• Norton Internet Security
• Xpress™ Installation
• Xpress™ Recovery 2
• C.I.A. 2 (CPU Intelligent Accelerator 2)
• M.I.B. 2 (Memory Intelligent Booster 2)
• EasyTune™ 5
• Download Center OtherDesc DOES NOT support Win9X / ME due to some chipset vendors has stopped providing Win9X / ME drivers. Internal I/O Connectors
• 4 X Serial ATA 3Gb/s connectors
• 1 X UDMA ATA 100/66/33 connector
• 1 X FDD connector
• 1 X IEEE 1394 connector (support 2 ports)
• 3 X USB 2.0/1.1 connectors (support 6 ports)
• 1 X audio pin header (support 7.1-ch)
• 1 X S/PDIF In/Out pin header
• 3 X Cooling fan pin headers Processor
• LGA775 Intel® Pentium® D / Pentium® 4 prcessor
• Supports 1066/800/533MHz FSB Rear Panel I/O
• 2 X USB 2.0/1.1 ports
• 1 X RJ45 port
• PS/2 Keyboard/Mouse
• Audio (1x Line-in/ 1x Line-out/ 1x Mic) connector

برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن تست های انجام شده توسط این مادربورد به لینک زیر مراجعه کنید :

http://www.guru3d.com/article/mainboard/320/

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
چند تا نكته ديگه هم بگم راجع به اين مادربورد چون نميتونم پست بالايي رو ويرايش كنم تو يه پست ديگه ميگم .
لازم به ذكره كه در طول تست هايي كه توسط متخصصان سايت guru3d انجان شده در حالتي كه فن ها فعال هستند دماي سي پي يو كمتر از 50 درجه بوده اما با خاموش كردن هر 4 فن روي مادربورد دماي سي پي يو در طول تست ها بين 10- 5 درجه افزايش پيدا كرده .
و مورد بعد :
اين مادربورد با قيمتي حدود 250 دلار داراي معايبي نيز هست .
اولين چيزي كه خودنمايي ميكنه قيمت بالاي مادربورد هست كه فقط از عهده كسايي بر مياد كه ميخوان هميشه سيستمي آپديت داشته باشن و قيمت براشون مهم نيست .
مورد بعد صداي نسبتا زياد فن هاي روي مادربورد هست كه قبلا به آن اشاره شد .
و ايراد ديگه اي كه گرفته شده همون طور كه در سومين عكس مشاهده ميكنين بدليل استفاده از فن هاي خنك كننده ديگه جايي براي پورتهاي سريال و LPT نمونده .
هر چند اين پورتها قديمي هستند اما بعضا استفاده دارن كه اين مادربورد از داشتن اين پورت ها محرومه .

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
c.i.a 2 و M.i.b 2

ممنون از توضیحات مفیدت
فقط یه سوال داشتم در مورد
چون من با آورد کلاک Ram و Cpu زیاد کار نکردم میخواستم بدونم احتمالات خطرش به چه شکلی هست و تا چه اندازه

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط ehsan_62:
ممنون از توضیحات مفیدت
فقط یه سوال داشتم در مورد
چون من با آورد کلاک Ram و Cpu زیاد کار نکردم میخواستم بدونم احتمالات خطرش به چه شکلی هست و تا چه اندازه
سلام .
راستش رم رو نميشه زياد Overclock كرد . حداكثر 20 - 30 مگاهرتز كه اونم تاثير چنداني رو سرعت نداره . اما سي پي يو رو زياد ميشه Overclock كرد .
همون طور كه گفتم من سي پي يوم رو كه 1.8 فول هست با باس 400 . تا 2.4 با باس 533 Overclock كردم . يعني يه چيزي حدود 33 درصد Overclock .
خطر هم راستش من به مشكلي برنخوردم تا حالا .
البته ميزان Overclock به نوع سي پي يو . چيپست مادربورد و كيفيت ساخت مادربورد . كيفيت رم و ... بستگي داره . مثلا من رمم كه SDR با باس 133 مگاهرتز هست رو حداكثر تا 156 مگاهرتز ميتونم Overclock كنم . بكنمش 157 مگاهرتز سيستم ديگه بوت نميشه و مدام ريست ميكنه !
اما سي پي رو از 2.4 بيشتر هم Overclock ميشد منتها من ديگه ترسيدم و بيشتر Overclock نكردم . مشكلش هم فقط افزايش دما براي سي پي يو بود كه با نصب يه فن اضافه روبروي سي پي يو مشكل دما هم حل شد و الان هيچ مشكلي ندارم .
تو بعضي بازيها هم Overclock كردنم تاثير داشته . بازي هايي مثل Far Cry يا Unreal Tournament 2004 تاثير Overclock كاملا مشهود بود .
اما تو بعضي بازي ها هم تاثير زيادي نداشت مثل Doom 3 .
در هر حال انتخاب با خودته . ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر