مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یه خنک کنند خوب برای ryzen 3600 چی پیشنهاد میدید؟(دوره بره 400 تومن باشه)

این پردازنده خودش یه خنک کننده ی خوب داره، نیازی به مدل مجزا نیست مگر برای اورکلاک یا نویز کمتر.
ThermalRight True Spirit 120M یه انتخاب خوب با 400 تومن هست.

سلام فرشید جان.

من cpu رو عوض کردم از 4460 به 4790

گرافیک هم Gigabyte gtx 1080 ti gaming oc گرفتم

پاور هم عوض کردم و Green GP750B OC V2.0 خریدم

توی 3DMARK امتیازم شد 8100 که با سمپل های سایت با این Cpu و ram 16gb ddr3 (4*4gb) تقریبا یکی بود

دما هم بسیار خنکه تو idle کارت 30 هست (فن خاموش) و تو لود با 50 درصد چرخش فن به 64 میرسه fury و اینا هم تست زدم

الان سوالی که دارم اینه که تو بنچمارک هایی که سایت ها های نقد و ریویو بازی میزارن

مثلا برای forza horizon 4 یا gears 5

مثلا 1080p فریم اونجا برای فورزا 135 و گیرز مثلا 115 ثبت شده

من رو همون ستینگ تو سیستمم برای گیرز 102 و فورزا 110 میگیرم

میخواستم بدونم این اختلاف 15 تا 20 فریم مربوط به کانفیگ که اونا دارن ؟

cpu که تو سایت ها بنچ گرفته بودن core i9 9900 و رم هم 32 گیگ از نوع ddr4 هست

برای نسل های 6 و 7 و 8 که تو خود فروم ها اسکرین و بررسی میکردن تقریبا مشابه سیستم من بود

اما سایت ها که از 9900 و رم ddr4 با همین کارت استفاده میکنن فریم 20 تا بیشتر ثبت کردن ( درایور های مختلف هم تست کردم و کارهای مختلف)

بازیهایی که با کارت شما فریم خیلی بالایی در یه رزولوشن نسبتا پایین مثل 1080p تولید می کنن با پردازنده ی شما گلوگاه هستند و اون اختلاف فریم به خاطر قدرت پردازنده هست. طبیعیه که فریم خیلی بالا رو پردازنده های نسل جدید بهتر پشتیبانی می کنند. البته همین که پردازنده ی نسل چهارمی 4790 تونسته 100 فریم تولید کنه یعنی اینکه برای شما و هزینه ای که کردید کاملا مناسب و جوابگو هست.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
961
نام
pedram
بازیهایی که با کارت شما فریم خیلی بالایی در یه رزولوشن نسبتا پایین مثل 1080p تولید می کنن با پردازنده ی شما گلوگاه هستند و اون اختلاف فریم به خاطر قدرت پردازنده هست. طبیعیه که فریم خیلی بالا رو پردازنده های نسل جدید بهتر پشتیبانی می کنند. البته همین که پردازنده ی نسل چهارمی 4790 تونسته 100 فریم تولید کنه یعنی اینکه برای شما و هزینه ای که کردید کاملا مناسب و جوابگو هست.

مرسی فرشید جان

با این تفاسیر پس تو 2K و 4K هم اختلاف باید باشه ولو کمتر درسته ؟

من توی 2K رو اولترا برای گیرز 75 میگیرم
تو بنچ مارک ها 83 ثبت شده ( البته جالب این که توی یوتوب دیدم یکی با 4790K همون 83 ای رو گرفت که تو نقد سایت ها با 9900 گرفته بودن نمیدونم 4790K چقدر با 4790 من تو بازی تفاوت داره)

و خود 4K هم 70 میشه تقریبا و تو شلوغی ها میرسه به 60

این از بین بردن کلوگاه رو حتما باید از سری I9 خرید تا برطرف بشه ؟

چون من روی 2K و 4K میخوام بازی کنم

در اینده تقریبا دونه دونه فریم ها با ارزش میشن به خصوص با اومدن بازی های جدید

( 2K هیچ مشکلی نداره و 70 و 80 میده تو بازی های سنگین
اما 4K رو مرز هست که اون بیشتر CPU لازم کرده ما رو یا باید گزینه ها گرافیکی رو کمتر کرد یا CPU عوض کرد)

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام اقا فرشید
چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
مین من h310 هست و سی پیو ci5 9400f خواستم رم بگیرم الان مین فقط تا 2666 ساپورت میکنه ولی رم با این فرکانس به سختی گیر میاد میشه رم 3000 یا 3200 بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه .
بعد تفاوت یه پک 16 گیگ با دو ماژول و دوتا رم 8 که جدا تهیه بشه چیه؟
پروفایل xmp جریانش چیه؟
یه کولر مناسب برای 9400f معرفی کنید .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
مرسی فرشید جان

با این تفاسیر پس تو 2K و 4K هم اختلاف باید باشه ولو کمتر درسته ؟

من توی 2K رو اولترا برای گیرز 75 میگیرم
تو بنچ مارک ها 83 ثبت شده ( البته جالب این که توی یوتوب دیدم یکی با 4790K همون 83 ای رو گرفت که تو نقد سایت ها با 9900 گرفته بودن نمیدونم 4790K چقدر با 4790 من تو بازی تفاوت داره)

و خود 4K هم 70 میشه تقریبا و تو شلوغی ها میرسه به 60

این از بین بردن کلوگاه رو حتما باید از سری I9 خرید تا برطرف بشه ؟

چون من روی 2K و 4K میخوام بازی کنم

در اینده تقریبا دونه دونه فریم ها با ارزش میشن به خصوص با اومدن بازی های جدید

( 2K هیچ مشکلی نداره و 70 و 80 میده تو بازی های سنگین
اما 4K رو مرز هست که اون بیشتر CPU لازم کرده ما رو یا باید گزینه ها گرافیکی رو کمتر کرد یا CPU عوض کرد)

بله، در رزولوشن‌های بالاتر تفاوت خیلی کمتر میشه.
مدل 4790K هم بخشی از مشکل رو با فرکانس بالاتر و اورکلاک بیشتر می تونه برطرف کنه.

برای رفع کامل گلوگاه یه Core i7 9700K هم کفایت می کنه که مادربرد و رم جدید میخواد، نیازی به Core i9 نیست.

این قطعات چطورن به نظرتون

3700x AMD
Asus b450-f
Asus 5700xt
Trident z rgb 32gb(4×8gig)
Nvme 256gb samsung

خیلی خوبه و متناسب هستند.
فقط رم بهتره دو تا 16 گیگی از همون سری باشه به جای 4 تا 8 گیگی.

رم مدل (ddr4 ram crucial ballistix) فرکانس 2400 برای گیم خوبه ؟

هیچ کدوم از قطعات اصلی رو نمیشه بدون توجه به مدل و رده ی قطعات دیگه انتخاب کرد، بنابراین پاسخ اینه که به قطعات دیگه ی سیستم بستگی داره.

سلام اقا فرشید
چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
مین من h310 هست و سی پیو ci5 9400f خواستم رم بگیرم الان مین فقط تا 2666 ساپورت میکنه ولی رم با این فرکانس به سختی گیر میاد میشه رم 3000 یا 3200 بندازم مشکلی ایجاد نمیکنه .
بعد تفاوت یه پک 16 گیگ با دو ماژول و دوتا رم 8 که جدا تهیه بشه چیه؟
پروفایل xmp جریانش چیه؟
یه کولر مناسب برای 9400f معرفی کنید .

بله، می تونید 3000 یا بالاتر بخرید که با همون 2666 کار خواهد کرد.
تفاوت بین رم پک با ماجولهای تکی در اینه که ماجولهای کیت دقیقا یک مدل تراشه و تایمینگ رو دارند و از نظر سازگاری و کار با هم در حالت دوگانه تست شدن. به جز این تفاوتی ندارند.
پروفایل XMP رو باید برای سرعتهای بالاتر از 2400 مگاهرتز در بایوس فعال کرد تا رم بهینه کار کنه.

کولینگ هم ThermalRight True Spirit 120M توصیه میشه که نزدیک به 400 تومن هست.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
خیلی خوبه و متناسب هستند.
فقط رم بهتره دو تا 16 گیگی از همون سری باشه به جای 4 تا 8 گیگی

مرسی از جوابتون فقط من چون دیدم مادربورد ۴ تا اسلات رم داره گفتم شاید بهتر باشه هر ۴ تا استفاده کنم و اگه بخوام ۴ تا ۱۶ گیگ بندازم هم استفاده ندارم از اون مقدار رم

حالا سوالم اینجاست ۲ تا ۱۶ گیگ چه برتری نسبت به ۴ تا ۸ گیگ داره

بازم ممنون

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
یکی از عالی‌ترین کیس‌های گیمینگ بازار هست از نظر طراحی، بدنه، جادار بودن و امکاناتِ مختلف.
سلام آقا فرشید. این کیس Green Z8 Panzer Max که گفتید ما اصفهان گشتیم اصلا نبود تهران هم زنگ زدن گفتن موجود نیست. میخواستم بپرسم این کیس اصلا هست تو بازار؟ کیس Z7 Gladiator چطور؟ اون تو بازار گیر میاد؟

آخرین ویرایش:

momo

کاربر سایت
Feb 3, 2007
315
سلام آقا فرشید. این کیس Green Z8 Panzer Max که گفتید ما اصفهان گشتیم اصلا نبود تهران هم زنگ زدن گفتن موجود نیست. میخواستم بپرسم این کیس اصلا هست تو بازار؟

وضعیت کیس تو بازار از همه قطعات بد تر هست
هر چی گیر آوردی بگیر خوشت اومد

• Like
Reactions: Vesemir

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
مرسی از جوابتون فقط من چون دیدم مادربورد ۴ تا اسلات رم داره گفتم شاید بهتر باشه هر ۴ تا استفاده کنم و اگه بخوام ۴ تا ۱۶ گیگ بندازم هم استفاده ندارم از اون مقدار رم

حالا سوالم اینجاست ۲ تا ۱۶ گیگ چه برتری نسبت به ۴ تا ۸ گیگ داره

بازم ممنون

دوتا ماجول تایمینگ بهتری می تونن داشته باشن نسبت به 4 تا ماجول که هر دو بانک رم پر میشه و پردازنده باید به 4 تا اسلات همزمان دسترسی داشته باشه. فرکانس رم هم روی 4 اسلات گاهی اوقات کمتر میشه برای پایداری بیشتر.

فرشید جان 1060 مدل Windforce OC 6GB چند بفروشم به نظر شما ؟ چهار ماه کار کرده.

15 تا 20 درصد زیر قیمت بازار.

سلام آقا فرشید. این کیس Green Z8 Panzer Max که گفتید ما اصفهان گشتیم اصلا نبود تهران هم زنگ زدن گفتن موجود نیست. میخواستم بپرسم این کیس اصلا هست تو بازار؟ کیس Z7 Gladiator چطور؟ اون تو بازار گیر میاد؟

خیر هیچ کدوم فعلا موجود نیستن که از کوتاهیِ شرکت گرین هست به هر دلیلی که بازار رو تغذیه نمی کنه به عنوان تولید کننده، و برندهای مطرح خارجی هم به علت تعرفه گمرکی غیر منطقی در بازار داخلی موجود نیستند.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
خیر هیچ کدوم فعلا موجود نیستن که از کوتاهیِ شرکت گرین هست به هر دلیلی که بازار رو تغذیه نمی کنه به عنوان تولید کننده، و برندهای مطرح خارجی هم به علت تعرفه گمرکی غیر منطقی در بازار داخلی موجود نیستند.
با این اوصاف کیس چی پیشنهاد میدین که تو بازار باشه؟ کارت گرافیکم 1080 و خنک کننده سی پی یو هم خنک کننده آبی کولر مستر 120 هست
پ.ن: کیس Green Striker موجود هست تو بازار؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
با این اوصاف کیس چی پیشنهاد میدین که تو بازار باشه؟ کارت گرافیکم 1080 و خنک کننده سی پی یو هم خنک کننده آبی کولر مستر 120 هست
پ.ن: کیس Green Striker موجود هست تو بازار؟

GREEN X3 Viper Plus

Striker هم اگه موجود باشه از قدیم و تک و توک.

• Like
Reactions: Vesemir

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
اقا فرشید لپ تاپ مدل acer vx5 591G-710B با مشخصات i7 7700hq ram 16 ddr4 hdd1 tra vga geforce 1050 و قیمت ۱۳۵۰۰ میارزه؟ یا چیز دیگ پیشنهاد میدین تو این رنج قیمت؟ یه لپ تاپ خوب میخوام

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر