مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
این حداقل سیستم هست، برای حسابداری و گزارش اکسل گرفتن بهتره که پردازنده Core i5 8400 بشه.
قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومانIntel Core i3 8100CPU
-
(۳٩۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M )
COOLING
یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومانASUS TUF B360-PRO GAMINGMotherBoard
یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
--VGA
۴۹۰ هزار تومان
(۴۸۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۵۸۰ هزار تومان
(۵۹۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۱۷۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۵۷۰ هزار تومانGREEN GP580A-EUDPower
۲۸۰ هزار تومانPARS EVOCase
شش میلیون و ۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

ممنونم
مادربرد ASUS TUF B360-PRO GAMING که معرفی کردین تو سایت اسوس من چک کردم فرکانس رم DDR4 2666/2400MHz پشتیبانی میکنه در حالی که رم معرفی شده 3000MHz هست ، درسته یا من اشتباه میکنم؟ ممنون میشم توضیح بدین که اگه رم 3000 هست چرا مادربرد نباید 3000 باشه اگه دلیلی به جز قیمت داره
و اینکه فرق PRO GAMING با PLUS GAMING چی هست؟ تو مشخصات سایت خود اسوس زده بود PRO GAMING وای فای داره ولی تو سایت های ایرانی مثل دیچیکالا هیچی ذکر نشده بود
و اگه پاور GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU خریداری بشه بهتره؟یا نه؟ واسه آینده اگه بخوایم ارتقا بدیم مثلا رم رو
ممنون فرشیدجان

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنونم
مادربرد ASUS TUF B360-PRO GAMING که معرفی کردین تو سایت اسوس من چک کردم فرکانس رم DDR4 2666/2400MHz پشتیبانی میکنه در حالی که رم معرفی شده 3000MHz هست ، درسته یا من اشتباه میکنم؟ ممنون میشم توضیح بدین که اگه رم 3000 هست چرا مادربرد نباید 3000 باشه اگه دلیلی به جز قیمت داره
و اینکه فرق PRO GAMING با PLUS GAMING چی هست؟ تو مشخصات سایت خود اسوس زده بود PRO GAMING وای فای داره ولی تو سایت های ایرانی مثل دیچیکالا هیچی ذکر نشده بود
و اگه پاور GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU خریداری بشه بهتره؟یا نه؟ واسه آینده اگه بخوایم ارتقا بدیم مثلا رم رو
ممنون فرشیدجان

درست متوجه شدید.
دلیلش اینه که بین 2400 و 3000 در بازار داخلی مدلی نداریم و همین مدلهای 3000 هم سری Value با تایمینگ متوسط هستند، بنابراین روی مادربرد شما و با اون پردازنده می تونن به خوبی با همون فرکانس 2666 کار کنن. تفاوت قیمتی هم با مدل پایینتر ندارن برای همین انتخاب شدن.
مدل PRO Gaming مدل WiFi هم داره، ولی گرونتره، تفاوتش با PLUS در جزئیات و امکانات جنبی هست، فرق عمده ای ندارند.
پاور 550 هم برای این سیستم کافیه و برای آینده هم مناسب خواهد بود، اگر نخواید کارت رده حرفه ای بالاتر از 2070 براش بخرید. فرقی با 580 واتی نداره زیاد.

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام ، من به یه سیستمی نیاز دارم که برای multitasking خیلی قوی باشه مثلا در حین کارهای سنگین با برنامه های فتوشاپ یا پریمیر همزمان بتونم چندین تب مرورگر باز داشته باشم یا یوتیوب ببینم. دو تا اسکرین فول اچدی extend کنم و روی یکیش مثلا بازی ران بشه در تنظیمات اولترا و رو اسکرین دیگه مرورگر و یا برنامه های دیگه!
ممنون میشم قطعاتی برای این نیازم معرفی کنید.
از نظر بودجه هم مشکلی نیست.

• Wow
Reactions: IMANOKA

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام ، من به یه سیستمی نیاز دارم که برای multitasking خیلی قوی باشه مثلا در حین کارهای سنگین با برنامه های فتوشاپ یا پریمیر همزمان بتونم چندین تب مرورگر باز داشته باشم یا یوتیوب ببینم. دو تا اسکرین فول اچدی extend کنم و روی یکیش مثلا بازی ران بشه در تنظیمات اولترا و رو اسکرین دیگه مرورگر و یا برنامه های دیگه!
ممنون میشم قطعاتی برای این نیازم معرفی کنید.
از نظر بودجه هم مشکلی نیست.

شما یه سیستم حرفه ای نیاز دارید که برای بازی هم مناسب باشه. این سیستم توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
یازده میلیون تومان
(هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen Threadripper 2950X
(Intel Core i9-9900K)
CPU
۸۰۰ هزار تومان(GREEN GLACIER EVO 240 (TR4 Socket CompatibleCOOLING
شش میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان)
ASUS Prime X399-E
(ASUS TUF Z390-PRO GAMING)
MotherBoard
سه میلیون و ۳۴۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 4*8GB DDR4 3000MhzRAM
ده میلیون و ۳۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX GTX2070 O6G GAMING GDDR6VGA
۷۴۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
۵۸۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومانGREEN GP650B-OCPTPower
۸۰۰ هزار تومانGREEN Z4 AstiakCase
سی و شش میلیون و ۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

بنا به رزولوشن نمایشگر برای بازی می تونید کارت گرافیک بالاتر یا پایین تر هم انتخاب کنید.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
شما یه سیستم حرفه ای نیاز دارید که برای بازی هم مناسب باشه. این سیستم توصیه میشه:

قیمتمدلنام قطعه
یازده میلیون تومان
(هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen Threadripper 2950X
(Intel Core i9-9900K)
CPU
۸۰۰ هزار تومان(GREEN GLACIER EVO 240 (TR4 Socket CompatibleCOOLING
شش میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان)
ASUS Prime X399-E
(ASUS TUF Z390-PRO GAMING)
MotherBoard
سه میلیون و ۳۴۰ هزار تومانGSkill Ripjaws V 4*8GB DDR4 3000MhzRAM
ده میلیون و ۳۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX GTX2070 O6G GAMING GDDR6VGA
۷۴۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TBHDD
۵۸۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومانGREEN GP650B-OCPTPower
۸۰۰ هزار تومانGREEN Z4 AstiakCase
سی و شش میلیون و ۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

بنا به رزولوشن نمایشگر برای بازی می تونید کارت گرافیک بالاتر یا پایین تر هم انتخاب کنید.
سلام فرشید جان وقتت به خیر
من کلی ازت قبلا مشاوره گرفتم خداروشکر همیشه هم راضی بودم:D
یکی از دوستانم تا سقف 8 9 تومن یه لبتاپ میخواست
نرم افزار های نقشه کشی مثله اتوکد و اینا میخواد روش نصب کنه
چی پیشنهاد میدید ؟
دستتم پیشاپیش درد نکنه:Rose:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
سلام خدمت دوستان :

سی پی یو Core i7 5820 با گرافیک 1080 Ti / سی پی یو 9900Core i9 با گرافیک 1080 GTX

کدوم خروجی بهتری می ده ؟ در بازی های سنگین در ویندوز

سوال بعدی : فرق گرافیک 1080 GTX با گرافیک 1080 Ti چقدره ؟ (اولی الان حدود 10 میلیون و دومی حدود 14 .) فرق خیلی زیادی دارند ؟

سوال آخر : می شه دو تا 1080 GTX با هم لینک (SLI) کرد ؟ از کجا می شه فهمید هر دو فعال هستند ؟ دردسر نداره این کار ؟؟!!!

نمایشگر من ماکزیمم 1080 * 1920 هستش

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام فرشید جان وقتت به خیر
من کلی ازت قبلا مشاوره گرفتم خداروشکر همیشه هم راضی بودم:D
یکی از دوستانم تا سقف 8 9 تومن یه لبتاپ میخواست
نرم افزار های نقشه کشی مثله اتوکد و اینا میخواد روش نصب کنه
چی پیشنهاد میدید ؟
دستتم پیشاپیش درد نکنه:Rose:

با این بودجه لپ تاپ شاخصی برای استفاده ی مدنظر شما نمیشه خرید، نهایتا میشه یه دستگاه خیلی معمولی و بدون SSD مثل Lenovo Ideapad 330 - PM با 9 تومن
نرم افزارهای فوق روی این دستگاه هم نصب میشن اما خیلی کند و فرسایشی اجرا خواهند شد.
بهتره بودجه رو تا 11 یا 12 تومن افزایش بدید و یه دستگاه با SSD بخرید مثل HP ProBook 450 G6 - G که 11200 هست.
دقت کنید که برای مدل با همین مشخصات و نمایشگرِ Full HD باید بیشتر هم هزینه کنید.

سلام
2 تا سوال داشتم
اول اینکه کیس NZXT تو بازار گیر میاد؟
دوم اینکه کولینگ آبی 120 م م کولر مستر راحت تو کیس دیپ کول Dukase V2 جا میشه؟
------------------------------------------
صفحه کیس دیپ کول در دیجی کالا

محصولات NZXT خیلی وقته در بازار داخلی نیست.
واترکولینگ 120 هم براحتی در کیس Dukase V2 در چند جهت قابل نصب هست. هر چند که خود این کیس کیفیت ساخت معمولی و پایینتر از برخی مدلهای گرین رو داره.

سلام خدمت دوستان :

سی پی یو Core i7 5820 با گرافیک 1080 Ti / سی پی یو 9900Core i9 با گرافیک 1080 GTX

کدوم خروجی بهتری می ده ؟ در بازی های سنگین در ویندوز

سوال بعدی : فرق گرافیک 1080 GTX با گرافیک 1080 Ti چقدره ؟ (اولی الان حدود 10 میلیون و دومی حدود 14 .) فرق خیلی زیادی دارند ؟

سوال آخر : می شه دو تا 1080 GTX با هم لینک (SLI) کرد ؟ از کجا می شه فهمید هر دو فعال هستند ؟ دردسر نداره این کار ؟؟!!!

نمایشگر من ماکزیمم 1080 * 1920 هستش

ممنون

1: اولین گزینه در بیشتر بازیها نرخ فریم بالاتری میده. اما پردازنده 5820 مناسب بازیهای سنگین نیست و ممکنه در برخی بازیها برای همون 1080Ti گلوگاه بشه. انتخاب بین این دو ترکیب منطقی نیست.
2: فرق اون دو تا گرافیک حدود 25 تا 30 درصد هست و کاملا محسوسه. می تونه تجربه ی یه بازی رو کاملا تغییر بده.
3: میشه ولی دیگه SLI کردن منسوخ شده. به فکر انتخاب و مقایسه بین تک کارتها باشید.
برای 1080p یا همون GTX 1080Ti رو بخرید یا RTX 2070.

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
واترکولینگ 120 هم براحتی در کیس Dukase V2 در چند جهت قابل نصب هست. هر چند که خود این کیس کیفیت ساخت معمولی و پایینتر از برخی مدلهای گرین رو داره.
خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم چند وقتی هست ذهنم رو درگیر کرده اونم اینکه از 4790K و رم DDR3 میارزه بری Ryzen 7 2700 (یا i7 8700) و رم DDR4 یا نه؟ مخصوصا اگر بخوایم یکی 2 سال دیگه از 1080 بریم به یه کارت بهتر.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم چند وقتی هست ذهنم رو درگیر کرده اونم اینکه از 4790K و رم DDR3 میارزه بری Ryzen 7 2700 (یا i7 8700) و رم DDR4 یا نه؟ مخصوصا اگر بخوایم یکی 2 سال دیگه از 1080 بریم به یه کارت بهتر.

اگر دو سال بعد رو در نظر دارید که خب همون 2 سال بعدی که گرافیک جدید می خرید پردازنده ی رایزن 4000 هم وارد بازار شده و ممکنه راندمانش در بازیها بهتر از نسل کنونی 3000 هم باشه. ولی اگر الان رو ملاک قرار بدید راندمان پردازنده ی 9700K و حتی برخی مواقع 9600K هم برای کارتهایی تا حد RTX 2080 در بازیها در سطح ایده‌آل و کمی بهتر از Ryzen 2000 هست.

بنابراین با در نظر گرفتن اولویت‌ها به فکر ارتقای قطعاتتون باشید. یا نسل اینتل 9 رو خریداری کنید یا اگر پردازش سنگین رو هم به جز بازی در نظر دارید از Ryzen 7 3000 یک پردازنده مثل 3700 و بالاتر رو انتخاب کنید.

اقا فرشید خسته نباشید
با این دستکاه میشه دوتا خط اینترنت رو با هم جمع کرد و به صورت همزمان استفاده کرد . اگه نمیشه دستگاهی میشناسید که این کار رو بکنه
TP-LINK TL-R470T Plus Load Balance Broadband Router فروشندگان و قیمت روتر و اکسس پوینت

بله میتونه پهنای باند هر دو خط رو جمع بزنه، اما نه در همه ی کاربردها
مثلا برای دانلود با دانلود منیجر مثل IDM می تونه مجموع پهنای باند هر دو خط رو بده، اما در کاربردهایی مثل بازی آنلاین، صفحات وب و استریم در هر زمان فقط از یکی از این مسیرها استفاده خواهد شد، نه جمعشون.
به دلیل ماهیت ارتباطی پروتکل اینترنتی نمیشه با هیچ دستگاهی پهنای باندهای مجزا رو برای کاربردهای گروهِ دوم جمع زد. فقط میشه به مسیرهای مجزا منتقل کرد.

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
با این بودجه لپ تاپ شاخصی برای استفاده ی مدنظر شما نمیشه خرید، نهایتا میشه یه دستگاه خیلی معمولی و بدون SSD مثل Lenovo Ideapad 330 - PM با 9 تومن
نرم افزارهای فوق روی این دستگاه هم نصب میشن اما خیلی کند و فرسایشی اجرا خواهند شد.
بهتره بودجه رو تا 11 یا 12 تومن افزایش بدید و یه دستگاه با SSD بخرید مثل HP ProBook 450 G6 - G که 11200 هست.
دقت کنید که برای مدل با همین مشخصات و نمایشگرِ Full HD باید بیشتر هم هزینه کنید.

1: اولین گزینه در بیشتر بازیها نرخ فریم بالاتری میده. اما پردازنده 5820 مناسب بازیهای سنگین نیست و ممکنه در برخی بازیها برای همون 1080Ti گلوگاه بشه. انتخاب بین این دو ترکیب منطقی نیست.
2: فرق اون دو تا گرافیک حدود 25 تا 30 درصد هست و کاملا محسوسه. می تونه تجربه ی یه بازی رو کاملا تغییر بده.
3: میشه ولی دیگه SLI کردن منسوخ شده. به فکر انتخاب و مقایسه بین تک کارتها باشید.
برای 1080p یا همون GTX 1080Ti رو بخرید یا RTX 2070.
ترکیب 1080 Ti با سی پی یو Core i7 8700K چطوره ؟

گرافیک 2070 بهتره یا 1080 ؟؟ (اولی 8 گیگ ولی تکنولوژی جدید / دومی 11 گیگ ولی قدیمی تر)

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
این که تو مشخصات core i9-9900 k و i7-9700k زده رم 2666 یعنی رم دیگه بهشون نمیخوره؟واگه میخوره چه رم 16 گیگی بگیرم؟
و مادربردی که بدون آپدیت بایوس این cpu ها رو ساپورت کنه چی خوبه تا حدود 2.5؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر