مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
ظاهرا سری اول و دوم این مدل 62 ماه گارانتی داشتن

الان لیون هم تو بخش دست دوم داره یک مدل که 3 سال از گارانتیش مونده رو میفروشه

[دست دوم] پاور750 گرین 750B-OCPT

ارزش خرید داره ؟ با توجه به این که به استناد فروشنده اصلا استفاده نشده و فقط برای بررسی کابل ها و سلامت یک بار روشن شده
قیمتش با توجه به اکبند پاور خوبه ولی نمیشه از جنس دست دو اطمینان داشت شاید برای ماینینگ استفاده شده باشه .

• Like
Reactions: pedram_sad

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
دوستان کارت گرافیک rtx 2060 super تو بازار موجوده؟؟ من چندتا از سایت های معروف رو چک کردم ولی پیدا نکردم ممنون می شوم بفرمایین در بازار موجده یا نه و رنج قیمتش هم بفرمایید چثدر با 2060 معمولی تفاوت داره

سری سوپر تعداد محدود توی بازار موجود بود تموم شد. اما 2060 معمولی موجوده و پایه قیمتش هم 7 تومن هست.

Zotac amp edition
دو تا فن داره
توی تست های نرم افزاری تا 76 رفت
ولی توی ویچر شد 84

دما مناسبه برای این کارت.

با رنج حدود 800 تا یک تومن میشه اسپیکر 5.1 تهیه کرد که کیفیت مناسبی داشته باشه؟

بله، می تونید Creative Inspire T6300 رو تهیه کنید.

سلام دوستان

من یه لپتاپی خریدم که در قسمت رمش اینارو نوشته که پایین عکس میزارم :

Untitled_efb17.png

مشخصا سوالم در مورد اون تکنولوژی Optane هست ! یه چند تا مقاله جدید ازش خوندم ولی خیلی سر درنیاوردم !
الان سوالم اینه که لپتاپی که خریدم دقیقا چن گیگ رم داره ؟! 8 گیگ یا اون 16 هم میاد قاطیش میشه و جمعا میشن 24 گیگ ؟!!
بعد اینکه معنی عبارت داخل پرانتز چیه ؟ یعنی این لپتاپ کلا یه محل برای نصب رم داره که اونم با 8 پر کردن ؟! نمیشه در آینده 8 رو دربیارم و جاش 16 بندازم ؟ اگه 16 بندازم دوباره اون 16 Optane قراره باهاش جمع بشه مجموعا بشه 32 گیگ رم ؟!

واقعیت لپتاپ هنوز به دستم نرسیده و خودم نمیتونم مواردی که گفتم رو چک کنم از طرفی چون از این Optane سر درنمیارم گفتم شاید اینجا کسی باشه بتونه کمکم کنه

ممنون از عزیزانی که جواب میدن ...

رم دستگاه شما 8 گیگی هست که بهتره به 16 ارتقا بدید. البته باید یه 8 گیگی کنارش نصب کنید، نه اینکه دربیارید و 16 گیگ نصب کنید.
ذخیره ساز لپتاپ هم SSD و از نوع پرسرعت هست که به عنوان حافظه ی میانجی برای هارددیسک استفاده میشه.

TinyHero

کاربر سایت
Jun 24, 2017
21
رم دستگاه شما 8 گیگی هست که بهتره به 16 ارتقا بدید. البته باید یه 8 گیگی کنارش نصب کنید، نه اینکه دربیارید و 16 گیگ نصب کنید.
ذخیره ساز لپتاپ هم SSD و از نوع پرسرعت هست که به عنوان حافظه ی میانجی برای هارددیسک استفاده میشه.

ممنون فرشید جان
اگه 2 تا اسلات داشته باشه بنظرتون بهتر نیست 8 بمونه جاش برای اون یکی اسلات برم یه 16 گیگ بخرم با هم بشن 24 گیگ ؟
کارت گرافیک لپتاپ 1050 هست و خیلی ها میگن بیشتر از 16 گیگ رم با توجه به این گرافیک هزینه بیخودی هست و کارایی نداره ؟!
شما همچین چیزی رو تایید میکنید ؟ بنظرتون 24 گیگ رم فقط رو کاغذ کارایی داره و در عمل لپتاپ هیچوقت این مقدار از رم استفاده نمیکنه ؟!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
دوستان کارت گرافیک rtx 2060 super تو بازار موجوده؟؟ من چندتا از سایت های معروف رو چک کردم ولی پیدا نکردم ممنون می شوم بفرمایین در بازار موجده یا نه و رنج قیمتش هم بفرمایید چثدر با 2060 معمولی تفاوت داره
منم جایی ندیدم، اگه هم باشه قیمت فضایی میدن ارزش نداره.
بنظرم از سایتایی مثل مالتینا که از آمازون سفارش میدن بگیر، الان MSI 2060Super از 6100 شروع میشه تا سری گیمینگش که 6400 ـه، زوتاک و گیگابایتشم هست یک خرده ارزون تر که اونا هم خوبه.
بدیش اینه تا یک ماه ممکنه طول بکشه برسه دستت اما خب ارزششو داره چون قیمت خوبی داره و سایتشم معتبر هست و جای نگرانی نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
منم جایی ندیدم، اگه هم باشه قیمت فضایی میدن ارزش نداره.
بنظرم از سایتایی مثل مالتینا که از آمازون سفارش میدن بگیر، الان MSI 2060Super از 6100 شروع میشه تا سری گیمینگش که 6400 ـه، زوتاک و گیگابایتشم هست یک خرده ارزون تر که اونا هم خوبه.
بدیش اینه تا یک ماه ممکنه طول بکشه برسه دستت اما خب ارزششو داره چون قیمت خوبی داره و سایتشم معتبر هست و جای نگرانی نیست.
این وب سایت ها برای خرید قابل اعتمادن؟ از اونجایی که می خوایم یک محصول گران قیمت و حساس رو بگیریم اگر محصول آسیب دیده باشه تو راه کاری می شه کرد؟!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
اگه 2 تا اسلات داشته باشه بنظرتون بهتر نیست 8 بمونه جاش برای اون یکی اسلات برم یه 16 گیگ بخرم با هم بشن 24 گیگ ؟
کارت گرافیک لپتاپ 1050 هست و خیلی ها میگن بیشتر از 16 گیگ رم با توجه به این گرافیک هزینه بیخودی هست و کارایی نداره ؟!
شما همچین چیزی رو تایید میکنید ؟ بنظرتون 24 گیگ رم فقط رو کاغذ کارایی داره و در عمل لپتاپ هیچوقت این مقدار از رم استفاده نمیکنه ؟!

16 گیگ الان ایده‌آله، 24 گیگ برای کار عادی و گیمینگ نیاز نیست و بهتره هر دو ماجول هم ظرفیت باشن و هم مدل.

این وب سایت ها برای خرید قابل اعتمادن؟ از اونجایی که می خوایم یک محصول گران قیمت و حساس رو بگیریم اگر محصول آسیب دیده باشه تو راه کاری می شه کرد؟!

نه اونچنان که گفته میشه، چندین ساله سفارش دارم از این سایت و سایتهای مشابه و متاسفانه کارشون اصولی نیست. بارها سفارشتون رو کنسل می کنن و ممکنه آخرش هم تحویل ندن. آخرین سفارشم از این سایت که اتفاقا کارت گرافیک هم بود 2 بار بدون دلیل مشخص کنسل شد و بعد از 3 ماه به دست مشتری رسید.
از نظر آسیب دیدن احتمالش کمه مشکلی پیش بیاد.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من یک بار سفارش داشتم سالم رسید اما همونطور آقا فرشید گفت تایمش حساب کتاب نداره.
در کل بهترین راه اینه که اگه یکی خارج از کشور داری بگی بیاره برات، چون قیمت دلاریشو نگاه میکنی با قیمتی که تو ایران میدن خیلی تفاوت داره.

• Like
Reactions: ROONEY190

TinyHero

کاربر سایت
Jun 24, 2017
21
سلام
دوستان لپتاپ من پورت VGA نداره و HDMI هست
از طرفی پروژکتورهای دانشگاه کابلشون VGA هست و برای ارائه درس حتما نیاز هست که مبدل بخرم

الان میخواستم یه مبدل بخرم برای لپتاپ خواستم بدونم من الان دقیقا باید مبدل HDMI به VGA بخرم یا VGA به HDMI ؟!
تو دیجی کالا مدل های مختلفی هستش و بودجه خریدم هم زیر 100 تومن هست
میشه اهل فن یه لطفی کنن منو راهنمایی کنن که چه مدلی رو باید بخرم و کدوم کارمو راه میندازه ؟!

https://www.digikala.com/search/?q=مبدل Hdmi به vga&sortby=4

جالبش اینه یکسری مبدل ALL IN ONE هم هست با قیمت زیر 100 تومن که هم درگاه VGA روش هست هم HDMI هم DVI
منظورم این مدل هست :
https://www.digikala.com/product/dkp-438537/مبدل-mini-displayport-به-hdmi-dvi-و-vga-مدل-all-in-one

فقط سوالم تو این مبدل اینه که اون سیمه رو باید کجا وصل کنم ؟ به پورت USB Type-C ؟!

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
دوستان لپتاپ من پورت VGA نداره و HDMI هست
از طرفی پروژکتورهای دانشگاه کابلشون VGA هست و برای ارائه درس حتما نیاز هست که مبدل بخرم

الان میخواستم یه مبدل بخرم برای لپتاپ خواستم بدونم من الان دقیقا باید مبدل HDMI به VGA بخرم یا VGA به HDMI ؟!
تو دیجی کالا مدل های مختلفی هستش و بودجه خریدم هم زیر 100 تومن هست
میشه اهل فن یه لطفی کنن منو راهنمایی کنن که چه مدلی رو باید بخرم و کدوم کارمو راه میندازه ؟!

https://www.digikala.com/search/?q=مبدل Hdmi به vga&sortby=4

جالبش اینه یکسری مبدل ALL IN ONE هم هست با قیمت زیر 100 تومن که هم درگاه VGA روش هست هم HDMI هم DVI
منظورم این مدل هست :
https://www.digikala.com/product/dkp-438537/مبدل-mini-displayport-به-hdmi-dvi-و-vga-مدل-all-in-one

فقط سوالم تو این مبدل اینه که اون سیمه رو باید کجا وصل کنم ؟ به پورت USB Type-C ؟!
اون آخری minidisplayport هست ، type-c نیست.
همون HDMI به VGA باید بخرید . کیفیتشون رو نمیتونم نظر بدم.
121198

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
961
نام
pedram
سلام
یک air cooler مناسب برای 4790 میخواستم معرفی کنید
الان tiny gold از green رو دارم
داخل کیس green orbit هم جا بشه
این hyper 212 نسبت به کولر خودم تفاوت دمایی داره ؟ تو این کیس جا میشه ؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام
یک air cooler مناسب برای 4790 میخواستم معرفی کنید
الان tiny gold از green رو دارم
داخل کیس green orbit هم جا بشه
این hyper 212 نسبت به کولر خودم تفاوت دمایی داره ؟ تو این کیس جا میشه ؟
مدل کیس؟
تو خرید air cooler بیشتر به تعداد لوله ها و جنس اون اهمیت بدید بزرگ بودن دلیل بر خوب بودن نیست
اگه تو خرید air cooler شک دارید واتر بخرید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر