مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
بستگی داره که سروری که بهش ارجاع میدید سروری با کارکرد File Server باشه فقط که البته I/O سنگینی داره و پردازشِ کم، یا Game Server در نقش سرور آنلاین بازی در مدل کلاینت/سروری باشه که هم پردازش‌های سنگینی روی پردازنده هست و هم I/O سنگین که باید IOPs بالایی رو داشته باشه.

در نظر داشته باشید که پشتیبانی از 500 کاربر بسته به مدل کاربردشون یه Enterprise SSD با NAND-Flash های با دوام‌تر از M.2 های PC نیاز داره که حداقل MLC باشن و منبع تغذیه‌ی اضطراری هم روی بردشون باشه.

همخوانی داره، ولی پردازنده برخی بازیها گلوگاه میشه.
برای رم هم باید دو ماجول 8 گیگی عین همدیگه از DDR3 با فرکانس یکسان داشته باشید.

2 تومن بودجه یه قطعه هم نمیشه دوست عزیز.
یکی از این دو ترکیب رو انتخاب کنید:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(۷۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen 3 3200G
(Intel Pentium G5400)
CPU
۸۷۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME A320M-C
(ASUS PRIME B360M-C)
MotherBoard
یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GBRAM

نسل 4 تا 6 که کلا در هیچ رده ای در برابر نسل هشت و نهم Core i3 توصیه نمیشن، مگر نرم افزارهایی که با فرکانس بالاتر راندمان بهتری دارند.
برای بازی انتخاب راحتتره و نسل 7 به بالا با فرکانس بالاتر توصیه میشه، مثلا Core i7 7700 رو میشه در برابر Core i5 8600 قرار داد و Core i5 7600K رو در برابر Core i3 9100 و به همین خاطر انتخاب Core i3 9xxx دراین رده ی بودجه ای انتخاب بهتریه و قابلیت ارتقای به Core i7 نسل نهم رو هم در آینده داره.

نسلهای اینتل از Core ix 6xxx به بعد همگی معماری Skylake هستند و هنوز تغییری در این زمینه نداشتن، فقط فرکانس کاری و تعداد هسته‌هاشون اضافه شده.

هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنم، چون اولویت های شما رو نمیدونم!
این مدلها از نظر راندمان فرق چندانی ندارند، فقط امکانات جانبی شون ممکنه فرق کنه یا میزان اورکلاک پذیری یا سهولت استفادشون در بایوس. این که کدوم رو انتخاب کنید بستگی به اولویت و ملاک خودتون داره.

پاور هم کفایت می کنه.
ممنون
رو همین مادربورد فعلیم می تونم یه پردازنده نسل
8یا 9 اینتل هم بذارم یا باید به فکر تغییر مادربورد هم در آینده نزدیک باشم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
رو همین مادربورد فعلیم می تونم یه پردازنده نسل
8یا 9 اینتل هم بذارم یا باید به فکر تغییر مادربورد هم در آینده نزدیک باشم؟

تغییر مادربرد اجباری هست اگر پردازنده ی نسل 8 و 9 رو در نظر داشته باشید، سوکت و استاندارد پردازنده های جدید فرق داره با نسل 4 تا 7.

• Like
Reactions: ROONEY190

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
تغییر مادربرد اجباری هست اگر پردازنده ی نسل 8 و 9 رو در نظر داشته باشید، سوکت و استاندارد پردازنده های جدید فرق داره با نسل 4 تا 7.
1-رو همین سیستم فعلیم می تونم i7 نسل شش یا هفت بذارم؟ ارزشش رو داره یا بهتره مادربورد را عوض کنم؟

2-نظرتون راجع به مادربورد B360 چیه؟ اوکیه؟

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
با سلام خدمت آقا فرشید عزیز
کیس برای کار حسابداری و انبار چی پیشنهاد میدین؟ میخوایم نرم افزار روش نصب بشه و بقیه سیستم ها از طریق شبکه بتونن به نرم افزار حسابداریمون وصل بشن و موجوی کالاها رو چک کنن و فاکتور صادر کنن
هنگ نکنه و از پس کار بر بیاد
حدود قیمت هم اگه بفرمایید ممنون میشم

نرم افزار دشت
دارای SQL و Microsoft .net Framework

آخرین ویرایش:

codename 48

کاربر سایت
Apr 18, 2009
237
دوستان عزیز سلام.
من در امر سخت افزار کامپیوتر یک noob به تمام معنا هستم خواهش میکنم مسخره نکرده و راهنماییم کنید. حدود 9 سال پیش یک سیستم جمع کردم و الان به دلیل حافظه RAM پایینش حتی تو کارهای خیلی سبک مثل وب گردی هم داره اذیت میکنه. میخوام 4 گیگ رم دیگه بهش اضافه کنم اما نمیدونم مادربوردم چه نوع رمی رو ساپورت میکنه. این مدل مادربوردم هست : ASUS - P7P55D-E LX و 4 گیگ رمی هم که داشتم مدلش اینه : CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)
الاًن مثلاً این RAM که تو فروشگاه اینترنتی هست رو بخوام سفارش بدم روی مادربورد ساپورت میشه؟ با توجه به اینکه اون رم قبلی 2 تا دو گیگ هست و با این یکی میشه 3 تا مشکلی پیش نمیاد؟

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
کیس کامپیوتر تا 500 تومن چی خوبه؟ میخوام جلوش فن RGB نصب کنم، بغلش هم شیشه ، کیس قدیمیم زیگماتک اساسین هست برای 6 سال پیش هست، نه جلوش شیشه داره نه عقبش دقیقا عین f5 های ارتش جمهوری اسلامی میمونه:D=)) کلاسیک#

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
1-رو همین سیستم فعلیم می تونم i7 نسل شش یا هفت بذارم؟ ارزشش رو داره یا بهتره مادربورد را عوض کنم؟

2-نظرتون راجع به مادربورد B360 چیه؟ اوکیه؟

1- خیر، اونا هم مادربردشون متفاوت هست
2- ارزونترین مدل مادربرد برای نسل 8 و 9 هست، مادربرد با توجه به بودجه انتخاب میشه.

با سلام خدمت آقا فرشید عزیز
کیس برای کار حسابداری و انبار چی پیشنهاد میدین؟ میخوایم نرم افزار روش نصب بشه و بقیه سیستم ها از طریق شبکه بتونن به نرم افزار حسابداریمون وصل بشن و موجوی کالاها رو چک کنن و فاکتور صادر کنن
هنگ نکنه و از پس کار بر بیاد
حدود قیمت هم اگه بفرمایید ممنون میشم

نرم افزار دشت
دارای SQL و Microsoft .net Framework

این حداقل سیستم هست، برای حسابداری و گزارش اکسل گرفتن بهتره که پردازنده Core i5 8400 بشه.
قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومانIntel Core i3 8100CPU
-
(۳٩۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M )
COOLING
یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومانASUS TUF B360-PRO GAMINGMotherBoard
یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
--VGA
۴۹۰ هزار تومان
(۴۸۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۵۸۰ هزار تومان
(۵۹۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۱۷۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۵۷۰ هزار تومانGREEN GP580A-EUDPower
۲۸۰ هزار تومانPARS EVOCase
شش میلیون و ۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

دوستان عزیز سلام.
من در امر سخت افزار کامپیوتر یک noob به تمام معنا هستم خواهش میکنم مسخره نکرده و راهنماییم کنید. حدود 9 سال پیش یک سیستم جمع کردم و الان به دلیل حافظه RAM پایینش حتی تو کارهای خیلی سبک مثل وب گردی هم داره اذیت میکنه. میخوام 4 گیگ رم دیگه بهش اضافه کنم اما نمیدونم مادربوردم چه نوع رمی رو ساپورت میکنه. این مدل مادربوردم هست : ASUS - P7P55D-E LX و 4 گیگ رمی هم که داشتم مدلش اینه : CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)
الاًن مثلاً این RAM که تو فروشگاه اینترنتی هست رو بخوام سفارش بدم روی مادربورد ساپورت میشه؟ با توجه به اینکه اون رم قبلی 2 تا دو گیگ هست و با این یکی میشه 3 تا مشکلی پیش نمیاد؟

باید دو تا ماجول DDR3 1333 دو گیگی بگیرید، کنار ماجول های فعلی نصب کنید.
ماجول تکی 4 گیگی هم می تونید بگیرید نصب کنید، اما بهتره دو تا دو گیگی باشه که هر 4 تا اسلات رم مادربرد شما پر بشه.

کیس کامپیوتر تا 500 تومن چی خوبه؟ میخوام جلوش فن RGB نصب کنم، بغلش هم شیشه ، کیس قدیمیم زیگماتک اساسین هست برای 6 سال پیش هست، نه جلوش شیشه داره نه عقبش دقیقا عین f5 های ارتش جمهوری اسلامی میمونه:D=)) کلاسیک#

مدلی پایین تر از GREEN X3 Viper یا Striker نمی تونم برای سیستم گیمینگ توصیه کنم. برندهای متفرقه که دیگه نیازی به توصیه کردن نداره.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سلام آقا فرشید. میخواستم نظرتون رو درباره کیس های مستر تک بدونم. کیسهای خوبی هستن؟
نظرتون در مورد Master Tech T500 Hacker چیه؟

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
فرشید جان در مورد پرینتر رنگی تجربه داری؟
پرینتر رنگی که هزینه شارژ مجددش یا تعویض کارتریجش زیاد و کمرشکن نباشه چی خوبه؟
واسه استفاده شخصی میخوام و نه استفاده تجاری
حدود 500~1000 تا برگه A4 ماهیانه کارکرد میخوام داشته باشه.
برگه ها هم بیشتر متن هستن، ولی متن رنگی
به هیچ عنوان واسه چاپ عکس (منظورم عکسی که با دوربین گرفته شده باشه) ازش استفاده نمیشه
در مورد بودجه هم اصلا قیمت ندارم، ولی نهایت تا 10 تومن میتونم هزینه کنم
ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه داری راهنمایی کنی.

Mohamad.hosein

کاربر سایت
Oct 28, 2017
7
سلام دوستان عزیز
در سیستمم رم ddr4 تک کاناله کینگستون دارم
و میخوام ی رم دیگه اضافه کنم
رم تک کاناله باید بخرم؟کاملا عین قبلی؟
مادربردم دو ماژول داره و همرنگن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید. میخواستم نظرتون رو درباره کیس های مستر تک بدونم. کیسهای خوبی هستن؟
نظرتون در مورد Master Tech T500 Hacker چیه؟

برند بدون سابقه و ظاهرا ابداع فروشنده های داخلی هست، هیچ توصیه ای در مورد این برند نمیشه داشت، احتمالا سفارش داخلی به چین باشه.

فرشید جان در مورد پرینتر رنگی تجربه داری؟
پرینتر رنگی که هزینه شارژ مجددش یا تعویض کارتریجش زیاد و کمرشکن نباشه چی خوبه؟
واسه استفاده شخصی میخوام و نه استفاده تجاری
حدود 500~1000 تا برگه A4 ماهیانه کارکرد میخوام داشته باشه.
برگه ها هم بیشتر متن هستن، ولی متن رنگی
به هیچ عنوان واسه چاپ عکس (منظورم عکسی که با دوربین گرفته شده باشه) ازش استفاده نمیشه
در مورد بودجه هم اصلا قیمت ندارم، ولی نهایت تا 10 تومن میتونم هزینه کنم
ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه داری راهنمایی کنی.

این جزئیات رو فروشندگان و تعمیرکارهای پرینتر می تونن نظر بدن، من اطلاع زیادی در مورد پرینترهای واجد صلاحیت از نظر داشتن اولویت های شما ندارم.

من یه هارد واسه درگاه m2 مادربردم خریدم سرعت اعلامیش تو تست خودم نرم افزار سامسونگ همان بالای 3 گیگه که اعلام کرده. اما مثلا وقتی یه پوشه رو روی همان هارد از این فولدر به اون فولد میکنم سرعت روی 700 تا 800 مگابایته. این الان طبیعیه؟

سرعت تبلیغ شده همیشه سرعت ترتیبی و خطی هست دوست عزیز که اونم با نرم افزار Crystaldiskmark قابل سنجشه، سرعت کپی فایل کلا یه مقوله ی جدا هست که به نوع NAND-Flash های SSD شما هم بستگی زیادی داره و با سرعتی که گفتید احتمالا از نوع 970 EVO و TLC باشه که طبیعیه.

سلام دوستان عزیز
در سیستمم رم ddr4 تک کاناله کینگستون دارم
و میخوام ی رم دیگه اضافه کنم
رم تک کاناله باید بخرم؟کاملا عین قبلی؟
مادربردم دو ماژول داره و همرنگن.

ماجول دومی ترجیحا باید عینا هم مدل و هم فرکانس اولی باشه، اگر نیست بهتره ماجول فعلی رو بفروشید و یه کیت دوتایی جدید به جاش تهیه کنید که کارکردشون روی سیستم در حالت دوکاناله تضمین شده باشه.

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
سلام دوستان من یه کارت گرافیک ati 4850 داشتم و با gtx 770 عوض کردم. من فقط درایور جدید رو نصب کردم الان یه جایی خوندم باید قبل از نصب درایور اون درایور قبلی رو پاک میکردم میخواستم ببینم درسته؟ الان یعنی بهتره ویندوز رو کامل عوض کنم؟

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
سلام من می خوام سیستمم رو ارتقا بدم با یه بودجه محدود حدود 7-8 میلیون، می خواستم بیام فقط کارت گرافیک را عوض کنم و رمم هم 16 کنم، حالا سوالم اینه که با توجه به قدیمی بودن سیستمم بهتر نیست به جای تعویض کارت گرافیک بیام اون بودجه را رو تعویض مادربورد و خرید یک پردازنده نسل هشت یا نُه بذارم و رمم هم ddr4 بذارم ولی کارت گرافیک رو همین نگهدارم.
سوال دومم هم اینه که بهترین پردازنده ای که می تونم رو این مادربورد فعلیم بذارم چیه ؟

Cpu:intel core i5 4690
Main:B85-plus
Gpu:R9 280x
Power:700w
Ram:8g-ddr3 turbo bus 2130

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام من می خوام سیستمم رو ارتقا بدم با یه بودجه محدود حدود 7-8 میلیون، می خواستم بیام فقط کارت گرافیک را عوض کنم و رمم هم 16 کنم، حالا سوالم اینه که با توجه به قدیمی بودن سیستمم بهتر نیست به جای تعویض کارت گرافیک بیام اون بودجه را رو تعویض مادربورد و خرید یک پردازنده نسل هشت یا نُه بذارم و رمم هم ddr4 بذارم ولی کارت گرافیک رو همین نگهدارم.
سوال دومم هم اینه که بهترین پردازنده ای که می تونم رو این مادربورد فعلیم بذارم چیه ؟

Cpu:intel core i5 4690
Main:B85-plus
Gpu:R9 280x
Power:700w
Ram:8g-ddr3 turbo bus 2130
بهترین کار ارتقا cpu به 4790 و رم به 2تا 8 گیگ....کلا 1تا 1.400 هزینش میشه
گرافیک خودتونم 1.400 تا 1.600 میخرن میتونی 2060 2070 1080ti ببندی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر