مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان یه مشاوره تو ارتقاع سیستم میخوام
مشخصات سیستم فعلی من اینه
مادربرد:MSI Z370 TOMAHAWK
سی پی یو اینتل i3-8100 Coffee Lake
گرافیک zotac gtx 1060 6gig
رم کینگستون HyperX Fury 16GB 2400Mhz
پاور گرین GP600B-HP+

میخوام بدونم در درجه اول این سیستم گلوگاه داره یا نه؟؟؟
دوم یه بودجه گذاشتم برای گرافیک های سری s rtx نظرم خودم روی ایسوس ROG-STRIX-RTX2060S-A 8G-GAMING هست . با گرافیک جدید چطور گلوگاه نداره؟؟؟؟؟

برای 1060 که گلوگاه نبوده، اما برای RTX 2060 در برخی بازیها پردازنده ممکنه مقداری گلوگاه بشه. ارتقا به Core i5 8600K/9600K می تونه این گلگوگاه احتمالی رو هم برای گرافیک شما برطرف کنه.
البته اگه رم شما تک ماجول هست که از اول اشتباهِ سنگینی بوده، اگر دوتایی هست مشکلی نیست.

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
اقا فرشید یه راهنمایی میخواستم بدجوری گیر کردم خیلی لطف میکنین کمکم کنین
آقا فرشید به لپ تاپ با سی پیو مثلا آی فایو نسل پایین تر بهتره یا یه آی تری با نسل بالاتر؟مثلا یه آی تری نسل ۸ با رم ۴ گیگ بهتره یا آی فایو نسل پایینترش مثلا ۴ با رم ۸؟ برا نرم افزاریی مثل متلب میخوام
و بعد اینکه یه لپ تاپ تو رنج ۵-۶ تومن برا کار نرم افزاری و بازی در حد pes( تنظیمات بالا نمیخوام) فقط معرفی میکنید؟

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
برای 1060 که گلوگاه نبوده، اما برای RTX 2060 در برخی بازیها پردازنده ممکنه مقداری گلوگاه بشه. ارتقا به Core i5 8600K/9600K می تونه این گلگوگاه احتمالی رو هم برای گرافیک شما برطرف کنه.
البته اگه رم شما تک ماجول هست که از اول اشتباهِ سنگینی بوده، اگر دوتایی هست مشکلی نیست.
سلام آقا فرشید این مشخصات سیستمم:
Cpu:i5 4690k
Min:B85 plus
Vga:1080ti GigaByte Aorus
۲عدد هارد یک ترا با دور 7200
Ram:4×4 ddr3
SSD: Kingstone 120 gb
+power:GP700B hp
قبلا ازتون پرسیدم گفتین برا گرافیک 1080tiیه پاور ۷۰۰ به بالا باشه بهتره ،حالا واسه اینکه خیالم راحت بشه میخواستم بپرسم این قطعات با این پاور اوکی هست و مشکلی نداره؟

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,708
یه سیستم خیلی قدیمی دارم با این مشخصات:
سی پی یو core i 7-860
مادربرد gigabyte p55-usb3
گرافیک gt-240

در حال حاضر دارم یه سیستم جدید میخرم ولی اینم هنوز میخوامش فقط میخوام گرافیک بهتری روش باشه که open gl 4.5 رو ساپورت کنه.چه گرافیکی پیشنهاد میکنید براش بگیرم؟آیا مثلا 1030 که pci e 3.0 هست میشه روش انداخت؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید یه راهنمایی میخواستم بدجوری گیر کردم خیلی لطف میکنین کمکم کنین
آقا فرشید به لپ تاپ با سی پیو مثلا آی فایو نسل پایین تر بهتره یا یه آی تری با نسل بالاتر؟مثلا یه آی تری نسل ۸ با رم ۴ گیگ بهتره یا آی فایو نسل پایینترش مثلا ۴ با رم ۸؟ برا نرم افزاریی مثل متلب میخوام
و بعد اینکه یه لپ تاپ تو رنج ۵-۶ تومن برا کار نرم افزاری و بازی در حد pes( تنظیمات بالا نمیخوام) فقط معرفی میکنید؟

از اونجایی که نسل هشتم اینتل به خاطرِ فشار AMD یک جهش واقعی در مشخصاتِ پردازنده های اینتل رخ داد، پردازنده ی 4 هسته‌ای و نسل هشتمی Core i3 می تونه انتخاب بهتری نسبت به Core i5 نسل هفتمی باشه.
میزان رم ربطی به پردازنده نداره و حتما باید 8 یا 12 گیگی باشه
در حد 6 تومن برای کار عادی هم نمیشه مدلی توصیه کرد، خیلی ضعیفن، دیگه برای بازی بماند، حداقل 9 تومن برای خواسته هاتون کنار بزارید.

سلام آقا فرشید این مشخصات سیستمم:
Cpu:i5 4690k
Min:B85 plus
Vga:1080ti GigaByte Aorus
۲عدد هارد یک ترا با دور 7200
Ram:4×4 ddr3
SSD: Kingstone 120 gb
+power:GP700B hp
قبلا ازتون پرسیدم گفتین برا گرافیک 1080tiیه پاور ۷۰۰ به بالا باشه بهتره ،حالا واسه اینکه خیالم راحت بشه میخواستم بپرسم این قطعات با این پاور اوکی هست و مشکلی نداره؟

بله ، اوکی هستن.

یه سیستم خیلی قدیمی دارم با این مشخصات:
سی پی یو core i 7-860
مادربرد gigabyte p55-usb3
گرافیک gt-240

در حال حاضر دارم یه سیستم جدید میخرم ولی اینم هنوز میخوامش فقط میخوام گرافیک بهتری روش باشه که open gl 4.5 رو ساپورت کنه.چه گرافیکی پیشنهاد میکنید براش بگیرم؟آیا مثلا 1030 که pci e 3.0 هست میشه روش انداخت؟
ممنون

بله، کارتهای جدید رو هم میشه روش نصب کرد، مشکلی نیست.

اقا فرشید اینIntel Optane Memory M.2 2280 32GB PCIe NVMe 3.0 x 2 ارزش داره؟ من بک هارد 850 evo دارم برای ویندوز
ولی بازیهامو توی هارد معمولی میریزم

بله، اما به عنوان دیسک اصلی نباید از ماجول 32 گیگابایتی استفاده کرد، فقط به عنوان کش برای SSD و یا هاردتون می تونه راندمان و سرعت عمل رو افزایش بده.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
یه سوال برام پیش اومد. ایا میشه از گرافیکی که pci express 3 هست مثلا 1050. روی یه مادربرد قدیمی با اسلات و پشتیبانی pci 2 16 استفاده کرد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه سوال برام پیش اومد. ایا میشه از گرافیکی که pci express 3 هست مثلا 1050. روی یه مادربرد قدیمی با اسلات و پشتیبانی pci 2 16 استفاده کرد؟

بله، میشه، استانداردهای جدید با قدیمی‌ها سازگاری دارند.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,025
نام
Ali
سلام برای لپتاپ میخوام ssd بزارم
1)مدل 500 گیگ samsung 860 evo اوکی هست ؟
2)هزینه تعویض هارد چقدر هست حدودا؟
3)بعد اینکه qvo های سامسونگ و کلا qlc خیلی تباه هست ؟ تو یوتوب که ویدئوهای جالبی ازش نیست...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام برای لپتاپ میخوام ssd بزارم
1)مدل 500 گیگ samsung 860 evo اوکی هست ؟
2)هزینه تعویض هارد چقدر هست حدودا؟
3)بعد اینکه qvo های سامسونگ و کلا qlc خیلی تباه هست ؟ تو یوتوب که ویدئوهای جالبی ازش نیست...

1- بله بهترین گزینه هست، ولی هارد فعلی رو باید جای رایتر با Kaddy نصب کنید. ضخامت SSD هم نباید بیشتر از هارد فعلی شما باشه (که معمولا نیست)
2- اگه منظورتون نصب SSD و جابجا کردن هارده که حدود 100 تومن، به جز قیمت خود Kaddy که اونم بین 100 تا 150 تومن هست.
3- به نظرم فعلا سراغ QLC نرید و از همون TLC و سری EVO استفاده کنید. لازمه که این پروسه ی ساخت یه مقدار بالغ بشه تا کیفیتش قابل اطمینان باشه.

آیا ssd که ساتا 3 هست هم میشه رو مادربورد ساتا 2 استفاده کرد؟

بله، میشه.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام خدمت اقا فرشید عزیز
بنده cpu i3 9100f دارم می خوام بدونم 2060 ti گلوگاه نمیشه ؟
پاور مناسب برای گرافیک بالا معرفی کنید.
و اینکه برای رم میشه یه ماژول 16 گیگ گرفت یا خیر و اگر نمیشه دلیلش رو توضیح بدین .

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,921
سلام
این مانیتورهای استوک که جدیدا ریختن تو بازار چطورن؟ مثلا 23 اینچ رو میدن 700 تومن در حالیکه مانیتور 22 ساده ترینش 1.300 ه حداقل
اصلا کار میکنن؟ بیشتر هم مارک dell و hp ن

سوال بعدیم اینه که برای اجرای امولاتورها مثل شبیه ساز ps3 یا wii u پردازنده رایزن بدرد میخوره؟

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام
این مانیتورهای استوک که جدیدا ریختن تو بازار چطورن؟ مثلا 23 اینچ رو میدن 700 تومن در حالیکه مانیتور 22 ساده ترینش 1.300 ه حداقل

سوال بعدیم اینه که برای اجرای امولاتورها مثل شبیه ساز ps3 یا wii u پردازنده رایزن بدرد میخوره؟
در مورد مانیتور ها دوستم یدونه dell گرفت تصوریش هم خوب بود .
در کل این مانیتور ها دسته دوم بوده و بیشتر از طریق مزایدات شرکت ها خریداری میشن.

• Like
Reactions: Cait Sith

mehrdad486

کاربر سایت
Oct 8, 2009
382
نام
mehrdad
سلام

سلام. مانیتورهای خوبی هستند دوست عزیز من خودم یدونه dell صنعتی دارم از همین استوک ها کیفیت خیلی خوبی داره 1ساله دارم راضی هستم .مهمترین مزایاش چشم اذیت نمیشه حتی اگر 10 ساعت بکوب بشنید پشت سیستم. من کارم عکاسی و تصویر برداری هست و تا حدودی هم کالیبره هست مانیتور رنگ تقریبا درستی بهم میده با این مانیتور بازی هم میکنم و باز هم اوکی هست . قابلیت ورتیکال هوریزنتالش هم عالیه .به نسبت قیمت بسیار ارزش داره اونم الان .

• Like
Reactions: Cait Sith

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر