مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
سلام. میخوام یه مادربرد بگیرم تنها و تنها وجود درگاه M2 با سرعت بالاش برام مهمه چون به عنوان سرور میخوام استفاده کنم سی پی یو و رم و گرافیک اینها میخوام ضعیف بندازم روش اما درگاه M2 بتونه هارد های سامسونگ با سرعت 3.5 گیگ بر ثانیه رو پشتیبانی کنه. همینکه بشه مثلا چندسال بدون خاموش شدن کار کنه چون واسه سرور میخوام.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام خدمت اقا فرشید عزیز
بنده cpu i3 9100f دارم می خوام بدونم 2060 ti گلوگاه نمیشه ؟
پاور مناسب برای گرافیک بالا معرفی کنید.
و اینکه برای رم میشه یه ماژول 16 گیگ گرفت یا خیر و اگر نمیشه دلیلش رو توضیح بدین .

کارت 2060Ti که نداریم، فقط 2060 معمولی هست و 2060Super که پردازنده ی Core i3 9100 هم دربیشتر موارد براش گلوگاه نمیشه، اما یه Core i5 9400 براش مناسب تر هست.
پاور 550 وات به بالا توصیه میشه.
برای رم هم بارها گفتم فقط دو ماجولی باید باشه، یعنی کیت دوگانه ی ماجول 8 گیگابایتی. برای اینکه پردازنده های این رده دو کاناله هستن و باید هر دو کانالشون همزمان استفاده بشه.
نظر من در زومجی همونه که در بازیسنتر هست.

سلام
این مانیتورهای استوک که جدیدا ریختن تو بازار چطورن؟ مثلا 23 اینچ رو میدن 700 تومن در حالیکه مانیتور 22 ساده ترینش 1.300 ه حداقل
اصلا کار میکنن؟ بیشتر هم مارک dell و hp ن

سوال بعدیم اینه که برای اجرای امولاتورها مثل شبیه ساز ps3 یا wii u پردازنده رایزن بدرد میخوره؟

یا تعمیری هستند یا دست دوم که در هر دو صورت ریسک خریدشون بالاست. گارانتی هم ندارند.
در مورد شبیه ساز هم سازگاری با پردازنده خیلی مهم هست که از وضعیت سازگاری پردازنده های رایزن با امولاتورها اطلاعی ندارم.

سلام. میخوام یه مادربرد بگیرم تنها و تنها وجود درگاه M2 با سرعت بالاش برام مهمه چون به عنوان سرور میخوام استفاده کنم سی پی یو و رم و گرافیک اینها میخوام ضعیف بندازم روش اما درگاه M2 بتونه هارد های سامسونگ با سرعت 3.5 گیگ بر ثانیه رو پشتیبانی کنه. همینکه بشه مثلا چندسال بدون خاموش شدن کار کنه چون واسه سرور میخوام.

تمام مادربردهای رده متوسط به بالای دو نسل اخیر اینتل و ای‌ام‌دی درگاه M.2 با سرعت کامل یعنی 4 گیگابایت بر ثانیه دارند و PCIe 3.0 4X هستند. بستگی داره چه پردازنده ای داشته باشید که چه مادربردی انتخاب کنید.
مادربردهای سرور هم کلا در طیف متفاوتی هستند که امکانات دیگه ای مثل درایوهای SSD با استاندارد U.2 رو هم پشتیبانی می کنند.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
@Farshidstar2012
شما مدام میخوای ترس بندازی تو کاربرها مه جنس دست دوم تعمیری استوکه استوک باشه مگه استوک مشکلی داره منم خودم لب تاپ استوک گرفتم ۲ سال کار کرد طرف بره پول الکی برای کارت گرافیک های گرون بده همون مدل دست دو اش خیلی ارزونتر می‌تونه بخره

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
سلام بر دوستان عزیز و آقا فرشید گُل

آقا می خواستم بدونم بین کارت گرافیک Asus ph-2060 و zotac gtx1070 کدوم را پیشنهاد می کنین؟ و آیا کارت بهتری تو اون رنج 6-6.5 موجود هست

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
@Farshidstar2012
شما مدام میخوای ترس بندازی تو کاربرها مه جنس دست دوم تعمیری استوکه استوک باشه مگه استوک مشکلی داره منم خودم لب تاپ استوک گرفتم ۲ سال کار کرد طرف بره پول الکی برای کارت گرافیک های گرون بده همون مدل دست دو اش خیلی ارزونتر می‌تونه بخره
اینجا از معدود تاپیک هایی که تپشو فتح نکردی...
فرشید عزیز هم نه تنها ما بلکه خیلی های دیگه قبولش دارن،صرفا چیزی هم که میگه پیشنهاد خودش و در اکثر مواقع بهترین انتخابه،کسی میخواد بره دنبال جنس دست دوم دیگه خودش میدونه

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اینجا از معدود تاپیک هایی که تپشو فتح نکردی...
فرشید عزیز هم نه تنها ما بلکه خیلی های دیگه قبولش دارن،صرفا چیزی هم که میگه پیشنهاد خودش و در اکثر مواقع بهترین انتخابه،کسی میخواد بره دنبال جنس دست دوم دیگه خودش میدونه

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
می‌دونم آدم واردی هست ولی مدام میگه استوکه تعمیریه فلانه..

• Like
Reactions: Farshidstar2012

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام بر دوستان عزیز و آقا فرشید گُل

آقا می خواستم بدونم بین کارت گرافیک Asus ph-2060 و zotac gtx1070 کدوم را پیشنهاد می کنین؟ و آیا کارت بهتری تو اون رنج 6-6.5 موجود هست

من 2060 رو توصیه می کنم و البته اگه مدل RTX 2060 Super باشه که خیلی بهتره.
بهترین گزینه در این رده قیمتی همین هست.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
@Farshidstar2012

2 سال کار کرد؟ جنس خوب باید بالای 10 سال کار کنه تا بشه بهش گفت خوب. خرید کارت گرافیک دسته دوم هم اشتباه هست چون ممکنه برای استخراج ارز مجازی ازش استفاده کرده باشن.

مادربردهای سرور هم کلا در طیف متفاوتی هستند که امکانات دیگه ای مثل درایوهای SSD با استاندارد U.2 رو هم پشتیبانی می کنند.

وقتی سرچ میکنی مادربرد سرور مادربردهای 2 پردازنده ای رو میاره که مخصوص WorkStation هستن وگرنه سرور چه نیازی به 2 سی پی یو بودنه داره؟ اصلا سروری که فقط میخواد یه سری اطلاعات رو روی هارد دانلود و آپلود کنه نیاز یه سی پی یو قدرتمندی داره؟ 500 نفر میخوان به صورت همزمان یه سری اطلاعات رو ارسال و دریافت کنن (سرور بازی)

ROONEY190

کاربر سایت
Jun 24, 2012
233
نام
علیرضا
من 2060 رو توصیه می کنم و البته اگه مدل RTX 2060 Super باشه که خیلی بهتره.
بهترین گزینه در این رده قیمتی همین هست.
خیلی ممنونم
با توجه به اینکه مشخصات سیستمم قدیمی هست این کارت با این سیستم همخوانی داره؟
Cpu:intel core i5 4690

Main:B85-plus

Gpu:R9 280x-3g

Power:700w

Ram:8g-ddr3 turbo bus 2130

فقط یک سوال دیگه چه مدل رمی می تونم جایگزین رمم کنم که بشه 16g

آخرین ویرایش:

SCANIA V8

کاربر سایت
Dec 26, 2008
97
دوستان من یه مادربرد و سی پی یو و رم و کارت گرافیک میخوام بخرم با بودجه دو میلیون تومن باقی قطعات رو دارم برای یه سیستم که فقط برای دانلود و فیلم دیدن و وب گردی میخوام بازی هم نمیکنم مگه اینکه بازیهای قدیمی چی پیشنهاد میدید برای این بودجه؟؟
آیا میتونم کارت گرافیک رو حذف کنم؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
این cpu های i3 نسل 9 اینتل رو چک کردم قیمت مناسبی دارن اینجا هم دوستان اکثرا همینو میخوان برای سیستم گیمینگ بگیرن ولی برام سواله آیا cpu های i5 و i7 نسلهای 4 تا 7 اینتل که گرونترم هستن بهتر نیستن؟ خصوصا سری K ها
i3 فکر کنم خیلی زود برای بازی کم بیاره ولو نسل 9
تفاوت معماری صد در صد مهمه ولی خب cpu های قویتر تو نسلهای پیشین هست از 6 به بعد هم اگه اشتباه نکنم ddr4 ساپرت میکنن
البته من اطلاعاتم بالا نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
Intel Core™ i5-4690K
ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150
Corsair Vengeance 2*4GB 1600Mhz
GREEN GP550A-UK 80Plus Gold
ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB
Case Green Jaguar
HDD WD BLUE 1TB
سلام.قیمت این سیستم چقدره ؟

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
یه سوال هم درمورد کنترلر داشتم:
DS4 برای PC استفاده کنیم تو بازیها علامت دکمه های پلی استیشن (ضربدر دایره مثلث و...) میاد موقعی که علامت دکمه ای نشون داده میشه؟ (منظورم وقتیه که مثلا بازی میگه دکمه فلان رو بزن کاراکتر بدوئه)
دسته های خوب زیادن مثل لاجیتک و دسته ایکس باکس وان ولی هیچ کدوم gyro ندارن مثل DS4، منم میخوام gyro داشته باشه از یه طرفم مطمئن نیستم تو بازی دکمه های خود پلی استیشن نمایش داده میشه که آدم قاطی نکنه یا خیر
بعد احیانا addone ای چیزی نیست به دسته بدون gyro بزنیم gyro دار شه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یه سوال هم درمورد کنترلر داشتم:
DS4 برای PC استفاده کنیم تو بازیها علامت دکمه های پلی استیشن (ضربدر دایره مثلث و...) میاد موقعی که علامت دکمه ای نشون داده میشه؟
دسته های خوب زیادن مثل لاجیتک و دسته ایکس باکس وان ولی هیچ کدوم gyro ندارن مثل DS4، منم میخوام gyro داشته باشه از یه طرفم مطمئن نیستم تو بازی دکمه های خود پلی استیشن نمایش داده میشه آدم قاطی نکنه یا خیر
فقط تعداد بسیار کمی از بازیا علامت ds4 رو نشون میدن.
همه بازیا از xinput ساپورت میکنن پس خرید دسته xbox خیلی بهتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر