مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
آقا فرشید لپ تاپ acer E5-576G-C با مشخصات i7 7500U ، ram 12gb , 1T HDD ,grforce 940 2 GB چطوره؟ هنوز تو بورس هس این لپ تاپ؟ من حداکثر تا سقف همین ۸ تومن اینا لپ تاپ واسه کارای مهندسی و نرم افراری میخواستم مثل نرم افزار متلب که خیلی سنگین هم نیست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ASUS H61M-PRO
GSkill 2×2GB 1600Mhz CL9
Intel i5 2500K 3.3 Ghz

برای این سیستم 1660 Ti گلوگاه میشه ؟ و اینکه این سه قطعه رو چقدر میتونم قیمت بزارم ؟

خیر، سیستم برای GTX 1660Ti گلوگاه میشه.
قیمت برای این سه قطعه هم جمعا 1800 تا 2 تومن

آقا فرشید لپ تاپ acer E5-576G-C با مشخصات i7 7500U ، ram 12gb , 1T HDD ,grforce 940 2 GB چطوره؟ هنوز تو بورس هس این لپ تاپ؟ من حداکثر تا سقف همین ۸ تومن اینا لپ تاپ واسه کارای مهندسی و نرم افراری میخواستم مثل نرم افزار متلب که خیلی سنگین هم نیست

توی بورس نیست و راندمانش هم به نسبت قیمتش ارزش نداره.
شما دنبال یه مدل با پردازنده ی Core i7 8550U و رم 8 گیگ به بالا با SSD باش.

• Like
Reactions: saeed_sg and johhny

stixting

عضو جدید
Sep 25, 2019
1
سلام دوستان می خواستم 1موس g502 logitech hero بخرم تو نت که سرچ می کنم قیمتا از 850 هست تا 1300 واقعا دلیل این همه اختلاف قیمت چیه و از کجا موس رو تهیه کنم که مطمائن باشه وقیمت مناسب

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486

آقا فرشید i5 نسل هشت بهتره یا i7 نسل هفت؟(هر جفتش رم ۸ دارن)
بعد اینکه بین این دو تا گرافیک کدوم نسبت به قیمتش توان بالاتری داره:
Geforce MX110 2GB HD
AMD R5-M430 2G Full HD
ممنون

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
سلام دوستان می خواستم 1موس g502 logitech hero بخرم تو نت که سرچ می کنم قیمتا از 850 هست تا 1300 واقعا دلیل این همه اختلاف قیمت چیه و از کجا موس رو تهیه کنم که مطمائن باشه وقیمت مناسب

شما زنگ بزن نمایندگی اسپرو قیمت رو ازشون بپرس

• Like
Reactions: stixting

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
آقا فرشید i5 نسل هشت بهتره یا i7 نسل هفت؟(هر جفتش رم ۸ دارن)
بعد اینکه بین این دو تا گرافیک کدوم نسبت به قیمتش توان بالاتری داره:
Geforce MX110 2GB HD
AMD R5-M430 2G Full HD
ممنون

Core i5 نسل هشتم برابر یا بهتر از Core i7 نسل هفتم هست، البته بستگی به مدل و فرکانس هم داره.
اون دو تا گرافیک هم هیچ کدوم مزیت عملکردی خاصی در هیچ کاربردی ندارند. اما MX110 کمترین تراشه ی موبایلی لپ تاپ ها هست.

• Like
Reactions: johhny

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
دوستان و اهالی فن این پاور که عکسش گذاشتم چند وات هست؟واقعا 885 وات هست؟آخه الان همچین واتی تو دیجیکالا خیلی گرون هست ولی من اینو 6 سال پیش تقریبا خریدم و یادم نمیاد اینقدر براش پول داده باشم
1.gif

حالا میخوام یه سیستم متوسط و نسبتا به روزی ببندم(بدون کارت گرافیک)(core i5 8400 و مادربرد b360) گفتم اگه جواب بده میشه همین پاور رو استفاده کرد یا سیستم ها جدید پاور مخصوص میخوان؟
ممنون 117761

Copperhead

کاربر سایت
Jan 12, 2011
53
سلام به دوستان عزیز و فرشید آقای بزرگوار
میخاستم بدونم میشه از تلوزیون به جای مانیتور استفاده کرد!؟ برای کد نویسی و اینجور کارا دقیقتر بخام بگم منظورم اینه که چه چیزی تلوزیون رو از یه مانیتور متفاوت میکنه؟ کنتراست؟ ریسپانس تایم یه؟ ..... مثلا این مدل سامسونگ NU7300

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان و اهالی فن این پاور که عکسش گذاشتم چند وات هست؟واقعا 885 وات هست؟آخه الان همچین واتی تو دیجیکالا خیلی گرون هست ولی من اینو 6 سال پیش تقریبا خریدم و یادم نمیاد اینقدر براش پول داده باشم
1.gif

حالا میخوام یه سیستم متوسط و نسبتا به روزی ببندم(بدون کارت گرافیک)(core i5 8400 و مادربرد b360) گفتم اگه جواب بده میشه همین پاور رو استفاده کرد یا سیستم ها جدید پاور مخصوص میخوان؟
ممنون

هم واقعی هست و هم خیلی بیشتر از نیاز شما، اگر کاملا سالم باشه همین رو استفاده کنید.

سلام به دوستان عزیز و فرشید آقای بزرگوار
میخاستم بدونم میشه از تلوزیون به جای مانیتور استفاده کرد!؟ برای کد نویسی و اینجور کارا دقیقتر بخام بگم منظورم اینه که چه چیزی تلوزیون رو از یه مانیتور متفاوت میکنه؟ کنتراست؟ ریسپانس تایم یه؟ ..... مثلا این مدل سامسونگ NU7300

خیر، نمیشه، مخصوصا برای خوندن و نوشتن متن.
تفاوت TV با مانیتور در موارد مهم: چگالی پیکسلی پایینتر - نرخ بازسازی تصویر پایینتر و نوع اسکن تصاویر - ریسپانس ضعیف تر
این موارد و همچنین ابعاد باعث میشه که فاصله ی استاندارد کار کردن از TV بیشتر از فاصله ی استاندارد با مانیتور باشه.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
@Farshidstar2012
ارادتمند فرشیدخان
یه سوال
مادربورد من اینه ASUS MAXIMUS VI HERO و الان یه SSD مدل Corsair ForceGT 120GB بهش وصل دارم.
قصد دارم به یه مدل 256گیگی ارتقاش بدم. به ذهنم رسید به جای گرفتن یه مدل با رابط SATA، یه PCI Express SSD مثل Plextor M9PeY M.2 PCIe بگیرم تا هم کمی سرعت بیشتر داشته باشم هم یه درگاه SATA آزاد بشه. پشتیبانی از NVMe خیلی اهمیت نداره برام.
مشکلم اینه که تو توضیحات مادربورد نوشته که مسیرهای PCIe بین سه درگاه x1 و x4 مشترک هستن و در صورت استفاده از درگاه x4 اون یکی‌ها غیرفعال میشن. الان روی یکی از x1ها یه کارت صدا نصب دارم.
راهی وجود داره که بتونم ایده‌م رو عملی کنم؟
کارت گرافیکم هم ASUS GTX780 هست.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
هم واقعی هست و هم خیلی بیشتر از نیاز شما، اگر کاملا سالم باشه همین رو استفاده کنید.

خیر، نمیشه، مخصوصا برای خوندن و نوشتن متن.
تفاوت TV با مانیتور در موارد مهم: چگالی پیکسلی پایینتر - نرخ بازسازی تصویر پایینتر و نوع اسکن تصاویر - ریسپانس ضعیف تر
این موارد و همچنین ابعاد باعث میشه که فاصله ی استاندارد کار کردن از TV بیشتر از فاصله ی استاندارد با مانیتور باشه.
من و خیلیای دیگه داریم از TV به عنوان مانیتور استفاده میکنیم تو همون فاصله یکی دو متری و هیچ کدوم ازین مشکلاتی که گفتید رو نداریم (فقط شاید اینپوت لگ بالاتر که برای من شخصا خیلی مشکل ساز نبوده)
یه تی وی 4K همون DPI رو تو فاصله 1 متری میده که یه مانیتور 1080 میده
من خودم سالها مانیتور داشتم الان دیگه اصلا نمیتونم سمت مانیتور برم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Copperhead

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
@Farshidstar2012
ارادتمند فرشیدخان
یه سوال
مادربورد من اینه ASUS MAXIMUS VI HERO و الان یه SSD مدل Corsair ForceGT 120GB بهش وصل دارم.
قصد دارم به یه مدل 256گیگی ارتقاش بدم. به ذهنم رسید به جای گرفتن یه مدل با رابط SATA، یه PCI Express SSD مثل Plextor M9PeY M.2 PCIe بگیرم تا هم کمی سرعت بیشتر داشته باشم هم یه درگاه SATA آزاد بشه. پشتیبانی از NVMe خیلی اهمیت نداره برام.
مشکلم اینه که تو توضیحات مادربورد نوشته که مسیرهای PCIe بین سه درگاه x1 و x4 مشترک هستن و در صورت استفاده از درگاه x4 اون یکی‌ها غیرفعال میشن. الان روی یکی از x1ها یه کارت صدا نصب دارم.
راهی وجود داره که بتونم ایده‌م رو عملی کنم؟
کارت گرافیکم هم ASUS GTX780 هست.

کارت گرافیک که باید توی همون اسلات 16X متصل به پردازنده بمونه، این به کنار
مشکلی که بابت اشتراک Lane ها گفتید هم در تراشه های Z87/Z97 به خاطر محدودیت وجود داشت و البته همون M.2 هم با سرعت نصفِ میزانی که مادربردهای جدید دارند کار خواهد کرد. یعنی به 16 گیگابیت محدود خواهد شد.
کارت صدا رو هم می تونید روی X4 نصب کنید.
اگر این موارد رو درست سینک کرده باشم که حله، اگر نه ممکنه این محدودیت رو که سالها قبل خودم هم با مادربرد و کارت صدای Creative داشتم درست یادم نمونده باشه، ولی قطعا از کارت صدام هم استفاده میکردم!

من و خیلیای دیگه داریم از TV به عنوان مانیتور استفاده میکنیم تو همون فاصله یکی دو متری و هیچ کدوم ازین مشکلاتی که گفتید رو نداریم (فقط شاید اینپوت لگ بالاتر که برای من شخصا خیلی مشکل ساز نبوده)
یه تی وی 4K همون DPI رو تو فاصله 1 متری میده که یه مانیتور 1080 میده
من خودم سالها مانیتور داشتم الان دیگه اصلا نمیتونم سمت مانیتور برم

این که شما یا برخی افراد مشکلی هنگام کار با TV نداشته باشید دلیل نمیشه که برای همه همچین تجربه ای باشه یا این کار اصولی باشه. چیزی که من گفتم لزوما تجربه ی شخصی نیست و استاندارد و اصول متعارف کار با TVهست و غیر قابل تغییر.

فاصله‌ی یک یا دو متر خیلی با هم تفاوت دارندو کسی که مانیتور رو روی میزش میزاره فاصله‌ی استاندارد 70 سانتی باهاش داره، کسی که TV روی میز بزاره نمی تونه در فاصله ی 2 متریِ میز باهاش کار کنه! مگر اینکه کنسول بازی رو بهش وصل کرده باشه که نیاز به فاصله بیشتر باشه و ماوس و کیبوردی هم در کار نباشه.
و باز هم گفتم همه ی اینها بستگی به سایز و دقت نمایشگر هم داره.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
این که شما یا برخی افراد مشکلی هنگام کار با TV نداشته باشید دلیل نمیشه که برای همه همچین تجربه ای باشه یا این کار اصولی باشه. چیزی که من گفتم لزوما تجربه ی شخصی نیست و استاندارد و اصول متعارف کار با TVهست و غیر قابل تغییر.

فاصله‌ی یک یا دو متر خیلی با هم تفاوت دارندو کسی که مانیتور رو روی میزش میزاره فاصله‌ی استاندارد 70 سانتی باهاش داره، کسی که TV روی میز بزاره نمی تونه در فاصله ی 2 متریِ میز باهاش کار کنه! مگر اینکه کنسول بازی رو بهش وصل کرده باشه که نیاز به فاصله بیشتر باشه و ماوس و کیبوردی هم در کار نباشه.
و باز هم گفتم همه ی اینها بستگی به سایز و دقت نمایشگر هم داره.

TV رو لزوما روی میز نمیذارن میشه متصلش کرد به دیوار! یه TV خوب امروزی توی اسکن و رفرش ریت با مانتور تفاوتی نداره (60 هرتز، 120 هرتز، نوع اسکنم Progressive هست، RGB Full هم که همشون دریافت میکنن) رزولوشن 4K هم دیگه اکثرا قبول دارن که روی یه مانیتور حتی 27 اینچی اونقدر DPI بالاست که نمیشه تفاوت محسوسی با رزولوشن پایین تر حس کرد مگر اینکه بری فاصله 30 20 سانتیش که اصلا منطقی نیست.
کسی که میخواد 4K و HDR رو روی PC تجربه کنه بهترین گزینه براش TV هست چون مانتیور مشابه اونم توی سایز 27 و 32 بالای 20 میلیون براش هزینه داره. حتی الان ASUS هم داره مانیتور رده بالای 4K HDR سایز 43 اینچ میزنه که دیگه سایز TV هست.
در کل اصل صحبتم با Copperhead@ هست که به نظر من استفاده از TV امروزی 4K به عنوان مانیتور هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه (الان همه TV ها PC مد هم دارن که طبیعتا برای استفاده به عنوان مانیتور درشون گنجونده شده) جز فضا و فاصله که باید فکر چینششو بکنید و مقداری هم اینپوت لگ بالاتر که اگه از یه مانیتور گیمینگ خوب کوچ کرده باشید ممکنه توی ذوق بزنه.

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
کارت گرافیک که باید توی همون اسلات 16X متصل به پردازنده بمونه، این به کنار
مشکلی که بابت اشتراک Lane ها گفتید هم در تراشه های Z87/Z97 به خاطر محدودیت وجود داشت و البته همون M.2 هم با سرعت نصفِ میزانی که مادربردهای جدید دارند کار خواهد کرد. یعنی به 16 گیگابیت محدود خواهد شد.
کارت صدا رو هم می تونید روی X4 نصب کنید.
اگر این موارد رو درست سینک کرده باشم که حله، اگر نه ممکنه این محدودیت رو که سالها قبل خودم هم با مادربرد و کارت صدای Creative داشتم درست یادم نمونده باشه، ولی قطعا از کارت صدام هم استفاده میکردم!
یعنی کارت SSD‌ رو روی شکاف PCIe دومی یعنی x8 نصب کنم؟ چون مادربورد من درگاه M2 نداره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام

یعنی کارت SSD‌ رو روی شکاف PCIe دومی یعنی x8 نصب کنم؟ چون مادربورد من درگاه M2 نداره.

اگه این کار رو بکنید سرعت اسلات کارت گرافیکتون هم به X8 کاهش پیدا می کنه. البته در راندمانش خیلی تاثیری نداره، اما ترجیحا این کار گزینه ی اول نیست.
از طرف دیگه M.2 ها استاندارد PCIe 3.0 X4 هستن که اسلاتهای شما به جز کارت گرافیک همگی PCIe 2.0 هستن و در هر اسلاتی کارت رایز M.2 رو نصب بکنید باز هم سرعتش خیلی کم میشه.

در ضمن همه ی مادربردهای این نسل قابلیت بوت از PCIe/NVMe رو ندارند، مگر بایوسشون این امکان رو فرآهم کرده باشه.
در مجموع خرید و نصب کارت PCIe SSD رو برای مادربرد شما گزینه ی اول نمیدونم. هم دردسر سازگاری داره و هم محدودیت سرعت زیادی داره. مثلا روی اسلات PCIe 2.0 1X به 500 مگابایت محدود میشه که از SATA هم کمتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر