مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
  • Like
Reactions: karbaran

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
شما 48 اینچی رو مانیتور محسوب می کنی؟ نمایشگری که 48 اینچ باشه باید 3 تا 5 متر ازش فاصله داشتی باشی، دیگه همچین چیزی اسمش تلویزیونه، نه مانیتور!
مانیتورهای معمولی 27 و نهایتا 34 اینچ هستن و تازه در اون ابعاد هم باید رزولوشن بالاتری تا حد 4K داشته باشند و با سیستم های قدرتمند مچ میشن.

خب من الان از یه تلوزیون 48 اینچی به عنوان مانیتور دارم استفاده میکنم تو فاصله 1/5 متریش هم نشستم مشکلش چیه؟ الان عادت هم کردم مانیتوری های کوچیک تر حتی 32 اینچی به نظرم خیلی کوچیک میاد. یه مدت از یه مانیتور باکیفیت 48 اینچی استفاده کنید دیگه عمرا نمی تونید برگردید رو مانیتورهای کوچیک تر.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
خب من الان از یه تلوزیون 48 اینچی به عنوان مانیتور دارم استفاده میکنم تو فاصله 1/5 متریش هم نشستم مشکلش چیه؟ الان عادت هم کردم مانیتوری های کوچیک تر حتی 32 اینچی به نظرم خیلی کوچیک میاد. یه مدت از یه مانیتور باکیفیت 48 اینچی استفاده کنید دیگه عمرا نمی تونید برگردید رو مانیتورهای کوچیک تر.
از طریق امازون بخر
سایتهایی هم هستن که برات میارن
الان ارزونترین 42 ماله فیلیپس هست 500 دلار حدود 7 تومن با هزینه ارسال و .. برات با توجه به وزن و ... 10 تومن آب میخوره
ال جی نمایندگی مرکزی تهران من 42 اینچش رو دیدم و مباره. سفارش هم میتونی بدی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SILICON POWER

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
همونطور که توضیح دادم نمایشگر با هر ابعادی که باشه، میزان فاصله استاندارد و مناسبی که باید ازش فاصله گرفت هم فرق می کنه، مشکل اینه که همونطور که گفتید 48 اینچی تلویزیون میشه و نباید با فاصله ی نزدیک ازش نشست، هم در خواندن متن و هم تسلط به کل صفحه با نمایشگر به کلی متفاوت هست.
اگه به تلویزیون عادت کردید اشتباه بوده و مانیتور با این ابعاد نداریم.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

MJ1991

کاربر سایت
Sep 8, 2018
8
سلام آقا فرشید. یه سوال داشتم
بنچمارک 8700K و 2600X رو نگاه کردم که انگار خیلی اختلاف عجیب غریبی ندارن، ولی 8700K خیلی گرونتره. دلیلش چی هست؟

آخرین ویرایش:

erfan zero

کاربر سایت
Jul 20, 2015
208
نام
Erfan
سلام
میخواستم بدونم این سیستم منو تا چه حد میشه ارتقا جزئی داد ؟ یعنی خیلی خرج نشه ولی چیز مناسبی باشه
CPU
Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz
Haswell 22nm Technology
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 815MHz (11-11-11-28)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. Z87-A (SOCKET 1150)
Graphics
2047MB NVIDIA GeForce GTX 760 (ASUStek Computer Inc)
Storage
931GB Seagate ST1000DM003-1CH162 (SATA )

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید. یه سوال داشتم
بنچمارک 8700K و 2600X رو نگاه کردم که انگار خیلی اختلاف عجیب غریبی ندارن، ولی 8700K خیلی گرونتره. دلیلش چی هست؟

اختلاف در کجا ؟ اگر قرار به مقایسه باشه که باید بازی، نرم افزار حرفه ای و پردازشهای موازی رو مجزا بررسی و مقایسه کرد
برای بازی 8700K برتری اندکی در بعضی جاهاه داره هنوز و در پردازش موازی هم برخی جاها رایزن با فاصله برتر هست.

قیمت که بر اساس راندمان مشخص نمیشه فقط، کلا پردازنده های اینتل همیشه گرونتر بودن از قدیم. چون بازار اینتل نسبتا انحصاری بوده.

سلام
میخواستم بدونم این سیستم منو تا چه حد میشه ارتقا جزئی داد ؟ یعنی خیلی خرج نشه ولی چیز مناسبی باشه
CPU
Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz
Haswell 22nm Technology
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 815MHz (11-11-11-28)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. Z87-A (SOCKET 1150)
Graphics
2047MB NVIDIA GeForce GTX 760 (ASUStek Computer Inc)
Storage
931GB Seagate ST1000DM003-1CH162 (SATA )

دو حالت داره،
یکی اینکه فقط کارت گرافیک رو ارتقا بدید که در بازیها راندمان و فریم بالاتری بگیرید که بهترین آپشن بودن خرج زیاده
دوم هم اینکه پردازنده رو هم به 4790 ارتقا بدید که کمتر گلوگاه بشه، مخصوصا اگر کارت GTX 1070 یا بالاتر خواستید بخرید.

به جز اینها ارتقای واقعی فقط با تعویض پردازنده، مادربرد و رم همزمان انجام میشه که در بازیها ممکنه خیلی تاثیر محسوسی نسبت به 4790 نداشته باشه.

البته یه SSD پر سرعت هم خیلی توی راندمان کلی تاثیر داره.

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
اون رمی که شما فرمودید گشتم موجود نبود ، نمیشه از همین رم استفاده کرد ؟ کلیک کنید

بعد من سیستم خودمو قدیما قطعاتشو در میاوردم جا میزدم ، فقط میخوام بدونم یه موقع چیزی کم نباشه ، مثلا اگر نیاز هست سیم ، همون sata اینا سفارش بدم یا خودشون به همراه قطعات تحویل میدن ؟

آخرین ویرایش:

MJ1991

کاربر سایت
Sep 8, 2018
8
اختلاف در کجا ؟ اگر قرار به مقایسه باشه که باید بازی، نرم افزار حرفه ای و پردازشهای موازی رو مجزا بررسی و مقایسه کرد
برای بازی 8700K برتری اندکی در بعضی جاهاه داره هنوز و در پردازش موازی هم برخی جاها رایزن با فاصله برتر هست.

قیمت که بر اساس راندمان مشخص نمیشه فقط، کلا پردازنده های اینتل همیشه گرونتر بودن از قدیم. چون بازار اینتل نسبتا انحصاری بوده.

خیلی ممنون از شما
بنده کارم برنامه نویسی هست. نیاز به یه سیستم برای نصب پایگاه داده، اپلیکیشن سرور و شبیه سازی دارم (البته برای تمرین خودم و نه محیط پروداکشن). با توجه به توضیحاتی که فرمودید به نظرم 2600X انتخاب مناسبی برام هست.
ممنون میشم یه سیستم بهم معرفی کنید. بودجه م محدوده و خیلی قابل افزایش نیست
نظر خودم روی قطعات 2600X و Asus Prime X370 Pro (به خاطر گرافیک آنبرد و قیمت پایینش!) هستش. گرافیک هم نمیخوام.
لطفا خود کیس رو تا جایی که امکان داره با حداقل قیمت معرفی کنید. این سیستم قرار نیست خیلی تحت فشار قرار بگیره (اگر هم بگیره در مدت زمان کم)
رم هم 2400 برمیدارم به خاطر مادربورد و اینکه آورکلاک نمیکنم
این قطعات اگر که مشکلی ندارن لطفا باقی قطعات رو بفرمایید. هارد و ssd هم دارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اون رمی که شما فرمودید گشتم موجود نبود ، نمیشه از همین رم استفاده کرد ؟

بعد من سیستم خودمو قدیما قطعاتشو در میاوردم جا میزدم ، فقط میخوام بدونم یه موقع چیزی کم نباشه ، مثلا اگر نیاز هست سیم ، همون sata اینا سفارش بدم یا خودشون به همراه قطعات تحویل میدن ؟

خیر، چیز دیگه ای نیاز نیست، اگر اسمبل کردن رو به صورت کامل انجام داده باشید می دونید که نیاز به اضافات دیگه نیست.
رم هم از اون مدل میشه استفاده کرد. دادن لینک از فروشگاه ایرانی هم خلاف مقرراته.

خیلی ممنون از شما
بنده کارم برنامه نویسی هست. نیاز به یه سیستم برای نصب پایگاه داده، اپلیکیشن سرور و شبیه سازی دارم (البته برای تمرین خودم و نه محیط پروداکشن). با توجه به توضیحاتی که فرمودید به نظرم 2600X انتخاب مناسبی برام هست.
ممنون میشم یه سیستم بهم معرفی کنید. بودجه م محدوده و خیلی قابل افزایش نیست
نظر خودم روی قطعات 2600X و Asus Prime X370 Pro (به خاطر گرافیک آنبرد و قیمت پایینش!) هستش. گرافیک هم نمیخوام.
لطفا خود کیس رو تا جایی که امکان داره با حداقل قیمت معرفی کنید. این سیستم قرار نیست خیلی تحت فشار قرار بگیره (اگر هم بگیره در مدت زمان کم)
رم هم 2400 برمیدارم به خاطر مادربورد و اینکه آورکلاک نمیکنم
این قطعات اگر که مشکلی ندارن لطفا باقی قطعات رو بفرمایید. هارد و ssd هم دارم.

انتخاب 2600X برای شما لزوما بهتر نیست، مگر اینکه 2700X یا 1800 باشه، در ضمن هیچ کدوم از این مدلهای رایزن گرافیک آنبرد ندارن، بنابراین گرافیک مجزا نیاز خواهید داشت.
رم هم برای رایزن 3000 یا بالاتر باشه و برای 8700K هم 2666 و بالاتر، ربطی به اورکلاک نداره.

MJ1991

کاربر سایت
Sep 8, 2018
8
انتخاب 2600X برای شما لزوما بهتر نیست، مگر اینکه 2700X یا 1800 باشه، در ضمن هیچ کدوم از این مدلهای رایزن گرافیک آنبرد ندارن، بنابراین گرافیک مجزا نیاز خواهید داشت.
رم هم برای رایزن 3000 یا بالاتر باشه و برای 8700K هم 2666 و بالاتر، ربطی به اورکلاک نداره.

قیمت 2700X حدود 1.5 بالاتر هستش که باعث میشه به همون 2600X و یا حتی 1600X فکر کنم!
مادربورد asus prime a320m-c r2 با ryzen 1600X به همراه 16GB رم و Cooler Master - Blizzard T2 cpu cooler مشکلی ندارن؟ چه مقدار پاور پیشنهاد میکنید؟ (گرافیک آنبرد مادربورد رو استفاده میکنم)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت 2700X حدود 1.5 بالاتر هستش که باعث میشه به همون 2600X و یا حتی 1600X فکر کنم!
مادربورد asus prime a320m-c r2 با ryzen 1600X به همراه 16GB رم و Cooler Master - Blizzard T2 cpu cooler مشکلی ندارن؟ چه مقدار پاور پیشنهاد میکنید؟ (گرافیک آنبرد مادربورد رو استفاده میکنم)

قطعات مشکلی ندارن، ولی همونطور که قبلا گفتم، این پردازنده ها یا مادربردهاشون هیچ گرافیک آنبردی ندارن که شما میگی از گرافیک آنبرد استفاده خواهی کرد.
مادربرد شما فقط خروجی گرافیک آنبرد داره برای APU-های نسل قبلی یا Ryzen 3 2200G/Ryzen 5 2400G که گرافیک مجتمع دارن. بقیه ی مدلهای رایزن اصلا گرافیکی ندارن که بخواید استفاده کنید.

با لحاظ کردن یک کارت گرافیک رده پایین یا متوسط، پاور 450 یا 500 واتی برای این قطعات مناسب هست.

• Like
Reactions: MJ1991 and karbaran

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
خیر، چیز دیگه ای نیاز نیست، اگر اسمبل کردن رو به صورت کامل انجام داده باشید می دونید که نیاز به اضافات دیگه نیست.
رم هم از اون مدل میشه استفاده کرد. دادن لینک از فروشگاه ایرانی هم خلاف مقرراته.
رم Premier DDR4 2133MHz 288Pin U-DIMM که شما فرمودین میشه روی مادربرد GIGABYTE H310M S2P MotherBoard استفاده کرد رو تو مشخصات suport memory این مادربرد چک کردم ، اما نوشته نشده که از این رم پشتیبانی میکنه

میشه یه نگاهی بندازید ؟ ممنون میشم

GA-H110M-S2PT (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-h110m-s2pt.pdf

آخرین ویرایش:

MJ1991

کاربر سایت
Sep 8, 2018
8
قطعات مشکلی ندارن، ولی همونطور که قبلا گفتم، این پردازنده ها یا مادربردهاشون هیچ گرافیک آنبردی ندارن که شما میگی از گرافیک آنبرد استفاده خواهی کرد.
مادربرد شما فقط خروجی گرافیک آنبرد داره برای APU-های نسل قبلی یا Ryzen 3 2200G/Ryzen 5 2400G که گرافیک مجتمع دارن. بقیه ی مدلهای رایزن اصلا گرافیکی ندارن که بخواید استفاده کنید.

با لحاظ کردن یک کارت گرافیک رده پایین یا متوسط، پاور 450 یا 500 واتی برای این قطعات مناسب هست.

بله حق با شماست عذر خواهی میکنم
بنده در مورد گرافیک آنبرد مادربورد اشتباه میکردم

پایین ترین کارت گرافیکی که پیشنهاد میدید چی هست برای این مادربورد؟ کارت های قدیمی (مثل GTX275) روی این مادربورد ساپورت میشن؟
ببخشید سوالاتم خیلی زیاد شد

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
رم Premier DDR4 2133MHz 288Pin U-DIMM که شما فرمودین میشه روی مادربرد GIGABYTE H310M S2P MotherBoard استفاده کرد رو تو مشخصات suport memory این مادربرد چک کردم ، اما نوشته نشده که از این رم پشتیبانی میکنه

میشه یه نگاهی بندازید ؟ ممنون میشم

GA-H110M-S2PT (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-h110m-s2pt.pdf

نیاز نیست نوشته شده باشه، چیزی رو که پیشنهاد داده بودم گفتید موجود نبوده، حالا این رو که موجوده انتخاب کنید.

بله حق با شماست عذر خواهی میکنم
بنده در مورد گرافیک آنبرد مادربورد اشتباه میکردم

پایین ترین کارت گرافیکی که پیشنهاد میدید چی هست برای این مادربورد؟ کارت های قدیمی (مثل GTX275) روی این مادربورد ساپورت میشن؟
ببخشید سوالاتم خیلی زیاد شد

کارتی مثل GT 630 یا معادلش از سری 700، یا بهتر سری GT 1030
کارتهای قدیمی هم میشه روی این برد نصب کرد، اما پشتیبانی درایوری در نرم افزارهای حرفه ای و اینکه ممکنه دیگه ساپورت نشن ممکنه بعدا یه معضل بشه.

• Like
Reactions: karbaran and MJ1991

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر