مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان. ی سیستم معمولی برای کارهای معمولی میخواستم ۳ میلیون کیس

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
GIGABYTE H310M S2P MotherBoard
GSkill RIPJAWS V 2*4GB DDR4 2666-8GB RAM
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP530A-EUD Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4100
این سیستم معمولی هست و کمتر از این هم توصیه نمیشه.

سلام ... بعد از 10 سال سیستم ذغالیم داره بع اخر عمرش میرسه ... تو این وضعیت دلار وقتش بود !!!
می خوام یه سیستم ارزون فقط برای دوتا 2 و فیلم وسریال نگاه کردن بخرم ... ممنون میشم راهنمایی کنید و یه سیستم تقریبا خوب و ارزون بهم معرفی کنید
سیستم خودم هم cpu: intel pentium5300
mainboard: p41-es3g
Ram: Ddr2 2G
graphic: geforce 210 silent
اینم یه قیمت بدین سرم کلاه نره ممنون

Intel Core i3 8100 CPU
GIGABYTE H310M S2P MotherBoard
GSkill RIPJAWS V 2*4GB DDR4 2666-8GB RAM
MSI GTX 1050 2GT OCV1 2GB GDDR5
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP530A-EUD Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5300
این سیستم اروزنه و برای بازی در سطح DOTA 2 و برخی بازیهای دیگه با تنظیمات متوسط یا پایین هم مناسبه.

سیستم خودتون هم 500 تا 700 تومن میشه قیمت داد.

سلام ... یه مودم خوب برای بازی آنلاین که سرعت روشن شدنشم بالا باشه چه مدلی هست با چه قیمت؟(چون بعضی مواقع نت خراب میشه باید خاموش روشن کنم مودمو)
یه مودم tp-link دارم دو سه روزه هر چند دقیقه این مشکلی که توعکس گزاشتم براش پیش میاد

هرموقع این مشکل پیش میاد توی بازی 2-3 ثانیه فریز میشم بعدم پینگ 600 میشه و میاد دوباره روی 120
اصلا مشکل از مودم هست به نظر شما؟

ممکنه از مودم باشه، اگر از خود IP مودم هم پینگ بگیرید و همزمان تایم اوت بده بهتر میشه مطمئن بود

مودمای ارزون زیر 300 یا 400 تومن معمولا کند هستن و بعد از مدتی هم ممکنه مشکلاتی پیدا کنن. مودم های سری AC از پردازنده های قویتری برخوردارن و سرعت بوت بالاتری هم دارن.

سلام
میشه لطفا یه کیس برای برنامه نویسی و شبیه سازی تا 4 تومن بهم معرفی کنید؟
ترجیحا گرافیک آنبرد باشه (برای هزینه کمتر!) و خود کیس هم برام مهم نیست، هرچقدر قیمتش کمتر باشه بهتره. هارد و ssd هم دارم
ممنونم

چیزی به جز آنبرد هم نمی تونید بگیرید با این بودجه. همون سیستم توصیه شده در پاسخ به کامنت اول بدون هارد توصیه میشه.

سلام خدمت آقا فرشید یه کیس برای گیم میخاستم تا 8 تومن ،هارد و اس اس دی هم دارم،ترجیحا ازamd معرفی کنید

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
GIGABYTE Z370 HD3P MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*8GB DDR4 2800MHz -16GB RAM
GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF2X OC 6GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 8100

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
نظرتون برای گیم و وایرایش ویدیو و کارهای گرافیکی سنگین ، کدوم نوع کارت گرافیک بهتره ؟ amd یا آنویدیا ؟

سوالتون دقیق نیست، بر اساس برند نمیشه تصمیم گرفت، باید بر اساس اولویت کاری، توقع از کارت ، رده بودجه ای و ملاک های خاص دیگه باشه.

کارتهای مخصوص گیم رده ی مجزایی از کارتهای گرافیکی و ویدیوی حرفه ای هستن و در هر رده مدل مناسب همون رده انتخاب میشه.

• Like
Reactions: karbaran

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
سوالتون دقیق نیست، بر اساس برند نمیشه تصمیم گرفت، باید بر اساس اولویت کاری، توقع از کارت ، رده بودجه ای و ملاک های خاص دیگه باشه.

کارتهای مخصوص گیم رده ی مجزایی از کارتهای گرافیکی و ویدیوی حرفه ای هستن و در هر رده مدل مناسب همون رده انتخاب میشه.
پس بزارید اینطور بگم ، تا سقف بودجه ای 1500 ، امکان اجرای بازی های روز مثل bf 5 و pubg و دیگر بازی ها تا فریم قابل توجه ، اجرای روان برنامه های افترافکت و ویدیو پریمیر و برنامه انکودینگ. قابلیت ساپورت 2 مانیتور به صورت همزمان .

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس بزارید اینطور بگم ، تا سقف بودجه ای 1500 ، امکان اجرای بازی های روز مثل bf 5 و pubg و دیگر بازی ها تا فریم قابل توجه ، اجرای روان برنامه های افترافکت و ویدیو پریمیر و برنامه انکودینگ. قابلیت ساپورت 2 مانیتور به صورت همزمان .

1500 به تومن یا دلار؟ یا 15 میلیون تومن؟!

با 1500 یه سیستم رده پایین غیر گیمینگ هم نمیشه گرفت!
برای سیستم رده پایین برای بازیهای ذکر شده باید دست کم 6 میلیون هزینه کنید. برنامه های ادیت ویدیو که سیستم بالاتری هم میخوان.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
1500 به تومن یا دلار؟ یا 15 میلیون تومن؟!

با 1500 یه سیستم رده پایین غیر گیمینگ هم نمیشه گرفت!
برای سیستم رده پایین برای بازیهای ذکر شده باید دست کم 6 میلیون هزینه کنید. برنامه های ادیت ویدیو که سیستم بالاتری هم میخوان.
داداش بحث ما سر کارت گرافیک بود نه سیستم که :|

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
داداش بحث ما سر کارت گرافیک بود نه سیستم که :|

حق با شماست، پست قبلی رو ندیده بودم.
البته کارت گرافیک در بازی بیشتر تاثیر داره تا برنامه های ادیت ویدیو، مگر اینکه پلاگین رندر با CUDA داشته باشید.

تا 1500 فقط میشه رده پایین ترین کارت گرافیک بازی رو خرید که GTX 1050 هست، بازیهای ذکر شده رو با تنظیمات متوسط یا پایین و 30 فریم می تونه اجرا کنه. مانیتور رو تا 3 تا همزمان ساپورت می کنه، اما برای پردازش کارهای ادیت و ویرایش فیلم قدرتی نداره. یعنی باید روی پردازنده رندر کنید، نه کارت گرافیک.

کارتی که برای این بازیها و برنامه ها مناسب حساب میشه GTX 1060 هست که حدود 3 تا 4 میلیونه.

آخرین ویرایش:

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
سلام دوستان ، میخواستم یه سیستم pc بره یه بنده خدا جمع کنم ، اگر این سخت افزارا با هم مشکل دارن یا چیزی رو از قلم انداختم ممنون میشم اطلاع بدید
ایشون میخوان یه پرینتر هم بگیرن و با این سیستم خدمات رسانی کنن پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010 که ظاهرا صدای زیادی هم داره و به ایشون گوش زد کردم

مادربرد
پردازنده
کیس گرین

منبع تغذیه
هارد sshd
کارت حافظه

آیا نیاز به کارت گرافیک دارد ؟ پیشنهاد gforce بدید ! من vga ندیدم ولی نوشته کارت گرافیک دو اسلاته
مادربردش خروجی صدا داره اما ورودی نداره پیشنهاد بدید
بلوتوث نداره لطفا پیشنهاد بدید
برای اتصال به wifi پیشنهاد بدید
آیا سیم اتصال به کیس پاور مادربرد باید سوا خریداری شود ؟

کیبورد موس و مانیتور نیازی ندارد

سپاس فراوان
8.gif

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان ، میخواستم یه سیستم pc بره یه بنده خدا جمع کنم ، اگر این سخت افزارا با هم مشکل دارن یا چیزی رو از قلم انداختم ممنون میشم اطلاع بدید
ایشون میخوان یه پرینتر هم بگیرن و با این سیستم خدمات رسانی کنن پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-SENSYS MF3010 که ظاهرا صدای زیادی هم داره و به ایشون گوش زد کردم

مادربرد
پردازنده
کیس گرین
منبع تغذیه
هارد sshd
کارت حافظه

آیا نیاز به کارت گرافیک دارد ؟ پیشنهاد gforce بدید ! من vga ندیدم ولی نوشته کارت گرافیک دو اسلاته
مادربردش خروجی صدا داره اما ورودی نداره پیشنهاد بدید
بلوتوث نداره لطفا پیشنهاد بدید
برای اتصال به wifi پیشنهاد بدید
آیا سیم اتصال به کیس پاور مادربرد باید سوا خریداری شود ؟

کیبورد موس و مانیتور نیازی ندارد

سپاس فراوان
8.gif

مادربرد رو اشتباهی انتخاب کردید، باید مدلی بر اساس H110 یا B250 باشه برای اون پردازنده.
اگر مادربردتون خروجی تصویر داشته باشه ، نیاز به کارت گرافیک مجزا نیست.

مادربرد هم معمولا یکی از خروجیهاش قابل تبدیل به ورودی خواهد بود برای ضبط صدا.

بلوتوث و Wi-Fi رو هم با دانگل های ارزون قیمت USB میشه تامین کرد.
به سیم مجزایی هم نیاز نیست، تکنسین می تونه همین قطعات رو اسمبل کنه.

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
@Farshidstar2012
مخلص آقا فرشيد
موس گيمينگ بي‌صدا تو بازار پيدا ميشه؟
ممنون ميشم چندتا مدل معرفي كني.

سلام
کلا پسوند گیمینگ برای موس و کیبورد با بی صدایی متضاد هست، یعنی بهترین مدلها که مکانیکال و با میکروسوییچ های با دوام هستن در هنگام استفاده صداشون بارز هست، برخی مدلها کم صداتر از بقیه هستن، ولی بی صدا خیر

اما مدلهای معمولی و حرفه ای از موس هستن که Touch Click هستن و هنگام کار صدایی ندارن، ولی برای بازی طراحی نشدن. مدل Microsoft Touch Mouse یکی از معروفاشون هست، برندهای متفرقه مثل a4tech و Oppo هم مدلهای مشابه دارن.

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
مادربرد رو اشتباهی انتخاب کردید، باید مدلی بر اساس H110 یا B250 باشه برای اون پردازنده.
اگر مادربردتون خروجی تصویر داشته باشه ، نیاز به کارت گرافیک مجزا نیست.

مادربرد هم معمولا یکی از خروجیهاش قابل تبدیل به ورودی خواهد بود برای ضبط صدا.

بلوتوث و Wi-Fi رو هم با دانگل های ارزون قیمت USB میشه تامین کرد.
به سیم مجزایی هم نیاز نیست، تکنسین می تونه همین قطعات رو اسمبل کنه.
:x
سلام
خود دیجی کالا اسمبلر دارن آیا ؟
این دوتا مادربردی که فرمودید کدومش بهتره ؟
مادربرد ایسوس مدل H110-PLUS
یا این
مادربرد ایسوس مدل PRIME B250-PRO
باید برای بلوتوث و وای فای usb سوا داشت ؟
مدل دانگل usb wifi
دانگل بلوتوث USB تسکو مدل BT100

سایر قطعات مشکلی با مادربردهایی که معرفی کردید ندارن ؟
چیزی کمو کسر نبود برای خرید؟
سپاس:x

آخرین ویرایش:

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
چرا مانیتورهای بزرگ انقدر کم تولید میشه و اصلا نایابه؟ من دنبال مانیتور 48 اینچی میگردم که کیفیت خوبی داشته باشه اما ظاهرا تو ایران پیدا نمیشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
:x
سلام
خود دیجی کالا اسمبلر دارن آیا ؟
این دوتا مادربردی که فرمودید کدومش بهتره ؟
مادربرد ایسوس مدل H110-PLUS
یا این
مادربرد ایسوس مدل PRIME B250-PRO
باید برای بلوتوث و وای فای usb سوا داشت ؟
مدل دانگل usb wifi
دانگل بلوتوث USB تسکو مدل BT100

سایر قطعات مشکلی با مادربردهایی که معرفی کردید ندارن ؟
چیزی کمو کسر نبود برای خرید؟
سپاس:x

دوست عزیز، بهتر بود از اول فقط می گفتید که بودجه چقدر هست و برای چه کاری احتیاج دارید، با شیوه ای که شما مطرح کردید باید 5 برابر بیشتر وقت صرف کرد و تازه به نتیجه ی مطلوب هم نمیرسیم
قطعات بالا رم لحاظ نشده ، بودجه هم که اصلا معلوم نیست.

چرا مانیتورهای بزرگ انقدر کم تولید میشه و اصلا نایابه؟ من دنبال مانیتور 48 اینچی میگردم که کیفیت خوبی داشته باشه اما ظاهرا تو ایران پیدا نمیشه.

شما 48 اینچی رو مانیتور محسوب می کنی؟ نمایشگری که 48 اینچ باشه باید 3 تا 5 متر ازش فاصله داشتی باشی، دیگه همچین چیزی اسمش تلویزیونه، نه مانیتور!
مانیتورهای معمولی 27 و نهایتا 34 اینچ هستن و تازه در اون ابعاد هم باید رزولوشن بالاتری تا حد 4K داشته باشند و با سیستم های قدرتمند مچ میشن.

karbaran

کاربر سایت
Aug 21, 2013
12
دوست عزیز، بهتر بود از اول فقط می گفتید که بودجه چقدر هست و برای چه کاری احتیاج دارید، با شیوه ای که شما مطرح کردید باید 5 برابر بیشتر وقت صرف کرد و تازه به نتیجه ی مطلوب هم نمیرسیم
قطعات بالا رم لحاظ نشده ، بودجه هم که اصلا معلوم نیست.
رم رو پست اول گذاشتم رم کامپیوتر ای دیتا مدل Premier DDR4 2133MHz 288Pin U-DIMM ظرفیت 4 گیگابایت
بودچه 6 تومن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر