مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
ممنون دوست عزیز...ولی من چیزایی راجب شنیدم از چند نفر که کنترل کیفیت نداره و پنلش طبق گزارشهای چند کاربر خراب شده این مانیتور...و یه سوال دیگه شما نمیدونید تهران از کدوم فروشگاه میشه پیدا کرد این مانیتور رو؟

خیر، چیزهایی که شنیدید مشکل ایسوس نیست. مشکل از سختی تولید و راندمان ناهمگون خط تولید پنل در سازنده ی مربوطه هست که ممکنه باعث Backlight Bleeding بشه. اما در کل کم اتفاق می افته

این مدل خیلی سخت پیدا میشه و چون کم تولید میشه از هر گاهی چند تایی به نمایندگی می رسه و سریع هم تموم میشه.

با اجازه بقیه بزرگان دوست عزیز بزار جای اینکه بگم این مدل هتره یا اون مدل یه حواب متفاوت بت بدم. گرچه مدل ایسوس صد در صد بهتر هست چون پنلش IPS هست. همین یه نکته کار رو تموم می کنه
اما شما باید با توجه به قدرت کارت گرافیکت مانیتور انتخاب کنی نه با توجه به قدرت مالیت یا اینکه این مانیتور چی داره اون مانیتور چی نداره
الان جفت مانیتوری که شما انتحاب کردی 1440p هستند. این یعنی واسه اینکه بتونی توی بازی ها با تنظیمات ultra حداقل 60 فریم ثابت بگیری باید یه گرافیک 1080ti (در بازی های ضعیف تر) یا حتی 2 تا 1080ti به صورت sli (در بازی های قوی تر) داشته باشی. اگه داری من انتخاب asus و استفاده از پورت hdmi رو پیشنهاد می کنم که ریفرش ریت 60 رو داره.
در ضمن xl2735 ریفرش 144 رو داره. یعنی اگه کمتر از این میزان فریم بگیری با screen tearing مواجه میشی که تجربه بازی رو خراب می کنه که باز دلیلی میشه واسه انتخاب asus
در کل اگه همچین قدرت گرافیکی نداری شدیدا پیشنهاد می کنم یه مانیتور 1080 با نرخ فریم 60 بگیری که مدل های LG، Asus و همین BenQ مدل های خوبی دارن
در ضمن خود Asus و BenQ تولید پنل ندارن و پنل هاشون اغلب ساخت LG و فیلیپس و توشیبا هست. پس اگه کسی گفت فقط فلان مارک رو بگیر چون کیفیت تصویر همشون فوق العادس بدونین اشتباست چون اساسا خود این ها فقط سر هم می کنن و پنل هاشون رو از شرکت های سفارش می گیرن

دوست عزیز، رزولوشن 1440p برای 60 فریم حتما همیشه نیاز به 1080Ti تکی هم نداره، چیزی که شما می گید در رابطه با رزولوشن 4K هست، نه رزولوشن 2K که ما صحبت کردیم. تازه G-Sync رو هم فراموش کردید. در ضمن مدل 27 اینچی اصلا رزولوشن 1080p توصیه نمیشه.

در رابطه با مانیتورهم صرفا به این علت که دوتا سازنده از یک پنل خاص در مانیتورشون استفاده می کنن دلیل نمیشه کیفیتشون یکی باشه یا حتی در خیلی موارد شبیه بهم باشن. بسیاری از کارهای اضافی هم روی پنل و فرم ور انجام میشه که در خروجی تاثیر داره.

آخرین ویرایش:

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
با اجازه بقیه بزرگان دوست عزیز بزار جای اینکه بگم این مدل هتره یا اون مدل یه حواب متفاوت بت بدم. گرچه مدل ایسوس صد در صد بهتر هست چون پنلش IPS هست. همین یه نکته کار رو تموم می کنه
اما شما باید با توجه به قدرت کارت گرافیکت مانیتور انتخاب کنی نه با توجه به قدرت مالیت یا اینکه این مانیتور چی داره اون مانیتور چی نداره
الان جفت مانیتوری که شما انتحاب کردی 1440p هستند. این یعنی واسه اینکه بتونی توی بازی ها با تنظیمات ultra حداقل 60 فریم ثابت بگیری باید یه گرافیک 1080ti (در بازی های ضعیف تر) یا حتی 2 تا 1080ti به صورت sli (در بازی های قوی تر) داشته باشی. اگه داری من انتخاب asus و استفاده از پورت hdmi رو پیشنهاد می کنم که ریفرش ریت 60 رو داره.
در ضمن xl2735 ریفرش 144 رو داره. یعنی اگه کمتر از این میزان فریم بگیری با screen tearing مواجه میشی که تجربه بازی رو خراب می کنه که باز دلیلی میشه واسه انتخاب asus
در کل اگه همچین قدرت گرافیکی نداری شدیدا پیشنهاد می کنم یه مانیتور 1080 با نرخ فریم 60 بگیری که مدل های LG، Asus و همین BenQ مدل های خوبی دارن
در ضمن خود Asus و BenQ تولید پنل ندارن و پنل هاشون اغلب ساخت LG و فیلیپس و توشیبا هست. پس اگه کسی گفت فقط فلان مارک رو بگیر چون کیفیت تصویر همشون فوق العادس بدونین اشتباست چون اساسا خود این ها فقط سر هم می کنن و پنل هاشون رو از شرکت های سفارش می گیرن
من الان gtx 1070 دارم و فکر نمیکنم کارت ضعیفی باشه و روی همین کارت هم نمیمونم..قطعا ارتقا میدم..پس فکر نمیکنم دلیلی وجود داشته باشه که asus رو انتخاب نکنم .در کل ممنون بابت اطلاعاتتون

خیر، چیزهایی که شنیدید مشکل ایسوس نیست. مشکل از سختی تولید و راندمان ناهمگون خط تولید پنل در سازنده ی مربوطه هست که ممکنه باعث Backlight Bleeding بشه. اما در کل کم اتفاق می افته

این مدل خیلی سخت پیدا میشه و چون کم تولید میشه از هر گاهی چند تایی به نمایندگی می رسه و سریع هم تموم میشه.

دوست عزیز، رزولوشن 1440p برای 60 فریم حتما همیشه نیاز به 1080Ti تکی هم نداره، چیزی که شما می گید در رابطه با رزولوشن 4K هست، نه رزولوشن 2K که ما صحبت کردیم. تازه G-Sync رو هم فراموش کردید. در ضمن مدل 27 اینچی اصلا رزولوشن 1080p توصیه نمیشه.

در رابطه با مانیتورهم صرفا به این علت که دوتا سازنده از یک پنل خاص در مانیتورشون استفاده می کنن دلیل نمیشه کیفیتشون یکی باشه یا حتی در خیلی موارد شبیه بهم باشن. بسیاری از کارهای اضافی هم روی پنل و فرم ور انجام میشه که در خروجی تاثیر داره.

ممنون اقا فرشید .نمیدونم اگه متوجه شده باشید من چند ساله که با مشاوره هایی که تو این تاپیک میدین قطعات عوض کردم..واسه مانیتور هم شاید دادم وتسم از یه کشور دیگه اوردن..یه دنیا سپاس

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Vonarian

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
خب این سیستم که تقریبا قابل ارتقا نیست، باید سیستم جدیدی خریداری کنید.
این که چه سیستمی انتخاب می کنید بهتره بر اساس بودجه گزینش بشه، مثلا دو، سه یا 4 تومن.
با 1500 ، 2 تومن پیشنهاد میدید. ( هارد سیستم قبلیرو میندازم)

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
یعنی آمادش نیست به بشه خرید؟
چه جوری میشه ساخت؟
اندازه دقیقشو گیر بیار بده تراشکاری یا نجاری! با چوب هم بسازی کار میده

رو این سیستم کدوم گرافیک بهتر جواب میده؟
asus a88xm e
7870k
8gig
خودم مد نظرم 960 یا 1050 هست بخاطر گلوگاه

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: WW_EA

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,790
نام
کیارش
سلام
یه سیستم میخواستم بر اساس بودجه 9،10 تومن. فقط کیس. بدون مانیتور. ( بازی با 2k و تنظیمات ماکس )
اینم اضافه کنم که در حال حاضر core i7 7740x kaby lake رو هم آماده دارم.
ssd زیاد هم لازم ندارم. در حد 100،200 گیگ کافیه
پیشاپیش مرسی از دوستان به ویژه فرشید جان

پ.ن: یه سوال دیگه. نسل دیگه کارت های گرافیک کی میاد؟ مثلا اگه نسل بعد بیاد 1080TI اگه داشته باشم میشه به قیمت مناسب فروخت و نسل جدید گرفت یا میخوره تو سر کارت؟

آخرین ویرایش:

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN

من الان gtx 1070 دارم و فکر نمیکنم کارت ضعیفی باشه و روی همین کارت هم نمیمونم..قطعا ارتقا میدم..پس فکر نمیکنم دلیلی وجود داشته باشه که asus رو انتخاب نکنم .در کل ممنون بابت اطلاعاتتون

خیر فرشید جان و دوست عزیز. همون طور که گفتم بازی های نسبتا قوی تر برای یک تجربه 60 فریم ثابت با رزولیشن 1440 به گرافیک قوی نیاز دارن. البته اغراق می کنم که 1080 به صورت sli اغراق بود دیگه :">
دوستمون گفتن کارتشون 1070 هست، حاالا با فرض اینکه کارتشون 1070 مرجع نیست و یک کارت کاستوم و اورکلاک شده هست به این تست های فریم ریت توجه کنید:

jpqk_4.png

nou5_6.png

fhe5_3.png

k4qo_2.png

ueoo_8.jpg

1evn_11.png

3kxg_10.png

wi6b_9.png

حالا اگه کارتتون مرجع هست مسلما چند فریمی هم پایین تر از این هاست
البته خب بازی هایی هم هستن که کمی ضعیف ترن و این مشکل هارو توی رزولیشن 2k ندارن با این حال اگه زیاد تجربه 60 فریم ثابت واستون مهم نیست و مثل من وسواسی نیستین همون مانیتور ایسوس عالیه. اگرم مهم هست و چشماتون راحت می تونه فرق 50 فریم با 60 فریم رو تشخیص بده که به نظرم به فکر ارتقای گرافیک هم باشین مخصوصا اینکه بازی های آینده خیلی قوی تر هم میشن خصوصا بازی های جهان باز:)

اره دیگه. حرف منم همین بود. حرفم این بود که کیفیت ربطی به برند نداره. چون ایشون گفتن بعضی ها می گن فقط ایسوس بگیر چون ایسوس خیلی عالیه و این ها. در حالی که باید به بالا رده و پرچم دار بودن توجه کرد تا فقط برند خاص. توی بالا رده ها (حالا از هر برندی باشه) خیلی تغییرات روی پنل صورت می گیره و پروفایل های زیادی روی مانیتور نصب میشن. همچنین کالیبراسیون های خاصی صورت می گیره که کیفیت رو بهتر می کنه. پس لزوما برند یا پنل ساخت فلان شرکت ملاک نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Vonarian

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,415
سلام اساتید میخام یه اارد اینترنال ۱ گیگ بخرم منتها یه هارد ۲ گیگ اینترنال دارم که روش هم ویندوز نصبه هم بازی فقط میخام بدونم ایا اگه یه هارد اینترنال دیگه بخرم و بازی روش نصب کنم سرعتش پایین نمیشه یا این ۲ گیگ خودمو بفروشم و یه هارد ۳ گیگ بخرم کدومو پیشنهاد میکنین؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام اساتید میخام یه اارد اینترنال ۱ گیگ بخرم منتها یه هارد ۲ گیگ اینترنال دارم که روش هم ویندوز نصبه هم بازی فقط میخام بدونم ایا اگه یه هارد اینترنال دیگه بخرم و بازی روش نصب کنم سرعتش پایین نمیشه یا این ۲ گیگ خودمو بفروشم و یه هارد ۳ گیگ بخرم کدومو پیشنهاد میکنین؟
شما بهتره هاردتون رو بفروشید یدونه 3 یا 4 ترا بخرید+ssd

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
با 1500 ، 2 تومن پیشنهاد میدید. ( هارد سیستم قبلیرو میندازم)

مدل نام قطعه
Intel Core i3 7100 CPU
ASUS PRIME B250M-A MotherBoard
2X AData XPG Z1 4GB DDR4 2400 RAM
MSI RX 460 OC 2GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2 تومن

رو این سیستم کدوم گرافیک بهتر جواب میده؟
asus a88xm e
7870k
8gig
خودم مد نظرم 960 یا 1050 هست بخاطر گلوگاه

فرقی نمی کنه، هر دوتا در یک سطح عمل می کنن تقریبا

سلام
یه سیستم میخواستم بر اساس بودجه 9،10 تومن. فقط کیس. بدون مانیتور. ( بازی با 2k و تنظیمات ماکس )
اینم اضافه کنم که در حال حاضر core i7 7740x kaby lake رو هم آماده دارم.
ssd زیاد هم لازم ندارم. در حد 100،200 گیگ کافیه
پیشاپیش مرسی از دوستان به ویژه فرشید جان

پ.ن: یه سوال دیگه. نسل دیگه کارت های گرافیک کی میاد؟ مثلا اگه نسل بعد بیاد 1080TI اگه داشته باشم میشه به قیمت مناسب فروخت و نسل جدید گرفت یا میخوره تو سر کارت؟

پردازنده ای که خریدید بهترین گزینه نبوده برای بازی، اما خب بر اساس همون سیستمتون رو توصیه می کنم:

مدل نام قطعه
CPU Intel Core i7-7740X
GREEN GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler
ASUS PRIME X299-A
G.Skill Trident Z 4*8GB 3000Mhz RAM
ASUS GTX 1080 Ti STRIX OC 8GB GDDR5X VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP750B-OCPT Power
Cooler Master MasterCase Maker 5 Case
جمع کل‌ (تومان) --- 10500 حدودا

نسل بعدی تا سه ماهه ی دوم 2018 معرفی و یا عرضه خواهد شد. بنابراین میشه کارت فعلی رو ارتقا بدید،اما ضروری نیست و 30 درصد روی قیمتش ضرر می کنید.

خیر فرشید جان و دوست عزیز. همون طور که گفتم بازی های نسبتا قوی تر برای یک تجربه 60 فریم ثابت با رزولیشن 1440 به گرافیک قوی نیاز دارن. البته اغراق می کنم که 1080 به صورت sli اغراق بود دیگه :">
دوستمون گفتن کارتشون 1070 هست، حاالا با فرض اینکه کارتشون 1070 مرجع نیست و یک کارت کاستوم و اورکلاک شده هست

حالا اگه کارتتون مرجع هست مسلما چند فریمی هم پایین تر از این هاست
البته خب بازی هایی هم هستن که کمی ضعیف ترن و این مشکل هارو توی رزولیشن 2k ندارن با این حال اگه زیاد تجربه 60 فریم ثابت واستون مهم نیست و مثل من وسواسی نیستین همون مانیتور ایسوس عالیه. اگرم مهم هست و چشماتون راحت می تونه فرق 50 فریم با 60 فریم رو تشخیص بده که به نظرم به فکر ارتقای گرافیک هم باشین مخصوصا اینکه بازی های آینده خیلی قوی تر هم میشن خصوصا بازی های جهان باز:)

من گفتم برای 2K حتما نیازی به 1080Ti یا دو تا از این کارت نیست، شما داری اثبات می کنی که با 1070 نمیشه 60 فریم در برخی از سنگین ترین بازیها گرفت که موضوع بحث من اصلا کارت 1070 نبود و منظورم کارت 1080Ti بود. خودم هم برای رزولوشن 2K همیشه GTX 1080 رو حداقل توصیه کردم. مجددا باز هم در این مقایسات قابلیت G-Sync در اون مانیتور رو نادیده گرفتید.

شما چن تا هارد 2 ترابایتی اینترنال دیگه هم بخری، به شرط اینکه پورت ساتای کافی روی مادربردت داشته باشی هیچ ایرادی نداره و از سرعت سیستم هم کاسته نمیشه. بنابراین مشکلی نیست.
اگر سرعت بالای سیستم عامل و بوت رو می خوای یه SSD مثل 850 EVO از سامسونگ رو بخر و ویندوز رو روی اون نصب کن.

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
من گفتم برای 2K حتما نیازی به 1080Ti یا دو تا از این کارت نیست، شما داری اثبات می کنی که با 1070 نمیشه 60 فریم در برخی از سنگین ترین بازیها گرفت که موضوع بحث من اصلا کارت 1070 نبود و منظورم کارت 1080Ti بود. خودم هم برای رزولوشن 2K همیشه GTX 1080 رو حداقل توصیه کردم. مجددا باز هم در این مقایسات قابلیت G-Sync در اون مانیتور رو نادیده گرفتید.

اره خب. گفتم که 1080ti به صورت sli اغراق بود. بحثی نیست
اون بنچمارک ها هم واسه دوستمون گذاشتم که گفتن 1070 کارت ضعیفی نیست و واسه شما نبود فرشید جان. توی پستم ایشون رو منشن کرده بودم. شما که تاج سری سو تفاهم نشه یه وقت. خود من کامیپوترم رو با سیستم پیشنهادی شما گرفتم معلومه که شما می دونین
G-Sync هم نادیده نگرفتم. G-Sync مشکل screen tearing رو حل می کنه. باعث افزایش فریم ریت نمیشه (البته اگه اشتباه می کنم تصحیح کنید). بحث منم 60 فریم ثابت بود، نه screen tearing
بازم می گم اون بنچمارک ها رو واسه دوستمون گذاشتم نه واسه شما. ناراحت نشین یه وقت :x

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
من
مادربردم hc1m-c
گرافیک gt730
سی پی یو :g1620
هست خواستم یه سی پی یو بگیرم CPU Intel Pentium® Processor G3260
فروشنده گفت مادربردت قدیمه با اینکه یه سال نمیشه خریدم سیستمو:-??
گفت یه مادربرد بگیری H110-PLUS با یه سی پی یو 7100 i3
نظر شما چیه دسوتان چه کار کنم؟

fori

کاربر سایت
May 11, 2011
46
سلام. وقت بخیر خدمت اساتید.
یه سیستم (کیس) معرفی کنید برای بازی fifa ...
قویترین بازی که قراره پلی بشه fifa 17~18 خواهد بود.
بودجه یه چیز متوسط مد نظر هست... چون انتظار فقط بازی فیفاهست
نمیخوام سیستم گرون باشه.... نمیدونم بگم مثلا زیر 2 تومن باشه, میشه؟
یه چیزی باشه fifa17~18 رو تو رزولوشن 1080p به راحتی با نهایت کیفیت فریم بالایی بده هلو اجرا کنه..
فریم بالای 125 بده رووونه رووون باشه تو فیفا با هزینه کم.
و جدا از این.....
+ یک مانیتور خوب 1080p که 19 تا 21 اینچ باشه برا بازی فیفا چی پیشنهاد میکنید... زیر 1 تومن اینها باشه حاشیه های دورش کم باشه..

Salvatoreh

کاربر سایت
Jun 12, 2012
29
سلام یه کیس با مشخصات زیر هستش دست دوم فقط هارد نداره چند میارزه؟ خودش میگه دو میلیون
CPU: Core i7 3770 3.4GHz
Mainboard: Intel DZ68ZV
Ram: 8GB Corsair *3= 24GB
Graphic: Asus GT440 1GB
Power: Green 600W
Case: Green X3 Gaming
Cooling: Thermalright True Spirit

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام. وقت بخیر خدمت اساتید.
یه سیستم (کیس) معرفی کنید برای بازی fifa ...
قویترین بازی که قراره پلی بشه fifa 17~18 خواهد بود.
بودجه یه چیز متوسط مد نظر هست... چون انتظار فقط بازی فیفاهست
نمیخوام سیستم گرون باشه.... نمیدونم بگم مثلا زیر 2 تومن باشه, میشه؟
یه چیزی باشه fifa17~18 رو تو رزولوشن 1080p به راحتی با نهایت کیفیت فریم بالایی بده هلو اجرا کنه..
فریم بالای 125 بده رووونه رووون باشه تو فیفا با هزینه کم.
و جدا از این.....
+ یک مانیتور خوب 1080p که 19 تا 21 اینچ باشه برا بازی فیفا چی پیشنهاد میکنید... زیر 1 تومن اینها باشه حاشیه های دورش کم باشه..
شما اگه فقط دنبال فیفا هستی و میخوای کم هزینه کنی به نظرم یه ps4 بگیر با یه بازی دسته دوم فیفا. کنسول رو که با یک و صد میتونی تهیه کنی، بازی دست دوم هم فکر نکنم بیشتر از 150 باشه (بخصوص فیفا 17) که سرجمع میشه یک و دویست-سیصد. البته فیفا 18 الان قیمتش کاذبه و باید صبر کنی تا قیمتش معقول بشه. خیلی از گیمرها هم گفتن که تفاوتی بین فیفا 17 و 18 مشاهده نکردن از لحاظ گیم پلی.

• Like
Reactions: fori

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر