مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
ببخشید بازم سوال میکنم
میخاستم ببینم با سقف بودجه ۱۴۰۰ بهترین کارت گرافیکی که میشه گرفت چیه؟
از همه نظر
من خودم نظرم رو ۱۰۶۰ هستش ولی نمیدونم چن گیگش بهتره آخه دو نسخه شیش گیگو و سه گیگش هست
ممنون

Sent from My Galaxy

بهترین گزینه همون GTX 1060 6GB هست بی تردید.
در ضمن مدل 6 گیگی تراشه ی گرافیکی سریعتری نسبت به مدل 3 گیگی داره و فقط اسما یکی هستند.

اگه رم رو 2400Mhz بردارم مشکلی پیش نمیاد؟!

خیر، هیچ مشکلی نداره و به تازگی هم قیمت های این ماجولها شدیدا گرون شده

بسیاری از قطعات به دلیل اقدامات اخیر برای مبارزه با کالاهای قاچاق کمیاب شدن و افزایش قیمت پیدا کردند، فعلا وضعیت قیمتها و موجودی قطعات مناسب نیست.

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
آقا قضیه ی این چیپ ست چیه؟ الان من مثلا سی پی یو مدل intel skylake core i5 6400 بگیرم تو مشخصاتش نوشته مناسب برای مادربورد های با چیپست z170، مادربورد هم حتما باید مدل z170 باشه؟ اگه مثلا b150 باشه سی پی یو بهش وصل نمیشه؟

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
سلام دوستان

میگم من سیستمم رو تازه جمع کردم و قرار نبود Gaming X MSI GTX 1060 6g بگیرم ولی پول دستم اومدو گرفتم و مشخصات سیستمم تو امضام هست

حالا CPU 6100 رو دارم که چون GTX 1060 6g احساس می کنم گلوگاه بشه و میشه ،حالا قصد دارم 6100 رو با 6600 تعویض کنم ؟نظتون چیه ؟ مناسبه و مچ هست با گرافیکم و مادربردم ؟
SSd هم نداره سیستمم
و SSD هم چی بگیرم خوبه ؟

و در کل خرید SSd یا ارتقا CPU رو زودتر مد نظر قرار بدم ؟

با تشکر

آقا قضیه ی این چیپ ست چیه؟ الان من مثلا سی پی یو مدل intel skylake core i5 6400 بگیرم تو مشخصاتش نوشته مناسب برای مادربورد های با چیپست z170، مادربورد هم حتما باید مدل z170 باشه؟ اگه مثلا b150 باشه سی پی یو بهش وصل نمیشه؟
دوست من هر چیپ ست از یه سوکت پشتیبانی میکنه و CPU ها هم بر اساس سوکت دسته بندی میشن

Last edited by a moderator:

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
داداش من اصلا نفهمیدم چی گفتی! :D
میگم الان مادربورد b150 رو میشه روش سی پی یو های چیپست z170 نصب کرد یا نه.

دوست من این دو چیپ ست هر دوشون از سوکت 1151 استفاده می کنند .
پس بله به قول شما سی پی یو های این دوتا مادربرد دقیقا بهم میخورند.

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,005
نام
اسماعیل
میخواستم گرافیکم رو ارتقاء بدم الان gtx 750ti هست و بنظرم واسه گرفتن کیفیت متوسط یخورده ضعیف شده بین این دو کارت موندم
لیون کامپیوتر : GIGABYTE GTX 1060 Xtreme WF2X 6GB GDDR5
و
لیون کامپیوتر : MSI GTX 1060 Gaming X Twin Frozr VI 3GB GDDR5

میخواستم بدونم 400ت اختلاف واقعا ارزششو داره؟اینم بگم مانیتورم وضوح تصویرش 900P هست و قصد هم ندارم عوضش کنم چون راضیم ازش
ممنونم پیشاپیش

Sent from my E6633 using Tapatalk

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
میخواستم گرافیکم رو ارتقاء بدم الان gtx 750ti هست و بنظرم واسه گرفتن کیفیت متوسط یخورده ضعیف شده بین این دو کارت موندم
و

میخواستم بدونم 400ت اختلاف واقعا ارزششو داره؟اینم بگم مانیتورم وضوح تصویرش 900P هست و قصد هم ندارم عوضش کنم چون راضیم ازش
ممنونم پیشاپیش

نه ارزشش رو اصلا نداره
مدل 6 گیگ msi رو بگیر

• Like
Reactions: GPSY

djmoslemok

کاربر سایت
Aug 23, 2007
351
نام
مسلم
و

ممنونم پیشاپیش

سلام من 6 گیگ msi رو یک هفته ای هست تهیه کردم و مانیتورم 1080p هست و 1080 Ultra راحت جواب میده این کارت 60 فریم
در کل اگه قرار نیست مانیتورتو عوض کنی و 900p بازی کنی 3GB کافیه برات در غیر این صورت 6 گیگ رو بگیر
من تو بازی cod aw رو الترا 1080p دیدم که حجم مموری گرافیک میاد رو 4.8 گیگ
حالا با خودته به نظر من 6 گیگ برای آینده بهتره
موفق باشی

• Like

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
درود

دوستان من مادربردم Z170 و سی پی یوم 6700k هست. بیشتر برای کار استفاده میکنم و هر از گاهی یه مقدار گیم
دوستان من کارم رندر و ادیت ویدیو با نرم افزارهای After Effects و Premiere هست. به تازگی حجم کارم بیشتر شده و استفاده طولانی مدت از سیستم برای اینکارا میکنم

سوالی که دارم این هست که آیا تفاوت داشتن مادربردی مثل X99 و داشتن سی پی یو مثل 6800-6850 و قابلیت افزایش رم روی مادربرد x99، باعث برتری زیادی نسبت به سیستم من در کارهای رندر و ادیت و گرافیکی میشه؟ آیا ارزش داره که مادربردم رو با سری x99 به خاطر داشتن برتری تو این زمینه تعویض کنم یا اینکه تفاوت محسوس نیست؟ ( با توجه به ضرری که توی فروش مادربرد و سی پی یو میکنم )

آخرین ویرایش:

pendulum

کاربر سایت
Nov 7, 2016
30
سلام یه کیس میخوام برای بازی تا یک میلیون و سیصد هزار تومان . تازه کیسم رو ارتقا دادم ولی مثل اینکه بازی های جدید رو جواب نمیده
هارد و درایور دی وی دی و مادربرد نسل سوم ASUS Global هم دارم.
یا علی مدد

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
ممنون
میشه بپرسم بین 3 گیگ و 6 گیگ چه تفاوتی هست؟فک کنم مربوط به رزولوشن باشه و واسه من پایینه یعنی 3 گیگ کافی نیست؟

3 گیگ الان شاید کافی باشه ولی تا یک سال دیگه خدا میدونه...:D

• Like

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
و

ممنونم پیشاپیش

برای رزولوشن 900P همون 3 گیگی هم زیاده و قدرتمند، اما از نظر مقایسه بین خود کارتها و رزولوشن 1080p بله ارزشش رو داره و مدل 6 گیگی همینقدر سریعتر هست.

ممنون
میشه بپرسم بین 3 گیگ و 6 گیگ چه تفاوتی هست؟فک کنم مربوط به رزولوشن باشه و واسه من پایینه یعنی 3 گیگ کافی نیست؟

تفاوت در تراشه ی گرافیکی و تفاوت در میزان حافظه
تراشه ی مدل 6 گیگی به طور محسوس قویتر هست.

درود

دوستان من مادربردم Z170 و سی پی یوم 6700k هست. بیشتر برای کار استفاده میکنم و هر از گاهی یه مقدار گیم
دوستان من کارم رندر و ادیت ویدیو با نرم افزارهای After Effects و Premiere هست. به تازگی حجم کارم بیشتر شده و استفاده طولانی مدت از سیستم برای اینکارا میکنم

سوالی که دارم این هست که آیا تفاوت داشتن مادربردی مثل X99 و داشتن سی پی یو مثل 6800-6850 و قابلیت افزایش رم روی مادربرد x99، باعث برتری زیادی نسبت به سیستم من در کارهای رندر و ادیت و گرافیکی میشه؟ آیا ارزش داره که مادربردم رو با سری x99 به خاطر داشتن برتری تو این زمینه تعویض کنم یا اینکه تفاوت محسوس نیست؟ ( با توجه به ضرری که توی فروش مادربرد و سی پی یو میکنم )

اگر عمده ی کار شما رندر 3 بعدی باشه بله، تفاوت محسوس هست، اگر فقط فتوشاپ و گرافیک باشه که نه، تفاوت بین 6700 و 6800 یا 6850 زیاد نیست.

سلام یه کیس میخوام برای بازی تا یک میلیون و سیصد هزار تومان . تازه کیسم رو ارتقا دادم ولی مثل اینکه بازی های جدید رو جواب نمیده
هارد و درایور دی وی دی و مادربرد نسل سوم ASUS Global هم دارم.
یا علی مدد

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110-PLUS MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Corsair VS450 Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2 میلیون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند