مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خودتون برای سیستمی که استفاده عمدش گیمینگه کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ Z170 یا H170؟
6700k پردازنده ای که انتخاب کردم

هم H170 مدل گیمینگ داره و هم Z170
اینکه کدوم مدل برای شما مناسبتر باشه برمیگرده به انتظارات شما از مادربرد و بودجه ی کلی سیستم

مثلا کسی که تعداد پورتهای بیشتر USB یا SAT رو بخواد، تعداد اسلاتهای بیشتر بخواد، اورکلاکینگ بخواد..... باید Z170 رو انتخاب کنه
کسی که نیاز حرفه ای خاصی نداشته باشه و به امکانات جانبی ککمتر اکتفا کنه مدل ساده تر H170 رو برمیداره.

سلام امکانش هست کیسی تا حدود 2500 بهم معرفی کنید برا گیمینگ! ممنون از شما

قیمت مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
MSI GTX 960 OC Gaming TF V 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
Green X2 Jaguar Case
دو میلیون و ۵۹۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) ---

سلام به همه. یکی از دوستان ام میخواد یه سیستم (فقط کیس) ببنده که بتونه بازی ها رو در حد medium اجرا کنه. ولی بودجه اش پایینه. در حد 1.5 میلیون. چی پیشنهاد میدین؟ ممنون

این بودجه پایین تر از استانداردهای لازم برای گیمینگ هست، اما سیستمی که میشه تهیه کرد:

قیمت مدل نام قطعه
AMD A8-7650 CPU
MSI A78-G41 MotherBoard
2X GSkill 4GB DDR3 2133 RAM
--- Onboard VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Corsair VS450 Power
Green PARS Case
یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) ---

با این بودجه خرید کنسول منطقی تر هست.

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
فرشید عزیز شما مادربردی که پیشنهاد کردید فرکانس رمش پایین تر از رمیه که پیشنهاد دادید چطوری هست این ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید عزیز شما مادربردی که پیشنهاد کردید فرکانس رمش پایین تر از رمیه که پیشنهاد دادید چطوری هست این ؟

جور خاصی نیست، رم با فرکانس 2400 با 2133 اختلاف قیمت ندارن و برای همین با مادربردهای معمولی هم توصیه میشه، اما مشخصه که با همون 2133 کار خواهد کرد.

سلام
فرشید خان با 5 تومن چه سیستمی میشه بست فقط کیس ؟ (HDD نیاز نیست )

Intel Core i5 6600K CPU
Thermal Right True Spirit 120M-BW COOLING
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GTX 1070 OC Gaming X 8GB / Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming VGA
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 4900

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
جور خاصی نیست، رم با فرکانس 2400 با 2133 اختلاف قیمت ندارن و برای همین با مادربردهای معمولی هم توصیه میشه، اما مشخصه که با همون 2133 کار خواهد کرد.
ممنونم ازت
من با اجازت دو تا سوال دیگه بپرسم ازت زحمتی ندارم دیگه برات
اول اینکه اگر من سخت افزاری شامل cpu gpu ram و... رو روی دو مادربرد متفاوت از نظر قیمت و برند نصب کنم نتیحه متفاوتی میگیرم توی کیفیت و سرعت و این چیزا یا فرقی نمیکنه ؟؟ چون شاید مبخوام مادربرد ارزونتر از اون چیزی که شما معرفی کردی بگیرم ولی برند دیگه خواستم ببینم فرق داره یا خیر

و دوم اینکه برای اینکه یک cpu رو بتونم از هر لحاظ چه توی گیمینگ یا سرعت با cpu های دیگه مقایسه کنم باید توی نت چه چیزی رو سرچ کنم تا به جواب برسم ؟ ینی ملاک برای مقایسه بین cpu ها توی گیمینگ و سرعت چیه؟؟
بازم تشکر ...

آخرین ویرایش:

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,480
سلام آقا فرشید یه سوال مبتدی

اگه من مودم رو از حالت pppoe بزارم روی bridge دیگه نمیتونم از امکانات مودم مثل qos سرویس های گیمینگ و غیره استفاده کنم؟

آخه رو بریج سریع تر میشه دیسکانکت و کانکت شد( چون ای پی ثابت ندارم با ریست دیس کانکت و کانکت کردن پینگم تغییر میکنه )

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم ازت
من با اجازت دو تا سوال دیگه بپرسم ازت زحمتی ندارم دیگه برات
اول اینکه اگر من سخت افزاری شامل cpu gpu ram و... رو روی دو مادربرد متفاوت از نظر قیمت و برند نصب کنم نتیحه متفاوتی میگیرم توی کیفیت و سرعت و این چیزا یا فرقی نمیکنه ؟؟ چون شاید مبخوام مادربرد ارزونتر از اون چیزی که شما معرفی کردی بگیرم ولی برند دیگه خواستم ببینم فرق داره یا خیر

و دوم اینکه برای اینکه یک cpu رو بتونم از هر لحاظ چه توی گیمینگ یا سرعت با cpu های دیگه مقایسه کنم باید توی نت چه چیزی رو سرچ کنم تا به جواب برسم ؟ ینی ملاک برای مقایسه بین cpu ها توی گیمینگ و سرعت چیه؟؟
بازم تشکر ...

مادربرد از مدل دیگه یا برند دیگه می تونه راندمان دیگه ای داشته باشه، فقط اینکه تفاوت معمولا زیاد نیست. خرید مدل دیگه یا ارزونتر توصیه نمیشه، همه ی موارد یا مشکلاتی که می تونه پیش بیاد رو نمیشه اینجا خلاصه کرد گفت، بهتره ریسک نکنید.

CPU رو هم باید در تست راندمان بازیها مقایسه کرد. اونهایی که پردازنده های مختلف رو با یه کارت گرافیک مشخص و قطعات ثابت تست کردن و نتیجه رو نشون می دن.
راندمان پردازنده ها در بازیهای مختلف فرق می کنه، در نرم افزارهای هم فرق می کنه، هر کدوم یه الگوی متفاوت دارند، به این سادگیها نیست.

اینو سرجچ کنید مثلا:

Gaming CPU Performance

سلام آقا فرشید یه سوال مبتدی

اگه من مودم رو از حالت pppoe بزارم روی bridge دیگه نمیتونم از امکانات مودم مثل qos سرویس های گیمینگ و غیره استفاده کنم؟

آخه رو بریج سریع تر میشه دیسکانکت و کانکت شد( چون ای پی ثابت ندارم با ریست دیس کانکت و کانکت کردن پینگم تغییر میکنه )

خب این طبیعیه، در حالت Bridge دیگه مودم هیچ کنترلی روی ارتباط اینترنتی شما نداره و کل تنظیمات به همون کانکشن ویندوزی شما محول میشه، بنابراین دیگه از امکانات دیگه مثل QOS هم نمی تونه روی ارتباط شما استفاده کنه.

• Like
Reactions: pc.gamer and SAGAD

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
سلام.یه سیستم برای گیمینگ انتخاب کردم که تا 3900 هم بودجه اش رو دارم.حالا خواستم ببینم این سیستم پایین همشون با هم سازگارن و این که قیمتش مناسبه یا بعضیاشون پول دور ریختنه و این که در کل اگر چیزی هست که باید تصحیح بشه بگین خواهشا چون احتمالا اشتباه هست.:Dگرافیک هم که همینی که انتخاب کردم میخوام.

http://www.8pic.ir/images/ccuo6nz34gy3f9e6g9t1.jpg

• Like
Reactions: IMANOKA

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام.یه سیستم برای گیمینگ انتخاب کردم که تا 3900 هم بودجه اش رو دارم.حالا خواستم ببینم این سیستم پایین همشون با هم سازگارن و این که قیمتش مناسبه یا بعضیاشون پول دور ریختنه و این که در کل اگر چیزی هست که باید تصحیح بشه بگین خواهشا چون احتمالا اشتباه هست.:Dگرافیک هم که همینی که انتخاب کردم میخوام.

http://www.8pic.ir/images/ccuo6nz34gy3f9e6g9t1.jpg
خب این سی پی یو با اون مادربود منطقی نیست و تک رم 8 گیگ هم همین و اون 120 تومنم برای یک فنه کیس هم همچنین! شما بهتره یک i7 6700 بدون k برداری و از دو تا رم 8 گیگ و یک مادربورد h170 یا b150 تو رنجه قیمت 450 مثل asus b150 gaming که مجموعه این ها میشه همون بودجه شما حدودا...در اینده هم ssd برای سیستم فراموش نکنید که واجبه برای درایوه ویندوز این روزها!

• Like
Reactions: fosil

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
خب این سی پی یو با اون مادربود منطقی نیست و تک رم 8 گیگ هم همین و اون 120 تومنم برای یک فنه کیس هم همچنین! شما بهتره یک i7 6700 بدون k برداری و از دو تا رم 8 گیگ و یک مادربورد h170 یا b150 تو رنجه قیمت 450 مثل asus b150 gaming که مجموعه این ها میشه همون بودجه شما حدودا...در اینده هم ssd برای سیستم فراموش نکنید که واجبه برای درایوه ویندوز این روزها!

http://www.8pic.ir/images/m82jhlrgs2ukmlz3h0g9.jpg

الان این سیستم که نسبت به پست قبلیم مادربرد رو تغییر دادم،یه فن دیگه هم اضافه کردم،پردازنده هم عوض کردم و رم رو هم به دو تا 8 تایی تغییر دادم مناسبه یا بازم چیزی اشتباهه؟؟پردازنده هم که باید به i5 تغییر میدادم تا قیمت در همین حد 3900 باشه.SSD هم اضافه کردم منتها نمیدونم مدلش میخوره یا نه.

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
http://www.8pic.ir/images/m82jhlrgs2ukmlz3h0g9.jpg

الان این سیستم که نسبت به پست قبلیم مادربرد رو تغییر دادم،یه فن دیگه هم اضافه کردم،پردازنده هم عوض کردم و رم رو هم به دو تا 8 تایی تغییر دادم مناسبه یا بازم چیزی اشتباهه؟؟پردازنده هم که باید به i5 تغییر میدادم تا قیمت در همین حد 3900 باشه.SSD هم اضافه کردم منتها نمیدونم مدلش میخوره یا نه.
خب بازم مشکل داره! ببینید پردازنده های با پسوند k برای اورکلاک شدن هستند که بر روی مادربورد های z170 این قابلیت هست. پس اگر سی پی یو سری کا بردارید با مادربوردهای دیگه فقط پوله اضافی دادید! دلیل خرید شما برای دوتا فن که پولش 250 تومن میشروهم متوجه نمیشم که همین کارو فن های 15 تومنیم میکنند... حالا پیشنهاد منو قبول کنید پشیمون نمیشید! اونم اینه به جای اون فن ها و سی پی یو سری کا و ssd الان شما i5 6600 معمولی بردارید با gtx 1070 و بعدا یک ssd به سیستم اضافه کنید. این جوری نسبت به قبل یه 30 درصدی حداقل تو بازی ها افزایش پرفورمنس دارید.

• Like
Reactions: fosil

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
خب بازم مشکل داره! ببینید پردازنده های با پسوند k برای اورکلاک شدن هستند که بر روی مادربورد های z170 این قابلیت هست. پس اگر سی پی یو سری کا بردارید با مادربوردهای دیگه فقط پوله اضافی دادید! دلیل خرید شما برای دوتا فن که پولش 250 تومن میشروهم متوجه نمیشم که همین کارو فن های 15 تومنیم میکنند... حالا پیشنهاد منو قبول کنید پشیمون نمیشید! اونم اینه به جای اون فن ها و سی پی یو سری کا و ssd الان شما i5 6600 معمولی بردارید با gtx 1070 و بعدا یک ssd به سیستم اضافه کنید. این جوری نسبت به قبل یه 30 درصدی حداقل تو بازی ها افزایش پرفورمنس دارید.

یعنی این خوبه الان؟

http://www.8pic.ir/images/79xv61480smz5a8og8qe.jpg

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
من مادربوردم ایسوس هست مدل p5kpl-se
میخواستم یه سوال بپرسم من میتونم مادربورد MotherBoard ASUS H81-Plus رو بخرم و دو تا رم هشت بندازم روش با قطعاتی که قبلا داشتم مثل گرافیک 1 گیگ nvidia 9400 و سی پی یو اینتل e5300 باهاشون بسازم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر