مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
سلام
یک سیستم گیمینگ به همراه مانیتور و موس پد و کیبورد با بودجه 5 الی 5.5 میلیون میخواستم . چی پیشنهاد میدید ؟
ممنون

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
ممنون بابت راهنمایی.اون سری 900 فرقی نداره که مدل ti یا m یا a باشه؟
متفاوته قطعا
البته فکر کنم از سری 900 حرف m رو حذف کردن
سری m برا لپ تاپها بوده قدرتشون نسبت به نسخه pc خیلی کمتره
ولی الان فاصله نسخه pc و لپ تاپی کارتها کمتر شده
ببین شما هزینه ای که میخواید بگید چه برا لپ تاپ و چه pc
بعد کاراییتونو مشخص کنید برا بازی میخواید یا کارهای دیگر
بععد بچه ها کمک میکنن

• Like
Reactions: fosil

Masta_killa

کاربر سایت
Feb 10, 2016
364
نام
Masta_killa
متفاوته قطعا
البته فکر کنم از سری 900 حرف m رو حذف کردن
سری m برا لپ تاپها بوده قدرتشون نسبت به نسخه pc خیلی کمتره
ولی الان فاصله نسخه pc و لپ تاپی کارتها کمتر شده
ببین شما هزینه ای که میخواید بگید چه برا لپ تاپ و چه pc
بعد کاراییتونو مشخص کنید برا بازی میخواید یا کارهای دیگر
بععد بچه ها کمک میکنن
نه داداش حرف M همچنان به قوه خودش باقیه تو سری 900

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.قوی ترین کارت گرافیکا برای لپ تاپ کدام ها هستن؟اگه یه کارت گرافیک بر فرض 4 گیگ باشه از 2 گیگ قویتره ینی؟

رم گرافیکی بیشتر اصلا دلیل سرعت بالاتر نیستف چه پی سی چه لپ تاپ

سلام فرشید جان.داداشم شما در حال حاضر بهترین رایتر DVD(اینترنال) توی بازار رو چه مدلی میدونید؟این سریهای جدید پایونیر ترجیحن{S21FXV} رو چطور ارزیابی میکنید.
نظرتون در مورد مانیتور BenQ EW2750ZL 27Inch VA 4ms LED Monitor که به تازگی در فروشگاههای ایران موجود شده چیه؟این مدل ارزش خرید بیشتری دارن برای گیم یا سری 595 پلاس سامسونگ؟
برای پردازنده ی 6700K در صورتیکه فقط تا 4.2 اورکلاک بشه کولر Green galacer120 جوابگو هست یا کولر بهتری میخواد؟
ممنون از پاسخگوییتون.موفق باشید.

رایتر کلا ارزشش کاسته شده و دیگه کسی برای خرید مدل با دوام تر وقت صرف نمی کنه، چون استفادش خیلی محدود شده.
مانیتور BenQ از اون سری اصلا برای بازی تولید نشده که بخوایم برای بازی در نظر بگیریم. پنل VA از کندترین پنلها هست و این مدل هم در سری مدلهای مخصوص بازی نیست. سری XL2420Z/2730T.... اینا برای بازی هستن.

فرکانس 4.2 هم برای 6700K همون فرکانس توربو هست و اورکلاک حساب نمیشه.

اون مدل کولر رو هم من پیشنهاد نکردم که بخوام تاییدش کنم، اما در کل خنک کننده های بالای 100 تومن برای این پردازنده دمای مناسبی ایجاد می کنن. برای اورکلاک بیشتر از 4500 مگاهرتز هم بهتره فن های بالای 200 تومن یا واتر کولینگ از CORSAIR استفاده بشه.

سلام
یک سیستم گیمینگ به همراه مانیتور و موس پد و کیبورد با بودجه 5 الی 5.5 میلیون میخواستم . چی پیشنهاد میدید ؟
ممنون

سلام دوستان گل ...من یه گرافیک زوتاک امپ امگا خریدم مموری کلاک زده 7010 ولی توی گیم بنچمارک میگیرم میزنه نهایت 3505...مشکل از گرافیکه یا جای دیگه؟

درست زده، فرکانس DDR از هر رده ای ضرب در 2 میشه تا فرکانس کاری واقعی بدست بیاد.

اره از سری 1000 حذف کردن
pc gamer قبلا خبرشو داده بود

از سری 1000 هم حذف نشده، بلکه مدلهایی که تا الان معرفی شدن به خاطر مصرف پایین با تغییرات جزیی در لپ تاپ ها هم معرفی شدن، وگرنه مدل لپ تاپی ضعیفتر با پسوند m هم داریم.

sgina.la

کاربر سایت
Oct 19, 2014
328
نام
amin
رم گرافیکی بیشتر اصلا دلیل سرعت بالاتر نیستف چه پی سی چه لپ تاپ

رایتر کلا ارزشش کاسته شده و دیگه کسی برای خرید مدل با دوام تر وقت صرف نمی کنه، چون استفادش خیلی محدود شده.
مانیتور BenQ از اون سری اصلا برای بازی تولید نشده که بخوایم برای بازی در نظر بگیریم. پنل VA از کندترین پنلها هست و این مدل هم در سری مدلهای مخصوص بازی نیست. سری XL2420Z/2730T.... اینا برای بازی هستن.

فرکانس 4.2 هم برای 6700K همون فرکانس توربو هست و اورکلاک حساب نمیشه.

اون مدل کولر رو هم من پیشنهاد نکردم که بخوام تاییدش کنم، اما در کل خنک کننده های بالای 100 تومن برای این پردازنده دمای مناسبی ایجاد می کنن. برای اورکلاک بیشتر از 4500 مگاهرتز هم بهتره فن های بالای 200 تومن یا واتر کولینگ از CORSAIR استفاده بشه.

درست زده، فرکانس DDR از هر رده ای ضرب در 2 میشه تا فرکانس کاری واقعی بدست بیاد.

از سری 1000 هم حذف نشده، بلکه مدلهایی که تا الان معرفی شدن به خاطر مصرف پایین با تغییرات جزیی در لپ تاپ ها هم معرفی شدن، وگرنه مدل لپ تاپی ضعیفتر با پسوند m هم داریم.
مرسی داش حالا دلیل اینکه با این سیستم فریم پایین میگیرم چیه؟ram ddr 4 2133 gtx 970 h110m-a power green630 cpu i5 6500 با این سیستم gta روی تنظیمات فول و 8x میاد روی 20 توی چمنها.و اکثرا 30 هست.مشکل کجاست؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
براساس خبر pc gamer ویدیوکاردز زده بود دیگه به اسم سری m برا لپ تاپها نمیاد
ولی مثل pc برا لپ تاپها نامگذاری میشه
No 'GeForce GTX 1080M', but 'GTX 1080 for notebooks'? | VideoCardz.com
تا الان ندیدم 1070m یا 1080m معرفی شه
الانم لیست لپ تاپهای جدید رو دیدم حرف m حذف شده بود
The complete list of laptops with Nvidia GTX 1070 and GTX 1080 graphics
برای اطمینان رفتم سایت انویدیا تو قسمت دیدم عنوان m رو حذف کردن برا notebook
wCbnJ.jpg

مگه اینکه بازم مدلهایی دیگه هم معرفی کنن ولی احتمالش کمه چون 2017 رو گفتن ولتا میاد

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
سلام

یه سوال داشتم فکر کنم همینجا جای مناسب هست.

آقایون میشه رم لپتاپ Dell Inspiron N5110 رو بر روی لپتاپ Asus X540SA با مادربورد Intel N3050 جایگزین کرد؟ ایسوس رم 2 داره و در نظر دارم با رم 4 گیگ لپتاپ دل عوضش کنم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید عزیز سوال من جا موند . لطف میکنید کمک کنید ؟
ممنون

ببخشید

Intel Core i5 6600K CPU
Thermal Right True Spirit 120M-BW COOLING
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
Inno3D GTX 1070 X3 Air Boss 8GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 4990

ماوس و کیبورد هم به انتخاب خودت از سری گیمینگ

مرسی داش حالا دلیل اینکه با این سیستم فریم پایین میگیرم چیه؟ram ddr 4 2133 gtx 970 h110m-a power green630 cpu i5 6500 با این سیستم gta روی تنظیمات فول و 8x میاد روی 20 توی چمنها.و اکثرا 30 هست.مشکل کجاست؟

دلیلش اینه که شما اراده کردی که بازی رو روی 8X MSAA بازی کنی که برای کارتهای قویتر هم سنگینه!
باید روی 4X بازی کنی و تنظیمات گرافیکی چمن ها رو هم از بالاترین حالت پایین بیاری. حتی شعاع دید هم در سرعت فریم بازی تاثیرگذار هست.

براساس خبر pc gamer ویدیوکاردز زده بود دیگه به اسم سری m برا لپ تاپها نمیاد
ولی مثل pc برا لپ تاپها نامگذاری میشه
No 'GeForce GTX 1080M', but 'GTX 1080 for notebooks'? | VideoCardz.com
تا الان ندیدم 1070m یا 1080m معرفی شه
الانم لیست لپ تاپهای جدید رو دیدم حرف m حذف شده بود
The complete list of laptops with Nvidia GTX 1070 and GTX 1080 graphics
برای اطمینان رفتم سایت انویدیا تو قسمت دیدم عنوان m رو حذف کردن برا notebook

مگه اینکه بازم مدلهایی دیگه هم معرفی کنن ولی احتمالش کمه چون 2017 رو گفتن ولتا میاد

حالا سر نامگذاری با m یا بدون m که اصراری نداریم، من تاکیدم روی این بود که تراشه های موبایلی در سری پاسکال هم با کارت گرافیکهای دسکتاپی تفاوت دارن و هسته های CUDA ی کمتری دارن.

سلام

یه سوال داشتم فکر کنم همینجا جای مناسب هست.

آقایون میشه رم لپتاپ Dell Inspiron N5110 رو بر روی لپتاپ Asus X540SA با مادربورد Intel N3050 جایگزین کرد؟ ایسوس رم 2 داره و در نظر دارم با رم 4 گیگ لپتاپ دل عوضش کنم.

شما باید با نرم افزار CPU-Z مدل و فرکانس رم هر کدوم از دستگاهها رو چک کنی تا بشه گفت رمهاشون با هم یکی هستن یا سازگاری دارند یا خیر.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
@Farshidstar2012

سلام

رم لپتاپ ایسوس 2 گیگ DDR3 و طبق چیزی که تو برنامه cpu-z داشت بصورت متغییر نشون میداد فرکانس 800 مگاهرتز بود نهایت

رم لپتاپ Dell هم 4 گیگ و DDR3 SDRAM با 1333 مگاهرتز هست طبق اطلاعاتش.

قابل تعویض هستند؟

sgina.la

کاربر سایت
Oct 19, 2014
328
نام
amin
ببخشید

Intel Core i5 6600K CPU
Thermal Right True Spirit 120M-BW COOLING
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
Inno3D GTX 1070 X3 Air Boss 8GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 4990

ماوس و کیبورد هم به انتخاب خودت از سری گیمینگ

دلیلش اینه که شما اراده کردی که بازی رو روی 8X MSAA بازی کنی که برای کارتهای قویتر هم سنگینه!
باید روی 4X بازی کنی و تنظیمات گرافیکی چمن ها رو هم از بالاترین حالت پایین بیاری. حتی شعاع دید هم در سرعت فریم بازی تاثیرگذار هست.

حالا سر نامگذاری با m یا بدون m که اصراری نداریم، من تاکیدم روی این بود که تراشه های موبایلی در سری پاسکال هم با کارت گرافیکهای دسکتاپی تفاوت دارن و هسته های CUDA ی کمتری دارن.

شما باید با نرم افزار CPU-Z مدل و فرکانس رم هر کدوم از دستگاهها رو چک کنی تا بشه گفت رمهاشون با هم یکی هستن یا سازگاری دارند یا خیر.

خیلی ممنون...ولی داش من با 3d mark هم تست که گرفتم به گرافیک 4500 داد در صورتی که باید حد اقل 13هزار بود.مشکل از پاور یا مادر برد میتونه باشه یا گرافیک؟

آخرین ویرایش:

mmdkhdm

کاربر سایت
Jun 9, 2013
27
نام
محمد
سلام دوستان
با توجه به این که نسل جدید cpu های اینتل تا چند وقت دیگه میان و همچنان از ساختار ۱۴nm استفاده میشه, احتمال پشتیبانی مادربرد های نسل۶ مثل z170 از cpu های نسل هفت اینتل وجود داره ؟
راستش متن زیر توی سایت زومیت یکم منو گیج کرد...
"اما با توجه به اظهارات شرکای سخت افزاری این کمپانی می‌توان مطمئن بود که نسل هفتم پردازنده‌های Core اینتل با سوکت LGA1151 سازگار خواهد بود. سال آینده نیز می‌توان انتظار داشت که اینتل بالاخره چیپست‌های سری ۱۰۰ خود را با چیپست‌های سری ۲۰۰ جایگزین کند. به این ترتیب Z270 جایگزین Z170 خواهد شد و با خود پشتیبانی بومی از USB 3.1 10Gbps را به همراه خواهد آورد."
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر