مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
فارغ از قیمت بین ماوس Orochi و Ouroboros کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ آیا ماوس هم رده بهتری هم هست ؟ یک فاکتور مهم هم اینه که من زیاد عادت ندارم حتما ماوس رو ماوس پد باشه ، میخوام روی میز راحت بشه باهاش کار کرد

این ترکیب مدنظر بنده ـست :

hi29_a.png

آخرین ویرایش:

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
یه سیستم جمع کردم در صدد خرید! به شرح زیر:
motherboard: ASUS B150 PRO GAMING/AURA Motherboard
vga :ASUS TURBO-GTX960-OC-4GD5
processor :Intel Skylake Core i5-6600K CPU
Ram: 2x 4gig black panther
HDD :Western Digital Purple Surveillance Edition 2TB 64MB Cache Internal Hard Drive
Power :Green GP650A-UK Computer Power Supply
DVD Writer ایسوس هم یدونه خودم دارم.
از شرح سیستم کاملا مشخصه که برای گیمینگ هست!
قیمت همه اینا تقریبا دو میلیون و هشتصد هزار تومن میشه (از دیجی کالا قیمتارو دراوردم) که یه مقدار گرونه! هزینه هاشو نمیشه هیج جوره کاهش داد؟ تا جایی که جا داشته باشه. میخوام با مانیتور LG 25UM65 (Ultra Wide) جمع کنم. پرفورمنسش میخوام در اون حد باشه (aspect ratio 21:9). The Witcher 3 رو هم نمیخوام حالا روی تنظیمات Ultra 60 فریم لاک بازی کنم! یه چی در حد معقول حداقل 40 فریم با چشم پوشی از بعضی تنظیماتش!
یه کیس اسمبل شده هم دیدم ولی مثل اینکه زیاد جالب نیست PC Mag بهش 3 داده. ASUS ROG G20BM BH003S Gaming Desktop Computer هم اسمشه. تو رنج قیمتیه که من میخوام. ولی اینکه فکر کنم بعدا نمیشه ارتقا داد اینو!!! بدیش اینه.
نظر شما رو میخواستم در مورد سیستم پیشنهادیم و همچنین این کیس اسمبل شده ی Asus بدونم.
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
فارغ از قیمت بین ماوس Orochi و Ouroboros کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ آیا ماوس هم رده بهتری هم هست ؟ یک فاکتور مهم هم اینه که من زیاد عادت ندارم حتما ماوس رو ماوس پد باشه ، میخوام روی میز راحت بشه باهاش کار کرد

این ترکیب مدنظر بنده ـست :

hi29_a.png

هر دو عالین، اما سلیقه و بودجه ی کاربر هم در انتخاب مدلها شرط هست.

HDD :Western Digital Purple Surveillance Edition 2TB 64MB Cache Internal Hard Drive
قیمت همه اینا تقریبا دو میلیون و هشتصد هزار تومن میشه (از دیجی کالا قیمتارو دراوردم) که یه مقدار گرونه! هزینه هاشو نمیشه هیج جوره کاهش داد؟ تا جایی که جا داشته باشه. میخوام با مانیتور LG 25UM65 (Ultra Wide) جمع کنم. پرفورمنسش میخوام در اون حد باشه (aspect ratio 21:9). The Witcher 3 رو هم نمیخوام حالا روی تنظیمات Ultra 60 فریم لاک بازی کنم! یه چی در حد معقول حداقل 40 فریم با چشم پوشی از بعضی تنظیماتش!
یه کیس اسمبل شده هم دیدم ولی مثل اینکه زیاد جالب نیست PC Mag بهش 3 داده. ASUS ROG G20BM BH003S Gaming Desktop Computer هم اسمشه. تو رنج قیمتیه که من میخوام. ولی اینکه فکر کنم بعدا نمیشه ارتقا داد اینو!!! بدیش اینه.
نظر شما رو میخواستم در مورد سیستم پیشنهادیم و همچنین این کیس اسمبل شده ی Asus بدونم.
ممنون

اولا که ایراد بزرگش اینه که SSD نداره
دوم که شما هارد بنفشی رو که برای DVR ساخته شده و بیشتر مدلهاش دور پایین و 5400 دور هست به خاطر توصیه های غیر کارشناسی افراد ناآگاه داری توی سیستم گیمینگ استفاده می کنی! به مشخصات سایتهای فروش داخلی اعتماد نکنید.
سوم که مانیتوری در این اندازه و ابعاد 21:9 برای بازی مزیت خاصی نداره
چهارم اینکه کیسهای آماده معمولا قیمت بالاتری دارن و بهترین انتخاب نیستند. کم و کاستی هم زیاد دارن

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
ممنون

6600K روی B150 با رم Apacer!!!!
آقا فرشید ایرادات رو گفتن
سیستم از بیخ مشکل داره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ADU_Tank

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
سلام دوستان
من بدجور رفتم توی فکر خرید کارت 1080 که جدید معرفی شده.مشخصات سیستم فعلیم توی امضام هست فقط یه چن تا سوال داشتم.میخواستم بدونم پاورم که 700 گیرین هست توانش رو داره اگه 970 رو با 1080 عوض کنم؟بعد من مادربوردم رم ddr3 ساپورت میکنه.اگه از رم ddr3 استفاده کنم توی پرفورمنس گرافیک تاثیری نداره؟؟حالا از این مسائل که بگذریم کلا ارزش داره اینکارو بکنم؟یعنی چقد بهم فریم بیشتر میده؟
گرافیک من 970 Oc هست یعنی اورکلاک هم میشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
6600K روی B150 با رم Apacer!!!!
آقا رشید ایرادات رو گفتن
سیستم از بیخ مشکل داره

بله، این موارد هم بود، بهتر بود از ابتدا مشاوره می گرفتن.

سلام دوستان
من بدجور رفتم توی فکر خرید کارت 1080 که جدید معرفی شده.مشخصات سیستم فعلیم توی امضام هست فقط یه چن تا سوال داشتم.میخواستم بدونم پاورم که 700 گیرین هست توانش رو داره اگه 970 رو با 1080 عوض کنم؟بعد من مادربوردم رم ddr3 ساپورت میکنه.اگه از رم ddr3 استفاده کنم توی پرفورمنس گرافیک تاثیری نداره؟؟حالا از این مسائل که بگذریم کلا ارزش داره اینکارو بکنم؟یعنی چقد بهم فریم بیشتر میده؟
گرافیک من 970 Oc هست یعنی اورکلاک هم میشه

این که مادربرد شما DDR3 باشه هیچ ربطی به کارت گرافیک نداره، فقط پردازنده باید مناسب باشه تا بتونه راندمان کامل کارت 1080 رو ابتیاع کنه،

توان مصرفی کارت 1080 مدل مرجع کمی از GTX 970 هم پایینتر هست! پس مشکل پاور نخواهید داشت.

ارزشش رو قیمت کارت 1080 مشخص می کنه، وگرنه راندمان 1080 نسبت به 970 که حدود 2 برابر هست.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
این که مادربرد شما DDR3 باشه هیچ ربطی به کارت گرافیک نداره، فقط پردازنده باید مناسب باشه تا بتونه راندمان کامل کارت 1080 رو ابتیاع کنه،

توان مصرفی کارت 1080 مدل مرجع کمی از GTX 970 هم پایینتر هست! پس مشکل پاور نخواهید داشت.

ارزشش رو قیمت کارت 1080 مشخص می کنه، وگرنه راندمان 1080 نسبت به 970 که حدود 2 برابر هست.

ممنون از جوابتون
سی پی یو من مثل مال خود شماست 4790K
مناسب هست واسه این گرافیک؟

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
اولا که ایراد بزرگش اینه که SSD نداره
دوم که شما هارد بنفشی رو که برای DVR ساخته شده و بیشتر مدلهاش دور پایین و 5400 دور هست به خاطر توصیه های غیر کارشناسی افراد ناآگاه داری توی سیستم گیمینگ استفاده می کنی! به مشخصات سایتهای فروش داخلی اعتماد نکنید.
سوم که مانیتوری در این اندازه و ابعاد 21:9 برای بازی مزیت خاصی نداره
چهارم اینکه کیسهای آماده معمولا قیمت بالاتری دارن و بهترین انتخاب نیستند. کم و کاستی هم زیاد دارن
درسته 5400 هستش که توی سایت داخل زده شده 7200!!! الان دیدم.
چرا، مانیتور رو اگر مقایسه هاش رو نگاه بکنید با 16:9 متوجه میشید که وسیع تر هستش وسعت دید که توی شوتر و ریسینگ خیلی کمک میکنه و همچنین Multi-Tasking,
منم خودم زیاد علاقه مند نیستم به کیس های آماده ولی گفتم توی این رنج قیمت شاید این یه مورد بد نباشه.
پس فکر کنم باید یه کم بیشتر صبر کنم. هم 1080 بیاد و هم بودجه ام رو ببرم بالا یه کم.
نظر دوستان چیه؟
ممنون

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
چرا، مانیتور رو اگر مقایسه هاش رو نگاه بکنید با 16:9 متوجه میشید که وسیع تر هستش وسعت دید که توی شوتر و ریسینگ خیلی کمک میکنه و همچنین Multi-Tasking,
منم خودم زیاد علاقه مند نیستم به کیس های آماده ولی گفتم توی این رنج قیمت شاید این یه مورد بد نباشه.
پس فکر کنم باید یه کم بیشتر صبر کنم. هم 1080 بیاد و هم بودجه ام رو ببرم بالا یه کم.
نظر دوستان چیه؟
ممنون
دوست عزیز هاردهای بنفش وسترن دیجیتال مخصوص DVR هستن و این رو خود شرکتش گفته!
مانیتور های خیلی عریض هنوز خیلی جا نیوفتادن و هنوز بازیا به طور کامل ازشون پشتیبانی نمیکنن پس الان خریدشون اشتباهه.و صد البته که صبر کنید و وقتی کارت 1080 و 1070 اومدن اقدام به خرید کنید چون بقیه کارتا افت قیمتی بیشتری خواهند داشت

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون از جوابتون
سی پی یو من مثل مال خود شماست 4790K
مناسب هست واسه این گرافیک؟

از مناسب هم بالاتر هست، هنوز مونده تا بخوایم به راندمان این پردازنده در بالاترین سطوح شک کنیم!

نظر دوستان چیه؟
ممنون
دوست عزیز هاردهای بنفش وسترن دیجیتال مخصوص DVR هستن و این رو خود شرکتش گفته!
مانیتور های خیلی عریض هنوز خیلی جا نیوفتادن و هنوز بازیا به طور کامل ازشون پشتیبانی نمیکنن پس الان خریدشون اشتباهه.و صد البته که صبر کنید و وقتی کارت 1080 و 1070 اومدن اقدام به خرید کنید چون بقیه کارتا افت قیمتی بیشتری خواهند داشت

همونطور که دوستمون هم گفتن مشکل با مولتی تسکینگ و وسیع تر بودنش نیست از نظر من، مشکل با عدم پشتیبانی کامل در بازیها هست و دیدن نوار سیاه در بالا و پایین تصویر. اگه مانیتور 27 یا 30 اینچ باشه و رزولوشنش بالاتر باشه باز ارزشش رو داره.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
سلام خدمت فرشید عزیز
شما سری قبل کمک کردین یه کارت گرافیک GTX 750 گرفتم واسه سیستم که خیلی خوب بود الان قصد دارم که یه ارتقا به سیستم بدم میخواستم کمکم کنید.
حقیقت اینکه میخوام یه کیس ببندم که بتونه از پس بازی های امروزی بر بیاد از اونجایی هم که مانیتور میخوام بگیرم یه 20 هم کارم رو راه میندازه و FHD هم نمیخوام باشه که هزینم زیاد باشه ، میشه همون رزولوشن 900*1600 که نهایت کار من هست. (یه مانیتور هم در این زمینه معرفی کنید)
حالا یه سیستم شامل کیس ، پاور ، رم ، سی پی یو ، گرافیک و هارد به من معرفی کن. اگر فن و ایناهم لازم هست بگین
نمیدونم برای گیم آدم هزینه کنه رو i5 که 200 تومن از i3 بالاتر هس ، آیا خیلی تاثیر داره یا نه؟
دیگه ترکیب دست شما تا بشه 2500 الی 2800
متشکر از شما

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام خدمت فرشید عزیز
شما سری قبل کمک کردین یه کارت گرافیک GTX 750 گرفتم واسه سیستم که خیلی خوب بود الان قصد دارم که یه ارتقا به سیستم بدم میخواستم کمکم کنید.
حقیقت اینکه میخوام یه کیس ببندم که بتونه از پس بازی های امروزی بر بیاد از اونجایی هم که مانیتور میخوام بگیرم یه 20 هم کارم رو راه میندازه و FHD هم نمیخوام باشه که هزینم زیاد باشه ، میشه همون رزولوشن 900*1600 که نهایت کار من هست. (یه مانیتور هم در این زمینه معرفی کنید)
حالا یه سیستم شامل کیس ، پاور ، رم ، سی پی یو ، گرافیک و هارد به من معرفی کن. اگر فن و ایناهم لازم هست بگین
نمیدونم برای گیم آدم هزینه کنه رو i5 که 200 تومن از i3 بالاتر هس ، آیا خیلی تاثیر داره یا نه؟
دیگه ترکیب دست شما تا بشه 2500 الی 2800
متشکر از شما

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 960 OC Gaming DCII 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case

حدود 2600 میشه

• Like
Reactions: SiminSecret

Delta Force

کاربر سایت
Jun 3, 2015
69
نام
سینا
سلام دوستان.
میخواستم بدونم کارت های برند Zotac نسبت به برند های معروف دیگه مثل Gigabyte یا Asus تفاوتشون چه قدره ؟
Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5 این کارت با توجه به تخفیفی که خورده نظرمو جلب کرده بنظرتون ارزش خرید داره نسبت به برند های دیگه و اینکه این مدل چه مقدار کارایی بیشتری نسبت به GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 داره و کدومو پیشنهاد می دید ؟
ممنون .

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
سلام دوستان.
میخواستم بدونم کارت های برند Zotac نسبت به برند های معروف دیگه مثل Gigabyte یا Asus تفاوتشون چه قدره ؟
Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5 این کارت با توجه به تخفیفی که خورده نظرمو جلب کرده بنظرتون ارزش خرید داره نسبت به برند های دیگه و اینکه این مدل چه مقدار کارایی بیشتری نسبت به GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 داره و کدومو پیشنهاد می دید ؟
ممنون .
اگه منظورت تخفیفیه که تا 1.6 ملیون زوتاک خورده بدون شک زوتک پیشنهاد میشه
چون تفاوت این دو تا حداکثر ارزشی بین 100 تا 200 هزار تومان داره نه بیشتر
اما قیمت کارتاتو بگو بعد پیشنهاد بخواه بدون اطلاع از قیمتات چجوری پیشنهاد داده بشه
اما یه پیشنهاد دیگه میدم صبر کن تا 1070بجز 1080
تو بنچمارک تقریبا از همه کارتها سرتره
و قیمتش هم وقتی مناسسب بشه رو همین حول و حوش 1.5 تا 1.6 میشه
مزیتهای زیادی داره نسبت به 980
بنچمارکاش تو اخرین اخبار کارتای گرافیکی هست ببین به نظرم صبر کن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر