مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

fffarzad

کاربر سایت
Sep 10, 2014
28
نام
feri
اگه کسی چیزی از این کارت میدونه ممنون میشم قیمت و قدرتش رو بگه..برا یکی از دوستام میخاستم.....
ASUS R9280X-DC2-3GD5-V2 کارت گرافیک
asus-r9280x-dc2-3gd5-v2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9.jpg

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
برای این قطعات پاور 430 وات گرین کافیه؟
Core i5 4460
H87 motherboard
Gigabyte 960 w2
هارد یک ترابایت سیگیت
و اینکه پاور topower چطوریه؟؟خوبه؟
ممنون از پاسختون

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

آخرین ویرایش:

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
دوستان کسی نبود؟
یک مقدار عجله ای است سوال هام

الان تو فروم ها داشتم میگشتم دیدم چند جا اشاره به این میکردن که معادل Amd این کارت 970 رو بردارم خیلی بهتره هم 8 گیگ رم داره هم قضیه درایور های nvidia اشاره کرده بودن که با هر درایور جدید کارایی کارت های سری قدیمی ترش پاین و پایین تر می اد و برعکس amd خیلی بهینه داره کار میکنه به لحاظ ساپورت کارت هاش

این قضیه صحت داره ؟
من تخصصی ندارم ولی یه گشتی که توی نت بزنی و چهار تا ریویو بخونی فکر میکنم برتری r9 390 واضح باشه.

• Like
Reactions: pedram_sad

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان

کانفیگ سیستمم الان اینه:

Cpu : Intel Core I5 4460
Mb : Asus B85-Plus
Ram: 2*4GB DDR3 Kingmax
Vga: Asus GTX 750 TI OC 2GB
Hdd: WD 1TB Green
Odd: lite-on Dwr 24x
Psu: Green GP635B-US
Case : Green Orbit

قصد تعویض گرافیک رو دارم بعد از 2 سال استفاده از این کارت.
خبر های پاسکال و ا ینا رو هم دیدم که مطمنا به بودجه من نمیخوره تا بیاد و قیمتاش بیفته و اینا کلی زمان میبره . از اون سمت هم باید حتما psu و حتی cpu رو هم براش عوض کنم
نظرم خرید 970 هست

چند تا سوال دارم

1 - این گرافیک که دارم رو چند میتونم بفروشم ؟ منظورم قیمت معقولی هست که برای فروش بزارم و فروخته بشه و بهترین قیمت باشه
2 - با این psu و دقیقا همین config میتونم بدونم تعویض پاور از 970 استفاده کنم ؟
3 - الان این مدل GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 رو یکی داره 3 ماه استفاده شده و گارانتی تا 2018 میده 1 تومان . ارزش خرید داره یا میتونم برند های ارزونتر و معمولی تر بردارم ؟

1-شاید حدود 250 تا 300 تومن
2- بله که میتونید، پاورتون برای GTX 1080 هم کافی هست
3- ارزش خرید که داره و واقعا سیستم شما رو در بازیها متحول می کنه، همینو بردارید که ارزششو داره.

اگه کسی چیزی از این کارت میدونه ممنون میشم قیمت و قدرتش رو بگه..برا یکی از دوستام میخاستم.....
ASUS R9280X-DC2-3GD5-V2 کارت گرافیک
asus-r9280x-dc2-3gd5-v2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9.jpg

قدرتش که هم پایه ی GTX 960 هست و هنوز هم کارتی باقدرت خوب رده بندی میشه، نه خیلی بالا و ننه متوسط.
نو هم که نداره، اما دست دومش رو شاید 600 تومن بشه قیمت گذاشت.

برای این قطعات پاور 430 وات گرین کافیه؟
Core i5 4460
H87 motherboard
Gigabyte 960 w2
هارد یک ترابایت سیگیت
و اینکه پاور topower چطوریه؟؟خوبه؟
ممنون از پاسختون

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

خیر، بهتره یه 450 یا 500 وات به بالا باید داشته باشید
اون مدل هم از یه برند معمولی هست و برندای بهتری هم برای خرید داریم، از گرین هم میتونید مدل 600 وات رو انتخاب کنید.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
1-شاید حدود 250 تا 300 تومن
2- بله که میتونید، پاورتون برای GTX 1080 هم کافی هست
3- ارزش خرید که داره و واقعا سیستم شما رو در بازیها متحول می کنه، همینو بردارید که ارزششو داره.
فرشید جان از نظر سایر کارت برای اون مدل giga فکر کنم به مشکل بخورم
چون کیس مکزیمم 290mm جا میشه داخلش و اون g1 حدودا 340mm هست
یک مدل asus turbo سفید رنگ هم هست به قیمت 1280 که این 260mm هست
این کارت خوبی هست ؟ به لحاظ cooling و performance

مورد بعدی سوالم در مورد R9 390 هست
این کارت قویتر از 970 هست؟
حافظه 8 گیگش برتری محسوب میشه ؟
اینم از برند his یک جا قیمت 1100 دارم کارکرده

الان با دیدن r9 390 و بنچمارک هاش بین این 2 مقداری 2 گانگی انتخاب دچار شدم
خودم هیچ وقت با amd جور نبودم
اما جدیدا میشنوم همه جا دارن از سیستم بهینه شده درایور و فریم عالی کارت هاش میگن که باعث این شده که مثلا r9 290 هنوز هم چز رده بالا ها باشه
یک مقدار راهنمای میکنی ؟ ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان از نظر سایر کارت برای اون مدل giga فکر کنم به مشکل بخورم
چون کیس مکزیمم 290mm جا میشه داخلش و اون g1 حدودا 340mm هست
یک مدل asus turbo سفید رنگ هم هست به قیمت 1280 که این 260mm هست
این کارت خوبی هست ؟ به لحاظ cooling و performance

مورد بعدی سوالم در مورد R9 390 هست
این کارت قویتر از 970 هست؟
حافظه 8 گیگش برتری محسوب میشه ؟
اینم از برند his یک جا قیمت 1100 دارم کارکرده

الان با دیدن r9 390 و بنچمارک هاش بین این 2 مقداری 2 گانگی انتخاب دچار شدم
خودم هیچ وقت با amd جور نبودم
اما جدیدا میشنوم همه جا دارن از سیستم بهینه شده درایور و فریم عالی کارت هاش میگن که باعث این شده که مثلا r9 290 هنوز هم چز رده بالا ها باشه
یک مقدار راهنمای میکنی ؟ ممنونم

مدل توربوی ایسوس از نظر راندمان و نویز در مقابل مدل G1 هست و فن توربینی اون صدای بیشتری تولید می کنه، اورکلاک کمتری هم داره. اما اگر مجبور باشی دیگه G1 رو باید فراموش کنی و یه کارت کوتاه تر بخری.
در مورد 390 هم خب بعضی جاها همرده هست و بعضی جاها هم پایینتر، اما چون اولویت هاتو می دونم بهت توصیه میکنم فقط به فکر همون 970 باشی و بس!

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
سلام خدمت آقا فرشید و بقیه دوستان زحمت کش این تاپیک :)

میخواستم یه هارد 2 ترا بگیرم برا بک آپ گرفتن از بازی و فیلم و عکسو و اطلاعات و و و . چی معرفی میکنید؟
ADATA HD720 External Hard Drive - 2TB این چطوره؟ این مشکل قطع و وصلی که بعضیا باهاش دارن جدیه؟

ممنون میشم حالا در هر مورد و مدلی که میدونین راهنماییم کنین

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: msbazicenter

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

میخواستم یه هارد 2 ترا بگیرم برا بک آپ گرفتن از بازی و فیلم و عکسو و اطلاعات و و و . چی معرفی میکنید؟
ADATA HD720 External Hard Drive - 2TB این چطوره؟ این مشکل قطع و وصلی که بعضیا باهاش دارن جدیه؟

هارد سریع و با کیفیتیه، این مشکلی که شایع شده میگن موقع کار قطعی و وصلی داره رو من هم شنیدم اما خودم مستقیم تجربش نداشتم که بتونم تایید کنم
با مدل 710 که اصلا چنین چیزی گزارش نشدهو

• Like
Reactions: abouzar337

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343

هارد سریع و با کیفیتیه، این مشکلی که شایع شده میگن موقع کار قطعی و وصلی داره رو من هم شنیدم اما خودم مستقیم تجربش نداشتم که بتونم تایید کنم
من این هارد رو یک ترابایتیش رو دارم کابلش کوتاهه وباید خیلی جاش منسب باشه و به هیچ وجه تکان نخوره چون زود قطع و وصل میشه و سر کابلش که به هارد وصله لق میزنه . شاید با کابل های دیگه بشه از این اتفاق جلوگیری کرد ضد آب بودنش هم باید در پوشش رو بزارید تا آب نره توش من این کار رو کردم و مشکلی از بابت ضد آب بودنش ندارم .
یه سوالاتی هم خودم دارم :
سلام من یه کیس کامپیوتر قدیمی با مشخصات زیر دارم
مادربورد p5b asus
گرافیک gtx 460 evga
رم دوتا crucial bl12864al106a یک گیگ
cpu e7400
پاور GREEN GP580B 580W
هارد وسترن دیجیتال یک ترابایتی سبز 3 سال پیشی
مشکل من اینه که کامپیوترم پارسالیهو خاموش شد و دیگه روشن نشد و من نرفتم پاور بخرم و میخواستم اطلاعات هاردم رو به یه هارد اکسترنال کپی کنم برای همین با مبدل که برق رو میرسونه به هارد وصلش کردم به لپ تاپم تا اطلاعات رو کپی کنم به هارد اکسترنالم ولی دیدم هیچ پارتیشنی وجود نداده و سیستم میگه هارد رو فرمت کن که من نکردم . کارت گرافیکم 450 وات برق نیاز داره و باقی قطعات رو نمیدونم ولی پاورم دیگه کار نمیکنه و فکر میکنم همین پاور باعث شده هاردم اینجوری بشه .
چه پاوری بخرم که مناسب این قطعات باشه ؟
آیا میشه اطلاعات هارد رو برگردوند ؟
اصلا اطلاعات هاردم پاک شده یا با عوض کردن قسمتی از هارد میشه به اطلاعات هارد دست یافت ؟

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687

حالا آقا فرشید کدوم یکی رو پیشنهاد میدید:

ADATA HD720
ADATA HD710
یا
ADATA HD710M
(ظرفیت هم 2 ترا )

• Like
Reactions: msbazicenter

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام من یه کیس کامپیوتر قدیمی با مشخصات زیر دارم
مادربورد p5b asus
گرافیک gtx 460 evga
رم دوتا crucial bl12864al106a یک گیگ
cpu e7400
پاور GREEN GP580B 580W
هارد وسترن دیجیتال یک ترابایتی سبز 3 سال پیشی
مشکل من اینه که کامپیوترم پارسالیهو خاموش شد و دیگه روشن نشد و من نرفتم پاور بخرم و میخواستم اطلاعات هاردم رو به یه هارد اکسترنال کپی کنم برای همین با مبدل که برق رو میرسونه به هارد وصلش کردم به لپ تاپم تا اطلاعات رو کپی کنم به هارد اکسترنالم ولی دیدم هیچ پارتیشنی وجود نداده و سیستم میگه هارد رو فرمت کن که من نکردم . کارت گرافیکم 450 وات برق نیاز داره و باقی قطعات رو نمیدونم ولی پاورم دیگه کار نمیکنه و فکر میکنم همین پاور باعث شده هاردم اینجوری بشه .
چه پاوری بخرم که مناسب این قطعات باشه ؟
آیا میشه اطلاعات هارد رو برگردوند ؟
اصلا اطلاعات هاردم پاک شده یا با عوض کردن قسمتی از هارد میشه به اطلاعات هارد دست یافت ؟

پاوری که برای سیستم شما توصیه شده باید شامل تمام قطعات باشه، وگرنه خود کارت گرافیک که مصرفش خیلی پایینتره، این پاور 450 وات هم اگه از برند معتبر باشه برای کل سیستم شما کافی بوده، اگر خراب شده داستان دیگه ای هست
چیزی که بیش از پاور شما مظنون هست همون مبدلی هست که استفاده کردید و معمولا بدون برند و غیر قابل اطمینان هستن و مشکلات زیادی هم ایجاد می کنن.

به نظر نمیاد اطلاعات هارد شما پاک شده باشه، بلکه فقط اطلاعات Partition Table و موارد مشابه آسیب دیده و اگه اینطور باشه اطلاعاتتون قابل بازیابی هست.

حالا آقا فرشید کدوم یکی رو پیشنهاد میدید:

ADATA HD720
ADATA HD710
یا
ADATA HD710M
(ظرفیت هم 2 ترا )

عزیز من خودم 710 رو که شباهت زیادی به 720 داره برای خیلی از کاربرای شرکتی و شخصی توصیه کردم و استفاده می کنن، این مشکلا وجود نداره در موردش

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
پاوری که برای سیستم شما توصیه شده باید شامل تمام قطعات باشه، وگرنه خود کارت گرافیک که مصرفش خیلی پایینتره، این پاور 450 وات هم اگه از برند معتبر باشه برای کل سیستم شما کافی بوده، اگر خراب شده داستان دیگه ای هست
چیزی که بیش از پاور شما مظنون هست همون مبدلی هست که استفاده کردید و معمولا بدون برند و غیر قابل اطمینان هستن و مشکلات زیادی هم ایجاد می کنن.

به نظر نمیاد اطلاعات هارد شما پاک شده باشه، بلکه فقط اطلاعات Partition Table و موارد مشابه آسیب دیده و اگه اینطور باشه اطلاعاتتون قابل بازیابی هست.

عزیز من خودم 710 رو که شباهت زیادی به 720 داره برای خیلی از کاربرای شرکتی و شخصی توصیه کردم و استفاده می کنن، این مشکلا وجود نداره در موردش
ممنون از راهنمایی تان من گرافیکم تو دفترچه ش نوشته 450 وات مینیموم لازم دارد و پاورم 580 وات است . http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP580B لینک پاور
چه برندی رو پیشنهاد میکنید که نسوزه و برای کل دستگاه کافی باشه ؟ البته من قبلا کارت گرافیک gtx570 رو روی این مادربورد سوار کرده بودم . ممنکنه اون کارت از عمر پاور کم کرده بوده باشه ؟

Sent from my SM-G360H using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنمایی تان من گرافیکم تو دفترچه ش نوشته 450 وات مینیموم لازم دارد و پاورم 580 وات است . http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP580B لینک پاور
چه برندی رو پیشنهاد میکنید که نسوزه و برای کل دستگاه کافی باشه ؟ البته من قبلا کارت گرافیک gtx570 رو روی این مادربورد سوار کرده بودم . ممنکنه اون کارت از عمر پاور کم کرده بوده باشه ؟

Sent from my SM-G360H using Tapatalk

پاور 580 واتی شما کاملا کافیه و مشکلی هم نداره، پست قبلی گفتم اگه پاورتون سالم باشه اون مسبب مشکل نیست، باز شما روی پاور تمرکز کردی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر