مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hl-gamer

کاربر سایت
Jan 22, 2013
110
سلام لطفا یه سیستم کامل (کیس + مانیتور) برای یه 15 16 ساله که میخواد تکالیف مدرسه و بازی کنه معرفی کنید. نیازی نیست که حتما بازیها با کیفیت high اجرا بشن. بودجه حدود 2 تا 2.5 . ممنون

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
با 2500 بهترین سیستمی که تا چند سال اینده بتونه بازی های روز رو بدون لگ و با کیفیت high اجرا کنه ،چی پیشنهاد می دید.
البته قیمت مانیتور و موس و ... رو حساب نکنید فقط خود کیس
cpu: Intel Core i5-4460
M/B : ASRock H97M Pro 4
RAM : GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL9
VGA : GIGABYTE R9 380 WF 2X 2GB GDDR5
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
O.D.D: Asus 24X DRW-24D3ST
PSU: Green GP650A-UK *Gold*
Case: Green ORAMAN

- - -ویرایش - - -

سلام لطفا یه سیستم کامل (کیس + مانیتور) برای یه 15 16 ساله که میخواد تکالیف مدرسه و بازی کنه معرفی کنید. نیازی نیست که حتما بازیها با کیفیت high اجرا بشن. بودجه حدود 2 تا 2.5 . ممنون

سیستم بالا تقریبا 2.5 میشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با 2500 بهترین سیستمی که تا چند سال اینده بتونه بازی های روز رو بدون لگ و با کیفیت high اجرا کنه ،چی پیشنهاد می دید.
البته قیمت مانیتور و موس و ... رو حساب نکنید فقط خود کیس

دوست عزیز اگه قرار باشه سیستم 2.5 میلیونی بازیهای روز رو بدون لگ و با کیفیت بالا اجرا کنه پس سیستم 4 میلیونی و 7 میلیونی باید چیکار کنن؟!

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i3 6100CPU
ASUS H170 Pro یا GA-H170-D3HMotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2133MHzRAM
Gigabyte GTX 950 OC 2GBVGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
Samsung 24X SATAODD
Green 600A-HPPower
Green X2 JaguarCase
دو میلیون و ۵۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

فرشید جان من همین کارو انجام دادم ولی چندین برند مختلف روبروم هست ا ومدم باهات مشورت گنم بعد اقدام کنم . از بین برند های کینگستون و هاینیکس و سامسونگ کدوم یک بهتر و مناسب تر برای گیم هست ؟ یعنی کدومو انتخاب کنم ؟

الان دقیقا کدوم قطعه منظورتون هست؟
اگه درس یادم باشه رم رو صحبت می کردیم، برند معتبر باشه کفایت می کنه اما GSKILL و CORSAIR مدلهای خوبی دارن وپیشرو هستن، از KINGESTON هم اگر ماجولهای بدون سینک یا VALUE نباشه و از سری HYperX باشه خوبه.

دوستان من دارم خورد خورد یه سیستم جمع می کنم الان یه کارت گرافیک GTX 750 Ti oc گرفتم مادربورد و CPU رو چی پیشنهاد میدین؟ بودجه هرکدوم هم 500-600 میتونم بدم Power 330 هم دارم .

اشکال جمع کردن تدریجی قطعات یکی همینه، از کجا می دونید که با کل بودجه انتخاب بهتری نداشتید؟! از کجا می دونید که باید برای هر یک از قطعات مادربرد و CPU باید 600 تومن هزینه کنید؟! و از همه مهمتر از کجا می دونستید پاور 330 وات برای کارت GTX 750Ti کفایت می کنه؟ ( که نمی کنه!)
پاور پیشنهادی برای 750Ti حداقل یه 450 وات واقعی هست، هر چند که آمپر خروجی رو ریل 12 ولت هم به نظر کافی برسه اما باز فشار زیادی به پاور وارد خواهد شد اگر توانش کمتر از مدل توصیه شده باشه.

اینا هم قطعات پیشنهادی برای شما

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS

سلام آقا فرشید، ssd samsung گرفتم همونی که گفتید فقط یه سوال اینکه rapidmod ضرر نداره فعال باشه ؟ من رم سیستمم16 گیگه ؟

ضرر چرا؟!
اتفاقا در خیلی مواقع باعث افزایش راندمان میشه و فعال کردنش همتوصیه میشه. فقط آخرین نسخه که 4.8 باشه رو از سایت سامسونگ دانلود و نصب کنید، نسخه های قبلی مصرف رم بیشتری دارن.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
الان دقیقا کدوم قطعه منظورتون هست؟
اگه درس یادم باشه رم رو صحبت می کردیم، برند معتبر باشه کفایت می کنه اما GSKILL و CORSAIR مدلهای خوبی دارن وپیشرو هستن، از KINGESTON هم اگر ماجولهای بدون سینک یا VALUE نباشه و از سری HYperX باشه خوبه.
دقیقا منظورم رم بود . و اینکه با توجه به سخت افزار من که برات فرستادم میزان تغییر قدرت لب تاب در اجرای گیم ها تقریبا چند درصد هست و ارزش هزینه 200 یا 300 تومنی رو داره ؟

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
درود مشخصات سیستم اینه
CPU 4790K
ram 16
vga 970
2 تومن هم بودجه دارم میخواستم گرافیک خودمو بروشم 980TI بگیرم ولی الان دو دلم که سری پاسکال میاد چقد رو سری قبل تاثیر داره سری پاسکال معلوم نیست کی میاد؟ و قیمتی اعلام نشده براش؟ فعلا تو FHD بازی میکنم ولی اگه 980TI بگیرم مانیتور 2k ام میگیرم خلاصه میصرفه الان ارتقا بدم یا نه
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دقیقا منظورم رم بود . و اینکه با توجه به سخت افزار من که برات فرستادم میزان تغییر قدرت لب تاب در اجرای گیم ها تقریبا چند درصد هست و ارزش هزینه 200 یا 300 تومنی رو داره ؟

شرح مبسوطش خصوصی عرض شد
متاسفانه ارزشش رو نداره

درود مشخصات سیستم اینه
CPU 4790K
ram 16
vga 970
2 تومن هم بودجه دارم میخواستم گرافیک خودمو بروشم 980TI بگیرم ولی الان دو دلم که سری پاسکال میاد چقد رو سری قبل تاثیر داره سری پاسکال معلوم نیست کی میاد؟ و قیمتی اعلام نشده براش؟ فعلا تو FHD بازی میکنم ولی اگه 980TI بگیرم مانیتور 2k ام میگیرم خلاصه میصرفه الان ارتقا بدم یا نه
ممنون

پاسکال احتمال زیاد 3 ماهه ی دوم 2016 اگر تاخیر نخوره به بازار معرفی خواهد شد و قراره خیلی سریعتر از نسل مکسول باشه
کارت 980Ti برای 2K انتخاب خوبیه و در 90 درصد موارد بالاترین راندمان و تنظیمات رو اجرا خواهد کرد با فریم مناسب

اگر می تونید این مدت رو صبر کنید که حرفی نیست، اگر نه که تنها گزینه ی شما همون 980Ti هست.

سلام فرشیدجان بنظر شما خوبه هارد هایبریدی بخرم؟ sshd seagate 1tb+8gb ssd

اگر برای PC می خرید که خیر، بهترین سرعت رو با فاصله فقط SSD های نسل جدید دارن
اگر برای لپ تاپ می خرید در صورت محدودیت شکاف نصب هارد چاره ی دیگه ای ندارید، اگر دو تا شکاف نصب هارد داشته باشید باز هم یه SSD و یه HDD دور بالای مجزا توصیه میشه.

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
سلام
فرشید جان دنبال یه مدل SSD می گشتم به یه مدل خوش قیمت رسیدم با مشخصات Samsung 850 EVO 250GB
قیمتش رو 340 می داد... کیفیت و سرعت سامسونگ تو SSD چطوره... دیگه اعصابم برای کندی هارد نمیکشه اگه خوب هست برم فردا بخرمش.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
فرشید جان دنبال یه مدل SSD می گشتم به یه مدل خوش قیمت رسیدم با مشخصات Samsung 850 EVO 250GB
قیمتش رو 340 می داد... کیفیت و سرعت سامسونگ تو SSD چطوره... دیگه اعصابم برای کندی هارد نمیکشه اگه خوب هست برم فردا بخرمش.

این مدل یکی از مدلهای پیشنهادی خود من هست معمولا، از بهترین مدلهای موجود هست و محصولات SSD سامسونگ در این رده خیلی با کیفیت هستن
فقط یه مدل 850 PRO از این بالاتر هست که یه کم سرعتش بیشتره و طول عمرش بالاتر که اون حدود 500 تومن هست، اما همین مدل 256 گیگ EVO هم خیلی سریعه.

rezacenter2009

کاربر سایت
Apr 15, 2013
25
قیمت ssd خیلی بالاس منم هارد یک ترابایتی برای پی سی نیاز دارم! چرا مگه هارد هایبریدی مشکلی داره؟میخام سرعت بووت ویندوز حداقل بالا باشه

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
سلام

بالاخره بعد از 5 سال استفاده از لپتاپ تصمیم گرفتم به دنیای desktop pc برگردم:d

حدود 18 میلیون بودجه هست برای همه چیز. کیس و مانیتور و... . اولویت هم کیس و مانیتور است .

سیستم مخصوص گیمینگ باشه و هدف اصلی همین است. براساس پردازنده های Intel .

دو هفته وقت گذاشتم برای تحقیق تا اصلا عجله نکنم و چیز خوبی بخرم.

پیشنهادتون چیه؟

راستی سایت خوب و منصف و حرفه ای اگر سراغ دارید برای سیستم بستن بی زحمت pm کنید. ممنون

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سلام فرشیدجان
این کارت گرافیکهایی که برای تعویض در مقابل کارت خراب ،شرکتهای گارانتی میدن تعمیری و کارکردن یا نو؟!

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام

حدود 18 میلیون بودجه هست برای همه چیز. کیس و مانیتور و... . اولویت هم کیس و مانیتور است .

پیشنهادتون چیه؟

راستی سایت خوب و منصف و حرفه ای اگر سراغ دارید برای سیستم بستن بی زحمت pm کنید. ممنون
میتونید اینارو در نظر بگیرید :

CPU : Intel i7 6700k
RAM : G.skill Trident Z 32gb 2*16GB 3000mhz
MAIN : Gigabyte GA-Z170X G1
VGA : eVGA 2*GTX980 Ti Hybrid
HDD : Seagate Barracuda 2*1TB RAID-0 - Seagate Barracuda 4TB
SSD : samsung 850 Pro 256GB
ODD : Pioneer BDR - Samsung 24x
POWER : Corsair AX1500i Titanium
CASE : Corsair Obsidian 900D or 750D
MONITOR : Benq Xl2730Z
KEYBOARD : Cougar 700K
MOUSE : Cougar 700M
COOLER : XSPC Raystorm 750 EX280

حدودا 18,800 تا 19,100 بسته به شرایط بازار در میاد میتونی کیس رو 750D هم در نظر بگیری یه 700 تومنی حدودا کم میشه.
فقط مانیتور و کیس فضای زیادی رو اشغال میکنن که باید در نظر داشته باشی.
در آخر اگر میتونید تا بعد عید یا دقیقتر تا خرداد صبر کنید تا سری جدید کارتای Nvidia معرفی بشه بعد اقدام به خرید کنید در غیر اینصورت فک میکنم تا این رنج پیشنهاد خوبی باشه.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت ssd خیلی بالاس منم هارد یک ترابایتی برای پی سی نیاز دارم! چرا مگه هارد هایبریدی مشکلی داره؟میخام سرعت بووت ویندوز حداقل بالا باشه

دوست عزیز، راندمان SSHD ها به SSD ها نزدیک نیست، در واقع اون 8 یا 16 گیگ تراشه های NAND هم درسته که سرعت بوت رو افزایش می دن، اما در مجموع باز هم سرعتشون به هارد دیسکها نزدیکتره تا SSD های نسل جدید
اگر مشکل بودجه ای هست همون SSHD رو تهیه کنید، اما انتظارتون رو پایین بیارید.

سلام

پیشنهادتون چیه؟

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i7 5930KCPU
Corsair H90 COOLING
ASUS X99 Rampage V ExtremeMotherBoard
GSkill Ripjaws4 4*8GB DDR4 2400RAM
2X Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GBVGA
Seagate 7200 64MB 2TBHDD
SAMSUNG 850 PRO 256GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN 1050B-OC PlatiniumPower
GREEN X8 RAPTORCase
سیزده میلیون و دویست هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

اینا حدود 13200 میشه که با مانیتور ASUS ROG Swift PG278Q میشه حدود 16 تومن، ما بقی مبلغ رو هم برای کیبورد و ماوس و اسپیکر میشه هزینه کرد.

سلام فرشیدجان
این کارت گرافیکهایی که برای تعویض در مقابل کارت خراب ،شرکتهای گارانتی میدن تعمیری و کارکردن یا نو؟!

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

اگه کارت جدید باشه معمولا یه نو میدن به جاش، اگه کارت قدیمی باشه ممکنه یه کارت تعمیری از همون مدل هم بدن، بستگی به نمایندگی و گارانتی داره، قطعی نیست.

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
ممنون از آقا رامین و آقا فرشید.

دو تا اختلاف اصلی تو سیستم هایی که گفتید وجود داره. Haswell یا skylake ?!:-/ یکی از بزرگترین سوالاتم هم همینه. واقعا کدوم بهتره؟ ویژگی های خاص هرکدوم و اختلافاتشون چیه؟

تو بقیه موارد مثل کارت گرافیک و ... نظر خودم هم تقریبا همین هاست. فقط نظرتون راجع به تایتان x چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر