مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان سلام داداش خسته نباشی .
من اطلاعاتی به دقیقی شما درباره سخت افزار ندارم و همچنین سخت افزارهای جدید مدارم . پردازنده هایی که به تازگی وارد بازار شده ارزش داره یه خیز بردارم به سمتش (میخوام یه کیس کامل ببندم ارتقاء ندارم) یا برم سمت معماری های کمی قدیمی تر مثلا Haswell/Broadwell (اگرچه Broadwell از لحاظ کارایی ثابت شده هست) یا صبر کنم و منتظر ورژن به بلوغ رسیده Skylake یا همون kabylake بمونم ؟
و سوال اخر , گرافیک رو بخرم یا منتظر حافظه های GDDR5X باشم ؟ نظرت دربارشون چیه ؟
خلاصش اینه که برم سمت کدوم معماری ؟ برند یا قطعه خاصی مدنظر ندارم .
با تشکر .

بستگی داره از کجا خیز برداری!
اگر از 2500K می خوای ارتقا بدی که خب ارزشش رو داره و توصیه هم میشه، هیچ دلیلی هم وجود نداره بخوای پردازنده ی قدیمی تر برداری، پردازنده های سوکتی Broadwell هم خیلی کم توزیع شدن و وجود خارجی ندارن.

برای گرافیک هم به فناوری حافظه توجه نکن، به نسل خود تراشه ها که تاثیر بیشتری توی سرعت خواهند داشت توجه کن، نسل فعلی مکسول عالیه و نسل بعدی پاسکال هم با سرعتی بسیار بالاتر از 3 ماهه ی دوم 2016 و در رده ی حرفه ای با حافظه ی HBM2 تولید خواهد شد.

فعلا 6700K
DDR4 16/32 GB
GTX 980 Ti

آخرین ویرایش:

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
بستگی داره از کجا خیز برداری!
اگر از 2500K می خوای ارتقا بدی که خب ارزشش رو داره و توصیه هم میشه، هیچ دلیلی هم وجود نداره بخوای پردازنده ی قدیمی تر برداری، پردازنده های سوکتی Broadwell هم خیلی کم توزیع شدن و وجود خارجی ندارن.

برای گرافیک هم به فناوری حافظه توجه نکن، به نسل خود تراشه ها که تاثیر بیشتری توی سرعت خواهند داشت توجه کن، نسل فعلی مکسول عالیه و نسل بعدی پاسکال هم با سرعتی بسیار بالاتر از 3 ماهه ی دوم 2015 و در رده ی حرفه ای با حافظه ی HBM2 تولید خواهد شد.

فعلا 6700K
DDR4 16/32 GB
GTX 980 Ti
فرشید جان سیستم قبلی رو خیلی وقته فروختم و الان با یه نوت بوک دارم کار میکنم خیزی که میخوام بردارم از صفر هست تقریبا .
فرشید داداش خب برپایه این مشخصاتی که ارائه دادی یه کیس بهم پیشنهاد بده کامل با قیمت - برند و نوع قطعات رو خودت انتخاب کن (قیمت قطعات اولویت نیست ولی به صرفه باشه) مرسی .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان سیستم قبلی رو خیلی وقته فروختم و الان با یه نوت بوک دارم کار میکنم خیزی که میخوام بردارم از صفر هست تقریبا .
فرشید داداش خب برپایه این مشخصاتی که ارائه دادی یه کیس بهم پیشنهاد بده کامل با قیمت - برند و نوع قطعات رو خودت انتخاب کن (قیمت قطعات اولویت نیست ولی به صرفه باشه) مرسی .

مدلنام قطعه
Intel Core i7 6700KCPU
Corsair H80i GTCOOLING
ASUS Z170 MAXIMUS VIII RANGERMotherBoard
GSkill Ripjaws4 2*8GB DDR4 2400RAM
Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GBVGA
Seagate 7200 64MB 2TBHDD
SAMSUNG 850 PRO 256GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN 850B-OC PlatiniumPower

GREEN X8 RAPTORCase
اینا حدود 7500 میشه و رده حرفه ای هستن.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
مدلنام قطعه
Intel Core i7 6700KCPU
Corsair H80i GTCOOLING
ASUS Z170 MAXIMUS VIII RANGERMotherBoard
GSkill Ripjaws4 2*8GB DDR4 2400RAM
Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GBVGA
Seagate 7200 64MB 2TBHDD
SAMSUNG 850 PRO 256GBSSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN 850B-OC PlatiniumPower
GREEN X8 RAPTORCase
اینا حدود 7500 میشه و رده حرفه ای هستن.

ممنون و تشکر بابت پاسخدهی فرشید جان و اینکه دقیقا با معیار های من یکی در اومدن .
یه سوال درباره بورد دارم اینکه فرشید جان نظرت درباره بورد همرده MSI یعنی MSI Gaming M5 چیه ؟
و اینکه آیا ارزش داره هزینه اضافی کنم برای ASUS Maximus VIII Hero/MSI Gaming M7 ؟
مانیتور رو چی پیشنهاد میدید آقا فرشید ؟

مرسی بابت زحمات فرشید جان نظرت خیلی برام مهمه ممنون .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون و تشکر بابت پاسخدهی فرشید جان و اینکه دقیقا با معیار های من یکی در اومدن .
یه سوال درباره بورد دارم اینکه فرشید جان نظرت درباره بورد همرده MSI یعنی MSI Gaming M5 چیه ؟
و اینکه آیا ارزش داره هزینه اضافی کنم برای ASUS Maximus VIII Hero/MSI Gaming M7 ؟
مانیتور رو چی پیشنهاد میدید آقا فرشید ؟

مرسی بابت زحمات فرشید جان نظرت خیلی برام مهمه ممنون .

خب شما بگو برای مادربرد چی مدنظرت هست که مدلایدیگه رو ترجیح می دی؟ باید یه اولویت هایی داشته باشی که فکر می کنی این مدل کمه دیگه.

مانیتور گیمینگ هم BenQ XL2420Z یا بالاتر XL2730Z اگه مدل 2K بخوای بخری. مدل G-Sync هم بخوای ASUS PG278Q Swift.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
خب شما بگو برای مادربرد چی مدنظرت هست که مدلایدیگه رو ترجیح می دی؟ باید یه اولویت هایی داشته باشی که فکر می کنی این مدل کمه دیگه.

مانیتور گیمینگ هم BenQ XL2420Z یا بالاتر XL2730Z اگه مدل 2K بخوای بخری. مدل G-Sync هم بخوای ASUS PG278Q Swift.

داداش مادربورد رو سری های بالاتر رو گفتم از لحاظ پشتیبانی از رم با فرکانس های بالاتر (البته هزینه های بالاتر) و همچنین کیفیت صدا و کارت شبکه و ظاهر و امکانات بیشتر . سیستمی که همچین قطعاتی روش سوار میشه مادربوردی که شما عرض کردی با یه سری بالاتر تفاوتی برای قائل نمیشه از لحاظ کارایی اما خب 7.500 میلیون بشه 7.800 یا 8 به نظرم ککی کسی رو نگزه اما یه سری امکانات که البته ضروری هم نیست در اختیار داریم . نظر شما چیه ؟
مرسی .

Patient Zero

کاربر سایت
Sep 13, 2015
7
نام
alireza
درود
فرشید جان بین 2 تا موس پایین کدوم بهتره ؟ هم از لحاظ عملکرد هم دوام ؟
Razer Deathader chroma 2014
Logitech g502
همه جور سبکی هم بازی می کنم
تو سایتها که نگاه میکردم خیلیا میگفتن razer زود خراب میشه . درسته ؟؟
اگر مدل دیگه ای هم تو این رنج قیمت مد نظرت هست بگو
مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

داداش مادربورد رو سری های بالاتر رو گفتم از لحاظ پشتیبانی از رم با فرکانس های بالاتر (البته هزینه های بالاتر) و همچنین کیفیت صدا و کارت شبکه و ظاهر و امکانات بیشتر . سیستمی که همچین قطعاتی روش سوار میشه مادربوردی که شما عرض کردی با یه سری بالاتر تفاوتی برای قائل نمیشه از لحاظ کارایی اما خب 7.500 میلیون بشه 7.800 یا 8 به نظرم ککی کسی رو نگزه اما یه سری امکانات که البته ضروری هم نیست در اختیار داریم . نظر شما چیه ؟
مرسی .

اگه کیفیت صدامی خوای یه کارت CREATIVE Sound Blaster Zx جدا بخر، از تمام کارت صداهای آنبرد بهتره با فاصله، اگه نه که مادربرد GIGA Z170 G1 Gaming 7 و بالاتر هم چیپ کریتیو دارن برای صداشون که از RealTek ها خیلی بهتره
کارت شبکه که همین مدل RANGER هم اینتل داره و اینتل هم مثل Killer عالیه، فرق ندارن، بقیه چیزا زیاد فرقی نداره الا نور پردازی و اینا

درود
فرشید جان بین 2 تا موس پایین کدوم بهتره ؟ هم از لحاظ عملکرد هم دوام ؟
Razer Deathader chroma 2014
Logitech g502
همه جور سبکی هم بازی می کنم
تو سایتها که نگاه میکردم خیلیا میگفتن razer زود خراب میشه . درسته ؟؟
اگر مدل دیگه ای هم تو این رنج قیمت مد نظرت هست بگو
مرسی

هر دوتا خوبن،
کلا ماوس گیمینگ زیر دست حرفه ایها بیش از 2 سال دوام نمیاره، از لحاظ کیفی موسای RAZER هم عالین، کیفیت ساختشون هم بالاست،

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
اگه کیفیت صدامی خوای یه کارت CREATIVE Sound Blaster Zx جدا بخر، از تمام کارت صداهای آنبرد بهتره با فاصله، اگه نه که مادربرد GIGA Z170 G1 Gaming 7 و بالاتر هم چیپ کریتیو دارن برای صداشون که از RealTek ها خیلی بهتره
کارت شبکه که همین مدل RANGER هم اینتل داره و اینتل هم مثل Killer عالیه، فرق ندارن، بقیه چیزا زیاد فرقی نداره الا نور پردازی و اینا

فرشید جان ظاهر و نورپردازی اخرین اولویت هست فعلا ملاک انتخاب کارت صدا و شبکه و قابلیت های اضافه و جانبی بورد مهمه که الان این کارت صدا رو من دارم سرچ میکنم قیمت 1 روز پیشش 630 تومن هست که پول یه بورد هست کیفیت صدای خوبی داره ولی از لحاظ هزینه فک نکنم کفاف بده پس سعی میکنم یه بورد که چیپ کریتیو داره بگیرم و همچنین کارت شبکش درسطح Killer باشه . بین Giga - MSI - Asus کدوم بهترین انتخاب میتونه باشه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان ظاهر و نورپردازی اخرین اولویت هست فعلا ملاک انتخاب کارت صدا و شبکه و قابلیت های اضافه و جانبی بورد مهمه که الان این کارت صدا رو من دارم سرچ میکنم قیمت 1 روز پیشش 630 تومن هست که پول یه بورد هست کیفیت صدای خوبی داره ولی از لحاظ هزینه فک نکنم کفاف بده پس سعی میکنم یه بورد که چیپ کریتیو داره بگیرم و همچنین کارت شبکش درسطح Killer باشه . بین Giga - MSI - Asus کدوم بهترین انتخاب میتونه باشه ؟

پست قبلی گفتی "اما خب 7.500 میلیون بشه 7.800 یا 8 به نظرم کک کسی رو نگزه " حالا می گی "ز لحاظ هزینه فک نکنم کفاف بده"
حالا می گی 630 تومن گرونه! بالاخره به کدوم سازت برقصم؟! چجوری پیشنهاد بدم؟؟

اگه ارزش داره که همون کارت مدل SB Z خالی هم که 460 تومنه باز کیفیتش بهتر از آنبرده، اگه نمی خوای که همون مدل آنبرد رو بگیر، مدل برتر رو هم گفتم کدوما خوبن، اگه خودت بهتر می دونی که خب هر چی دوس داری بگیر،

"
اگه نه که مادربرد GIGA Z170 G1 Gaming 7 و بالاتر هم چیپ کریتیو دارن برای صداشون که از RealTek ها خیلی بهتره" کارت شبکشون هم Killer هست، وقتی می گم با اینتل یکیه یعنی یکیه! اگه دوس داری حتما Killer باشه اون بحث دیگست، وقتی یه چیزیو دوس داریم یعنی اینکه اصولا دنبال دلیل فنی نیستیم.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
پست قبلی گفتی "اما خب 7.500 میلیون بشه 7.800 یا 8 به نظرم کک کسی رو نگزه " حالا می گی "ز لحاظ هزینه فک نکنم کفاف بده"
حالا می گی 630 تومن گرونه! بالاخره به کدوم سازت برقصم؟! چجوری پیشنهاد بدم؟؟

اگه ارزش داره که همون کارت مدل SB Z خالی هم که 460 تومنه باز کیفیتش بهتر از آنبرده، اگه نمی خوای که همون مدل آنبرد رو بگیر، مدل برتر رو هم گفتم کدوما خوبن، اگه خودت بهتر می دونی که خب هر چی دوس داری بگیر،

"
اگه نه که مادربرد GIGA Z170 G1 Gaming 7 و بالاتر هم چیپ کریتیو دارن برای صداشون که از RealTek ها خیلی بهتره" کارت شبکشون هم Killer هست، وقتی می گم با اینتل یکیه یعنی یکیه! اگه دوس داری حتما Killer باشه اون بحث دیگست، وقتی یه چیزیو دوس داریم یعنی اینکه اصولا دنبال دلیل فنی نیستیم.
فرشید داداش شرمنده اگر یه کم پیچیدش کردم . دستت درد نکنه انتخاب من همون Giga Z170 G1 Gaming 7 هست .

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
با 2500 بهترین سیستمی که تا چند سال اینده بتونه بازی های روز رو بدون لگ و با کیفیت high اجرا کنه ،چی پیشنهاد می دید.
البته قیمت مانیتور و موس و ... رو حساب نکنید فقط خود کیس

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
CPU:Core i5 6400
بهترین کار اینه که دستگاه رو ببری در حضور فروشنده با رمهای جدید تست کنی و تحویل بگیری، اگه ماجولهای قبلی رو بفروشی و ماجولهای جدید یک مدل تحویل بگیری مشکلی نخواهی داشت.
باید دو تا ماجول هشت گیگی DDR3L با فرکانس 1600 مگاهرتز بخری از یه برند معتبر مثل ADATA یا کینگستون یا هر اسمی که مشخص باشه یه برند شناخته شده هست.

فرشید جان من همین کارو انجام دادم ولی چندین برند مختلف روبروم هست ا ومدم باهات مشورت گنم بعد اقدام کنم . از بین برند های کینگستون و هاینیکس و سامسونگ کدوم یک بهتر و مناسب تر برای گیم هست ؟ یعنی کدومو انتخاب کنم ؟

MASTER_021

کاربر سایت
Aug 4, 2011
168
نام
Ali
دوستان من دارم خورد خورد یه سیستم جمع می کنم الان یه کارت گرافیک GTX 750 Ti oc گرفتم مادربورد و CPU رو چی پیشنهاد میدین؟ بودجه هرکدوم هم 500-600 میتونم بدم Power 330 هم دارم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر