مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
ممنون اما کارت گرافیک چی؟ فک کنم بهتره 960 بخرم حدود یه میلیون...حالا با یکونیم میلیون بقیه چی پیشنهادمیدی؟

خودتون به 970 اشاره کرده بودید ، دیگه تکرار نکردم
همین کارت بهترین گزینه برای گرافیک هست.

سلام
بهترین هارد اکسترنال یک ترابایتی موجود تو بازار چیه؟ قیمت؟
هدفون این إیر چی پیشنهاد میدید؟ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ . خودم Razer Hammerhead Pro یا Razer adaro in ear رو در نظر دارم. پیشنهاد بهتری هست؟‌ واسه موسیقی میخوام.

هارد اکسترنال از وسترن دیجیتال سری معمولی و اولترا میشه انتخاب کرد. مدل Ultra حدود 215 تومن هست.
برای هدفون هم برندهای معتبر زیادی هست، اما برای موزیک از برند Creative مدلهای مختلفی در بازار هست و حتی AKG و سنایزر، ریزر هم مدلی رو که گفتید داره و کیفیت خوبی هم داره.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,138
نام
متوئیدی
دوستان یه سوالی داشتم من به تازگی رم کامپیوترم را که از مدل CORSAIR 8GB XMS3 1600 CL11 تک کانال بود تعویض کردم و یک عدد پک رم دو کاناله
GSkill Ripjaws X 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7
بجاش گرفتم با نهایت تعجب دیدم تو بازیهای روز مثل فار کرای تا 10 الی 15 فریم اضافه گرفتم!!! یه همچین چیزی ممکنه یا من دارم اشتباه می کنم؟!؟ قشنگ تغییر رو احساس کردم قبلا فریم روی 50 الی 60 بود ولی الان رفته روی 60 الی 75 !!! البته شایدم اشتباه می کنم نمیدونم والا!!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,207
نام
امیر محمود
دوستان یه سوالی داشتم من به تازگی رم کامپیوترم را که از مدل CORSAIR 8GB XMS3 1600 CL11 تک کانال بود تعویض کردم و یک عدد پک رم دو کاناله
بجاش گرفتم با نهایت تعجب دیدم تو بازیهای روز مثل فار کرای تا 10 الی 15 فریم اضافه گرفتم!!! یه همچین چیزی ممکنه یا من دارم اشتباه می کنم؟!؟ قشنگ تغییر رو احساس کردم قبلا فریم روی 50 الی 60 بود ولی الان رفته روی 60 الی 75 !!! البته شایدم اشتباه می کنم نمیدونم والا!!

بخاطر اینکه رم های شما به صورت dual channel کار می کنه و پهنای باند رم تقریبا 2 برابر میشه. برای بازی های سنگین که data زیادی در رم cache می کنن می تونه تاثیر قابل توجه داشته باشه.

به طور کلی سرعت register ها و cache سی پی یو بسیار بیشتر از RAM هستش که در cycle اجرای برنامه توسط cpu سرعت اجرا بخاطر کندتر بودن رم و خصوصا کند بودن I/O مثل دیسک کم میشه. این مسئله معروف به Von-neuman bottleneck هستش که این گلوگاه در همه PC ها وجود داره که از ویژگی های معماری von-neuman هستش که طرح ابتداییش برای 60-70 سال پیش هستش.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
فرشیدجان یعنی با 970 میشه 2.3 تومن؟فک کنم بیشتر بشه اونم با i7

خیر، من بدون اون گفتم، اگر از اول واضح سوالتون رو مطرح می کردید نیازی به ارجاع مکرر به سوال اولتون نبود.

از اول هم مثل خیلیهای دیگه اشتباه فاحشی کرده بودید که تک کاناله استفاده کردید، ما هم یکی در میون باید این اشتباه رو به دوستان دیگه یادآوری کنیم و بگیم حتما بسته ی دو کاناله یا 4 کاناله (برای X99) خریداری کنید.

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
سلام خسته نباشید
من vga 460
power 530
ram 3*2 800
mb msi k9
cpu 630 amd
دارم در حال حاضر و قصد دارم فعلا cpu و mb رو ارتقاع بدم ، چی پیشنهاد میکنید تا 400-500
و نظرتونم بگید من زیاد حرفه ای نیستم
با تشکر

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام...فرشید جان سیستم زیر حدودا چند در میاد؟ و اینکه برای گیم اوکی هست و به راحتی بازیها جدید و آینده رو اجرا میکنه؟

M.B:Asus Z97 Pro Gamer
CPU:Intel i5
Ram:16 gb
HDD:2TB
VGA:GTX 750 Ti DDR5
Power:Green or DEEPCOOl
Case:DEEPCOOL
DVD RW:ASUS

اینو یه فروشنده بم پیشنهاد داده و گفته حدود 3 تومن در میاد!..بعضی قطعات رو هم که مدلشون رو دقیق مشخص نکرده متاسفانه!..میخواستم بدونم میارزه اصن یا اصلا قدرت اجرای بازیهای جدید رو داره یا نه؟!

سپاس فراوان فرشید جان

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
من vga 460
power 530
ram 3*2 800
mb msi k9
cpu 630 amd
دارم در حال حاضر و قصد دارم فعلا cpu و mb رو ارتقاع بدم ، چی پیشنهاد میکنید تا 400-500
و نظرتونم بگید من زیاد حرفه ای نیستم
با تشکر

400 تومن فقط پول یه پردازنده ی Core i3 هست که تازه اون هم رده پایین محسوب میشه، شما مادربرد و رم DDR3/4 هم لازم داری که اونا هم خودشون حداقل 500 تومن دیگه هزینه لازم دارن.

سلام...فرشید جان سیستم زیر حدودا چند در میاد؟ و اینکه برای گیم اوکی هست و به راحتی بازیها جدید و آینده رو اجرا میکنه؟

M.B:Asus Z97 Pro Gamer
CPU:Intel i5
Ram:16 gb
HDD:2TB
VGA:GTX 750 Ti DDR5
Power:Green or DEEPCOOl
Case:DEEPCOOL
DVD RW:ASUS

اینو یه فروشنده بم پیشنهاد داده و گفته حدود 3 تومن در میاد!..بعضی قطعات رو هم که مدلشون رو دقیق مشخص نکرده متاسفانه!..میخواستم بدونم میارزه اصن یا اصلا قدرت اجرای بازیهای جدید رو داره یا نه؟!

سپاس فراوان فرشید جان

با ابراز تاسف و تاثر بسیار در مورد فروشنده،یکی از مزخرف ترین ترکیباتی که ممکنه کسی سرهم کنه! این لیستی که از فروشنده ها قرار میدید هیچ کاری بجز پرت کردن و مشوش کردن افکار انجام نمیده اینجا!
شما فقط بودجه رو بگید و انتخاب رو به ما بسپارید،

هرگز ، هرگز و هرگز از فروشندهها لیست سیستم درخواست نکنید، اونها کارشناس نیستن و سوادشون در حد شناخت قطعات و معرفی سیستم نیست. این کار رو دست کم نگیرید تا خودتون ضرر نکنید.

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
581
سلام به دوستان
یک سوال فنی داشتم
می خوام یک کارت گرافیک مدل r9 290x 4g 512 bit مال اشنا هستش حدود هفتصد میده حالا سوال اصلی من اینه که پاورم مدل green 430w هستش برای این گرافیک جواب میده یا باید پاورو عوض کنم خواهشن اگر میشه هرچه سریعتر جواب بدید

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام عزیزان
میخواستم یه ایرفون خوب و با کیفیت بگیرم
قبلااین مدل رو داشتم خیلی راضی بودم Creative EP-630
قیمت هم تا 200 تومن اوکیه
ممنونم
در ضمن اگه جای اشتباهی سوالم رو پرسیدم پیشاپیش عذرخواهی میکنم

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
400 تومن فقط پول یه پردازنده ی Core i3 هست که تازه اون هم رده پایین محسوب میشه، شما مادربرد و رم DDR3/4 هم لازم داری که اونا هم خودشون حداقل 500 تومن دیگه هزینه لازم دارن.

با ابراز تاسف و تاثر بسیار در مورد فروشنده،یکی از مزخرف ترین ترکیباتی که ممکنه کسی سرهم کنه! این لیستی که از فروشنده ها قرار میدید هیچ کاری بجز پرت کردن و مشوش کردن افکار انجام نمیده اینجا!
شما فقط بودجه رو بگید و انتخاب رو به ما بسپارید،

هرگز ، هرگز و هرگز از فروشندهها لیست سیستم درخواست نکنید، اونها کارشناس نیستن و سوادشون در حد شناخت قطعات و معرفی سیستم نیست. این کار رو دست کم نگیرید تا خودتون ضرر نکنید.

اوکی فرشید جان..خیلی ممنون بابت توضیحات حتما همینکارو میکنم.

تا سقف 3 تومن سیستمی که بتونه گیم های جدید و حتی تا چند سال آینده رو بیاره معرفی کنید...سپاس

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
خب یعنی باید ی تومن خرج کنم ؟ خب بهترین پیشنهاد یچی بالاتر از این بگید بگیرم ......این مادر سیپیوم اصلا جواب نمیدن
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
سلام به دوستان
یک سوال فنی داشتم
می خوام یک کارت گرافیک مدل r9 290x 4g 512 bit مال اشنا هستش حدود هفتصد میده حالا سوال اصلی من اینه که پاورم مدل green 430w هستش برای این گرافیک جواب میده یا باید پاورو عوض کنم خواهشن اگر میشه هرچه سریعتر جواب بدید

خیر، اصلا جوابگو نخواهد بود
دست کم به یه پاور 600 یا بهتر 650 وات نیاز هست، این کارت یه نیروگاه لازم داره به تنهایی!

سلام عزیزان
میخواستم یه ایرفون خوب و با کیفیت بگیرم
قبلااین مدل رو داشتم خیلی راضی بودم Creative EP-630
قیمت هم تا 200 تومن اوکیه
ممنونم
در ضمن اگه جای اشتباهی سوالم رو پرسیدم پیشاپیش عذرخواهی میکنم

خب منم الان مدل 630 رو دارم و می دونم حتی تا مقداری بالاتر هم چیزی کیفیت اون رو نداره، اما مدل جدیدتر 680 هم انتخاب خوبیه با حدود 100 تومن
تا 200 تومن میشه از Razer مدل HammerHead یا مدلهایی از سنایزر یا AKG رو انتخاب کرد.

ببخشید اما شما خوب متوجه سوالم نشدید شایدم من درست نپرسیدم !
حالا اگه ممکنه دوباره بفرمایید با 2.5 میلیون چی بخرم خوبه؟

تا 2.5 کل سیستم یا همون چند قطعه؟ خیلی صرفه جویی می کنید در نوشتن کلمات!

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i3 6100CPU
ASUS H170 Pro یا GA-H170-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2133MHzRAM
Gigabyte GTX 950 OC 2GBVGA
Seagate 7200 64MB 1TBHDD
Samsung 24X SATAODD
Green 600A-HPPower
Green X2 JaguarCase
دو میلیون و ۵۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

اوکی فرشید جان..خیلی ممنون بابت توضیحات حتما همینکارو میکنم.

تا سقف 3 تومن سیستمی که بتونه گیم های جدید و حتی تا چند سال آینده رو بیاره معرفی کنید...سپاس

با 3 تومن خواسته هاتون رو باید تعدیل کنید، تا 3 سال آینده اجرا خواهد کرد اما شاید با تنظیمات پایینتر

همین لیست بالایی رو با کارت GTX 960 پیشنهاد میدم.

خب یعنی باید ی تومن خرج کنم ؟ خب بهترین پیشنهاد یچی بالاتر از این بگید بگیرم ......این مادر سیپیوم اصلا جواب نمیدن
با تشکر

قیمتمدلنام قطعه
Intel Core i3 6100CPU
ASUS H110M-CMotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133RAM
۹۶۰ هزار تومان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر