مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
سلام
من یه ماژول 4 گیگ کورسیر داشتم با فرکانس 800 الان دو تا ماژول 1 گیگ با فرکانس پایین تر انداختم بقلش که الان فرکانس مجموع شده 533 ... از نظر سرعت و کارایی ( سیستم برای برنامه نویسی هست نه گیم ) کدام ترکیب رو توصیه می کنید ؟ ماژول 4 خالی با فرکانس بالاتر یا 6 گیگ ؟ مرسی

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام خدمت اساتید بخصوص فرشید عزیز
دوستی میخواد یک سیستم خانگی/اداری برای کارهای روزمره بگیره،حدود بودجه 1200 تا 1600 که تو بازار این سیستم رو براش فاکتور کردن

Monitor : LG 20
Main : H81 Plus
CPU : G3240
Ram : 4 Adata
VGA : Zotac 640 2GB
HDD: 1TB Seagate
DVD : Asus 24x
Speaker : S110 Genius
Case : Next
Power : 400w Huntkey

ممنون میشم نظر بدید که سیستم خوبی هست یا نه و اگر ممکنه هر کدوم از قطعات رو که خوب نیست با گزینه بهتری جایگزین کنید که هزینه زیاد بالا نره
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام
بنده به عنوان «بنده»، هر گونه ارتباطی با پست #33019رو به شدت تکذیب نموده، بنده شکر بخورم پا تو کفش اساتید تاپیک بکنم. :d
=================================
برای اینکه حارج از تاپیک نباشه، بنده قصد خرید یه خارد اکسترنال 2ترابایت رو داشتم.
بنا به دلایلی نشد. چند وقت پیش که رفتم بازار دیدم هاردهای برند Buffalo با گارانتی معتبر داخلی اومده تو بازار. نظر دوستان در مورد این برند چیه. قبل‌ها محصولات شبکه‌ی خوبی تولید می‌کرد.
پ.ن: به طور خاص این مدل مد نظرم هست

سلام
والا من اولین باز هستش که اسم این برند رو می بینم!
به هر حال نمیشه قضاوت کرد که خوب هستش یا بد.
جستجو کنید، ببینید که نقد و بررسی از محصولات این شرکت در سایت های معتبر انجام شده یا نه.

سلام
من یه ماژول 4 گیگ کورسیر داشتم با فرکانس 800 الان دو تا ماژول 1 گیگ با فرکانس پایین تر انداختم بقلش که الان فرکانس مجموع شده 533 ... از نظر سرعت و کارایی ( سیستم برای برنامه نویسی هست نه گیم ) کدام ترکیب رو توصیه می کنید ؟ ماژول 4 خالی با فرکانس بالاتر یا 6 گیگ ؟ مرسی
سلام

زمانی که شما رم جدید اضافه می کنید که فرکانس پایین تر نسبت به سایر رم ها داره. فرکانس همه ماژول ها به یک مقدار کاهش پیدا می کنه.
ترکیب مناسب dual channel از یک نوع رم و فرکانس هستش.

هیچ کدوم از دو حالت شما توصیه نمیشه.
1- حالت اول که یک ماژول 4 گیگ روی سیستم باشه که در این صورت رم ها Dual channel نیستند
2- حالت دوم هم عدم وجود دو رم یکسان که مقدار و فرکانس شون هم یکسان باشه. شما ظاهرا 3 تا رم روی سیستم گداشتی که با این ترکیب 4gb + 1gb +1gb که احتمالا هر سه به صورت Single channel کار می کنند.

برای برنامه نویسی هم افزایش از 4GB به 6GB تفاوت چندانی نداره.
به هر شکل می تونی 6GB با فرکانس 533 استفاده کنی!!

با چه زبانی برنامه نویسی می کنی؟ روی چجور پروژه هایی کار می کنی که فکر می کنی 2 گیگابایت رم بیشتر کمک می کنه

سلام خدمت اساتید بخصوص فرشید عزیز
دوستی میخواد یک سیستم خانگی/اداری برای کارهای روزمره بگیره،حدود بودجه 1200 تا 1600 که تو بازار این سیستم رو براش فاکتور کردن

Monitor : LG 20
Main : H81 Plus
CPU : G3240
Ram : 4 Adata
VGA : Zotac 640 2GB
HDD: 1TB Seagate
DVD : Asus 24x
Speaker : S110 Genius
Case : Next
Power : 400w Huntkey

ممنون میشم نظر بدید که سیستم خوبی هست یا نه و اگر ممکنه هر کدوم از قطعات رو که خوب نیست با گزینه بهتری جایگزین کنید که هزینه زیاد بالا نره
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

سلام

با بودجه 1600 ، همون سیستمی که خودتون نوشتید برای کار خانگی یا اداری مناسب هستش.
رم ها رو به هم به صورت کیت Dual channel باشه حتما. نه تک ماژول.
پاور هم ترجیحا 500 وات باشه مطمئن تر و بهتر هستش.

آخرین ویرایش:

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
سلام

زمانی که شما رم جدید اضافه می کنید که فرکانس پایین تر نسبت به سایر رم ها داره. فرکانس همه ماژول ها به یک مقدار کاهش پیدا می کنه.
ترکیب مناسب dual channel از یک نوع رم و فرکانس هستش.

هیچ کدوم از دو حالت شما توصیه نمیشه.
1- حالت اول که یک ماژول 4 گیگ روی سیستم باشه که در این صورت رم ها Dual channel نیستند
2- حالت دوم هم عدم وجود دو رم یکسان که مقدار و فرکانس شون هم یکسان باشه. شما ظاهرا 3 تا رم روی سیستم گداشتی که با این ترکیب 4gb + 1gb +1gb که احتمالا هر سه به صورت Single channel کار می کنند.

برای برنامه نویسی هم افزایش از 4GB به 6GB تفاوت چندانی نداره.
به هر شکل می تونی 6GB با فرکانس 533 استفاده کنی!!

با چه زبانی برنامه نویسی می کنی؟ روی چجور پروژه هایی کار می کنی که فکر می کنی 2 گیگابایت رم بیشتر کمک می کنه

مرسی از پاسخ ؛ کامپیوتر شرکت هست . همین رم ها در دسترس هست ...من با Apache Cordova برنامه می نویسم . هدفم از 6 گیگ کردن این بود که مقدار حافظه قابل کش زیاد شه ..(سرعت ویژوال استدیو خوبه هدفم بالا بردن کارایی کل سیستم بود).می دونم هیچ کدوم از این دو اپشن خوب نیست . ولی در نهایت بین بد و بدتر کدام رو پیشنهاد می فرمایید ؟

پ.ن 6/00GB Dual-Channel DDR3 @ 532MHz 9-8-8-20 این الان یعنی دوآل چنل شدن ؟

lona1386

کاربر سایت
Jan 20, 2013
8
با سلام
من دارم دستگاهی میخرم که به نام اندروید باکس معروفه . که سیستم عامل اندروید داره و مخصوص بازی و پلیر های قوی و پخش فیلم های حجیم و...
من بیشتر قصدم بازیه
بین دو مدل موندم . چیزی که هست اول میخوام بدونم قوی ترین بازی های اندروید با فورمت apk با چه حجمی هست ؟ چه مقدار سیستمی میخواد ؟ چه رم و سی پی یوایی میخواد ؟
ایا اینی که من اول معرفی میکنم ببینید برای بازی های اندروید کافیه ؟

Smart TV Box ZIDOO X1

وبعدی که قوی تر از این هست اینه

Smart TV Box ZIDOO X6 Pro

درسته که دومی قوی تره . ولی میخوام بدونم آیا بازی اندروید بازی داره که با دستگاه اولی اجرا نشه و دستگاه اولی نکشه و کم بیاره ؟
که اگر اینجوری باشه من دومی رو بگیرم

دوستان ممنون میشم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
بنده به عنوان «بنده»، هر گونه ارتباطی با پست #33019رو به شدت تکذیب نموده، بنده شکر بخورم پا تو کفش اساتید تاپیک بکنم. :d
=================================
برای اینکه حارج از تاپیک نباشه، بنده قصد خرید یه خارد اکسترنال 2ترابایت رو داشتم.
بنا به دلایلی نشد. چند وقت پیش که رفتم بازار دیدم هاردهای برند Buffalo با گارانتی معتبر داخلی اومده تو بازار. نظر دوستان در مورد این برند چیه. قبل‌ها محصولات شبکه‌ی خوبی تولید می‌کرد.
پ.ن: به طور خاص این مدل مد نظرم هست

بوفالو یکی از برندهای معتبر و بسیار با کیفیت هست و البته که هاردهای با کیفیتی هم داره در مدلهای اصطلاحا آنتی شوک
از نظر سرعتی با تفاوت زیادی بین مدلها نیست.

سلام خدمت دوستان
مادربرد گیگابایت Z170 Gaming 5 با مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming چه تفاوتایی دارید ؟ ارزش 200 تومن بیشتر هزینه کردن داره ؟

بیشتر شباهت دارند تا تفاوت، کارت صدای بهتر و کارت شبکه ی حرفه ای و قابلیت اورکلاک مناسب و طراحی خاص رو هر دوتا دارن.
هزینه ی بیشتر نسبت به چی؟ اگر سیستم 4 تومنی یا بالاتر برمیدارید که همین مدلهای گیمینگ مناسبن

با سلام
من دارم دستگاهی میخرم که به نام اندروید باکس معروفه . که سیستم عامل اندروید داره و مخصوص بازی و پلیر های قوی و پخش فیلم های حجیم و...
من بیشتر قصدم بازیه
بین دو مدل موندم . چیزی که هست اول میخوام بدونم قوی ترین بازی های اندروید با فورمت apk با چه حجمی هست ؟ چه مقدار سیستمی میخواد ؟ چه رم و سی پی یوایی میخواد ؟
ایا اینی که من اول معرفی میکنم ببینید برای بازی های اندروید کافیه ؟

Smart TV Box ZIDOO X1

وبعدی که قوی تر از این هست اینه

Smart TV Box ZIDOO X6 Pro

درسته که دومی قوی تره . ولی میخوام بدونم آیا بازی اندروید بازی داره که با دستگاه اولی اجرا نشه و دستگاه اولی نکشه و کم بیاره ؟
که اگر اینجوری باشه من دومی رو بگیرم

دوستان ممنون میشم

کیفیت بازیهای اندوریدی به حجمشون ربط مستقیم نداره، اینکه چه سخت افزاری هم بخوان بستگی به موتور گرافیکی و سازگاریشون با تراشه های سازنده های مختلف داره

این باکسهای متفرقه بیشترشون از SoC های کم قیمتتر و ناشناخته تر استفاده می کنن و بنابراین سازگاریشون هم صرفنظر از قدرت ممکنه با بسیاری از بازیها با مشکل مواجه باشه و نتونن اجرا کنن
توصیه اینه که از محصولات برندهای معتبر و حتی خود گوگل یا انویدیا استفاده کنید، بازیها سازگاری بسیار بهتری با اونها دارن.

انویدیا شیلد ست تاپ باکس یکی از این مدلهای خوب هست.

lona1386

کاربر سایت
Jan 20, 2013
8
کیفیت بازیهای اندوریدی به حجمشون ربط مستقیم نداره، اینکه چه سخت افزاری هم بخوان بستگی به موتور گرافیکی و سازگاریشون با تراشه های سازنده های مختلف داره

این باکسهای متفرقه بیشترشون از SoC های کم قیمتتر و ناشناخته تر استفاده می کنن و بنابراین سازگاریشون هم صرفنظر از قدرت ممکنه با بسیاری از بازیها با مشکل مواجه باشه و نتونن اجرا کنن
توصیه اینه که از محصولات برندهای معتبر و حتی خود گوگل یا انویدیا استفاده کنید، بازیها سازگاری بسیار بهتری با اونها دارن.

انویدیا شیلد ست تاپ باکس یکی از این مدلهای خوب هست.

با سپاس بیکران از شما دوست عزیز
خب این اندروید شیلد که میگید الان برای فروش در بازار هست ؟
کجا باید دنبالش بگردم ؟
حدود قیمتش چنده ؟
ممنون میشم . چون باید تا فردا به فروشنده خبر بدم که اگر کنسل شده پولم رو بگیرم
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سپاس بیکران از شما دوست عزیز
خب این اندروید شیلد که میگید الان برای فروش در بازار هست ؟
کجا باید دنبالش بگردم ؟
حدود قیمتش چنده ؟
ممنون میشم . چون باید تا فردا به فروشنده خبر بدم که اگر کنسل شده پولم رو بگیرم
ممنون

خیر، در بازار داخلی موجود نیست
مدلهای متفرقه رو هم نمی تونم توصیه کنم، یه گوشی یا تبلت با تراشه ی شناخته شده و رم 2 یا سه گیگی بخرید و وصل کنید بهتر هست تا این مدلهای متفرقه.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
با سلام من دارم دستگاهی میخرم که به نام اندروید باکس معروفه . که سیستم عامل اندروید داره و مخصوص بازی و پلیر های قوی و پخش فیلم های حجیم و... من بیشتر قصدم بازیه بین دو مدل موندم . چیزی که هست اول میخوام بدونم قوی ترین بازی های اندروید با فورمت apk با چه حجمی هست ؟ چه مقدار سیستمی میخواد ؟ چه رم و سی پی یوایی میخواد ؟ ایا اینی که من اول معرفی میکنم ببینید برای بازی های اندروید کافیه ؟ Smart TV Box ZIDOO X1 وبعدی که قوی تر از این هست اینه Smart TV Box ZIDOO X6 Pro درسته که دومی قوی تره . ولی میخوام بدونم آیا بازی اندروید بازی داره که با دستگاه اولی اجرا نشه و دستگاه اولی نکشه و کم بیاره ؟ که اگر اینجوری باشه من دومی رو بگیرم دوستان ممنون میشم

به شما دومی رو پیشنهاد میکنم..

دستگاه اولی و موردهای مشابه توی پخش ویدیوهای سنگین هم مشکل دارن و الان از رده خارج محسوب میشن. (قیمت اصلیش حدود 40 دلاره!)

دومی خیلی خیلی بهتره.. :)

doomhammer65ir

کاربر سایت
May 1, 2015
37
یک پرسش درباره پانل های لپتاپ ها دارم
آیا پانل همه لپتاپ ها تعویض پذیره؟
مثلا پانل ips رو میشه روی یک لپتاپ core i3 انداخت؟

Sent from my iPod touch using Tapatalk

lona1386

کاربر سایت
Jan 20, 2013
8
به شما دومی رو پیشنهاد میکنم..

دستگاه اولی و موردهای مشابه توی پخش ویدیوهای سنگین هم مشکل دارن و الان از رده خارج محسوب میشن. (قیمت اصلیش حدود 40 دلاره!)

دومی خیلی خیلی بهتره.. :)

ممنون
کمی بی انصافیه که دیگه بگیم قیمتش 40 دلاره. تو ایران پیدا میشه 40 دلار ؟ کدوم جنس به قیمت واقعی میاد تو بازار ایران
نمیدونم دیگه گیج شدم . امروز هم میرسه دستم .هم میتونم برگشت بزنم و بیخیال بشم و هم میتونم عوض کنم
کلا موندم

saeid33

کاربر سایت
Aug 26, 2009
33
سلام میخواستم بدونم فرق کارت صدا یی مثل تیتانیوم hd با سری z-zx-zxr در چی هستش و من برای گوش کردن موزیک میخوام کارت صدا بگیرم کدوم بهتره و در اینده میخوام اسپیکر z906 یا s730 بگیرم کدوم بیشتر به درد من میخوره؟باتشکر

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ممنون
کمی بی انصافیه که دیگه بگیم قیمتش 40 دلاره. تو ایران پیدا میشه 40 دلار ؟ کدوم جنس به قیمت واقعی میاد تو بازار ایران
نمیدونم دیگه گیج شدم . امروز هم میرسه دستم .هم میتونم برگشت بزنم و بیخیال بشم و هم میتونم عوض کنم
کلا موندم

قیمت پایینش مشکلی نداره ولی وقتی اون X6 هم هست بنظر من بهتر بود همین قوی تره رو میگرفتید.

همین X1 هم دستگاه خوبیه. روی یه مدل مشابه GTA: San Andreas رو امتحان کردم مشکلی نداشت.

7ArChEr7

کاربر سایت
Nov 29, 2015
1
نام
محراب
دوستان عزیز واساتید گرامی
بعد از شیش یا هفت سال تصمیم گرفتم سیستمم رو ارتقا بدم:-o
اصلا هم به قطعات وارد نیستم چون تنوعشون خیلی زیاده
بریم سر اصل مطلب
بودجه من 3 تومنه ویه سیستم برای گیم میخواستم
درضمن قطعات فقط اینا باشه بقیشون رو دارم
(مادربرد،کارت گرافیک،رم،سی پی یو،پاور)

بعد یه چند تا سوال داشتم
1- توی مادربرد و کارت گرافیک و رم و cpu بهترین مارک کدوم هست؟
2-amd بهتره یا nvida
3-با این بودجه که من دارم و قطعاتی که شما معرفی میکنید تا چند سال این Pc برای گیم جواب میده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر