مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود
این قطعات برای گیم خوبن؟
و اینکه دست دو اینها چقدر میارزه؟
بعدن قصد دارم بهش گرفیک 970 اضافه کنم

MAIN Z97 PRO GAMER ASUS گارانتی سازگار تا 02-2018 و متعلقات کامل
CPU I5-4570 باکس
RAM 2*4GB PATRIOT 1600 گارانتی ویستا تا 07-2016
DVD-RW PIONEER
POWER 700HP GREEN گارانتی تا 11-95
CASE X3 GAMING GREEN یه فرانت پنل ایسوز هم همراهشه

ایا برای قطعات کامپیوتر همراه نداشتن کارتون قطعات باعث میشه از قیمتش کسر میشه یا فرقی نداره؟

بله دوست عزیز، قطعات خوبن و برای بستن سیستم گیمینگ و کارت 970 هم مناسبن
بسته بندی قطعات خیلی مهم نیست، تاریخ تولید و مدت زمان کارکرد و گارانتی کارت و سلامت قطعه مهمتر هست.

قیمت این قطعات رو هم میشه حداقل 1300 و حداکثر 1600 برآورد کرد.

سلام
اقا قیمتهایی ک دارین میگین چرا انقد فضاییه؟
۲میلیون فقط و فقط سه چهار قطعه؟ cpu+power+main...
جنگه مگه؟تا ۲۰ صفحه قبلو خوندم،خداییش طرف زده ۴۰۰ تومن موس و کیبورد خوب میخام((موس و کیبورد وجدانا ۸۰ تومن بیشتر میشه؟)
حالا سوال خودم:
اقا با این سیستم میشه gta رو بالا اورد یا نه!؟
main ddr2
cpu core t quad 2.5ghrz
ram 8gig ddr2
geforce 1gig
؟؟؟

قیمتها فضایی نیست، شما در جریان تنوع محصولات و قیمتها نیستی!

موس و کیبورد گیمینگ داریم که دونه ای هم هر کدوم بالاتر از 400 تومن درمیان!

در مورد قطعات هم مدل کارت گرافیک رو ننوشتید، نمیشه نظر داد.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
بله دوست عزیز، قطعات خوبن و برای بستن سیستم گیمینگ و کارت 970 هم مناسبن
بسته بندی قطعات خیلی مهم نیست، تاریخ تولید و مدت زمان کارکرد و گارانتی کارت و سلامت قطعه مهمتر هست.
قیمت این قطعات رو هم میشه حداقل 1300 و حداکثر 1600 برآورد کرد.
ممنون دوست عزیز
برای این سیستم چه نوع کارت گرافیکی 970 رو انتخاب کنم؟
استفاده من برا گیم هست...gta v...pes 16.fifa 16

برای چک کردن سلامتی قطعات باید چیکار کرد؟
نرم افزاری و تکنیک فیزیکی اگر هست لطفا معرفی کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون دوست عزیز
برای این سیستم چه نوع کارت گرافیکی 970 رو انتخاب کنم؟
استفاده من برا گیم هست...gta v...pes 16.fifa 16

برای چک کردن سلامتی قطعات باید چیکار کرد؟
نرم افزاری و تکنیک فیزیکی اگر هست لطفا معرفی کنید

یک کارت 970 از یه برند معتبر ، خیلی فرقی نمی کنه اما برندهای گیگا ایسوس و MSI معمولا کمی گرونتر هستن و البته کم صداتر
برای تست کارت می تونید از 3DMARK 2013 استفاده کنید، اگر حین اجرای طولانی مدت مشکلی نداشت یعنی این که کارت احتمال زیاد سالمه، یکی دو تا عنوان جدید مثل GTA V و Witcher 3 که سنگین هستند رو هم نصب و اجرا کنید که مطمئن بشید.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
یک کارت 970 از یه برند معتبر ، خیلی فرقی نمی کنه اما برندهای گیگا ایسوس و MSI معمولا کمی گرونتر هستن و البته کم صداتر
برای تست کارت می تونید از 3DMARK 2013 استفاده کنید، اگر حین اجرای طولانی مدت مشکلی نداشت یعنی این که کارت احتمال زیاد سالمه، یکی دو تا عنوان جدید مثل GTA V و Witcher 3 که سنگین هستند رو هم نصب و اجرا کنید که مطمئن بشید.
ممنون
ببخشید سوالات زیاد شد
این کارت گرافیک کارکرده چقدر میارزه؟
Msi gtx970 armor 2x blue dragon
گارانتی ماتریکس تا 2018
همه سایت های فروش رو چک کردم خبری ازین مدل نبود

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
ببخشید سوالات زیاد شد
این کارت گرافیک کارکرده چقدر میارزه؟
Msi gtx970 armor 2x blue dragon
گارانتی ماتریکس تا 2018
همه سایت های فروش رو چک کردم خبری ازین مدل نبود

چرا مدل Blue Dragon هم یکی از مدلهای 970 هست ، فقط خنک کنندش فرق داره
الان کارتهای 970 از برند MSI حدود 1400 هستن، شما یه 20 یا 25 درصدی ازش کم کن برای دست دوم.

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,042
نام
علی
دوستان قیمت این چندتا قطعه دسته دو رو بهم میدین؟ برای هردو طرف هم فروشنده و هم خریدار منصفانه باشه؟!
AMD Athlon II X4 635
MSI 870-g45 gaming series
Ram 6GB DDR3
Power Green 535 watt

قطعات گارانتیشون تموم شده
آخرین ویرایش:

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
من امروز به توصیه فرشید عزیز رفتم برای خرید asus G56 ولی همین طور که تو پاساژ می چرخیدم چشمم به msi ge 62 افتاد با قیمت 3800 . که با گرافیک gtx 960 و i7 4720 ـه . و گفتم امروز رو دست نگه دارم تا یه مشورتی از دوستان بگیرم .
به نظر شما ارزش خرید داره یا برم سراغ همون asus g56 ؟
گفتم استفاده گیمینگ هم ندارم ولی اینجوری که فروشنده می گفت و الان هم چک کردم حداقل توی گیم اختلاف دارن توی فریم دهی .
روی ایسوس هم موس و هدست و کوله ارجینال هم می دن . این حدودا چقدر ارزش مادی داره این وسایل همراش ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من امروز به توصیه فرشید عزیز رفتم برای خرید asus G56 ولی همین طور که تو پاساژ می چرخیدم چشمم به msi ge 62 افتاد با قیمت 3800 . که با گرافیک gtx 960 و i7 4720 ـه . و گفتم امروز رو دست نگه دارم تا یه مشورتی از دوستان بگیرم .
به نظر شما ارزش خرید داره یا برم سراغ همون asus g56 ؟
گفتم استفاده گیمینگ هم ندارم ولی اینجوری که فروشنده می گفت و الان هم چک کردم حداقل توی گیم اختلاف دارن توی فریم دهی .
روی ایسوس هم موس و هدست و کوله ارجینال هم می دن . این حدودا چقدر ارزش مادی داره این وسایل همراش ؟

لوازم همراه بسته ی ایسوس اوریجینال و بسیار با کیفیت هستنف دست کم 400 تا 500 تومن قیمت دارن.
در مورد 960 هم اون مدل MSI تازه رسیده، واقعا هم سرعت 960 از 950 بهتر هست و ارزش اضافه قیمت رو داره

اما چیزی که مقایسه ی کیفی دو مدل به نظرم میاد باز هم کیفیت ساخت برتر ایسوس و پشتیبانی درایوری کمی بهتر ایسوس هست، البته کیبورد گیمینگ MSI هم مزیت اونطرف هست.

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
سلام قصد خرید Asus R7360 دارم به نظرتون کارتی مناسب تر با همین رنج قیمتی میتونم انتخاب کنم؟
و اینکه پاور گرین 450 گلد برای این کارت مناسبه؟
آیا میشه یک کارت گرافیک پی سی آی اکسپرس 3 رو یک مادربرد پی سی آی اکسپرس 2 نصب کرد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام قصد خرید Asus R7360 دارم به نظرتون کارتی مناسب تر با همین رنج قیمتی میتونم انتخاب کنم؟
و اینکه پاور گرین 450 گلد برای این کارت مناسبه؟
آیا میشه یک کارت گرافیک پی سی آی اکسپرس 3 رو یک مادربرد پی سی آی اکسپرس 2 نصب کرد؟

خب در محدوده ی 500 تومن که قبل از این هم کارت 260X مناسب بود، الان هم R7 360 همون رتبه و راندمان رو داره
اما اکیدا توصیه میشه برای داشتن راندمان کافی در بازیهای جدید از کارت GTX 950 یا R9 270 و بالاتر استفاده کنید، فقط 70 یا 80 تومن گرونتر هستن اما ارزشش رو داره.

بله، کارت PCI e 3.0 رو میشه توی مادربردی با اسلات PCIe 2.0 استفاده کرد.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
لوازم همراه بسته ی ایسوس اوریجینال و بسیار با کیفیت هستنف دست کم 400 تا 500 تومن قیمت دارن.
در مورد 960 هم اون مدل MSI تازه رسیده، واقعا هم سرعت 960 از 950 بهتر هست و ارزش اضافه قیمت رو داره

اما چیزی که مقایسه ی کیفی دو مدل به نظرم میاد باز هم کیفیت ساخت برتر ایسوس و پشتیبانی درایوری کمی بهتر ایسوس هست، البته کیبورد گیمینگ MSI هم مزیت اونطرف هست.

همون چون من خودم خیلی چشمم این پکیج ایسوس رو گرفته .
فرشید جان همون طور که گفتم نمی خوام استفاده گیمینگ بودم . الویت کارهای شبکه و بعد هم کار های روزانس . نهایت نهایت شــــاید بخوام wicher 3 ـی چیزی نصب کنم . اونم دیگه در نهایت . نه با تنظیمات فضایی ( یه چیزی معمولی قابل قبول )
حالا با این تفاسیر و در نظر گرفتن این پکیج عالی ایسوس به نظر شما همون g56 رو وردارم اوکیه ؟ یا ممکنه اذیت کنه بعد ؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
فرشید جان همون طور که گفتم نمی خوام استفاده گیمینگ بودم . الویت کارهای شبکه و بعد هم کار های روزانس . نهایت نهایت شــــاید بخوام wicher 3 ـی چیزی نصب کنم . اونم دیگه در نهایت . نه با تنظیمات فضایی ( یه چیزی معمولی قابل قبول )
حالا با این تفاسیر و در نظر گرفتن این پکیج عالی ایسوس به نظر شما همون g56 رو وردارم اوکیه ؟ یا ممکنه اذیت کنه بعد ؟

منم نظرمو میگم.اگه واسه گیم نمیخری یه چیزی بخر که کیفیت ساختش بهتر از بقیه باشه.خودم دو تا لپتاپ گیمینگ دیدم از برند ایسوس که صفحه شون به فنا رفته...

ممنون آیا 950 توو بازار ایران موجود هست و آیا پاور 450 گلد گرین مناسب هست برای این کارت؟​
اره امده.670-700 تومن قیمتشه!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

در اینصورت مدلی رو بخر که بدنه و پنل با کیفیت تری داری ( اگه می تونی خودت مقایسه کنی)
البته همون Witcher 3 هم کم بازیسنگینی نیست و کیفیتش روی 960 می تونه بهتر از 950 باشه، اما در کل نیازی نداری که مدل با گرافیک بالا بگیری، همون ایسوس انتخاب خوبیه، مخصوصا با تجهیزاتش که تست کردم

ممنون آیا 950 توو بازار ایران موجود هست و آیا پاور 450 گلد گرین مناسب هست برای این کارت؟

بله موجوده و پاور هم کفایت می کنه.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
در اینصورت مدلی رو بخر که بدنه و پنل با کیفیت تری داری ( اگه می تونی خودت مقایسه کنی)
البته همون Witcher 3 هم کم بازیسنگینی نیست و کیفیتش روی 960 می تونه بهتر از 950 باشه، اما در کل نیازی نداری که مدل با گرافیک بالا بگیری، همون ایسوس انتخاب خوبیه، مخصوصا با تجهیزاتش که تست کردم

این g56 رو من مشکلی درش ندیدم ضمن اینکه خودت معرفی کردی :D
----
ممنون ایمان جان از راهنماییت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر