مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
سلام آقا فرشید
از اونجایی که pc نویز زیادی داره منم یکم خوابم سبکه وقتی شبا فایل می زارم واسه دانلود درست حسابی نمی تونم بخوابم!
به خاطر همین می خواستم یه لپتاپ با بودجه حداکثر 2 تومن بخرم! اگه بتونم یه pc کم صدا تهیه کنم ترجیح می دم با اون پول یه pc دست و پا کنم! مانیتور و بقیه چیزا رو دارم!
اگه امکانش هست یه کیس در حد 2 تومن معرفی کنید کار سنگین گرافیکی باهاش انجام نمی دم استفاده ام در حد برنامه نویسیه! کارت گرافیک نداشت هم نداشت داخلی cpu کافیمه!

پ.ن:
مشخصات الان سیستمم ایناس!
amd phenom 9950 x4
main:asus m3a32 mvp deluxe
4gb ram ddr2 1066
power green 530A
500gb 5400 hdd
سیستم مال 6 سال پیشه! اگه احتیاجی به تعویض کل سیستم نباشه که عالی می شه چون همین سیستم کارمو راه میندازه! نمی دونم صدای اصلی سیستم از کدوم قسمت می تونه باشه!
احتمال اینکه صدا از فن پاور هم باشه زیاده بعد انهمه سال،باید چک کنید،اگه پاور بود فنشو سرویس کنین یا کلا عوض کنین با پاور فن بزرگ و واتیج مناسب با سیستمتون

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
شما کافیه گرافیکت رو ارتقا بدی بقیه چیزها فعلا اوکی هستن.گرافیک هم تا 2 تومن میتونی 970 برداری تا حدود 500 تومن هم صرفه جویی کنی.ولی بالاتر مثلا 980 ممکنه با پردازنده ات گلوگاه بشه.تا دوسال نهایتا بتونی با کیفیت بالا بازی کنی و فریم خوب بگیری.

اولویت با کارت گرافیک هست و از همه مهمتره
یه کارت GTX 970 یا GTX 980 انتخاب مناسبی می تونه باشه.

CASE:GREEN X1
والا بنده فکر نکنم بودجه ام به 980 برسه ، 660ti خودمو چند بفروشم خوبه ؟ می صرفه 970 بگیرم ؟ کدوم مارکش عملکرد بهتری داره ؟ راستی پاورم enermax 650w اونم برای 970 لازم به ارتقا داره یا کافیه ؟از ati چیزی هست که به 980 برسه ولی قیمتش کمتر باشه ؟:d

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
والا بنده فکر نکنم بودجه ام به 980 برسه ، 660ti خودمو چند بفروشم خوبه ؟ می صرفه 970 بگیرم ؟ کدوم مارکش عملکرد بهتری داره ؟ راستی پاورم enermax 650w اونم برای 970 لازم به ارتقا داره یا کافیه ؟از ati چیزی هست که به 980 برسه ولی قیمتش کمتر باشه ؟:d

کارت خودت رو شاید 500 تومن بشه قیمتگذاریش کرد، حتما هم 970 بگیر
از برند گیگا یا MSI یا ایسوس یا MSI
Inno3D یا زوتاک هم خوبن.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام
دوستان مادربرد های ASROCK و MSI از نظر کیفیت ساخت و میزان خرابی چطور است؟ ایا ارزش دارد این مادربردها را بخرم یا بهتر است از مارک ASUS استفاده کنم.
با تشکر

srhd021mhr

کاربر سایت
Jan 13, 2013
63
نام
مهران
دوستان سلام
یک کیس میخوام بردارم تا سقف 2500
بهترین گزینه هارو بهم معرفی کنید
فقط بیزحمت سریع چون فردا صب ایشالا میرم واسه خرید
پیشاپیش ممنون

WalterSullivan

کاربر سایت
May 25, 2014
13
درود

بنده تقریبا یک میلیون صد بودجه دارم میخوام کارت گرافیکمو ارتقا بدم.

Mainboard:85B Plus
CPU:I5 Core 4440

خودم قصد دارم 960Zotac بگیرم حالا سوالم اینجاست که پاور چند وات بگیرم بهتره؟

بعدشم مونیتورم 19inch Samsung هست مدل S19A310N Plus کلا FHD نیست حالا میخوام ببینم با تبدیل مشکلی پیش نمیاد؟خروجی میده؟:d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
الان یه لپ تاپ قوی برای بازی سازی که حداقل تا 3 سال دیگه کارتو را بندازه چند در میاد ؟ چه برندی ؟

کلا لپ تاپ 3 یا 4 میلیونی اندازه ی یه PC با قیمت 2 میلیون قدرت اجرای بازیها رو داره، تازه عمر عملیاتیش توی بازیها برای سیستم قویتر از این هم حدود 2 سال هست و بعد به ارتقا نیاز داره، حالا شما می خوای لپ تاپ هم باشه و تازه 3 سال هم برای بازی جواب بده؟

لپ تاپ 7 یا 8 تومنی کمتر برداری جوابگوی کارت نخواهد بود، اگر کیفیت بالا توی بازیها رو در نظر داری

دوستان بین مادربورد Asrock Z97 Anniversary و Asus H97 Plus موندم
کدومو بگیرم؟

دو تاشون خوبنف اگر پردازندت سری K هست که قطعا باید اون Z97 رو برداری

سلام
دوستان مادربرد های ASROCK و MSI از نظر کیفیت ساخت و میزان خرابی چطور است؟ ایا ارزش دارد این مادربردها را بخرم یا بهتر است از مارک ASUS استفاده کنم.
با تشکر

MSI رو که می دونم کیفیت ساخت بالایی دارن، بستگی داره که چه مدلی و چه قطعات دیگه ای توی سیستم جای بگیرن که به تناسبش مادربرد رو هم میشه انتخاب کرد.

دوستان سلام
یک کیس میخوام بردارم تا سقف 2500
بهترین گزینه هارو بهم معرفی کنید
فقط بیزحمت سریع چون فردا صب ایشالا میرم واسه خرید
پیشاپیش ممنون

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 2800 میشه، کمتر از این هم توصیه میشه نخری
اگر هم سقف بودجه همون 2500 بود که پردازنده رو به Core i3 4170تغییر بده

اولویت این سیستم بازی هست.

درود

بنده تقریبا یک میلیون صد بودجه دارم میخوام کارت گرافیکمو ارتقا بدم.

Mainboard:85B Plus
CPU:I5 Core 4440

خودم قصد دارم 960Zotac بگیرم حالا سوالم اینجاست که پاور چند وات بگیرم بهتره؟

بعدشم مونیتورم 19inch Samsung هست مدل S19A310N Plus کلا FHD نیست حالا میخوام ببینم با تبدیل مشکلی پیش نمیاد؟خروجی میده؟:d

یه پاور 550 وات گرین برای این قطعات زیاد هم هست.
گرافیک هم با تبدیل خروجی هم میده، مشکلی نیست.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام
با تشکر از اقا فرشید.
یه سوال دیگه: میخوام گرافیک GTX970 را بگیرم. شما بین مارک های ZOTAK و MSI و EVGA کدام یک را پیشنهاد میدهید و در ضمن برای این کارت گرافیک پاور 550 مناسب است یا نه(پاور سیستمم 550 است)؟
با تشکر

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
میخواستم ببینم DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 360 AiO در کیس Cooler Master Cosmos II جا میگیره یا نه !
و سوال بعدی اینکه نظر دوستان راجب بستن سیستم اونم با گرافیک SLI 980 TI الان زمان مناسبی هست یا بذارم موقعی که انودیا یه کارت سازگار تر با DX 12 داد بگیرم ! ؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
میخواستم ببینم DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 360 AiO در کیس Cooler Master Cosmos II جا میگیره یا نه !
و سوال بعدی اینکه نظر دوستان راجب بستن سیستم اونم با گرافیک SLI 980 TI الان زمان مناسبی هست یا بذارم موقعی که انودیا یه کارت سازگار تر با DX 12 داد بگیرم ! ؟

خیر متاسفانه. تا رادیاتورهای حداکثر 280 mm رو پشتیبانی میکنه.
اگر در رزولوشن 4K بازی می کنید استفاده از دو 980Ti توصیه میشه. این کارت از ویژگیهای نسخه 12 به خوبی پشتیبانی میکنه.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
خیر متاسفانه. تا رادیاتورهای حداکثر 280 mm رو پشتیبانی میکنه.
اگر در رزولوشن 4K بازی می کنید استفاده از دو 980Ti توصیه میشه. این کارت از ویژگیهای نسخه 12 به خوبی پشتیبانی میکنه.

شما چه مدلی رو برای این کیس پیشنهاد میکنید که رد کیس جا بگیره ! یه چیز تاپ میخوام

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر