مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
سلام و عرض خسته نباشید خدمت اقا فرشید و بقیه دوستان گل
اقا من میخوام هارد اینترنال دو ترا بگیرم بین western green و segate barracuda موندم رفتم سیگیت و بگیرم فروشنده گفت سیگیت خوب نیست خرابیش زیاده میخواستم ببینم درست گفته یا چون خودش نداشته اینو گفته :"> ؟ سرعتشون خیلی با هم فرق داره این دو مدل ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان:)
بی زحمت اگر توی این زمینه تجربه داشتید یا دارید یه کمک میکنید؟؟
هارد کامپیوترم پر شده و میخوام یه هارد بخرم که اطلاعات خیلی مهمم(مثل عکس هاو فیلم هام و ...) رو بریزم روش که هارد کامپیوتر خالی بشه
حفظ اطلاعاتم واسم خیلی مهمه و در واقع اولویت اولم همین ماندگاری و سالم ماندن اطلاعات هست
بین اینترنال و اکسترنال کدومشون توی حفظ و ماندگاری بهترن؟؟
بهترین برندشون چیه؟؟؟

فرقی نمی کنه اما اگر می خوای اطلاعاتت رو جابجا کنی هارد اکسترنال بخر
WD My Passport Ultra

ممنون منو اینا نگران کرده شما یک نگاه به این تاپیکا بنداز
دقیقا مشکل ویندوز منو داشته که توی قسمت "راه حل های خطرناک" انجمن گذاشته شده و ظاهرا کار کرده ممنون میشم یه نگاه بندازید نظرتونو بگید
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=169178
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=106667&highlight=razer+sabertooth
یه سوال دیگه قصد خریدش رو مطمینا دارم حتی مجبور بشم ویندوز اورجینالم رو پاک کنم
چون شهرستانم به نظرتون بهترین سایت برای خریدش کدومه از لیون یا دی جی بگیرم؟ یا سایت معتبر دیگه چی هست و کلا کدومو پیشنهاد میکنید؟
ممنون بابت راهنماییتون

من بازم فکر می کنم که توی ویندوز 8.1 هم کار کنه و مشکلی نداشته باشه
برای خرید هم از تمام فروشگاههای معتبر آنلاین تهران می تونی خرید کنی.

سلام دوستان
یک سوال داشتم
با اومدن xbox one و مخصوصا ویندوز 10 و اینا بازی هایی که روی PC عرضه میشن تو سال های اینده از دسته 360 برای PC پشتیبانی میکنن یا باید حتما دسته xbox 1 براشون تهیه بشه ؟
منظو.رم ساپورت رسمی بازی ها و ویندوز هست مثل همین الان که بازی ها رو جواب میده دسته 360

مرسی

هم دسته ی 360 رو ساپورت خواهد کرد و هم دسته ی XB One رو، فرقی نمی کنه.

سلام و عرض خسته نباشید خدمت اقا فرشید و بقیه دوستان گل
اقا من میخوام هارد اینترنال دو ترا بگیرم بین western green و segate barracuda موندم رفتم سیگیت و بگیرم فروشنده گفت سیگیت خوب نیست خرابیش زیاده میخواستم ببینم درست گفته یا چون خودش نداشته اینو گفته :"> ؟ سرعتشون خیلی با هم فرق داره این دو مدل ؟

خیر، فروشنده حرفی رو که شایعه هست بین بقیه تحویل شما داده، سرعت مدل سی گیت 7200.14 در حد سرعت WD Black هست و قطعا انتخاب بهتری هست.

yashar58

کاربر سایت
Sep 28, 2010
118
با سلام
پرینتر رنگی برای مصرف خانگی تا400 تومن چی پیشنهاد میدین؟(اگر امکان اسکن کردن هم داشته باشه بهتره)
کلا خرید لیزری منطقی تره یا جوهر افشان؟

آخرین ویرایش:

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
درود
ارزون ترین کیسی که ارزش خرید داشته باشه برای قطعات زیر رو میخواستم
vga: gtx 550ti
mb: giga p55
اگه گیم پد xbone رو بگیرم بعدا میشه کیت wifi رو جداگونه خرید؟
ممنون

آخرین ویرایش:

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
سلام عرض شد خدمت دوستان بخش سخت افزار .

لطفا یه کیس بهم معرفی کنید با بودجه ۲ میلیون فیلم موزیک اینترنت و در کنارش هم دوتا ۲ یه جواریی یه سیستم متوسط،رو به بالا برای گیم های سبک مرسی .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام
پرینتر رنگی برای مصرف خانگی تا400 تومن چی پیشنهاد میدین؟(اگر امکان اسکن کردن هم داشته باشه بهتره)
کلا خرید لیزری منطقی تره یا جوهر افشان؟

اگر بخواید یه مدل چند کاره ی رنگی بخرید خب باید پرینترای رنگی لیزری رو انتخاب کنید که گرون هم هستند، چند کاره ها بیشتر تک رنگ هستند، نه رنگی، رنگی های لیزری بالای 800 تومن هستند.
اما مدلهایی مثل HP Officejet 4630 هم هست که کپی/پرینت / اسکن هست و رنگی جوهر افشان هست و نزدیک 300 تومن قیمت داره

درود
ارزون ترین کیسی که ارزش خرید داشته باشه برای قطعات زیر رو میخواستم
vga: gtx 550ti
mb: giga p55
ممنون

خود این قطعات هم دیگه ارزش هزینه کردن نداره، حالا چه برسه که بخواید برای اینا قطعات دیگه ای رو هم بخرید
چون مادربردش قدیمی هست نمیشه پردازنده ای براش پیدا کرد، مگر از بازار دست دوم فروشیها.

سلام عرض شد خدمت دوستان بخش سخت افزار .

لطفا یه کیس بهم معرفی کنید با بودجه ۲ میلیون فیلم موزیک اینترنت و در کنارش هم دوتا ۲ یه جواریی یه سیستم متوسط،رو به بالا برای گیم های سبک مرسی .

با تومن نمیشه انتظار بازی با کیفیتی رو داشت. رده پایین حساب میشه، با 2500 میشه کارت گرافیک همین سیستم رو ارتقا داد و بازیهایی مثل DOTA 2 رو به راحتی اجرا کرد.

CPU:Core i3 4170
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:R7 260X GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
اگر بخواید یه مدل چند کاره ی رنگی بخرید خب باید پرینترای رنگی لیزری رو انتخاب کنید که گرون هم هستند، چند کاره ها بیشتر تک رنگ هستند، نه رنگی، رنگی های لیزری بالای 800 تومن هستند.
اما مدلهایی مثل HP Officejet 4630 هم هست که کپی/پرینت / اسکن هست و رنگی جوهر افشان هست و نزدیک 300 تومن قیمت داره

خود این قطعات هم دیگه ارزش هزینه کردن نداره، حالا چه برسه که بخواید برای اینا قطعات دیگه ای رو هم بخرید
چون مادربردش قدیمی هست نمیشه پردازنده ای براش پیدا کرد، مگر از بازار دست دوم فروشیها.

با تومن نمیشه انتظار بازی با کیفیتی رو داشت. رده پایین حساب میشه، با 2500 میشه کارت گرافیک همین سیستم رو ارتقا داد و بازیهایی مثل DOTA 2 رو به راحتی اجرا کرد.

قطعاتش کامل هست فقط کیسش تهویه مناسب نداره و خراب شده

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !

فرشیدجون داداش دست گلت درد نکنه یه دنیا ممنون .
داداش با 2500 چه گرافیکی پیشنهاد میدی ?

DANTE14

کاربر سایت
Sep 10, 2012
42
سلام دوستان.
فرق 4790با4790kچقدره.کلا این cpuهای اینتل که پسوندkدارن ینی چی؟بعد میخواستم بدونم تهیه سیستم کولینگ که به صورت جداگانه میفروشن ضروریه برای سیستم؟ینی تو راندمان کار و عمر سیستم اثر زیادی میذاره؟
ممنون

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان.
فرق 4790با4790kچقدره.کلا این cpuهای اینتل که پسوندkدارن ینی چی؟بعد میخواستم بدونم تهیه سیستم کولینگ که به صورت جداگانه میفروشن ضروریه برای سیستم؟ینی تو راندمان کار و عمر سیستم اثر زیادی میذاره؟
ممنون
فرق اساسی پردازنده های با پسوند K ، ضریب باز بودنشون هست که قابلیت اوورکلاک دارن. در مورد 4790K هم به غیر از این مورد فرکانسش بالاتر از 4790 هست. برای این دو پردازنده خرید کولر جدا توصیه میشه . کلا تو راندمان و عمر پردازنده هم تاثیر مثبت داره.

- - -ویرایش - - -

قطعاتش کامل هست فقط کیسش تهویه مناسب نداره و خراب شده

Green X+ Eagle Gaming به قیمت 120 . اگر بیشتر هزینه کنی هم مدل Green X2 Jaguar به قیمت 170 که مناسبتره.

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
سلام دوستان ، زده به سرم Case رو یه حالی بهش بدم.
سیستم الانم اینه :
Mb : M5A78L
VGA : N9400 GT
Ram : 4GB
CPU : AMD Athlon II X2 270
میخواستم ببینم راه داره اینو ارتقا داد؟ اگه نمیشه با 700 تومن میشه یه Case معمولی ه رو به خوب جمع کرد؟؟ (فعلا بودجم همین قدره)

-------------------------------------------------------------------
در ضمن یه سوال هم در مورد مانیتور داشتم ، چون تاپیکش سوت و کوره همینجا میپرسم.
من میخوام یه مانیتور بگیرم که واسه 360 هم استفاده کنم ، خودم
BenQ RL2240HE انتخاب کردم ولی ورودی صدا نداره ، میشه ازش راحت صدا گرفت واسه 360 یا داستان داره؟ این هم هم هست ورودی صدا هم داره BenQ GL2460HM ، بدجور گیر کردم تو خریدش اولی 22 اینچه ولی زمان پاسخگوییش 1 ه ورودی صدا هم نداره ولی Gaming Led ه در صورتی که دومی 24 ه زمان پاسخگوییش 2 ه ورودی صدا هم داره

میشه یکی که وارده راهنماییم کنه لطفا

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279

بنظر من دسته دوم بگیرین خیلی بهتره,با همین 2500 میشه یک سیستم high end دسته دو گرفت

- - -ویرایش - - -

فرشید جان من 970 با 4790 دارم
مادربورد h81 هست,مشکلی که پیش نمیاد ؟:d

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
سلام دوستان به نظرتون این سیستمی که قطعاتشو نوشتم چند ارزش داره بفروشم

cpu:i7 4790k
main:asus maximus ranger vii
ram:16gb 2400 gskill cs10
gfx:980gtx
hdd:1 tb westrn black
sdd:samsung 120 gb 850 evo
power:cs 650 m

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان ، زده به سرم Case رو یه حالی بهش بدم.
سیستم الانم اینه :
Mb : M5A78L
VGA : N9400 GT
Ram : 4GB
CPU : AMD Athlon II X2 270
میخواستم ببینم راه داره اینو ارتقا داد؟ اگه نمیشه با 700 تومن میشه یه Case معمولی ه رو به خوب جمع کرد؟؟ (فعلا بودجم همین قدره)

-------------------------------------------------------------------
در ضمن یه سوال هم در مورد مانیتور داشتم ، چون تاپیکش سوت و کوره همینجا میپرسم.
من میخوام یه مانیتور بگیرم که واسه 360 هم استفاده کنم ، خودم
BenQ RL2240HE انتخاب کردم ولی ورودی صدا نداره ، میشه ازش راحت صدا گرفت واسه 360 یا داستان داره؟ این هم هم هست ورودی صدا هم داره BenQ GL2460HM ، بدجور گیر کردم تو خریدش اولی 22 اینچه ولی زمان پاسخگوییش 1 ه ورودی صدا هم نداره ولی Gaming Led ه در صورتی که دومی 24 ه زمان پاسخگوییش 2 ه ورودی صدا هم داره

میشه یکی که وارده راهنماییم کنه لطفا

خیر، هیچ قطعه ای از اینها ارزش ارتقا نداره، با 700 تومن هم اصلا 2 تا قطعه هم نمیشه خرید که مناسب بازی باشه، چه برسه به کیس، حداقل باید 2.5 تا 3 تومن کنار بزارید

معلومه دیگه، کارت GTX 980 Ti

بنظر من دسته دوم بگیرین خیلی بهتره,با همین 2500 میشه یک سیستم high end دسته دو گرفت

- - -ویرایش - - -

فرشید جان من 970 با 4790 دارم
مادربورد h81 هست,مشکلی که پیش نمیاد ؟:d

مشکلی نداره، اما هیچ سنخیتی هم ندارن!
تازه مادربرد H81 اسلات PCIe 3.0 نداره که

سلام دوستان به نظرتون این سیستمی که قطعاتشو نوشتم چند ارزش داره بفروشم

cpu:i7 4790k
main:asus maximus ranger vii
ram:16gb 2400 gskill cs10
gfx:980gtx
hdd:1 tb westrn black
sdd:samsung 120 gb 850 evo
power:cs 650 m

برای چی بفروشی آخه؟ مگه سیستم از این قویتر هم داریم الان؟!
قطعات رو میشه بین 4.3 تا 4.7 میلیون قیمت گذاشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر