مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,814
خیر، هیچ قطعه ای از اینها ارزش ارتقا نداره، با 700 تومن هم اصلا 2 تا قطعه هم نمیشه خرید که مناسب بازی باشه، چه برسه به کیس، حداقل باید 2.5 تا 3 تومن کنار بزارید

معلومه دیگه، کارت GTX 980 Ti

مشکلی نداره، اما هیچ سنخیتی هم ندارن!
تازه مادربرد H81 اسلات PCIe 3.0 نداره که

برای چی بفروشی آخه؟ مگه سیستم از این قویتر هم داریم الان؟!
قطعات رو میشه بین 4.3 تا 4.7 میلیون قیمت گذاشت.
آقا فرشید واسه بازی نمیخوام سیستمو ، واسه نرم افزار میخواستم ، که اگه اینجوریه بیخیال میشم فعلا پس
راجع به سوالم در مورد مانیتور میتونید کمکم کنید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
آقا فرشید واسه بازی نمیخوام سیستمو ، واسه نرم افزار میخواستم ، که اگه اینجوریه بیخیال میشم فعلا پس
راجع به سوالم در مورد مانیتور میتونید کمکم کنید؟

فرقی نمی کنه، برای کار معمولی هم بالای 1.5 یا 2 تومن باید هزینه کرد که سیستم مناسبی دربیاد.

در مورد مانیتور هم باید بگم اسپیکر داخلی مانیتورها کیفیت افتضاحی داره معمولا و فقط کار راه انداز هست. برای بهترین کیفیت بهتره یه اسپیکر جداگانه برای گرفتن خروجی صدای هر دو دستگاهتون خریداری کنید و فاکتور صدا رو از انتخاب مانیتور حذف کنید.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
سلام
فرشید جان نظرت راجب Dell XPS 13 چیه‌؟ برای طراحی وب و برنامه نویسی و کارای سبک Maya جوابگو هست؟ گزینه‌ی بهتری تو بازار هست الان یا نه‌؟ وزن برام خیلی مهمه. XPS 13 چه قیمت الان تو بازار ایران؟

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
کسی سی پی یو اسکای لیک رو تو بازار ندیده؟حدود قیمتش چقدره؟
سایت های ایرانی که ندیدم 6700k رو بزارن هنوز.جالبه که حتی توی newegg هم 6700k هنوز نیومده و فقط 6600k هستش

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ارزون ترین مادربوردی که مشخصات زیر رو داشته باشه، بخوام بگیرم چه مدلی هست؟
SATA 3
PCI EX 3
USB3

و اینکه CPU های جدید و رم های 1600 یا بالاتر رو ساپورت کنه
خودم P8H61-mlx3 دارم، میخوام بفروشم
الان کدوم باند بیشترین استفاده رو داره منظورم 1150، 1155، 1156 و ایناس؟!!
ممنون

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کسی سی پی یو اسکای لیک رو تو بازار ندیده؟حدود قیمتش چقدره؟
سایت های ایرانی که ندیدم 6700k رو بزارن هنوز.جالبه که حتی توی newegg هم 6700k هنوز نیومده و فقط 6600k هستش

هنوز نیومده ایران:d

- - -ویرایش - - -

فرشید جان
سیستم من 970,4790,h81 هست, بعد شبا میزارم برای دانلود بعضی موقع ها
مشکلی که پیش نمیاد؟:d

مشکل پیش نمیاد.ممکنه عمرش کمتر بشه.
حیف سیستم نیست بذاری دانلود شبانه!؟:d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
فرشید جان نظرت راجب Dell XPS 13 چیه‌؟ برای طراحی وب و برنامه نویسی و کارای سبک Maya جوابگو هست؟ گزینه‌ی بهتری تو بازار هست الان یا نه‌؟ وزن برام خیلی مهمه. XPS 13 چه قیمت الان تو بازار ایران؟

برای برنامه نویسی شاید، اما برای طراحی و Maya خیر، اصولا لپ تاپ برای این کارها مناسب نیست.

دوستان یه کیس واسه گیم تا 4 میلیون چی پشنهاد میکنید؟

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

فرشید جان
سیستم من 970,4790,h81 هست, بعد شبا میزارم برای دانلود بعضی موقع ها
مشکلی که پیش نمیاد؟:d

چه مشکلی؟
خیر، دانلود که اصن باری هم محسوب نمیشه.

ارزون ترین مادربوردی که مشخصات زیر رو داشته باشه، بخوام بگیرم چه مدلی هست؟
SATA 3
PCI EX 3
USB3

و اینکه CPU های جدید و رم های 1600 یا بالاتر رو ساپورت کنه
خودم P8H61-mlx3 دارم، میخوام بفروشم
الان کدوم باند بیشترین استفاده رو داره منظورم 1150، 1155، 1156 و ایناس؟!!
ممنون

پشتیبانی از رم بالاتر از 1600 اصلا مهم نیست اگر دنبال مادربرد ارزون قیمت هستید
ارزونترین ها ASUS P8H81 هستن، کمی گرونتر هم سری H97 و تنها مدلهایی که رم بالاتر از 1600 ساپورت می کنن هم Z97 هستن.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
پشتیبانی از رم بالاتر از 1600 اصلا مهم نیست اگر دنبال مادربرد ارزون قیمت هستید
ارزونترین ها ASUS P8H81 هستن، کمی گرونتر هم سری H97 و تنها مدلهایی که رم بالاتر از 1600 ساپورت می کنن هم Z97 هستن.

ممنون فرشید جان
من این قطعات رو.چند میتونم بفروشم آخرش؟!
P8H61-mlx3 Plus
Intel G540
Ram 4 DDR3 1333

و اینکه ارزش داره مادربورد خودم رو بفروشم و یکی از این مدل هایی که شما معرفی کردید، بخرم؟! ( البته مدل H81 اسلات PCI-E 3.0 نداره كه اینجوری به دردم نمیخوره!! مدل H97 فکر کنم داره درسته؟)
چون بعدا CPU رو ميخوام عوض کنم و i3 یا i5 بخرم ( از این نسل 2 و 4 اینا سر در نیاوردم)

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام
بهترین راه هایی که بتونم این سیستم رو با 2 تومن ارتقا بدم چیا هستند ؟ بازی های امروزی رو تا چند سال بتونه اجرا کنه دیگه
vga : gtx 660ti
cpu:core i5 3570k
motherboard: msi z77
ram: 8 gb

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام
بهترین راه هایی که بتونم این سیستم رو با 2 تومن ارتقا بدم چیا هستند ؟ بازی های امروزی رو تا چند سال بتونه اجرا کنه دیگه

شما کافیه گرافیکت رو ارتقا بدی بقیه چیزها فعلا اوکی هستن.گرافیک هم تا 2 تومن میتونی 970 برداری تا حدود 500 تومن هم صرفه جویی کنی.ولی بالاتر مثلا 980 ممکنه با پردازنده ات گلوگاه بشه.تا دوسال نهایتا بتونی با کیفیت بالا بازی کنی و فریم خوب بگیری.

farzad7056

کاربر سایت
Mar 28, 2008
54
سلام آقا فرشید
از اونجایی که pc نویز زیادی داره منم یکم خوابم سبکه وقتی شبا فایل می زارم واسه دانلود درست حسابی نمی تونم بخوابم!
به خاطر همین می خواستم یه لپتاپ با بودجه حداکثر 2 تومن بخرم! اگه بتونم یه pc کم صدا تهیه کنم ترجیح می دم با اون پول یه pc دست و پا کنم! مانیتور و بقیه چیزا رو دارم!
اگه امکانش هست یه کیس در حد 2 تومن معرفی کنید کار سنگین گرافیکی باهاش انجام نمی دم استفاده ام در حد برنامه نویسیه! کارت گرافیک نداشت هم نداشت داخلی cpu کافیمه!

پ.ن:
مشخصات الان سیستمم ایناس!
amd phenom 9950 x4
main:asus m3a32 mvp deluxe
4gb ram ddr2 1066
power green 530A
500gb 5400 hdd
سیستم مال 6 سال پیشه! اگه احتیاجی به تعویض کل سیستم نباشه که عالی می شه چون همین سیستم کارمو راه میندازه! نمی دونم صدای اصلی سیستم از کدوم قسمت می تونه باشه!

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام به دوستان زحمت کش بخش سحت افزار
یه سیستم البته فقط کیس میخواستم ببندم ماله بنده خدایی میخواد واسه کارهای معمولی و گیم در حد 2 میلیون تومن
فقط کیس و محتوای داخلش رو میخواد بخره و باقی چیزا رو داره
لطفا قطعات با کیفیت بگید که واسه ما هم دردسر نشه و عمرشون بالا باشه چون ملت کارمند یه کیس میخرن 10 سال استفاده میکنن مثلا پاور مارک خوب و قطعاتی که
خرابیشون کم باشه
با تشکر فراوان

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
من این قطعات رو.چند میتونم بفروشم آخرش؟!
P8H61-mlx3 Plus
Intel G540
Ram 4 DDR3 1333

و اینکه ارزش داره مادربورد خودم رو بفروشم و یکی از این مدل هایی که شما معرفی کردید، بخرم؟! ( البته مدل H81 اسلات PCI-E 3.0 نداره كه اینجوری به دردم نمیخوره!! مدل H97 فکر کنم داره درسته؟)
چون بعدا CPU رو ميخوام عوض کنم و i3 یا i5 بخرم ( از این نسل 2 و 4 اینا سر در نیاوردم)

خب اینا قیمت زیادی ندارن، شاید حدود 200 تا 250 تومن در کل

الان ارزش نداره مادربرد رو عوض کنید، نگه دارید هر وقت خواستید CPU رو عوض کنید یکجا عوض کنید که احیانا اگر سوکت جدید سریعتر جایگزین شده باشه ضرر نکنید.

سلام

اولویت با کارت گرافیک هست و از همه مهمتره
یه کارت GTX 970 یا GTX 980 انتخاب مناسبی می تونه باشه.

سلام آقا فرشید
از اونجایی که pc نویز زیادی داره منم یکم خوابم سبکه وقتی شبا فایل می زارم واسه دانلود درست حسابی نمی تونم بخوابم!
به خاطر همین می خواستم یه لپتاپ با بودجه حداکثر 2 تومن بخرم! اگه بتونم یه pc کم صدا تهیه کنم ترجیح می دم با اون پول یه pc دست و پا کنم! مانیتور و بقیه چیزا رو دارم!
اگه امکانش هست یه کیس در حد 2 تومن معرفی کنید کار سنگین گرافیکی باهاش انجام نمی دم استفاده ام در حد برنامه نویسیه! کارت گرافیک نداشت هم نداشت داخلی cpu کافیمه!

پ.ن:
مشخصات الان سیستمم ایناس!
amd phenom 9950 x4
main:asus m3a32 mvp deluxe
4gb ram ddr2 1066
power green 530A
500gb 5400 hdd
سیستم مال 6 سال پیشه! اگه احتیاجی به تعویض کل سیستم نباشه که عالی می شه چون همین سیستم کارمو راه میندازه! نمی دونم صدای اصلی سیستم از کدوم قسمت می تونه باشه!

اگر بازی نمی کنی برای همین سیستم فن پردازنده ی حرفه ای و فن های کیس کم صدا بخر، مشکلت حل میشه
یه فن 140 تومنی Thermal Right Macho 02 اگر توی کیست جا بشه برای پردازندت خیلی مناسبه.

سلام به دوستان زحمت کش بخش سحت افزار
یه سیستم البته فقط کیس میخواستم ببندم ماله بنده خدایی میخواد واسه کارهای معمولی و گیم در حد 2 میلیون تومن
فقط کیس و محتوای داخلش رو میخواد بخره و باقی چیزا رو داره
لطفا قطعات با کیفیت بگید که واسه ما هم دردسر نشه و عمرشون بالا باشه چون ملت کارمند یه کیس میخرن 10 سال استفاده میکنن مثلا پاور مارک خوب و قطعاتی که
خرابیشون کم باشه
با تشکر فراوان

درود بر شما

با 2 تومن نمیشه سیستم قدرتمند یا حتی متوسطی برای بازی تهیه کرد، این سیستم فقط برای بازی با تنظیمات پایین مناسب هست.

CPU:Core i3 4170
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 750 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر