مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
سلام!
یک هدست میخواستم تا 20 تومن که کیفیت میکروفون خوبی داشته باشه برای گیم!
در حدی که بتونه صدای واقعی منو به شنونده بده و از میکروفون هنزفری ای که دارم بهتر باشه!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
اشتباه وصل کرده بودم یعنی اسلاید های آبی و سیاه رو اشتباه دیده بودم و الان درست شد.
ظاهرا هیچ مشکلی نیست و این رمها (2 تا 2 گیگ G-SKILL و DDR3 و 1 دونه 4 گیگ GEIL و DDR3) دارن خوب کار میکنن و بازی COD - AW رو
که قبلا به هیچ وج نمیشد بازی کرد رو الان دارم راحت اجرا میکنم

مشکلی که نیست؟

من نگفتم کار نخواهند کرد، منظور من این بود که بهینه کار نخواهند کرد و اگر اطلاعات سیستم رو بررسی کنی خواهی دید که رم سیستم شما الان تک کاناله کار می کنه! یعنی سرعت کامل رو نداره. چون تعدداد ماجولها باید زوج و جفتی و ترجیحا هم مدل باشند.

سلام من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرکته؟ خیلی شرمنده که تکرار کردم

خواهش
در پیام خصوصی یادآوری کنید.

سلام!
یک هدست میخواستم تا 20 تومن که کیفیت میکروفون خوبی داشته باشه برای گیم!
در حدی که بتونه صدای واقعی منو به شنونده بده و از میکروفون هنزفری ای که دارم بهتر باشه!

بودجه در حدی نیست که بشه راجع به کیفیت محصولش نظر داد.

میشه پیشنهاد یه سیستم با مانیتور تا 5 تومان بهم بدید ؟
درود
ممنون میشم ی سیستم (همراه مانیتور . کیس و ...) برای گیم تا 5 تومن یا نهایتا 5300 بهم معرفی کنید

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7

اینا حدود 4850 میشن
یه مانیتور مناسب از ایسوس هم می تونه بین 600 تا 800 تومن دربیاد.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
من نگفتم کار نخواهند کرد، منظور من این بود که بهینه کار نخواهند کرد و اگر اطلاعات سیستم رو بررسی کنی خواهی دید که رم سیستم شما الان تک کاناله کار می کنه! یعنی سرعت کامل رو نداره. چون تعدداد ماجولها باید زوج و جفتی و ترجیحا هم مدل باشند.

سلام
میدونم. منم همچین حرفی نزدم ... این رمی که خریدم 4 گیگ DDR3 مدل GEIL به قیمت 120 تومن. قیمتش همینه دیگه؟

بعد یه سوال دیگه اینکه CPU من الان Intel i7 860 @ 2.80 GHz هستش که چهار پنج سال پیش خریده بودم الان به نظرت نیاز به ارتقاع داره؟
یا اینکه همین فعلا خوبه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,768
نام
فرشید
سلام
میدونم. منم همچین حرفی نزدم ... این رمی که خریدم 4 گیگ DDR3 مدل GEIL به قیمت 120 تومن. قیمتش همینه دیگه؟

بعد یه سوال دیگه اینکه CPU من الان Intel i7 860 @ 2.80 GHz هستش که چهار پنج سال پیش خریده بودم الان به نظرت نیاز به ارتقاع داره؟
یا اینکه همین فعلا خوبه؟

بله، قیمتش همینه
اگه سیستم رو برای بازیهای روز استفاده می کنید بله، دیگه وقت اینه که در مورد ارتقای پردازنده و مادربردتون فکر کنید.

اقا فرشید خیلی خیلی ممنون . فقط اگه ممکنه ی مانیتور تو همون رنج هم خودتون پیشنهاد بدید
سپاس

مدل ASUS VE228H با قیمت 650 تومن توصیه میشه.

rreyhani

کاربر سایت
Jul 7, 2013
85
نام
علی
بودجه در حدی نیست که بشه راجع به کیفیت محصولش نظر داد.
داداش شما مسکه خیلی بالا نگاه میکنید!(البته حق باشماست ولی من یک کاربر معمولی هستم)
هدست هایی هستند که 13 تومن اند ولی کیفیت رضایت کننده ای دارند!(یکی از دوستان دارند)
داخل اینترنت در این رنج قیمت هدفون خیلی زیاد هستش!(بودجه تا 25 تومنه)
فقط چون تخصصی و آشنایی زیادی نداشتم خواستم از شما مشاوره بگیرم!
پس لااقل بگید کدوم مارک ها خوبه؟
دوتا نمونه معرفی میکنم ببینید خوبه:
Farassoo FHD-350 Headset(نظرات کاربران جالبه)
Viera VI-4220
.
.
.
ولی در کل داخل مغازه ها که میریم تنوع خیلی زیاده و آدم میمونه کدوم رو برداره و فکر میکنم برا حل این مشکل بهتره آدم اول کلی دونبال انتخاب اش بگرده(بر اساس اولویت مارک)!!
حتی اگر هدست با کیفیت راضی کننده هم از نظر شما نیست پس ممنون میشم بگید چه میکروفونی خوبه؟(چون نیاز اصلیم میکروفونه)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام
میگم حالا که نزدیک عیدیم قیمت قطعات و.....رفته بالا دیگه!!!
امکان داره بعد از عید دوباره به حالت قبلی برگرده؟
بعضی قطعات به دلیله کمبود رفته بود کمی بالا که قاعدتا بعد عید با رسید بار های جدید به حالت قبل بر میگرده. در کل این چند روزه بعضی دیگه ار قطعات پایین تر هم اومد قیمتش به خاطر ارز.

این GHz تو سی پی یو چقدر تو کارایی تاثیر داره مثلا من که سی پی یو i7 دارم چون 2.80 GHz هستش چقدر فرق میکنه با یه سی پی یو i7 دیگه که 3.2 GHz هستش
خب بستگی به نسل و معماریه پردازنده داره . اگر مثلا از یک مدل و نسل باشن تاثیره زیادی داره. اگرم از مدل های مختلف باشن مثلا سرعت فرکانس FX 9590 که 4.7 هست با I7 4790 که 3.6 مقایسه کنیم ( تو گیم ) i7 بسیار بهتر عمل میکنه که بر میگرده به معماریه پردازنده. کلا نمیشه با سرعت فرکانس سنجید پردازندرو.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
امروز تست کردم دیدم تو سنگین ترین بازی دیگه نهایت میزان استفاده از CPU به 45 میرسه!
تو AC: Unity میزان استفاده از CPU رو 45% بود... حالا با این شرایط به نظر عاقلانه است سی پی رو ارتقاع بدم؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
امروز تست کردم دیدم تو سنگین ترین بازی دیگه نهایت میزان استفاده از CPU به 45 میرسه!
تو AC: Unity میزان استفاده از CPU رو 45% بود... حالا با این شرایط به نظر عاقلانه است سی پی رو ارتقاع بدم؟
خب در این صورت نیازی نیست و به ریسک و دمای بالای اور کردن نمیارزه. البته بنظر میرسه کارته گرافیکتون یا چیزه دیگه از سیستمتون گلوگاهه چون unity بیشتر از این حرف ها مصرف cpu داره

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
خب در این صورت نیازی نیست و به ریسک و دمای بالای اور کردن نمیارزه. البته بنظر میرسه کارته گرافیکتون یا چیزه دیگه از سیستمتون گلوگاهه چون unity بیشتر از این حرف ها مصرف cpu داره

نه منظورم اور کردن نبود. منظورم از ارتقاع این بود که آقا فرشید گفته بود بهتره کم کم به فکر تعویض و ارتقاع سی پی یو و مادربورد باشی. من با Gadget ویندوز سون میزان مصرف CPU رو تست کردم از 45 درصد بالاتر نمیره تو AC: Unity - تو بازی COD - AW که کلا زیر 20 درصده

مدل سی پی یوم اینه
Intel i7 860 @ 2.80 GHz

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
نه منظورم اور کردن نبود. منظورم از ارتقاع این بود که آقا فرشید گفته بود بهتره کم کم به فکر تعویض و ارتقاع سی پی یو و مادربورد باشی. من با Gadget ویندوز سون میزان مصرف CPU رو تست کردم از 45 درصد بالاتر نمیره تو AC: Unity - تو بازی COD - AW که کلا زیر 20 درصده

مدل سی پی یوم اینه
Intel i7 860 @ 2.80 GHz
نمیدونم چرا اورکلاک خوندم ! خب این سری i7 ها دیگه الان تو گیم راندمانی کمتر از i3 های نسل جدید میدن. میگم دیگه مصرف cpu بستگی به بقیه قطعاتتونم داره. اگر گرافیکتون ضعیف باشه قویترین cpu هم داشته باشین باز همین مقداره الانتون بازدهی داره تو گیم.
پس ارتقاع باید تو همه قطعات و به تناسب همدیگه باشه. ابتدا کارتتونو می خوایید عوض کنید که مثله اینکه ضعیفه که سی پی یو انقدر بیکاره. بعدا مادربورد و پردازنده

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
نمیدونم چرا اورکلاک خوندم ! خب این سری i7 ها دیگه الان تو گیم راندمانی کمتر از i3 های نسل جدید میدن. میگم دیگه مصرف cpu بستگی به بقیه قطعاتتونم داره. اگر گرافیکتون ضعیف باشه قویترین cpu هم داشته باشین باز همین مقداره الانتون بازدهی داره تو گیم.
پس ارتقاع باید تو همه قطعات و به تناسب همدیگه باشه. ابتدا کارتتونو می خوایید عوض کنید که مثله اینکه ضعیفه که سی پی یو انقدر بیکاره. بعدا مادربورد و پردازنده

ممنون
آره گرافیکم ضعیفه (5850 ATI) با بودجه زیر 1 میلیون چه گرافیکی (ترجیحا ATI) میشه گرفت که حداقل 3 گیگ باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر