مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت
Jan 4, 2008
202
نام
snake
شما از Core 2 Duo 6550 می خوای به Core 2Duo 8600 ارتقا بدید؟!! ارزش ده هزار تومن هزینه رو هم نداره.

دوست عزیز این کار نه منطقی هست و نه از نظر راندمان تفاوتی ایجاد خواهد کرد که اصلا بشه اسم این کار رو ارتقا گذاشت! پردازنده ، سوکت ؛ مادربرد و رم شما همگی منسوخ شدن و تعویض هیچ یک به تنهایی دردی رو دوا نخواهد کرد.
بودجه رو افزایش بدید و کل قطعات نامبرده شده رو به مدلهای روز ارتقا بدید تا سیستم رو بشه برای کارهای روزمره و بازی هم استفاده کرد.

پردازنده ی شما هم ارزش هزینه کردن برای خمیر سیلیکون حرفه ای رو نداره. مدلهای حرفه ای موجود الان مدلی از Thrmalright هست که نمایندگی گرین می فروشه.
.

بله شما درست می فرمایید سیستمی از رد خارج هستش ولی تا الان بازی های به روز را کامل اجرا کرده . البته امسال فکر کنم دیگه آخرین سال این دستگاه باشه و اینکه من این دستگاه رو برای رایت و دانلود بیشتر استفاده می کنم . ولی در کل می خواستم بدونم CPU FAN : Intel D60188-001 جواب گوی Intel Core 2 Duo E8600 3.33 Ghz - LGA775 - 45nmیا مدلIntel Core 2 Duo E8400 3.00 Ghz - LGA775 - 45nm هستش . اگر از این چسب های معمولی مثل z5 یا z9 استفاده کنم چی کفایت خواهد کرد ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
بله شما درست می فرمایید سیستمی از رد خارج هستش ولی تا الان بازی های به روز را کامل اجرا کرده . البته امسال فکر کنم دیگه آخرین سال این دستگاه باشه و اینکه من این دستگاه رو برای رایت و دانلود بیشتر استفاده می کنم . ولی در کل می خواستم بدونم CPU FAN : Intel D60188-001 جواب گوی Intel Core 2 Duo E8600 3.33 Ghz - LGA775 - 45nmیا مدلIntel Core 2 Duo E8400 3.00 Ghz - LGA775 - 45nm هستش . اگر از این چسب های معمولی مثل z5 یا z9 استفاده کنم چی کفایت خواهد کرد ؟

اگر برای رایت و دانلود هم باشه ارتقا به پردازنده ی مشابه بازم توجیهی نداره% مگر اینکه از روی کنجکاوی باشه

برای خمیر سیلیکون (نه چسب سیلیکون) هم از خمیرهای معمولی متفرقه استفاده کنید. اون FAN هم جوابگوی پردازنده خواهد بود.

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
سلام من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرگته؟ با عرض شرمندگی اگر جای نامناسبی پرسیدم اماتورم دیگه ممنون؟
یه سوال رم 1600دارم تامینگش رو زده 9.9.9.24 بعد bank cycle time این trc چی هست رو چند باشه خوبه لطفا ؟الان رو 40 هست:-/

آخرین ویرایش:

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام
اقا فرشید اون کیس x2 رو نگرفتم بجاش فروشنده برام x1 رو گرفت اخرش مجبورم چند تا فن و کولر براش بخرم
و یه سوال الان این جا کیسم چطوره اگه بستس یه میز دیگه بیارم و فاصله پشت کیس تا دیوار هم 25 سانته
eu4c0pnu0r9zcfokfiff.jpg
و اگه فن یا کولر نیاز داره لطفا مدلش رو بگید زیاد گرون نباشه
و یه برنامه برا دیدن دما کارت و قطعات دیگه بهم معرفی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرگته؟ با عرض شرمندگی اگر جای نامناسبی پرسیدم اماتورم دیگه ممنون؟
یه سوال رم 1600دارم تامینگش رو زده 9.9.9.24 بعد bank cycle time این trc چی هست رو چند باشه خوبه لطفا ؟الان رو 40 هست:-/

خب شما روز تعطیل یادآ وری کردید و من امکان پیگیری ندارم!

در مورد تیمینگ رم هم بحث تا حد زیادی تخصصی و در سطح پیشرفته هست اما بطور مختصر، اگر آدرسهای حافظه ی رم رو سطرها و ستونهای یک ماتریس در نظر بگیریم ارقام تایمینگ نشان دهنده ی زمان دسترسی به سطر و بعد هم ستون یک خانه ی حافظه هستند و ارقام بعدی هم میزان مقادریر دیگری مثل چرخه های فرکانسی بین دسترسی به بانکهای حافظه( دو یا چند اسلات تشکیل یک بانک رو می دن که هر پردازنده می تونه 2 تا 4 بانک داشته باشه)

مثلا tRC یا Row Cycle Time کمترین زمان چرخه ای هست که یک سطر از حافظه در دسترس هست تا به مرحله ی شارژ مجدد برسه! اگر نامفهومه بخاطر اینکه که قبلش باید نحوه ی کارکرد DRAM رو بدونید که از حوصله ی بحث خارج هست

مهم اینه که بدونید این تایمینگ رو خود سازنده ی ماجول و مادربرد تعیین می کنند و هر تغییری در این مقادیر می تونه باعث ناپایداری، فریز و ایرادات عجیب در کارکرد سیستم بشه، پس دستشون نزنید.

سلام
اقا فرشید اون کیس x2 رو نگرفتم بجاش فروشنده برام x1 رو گرفت اخرش مجبورم چند تا فن و کولر براش بخرم
و یه سوال الان این جا کیسم چطوره اگه بستس یه میز دیگه بیارم و فاصله پشت کیس تا دیوار هم 25 سانته
eu4c0pnu0r9zcfokfiff.jpg
و اگه فن یا کولر نیاز داره لطفا مدلش رو بگید زیاد گرون نباشه
و یه برنامه برا دیدن دما کارت و قطعات دیگه بهم معرفی کنید

با برنامه ی سازنده ی مادربرد بهترین اطلاعات رو میشه گرفت،
با برنامه های دیگه مثل Hardware info 64 یا sisoft Sandra یا Realtemp هم میشه

برای گرافیک بهترین برنامه GPU-Z و MSI AfterBurner هستن

در مورد تهویه ی کیس هم خب وقتی مدل رو تغییر بدین کاری زیادی نمیشه کرد اما مجرای ورودی و فن روی درب کیس رو حتما فعال کنید و ترجیحا فن ها رو روی مادربرد متصل کنید.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
خب شما روز تعطیل یادآ وری کردید و من امکان پیگیری ندارم!

در مورد تیمینگ رم هم بحث تا حد زیادی تخصصی و در سطح پیشرفته هست اما بطور مختصر، اگر آدرسهای حافظه ی رم رو سطرها و ستونهای یک ماتریس در نظر بگیریم ارقام تایمینگ نشان دهنده ی زمان دسترسی به سطر و بعد هم ستون یک خانه ی حافظه هستند و ارقام بعدی هم میزان مقادریر دیگری مثل چرخه های فرکانسی بین دسترسی به بانکهای حافظه( دو یا چند اسلات تشکیل یک بانک رو می دن که هر پردازنده می تونه 2 تا 4 بانک داشته باشه)

مثلا tRC یا Row Cycle Time کمترین زمان چرخه ای هست که یک سطر از حافظه در دسترس هست تا به مرحله ی شارژ مجدد برسه! اگر نامفهومه بخاطر اینکه که قبلش باید نحوه ی کارکرد DRAM رو بدونید که از حوصله ی بحث خارج هست

مهم اینه که بدونید این تایمینگ رو خود سازنده ی ماجول و مادربرد تعیین می کنند و هر تغییری در این مقادیر می تونه باعث ناپایداری، فریز و ایرادات عجیب در کارکرد سیستم بشه، پس دستشون نزنید.

با برنامه ی سازنده ی مادربرد بهترین اطلاعات رو میشه گرفت،
با برنامه های دیگه مثل Hardware info 64 یا sisoft Sandra یا Realtemp هم میشه

برای گرافیک بهترین برنامه GPU-Z و MSI AfterBurner هستن

در مورد تهویه ی کیس هم خب وقتی مدل رو تغییر بدین کاری زیادی نمیشه کرد اما مجرای ورودی و فن روی درب کیس رو حتما فعال کنید و ترجیحا فن ها رو روی مادربرد متصل کنید.
یه فن که بیشتر نداره اونم عقب کیس‍‍‍‍‍‍‍‍ه ولی جای نصب فن زیاد داره
ببخشید طبق اون عکسی که گذاشتم جاش خوبه ؟بسته نیست؟
الان هم یه صدای خرخر از کیس میاد و چن ثانیه قطع میشه مشکلی نباشه؟
اینم از کارت همه چیش درسته؟
http://8pic.ir/images/b1dzcru8cdkhshj5xch7.png

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
یه فن که بیشتر نداره اونم عقب کیس‍‍‍‍‍‍‍‍ه ولی جای نصب فن زیاد داره
ببخشید طبق اون عکسی که گذاشتم جاش خوبه ؟بسته نیست؟
الان هم یه صدای خرخر از کیس میاد و چن ثانیه قطع میشه مشکلی نباشه؟
اینم از کارت همه چیش درسته؟
http://8pic.ir/images/b1dzcru8cdkhshj5xch7.png

نمی دونم منظورتون از خزخر چیه ، با یه عکس نمیشه از وضعیت سیستم مطمئن شد
این عکسی هم که از AfterBurner گذاشتید اگر خودتون تونستید بخونید منم می تونم بخونم! این سوالات رو توی تاپیک خودش مطرح کنید لطفا.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
نمی دونم منظورتون از خزخر چیه ، با یه عکس نمیشه از وضعیت سیستم مطمئن شد
این عکسی هم که از AfterBurner گذاشتید اگر خودتون تونستید بخونید منم می تونم بخونم! این سوالات رو توی تاپیک خودش مطرح کنید لطفا.
چشم ببخشید
دما تو حالت بیکاری 30 است
اون صدا هم ماله هارده نمیدونم چشه بعضی جاها میگن طبیعیه. اینم هارد قبلیمه شاید سیستم قبلیم خیلی فنش صدا میکرد اینو نمیشنیدم
و در کل بابت این راهنمایی های چند وقته ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
چشم ببخشید
دما تو حالت بیکاری 30 است
اون صدا هم ماله هارده نمیدونم چشه بعضی جاها میگن طبیعیه. اینم هارد قبلیمه شاید سیستم قبلیم خیلی فنش صدا میکرد اینو نمیشنیدم
و در کل بابت این راهنمایی های چند وقته ممنونم

دمای بیکاری خیلی تعیین کننده نیست، دمای لود مهم هست که دما تحت کنترل باشه یا خیر
اون صدا هم طبق نظر خودتون می تونه از هارد و طبیعی باشه، مخصوصا اگر قدیمی باشه که صدای هد دستگاه بیش از مدلهای مدرنتر هست.

Dragonheart22

کاربر سایت
Oct 11, 2013
12
سلام ميشه محبت بفرماييد يك كولر خوب براي intel corei7 4790k معرفي بفرماييد
اين كه ميگن اين سي پي يو مشكل شديد گرمايي دارد درسته؟
براي اين سي پي يو asus maximus vii hero بگيرم خوبه واقعا خيلي نگرانم براي بحث overheat اين پردازنده ام لطفا درمورد مشكل گرماييش توضيح مي فرماييد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام ميشه محبت بفرماييد يك كولر خوب براي intel corei7 4790k معرفي بفرماييد
اين كه ميگن اين سي پي يو مشكل شديد گرمايي دارد درسته؟
براي اين سي پي يو asus maximus vii hero بگيرم خوبه واقعا خيلي نگرانم براي بحث overheat اين پردازنده ام لطفا درمورد مشكل گرماييش توضيح مي فرماييد

حرارت ثبت شده برای پردازنده ی 4790K در سطح اعلام شده از طرف اینتل هست و غیر استاندارد نیست، اما در عین حال بدلیل انتقال فازهای مولد توان پردازنده به داخل اون، حرارت تولیدی پردازنده ای Haswell نسبت به Sandybridge بالاتر رفته و در نتیجه خنک کردن پردازنده سخت تر و میزان اورکلاک اون هم محدودتر شده و حتی با اینکه در نظر بگیریم 4790K در واقع تحت نام Devil Canyon عرضه شده و طبق ادعای اینتل از واسط حرارتی بهتری در بخش IHS نسبت به 4770K بهره می بره که حرارت رو بهتر انتقال میده باز هم 4770/4790 دمای بالاتری نسبت به 3770K تولید می کنند.

مادربرد HERO هم که یکی از بهترین انتخابها از همه نظر هست. در مورد خنک کننده هم استفاده از یه مدل حرفه ای و بالای 100 تومن می تونه نگرانی شما رو کاملارفع کنه!

اگه کیس مناسب داشته باشید Thermalright Macho-02 و اگر کیس کوچک داشته باشید هم Noctua Nh-U9B رو توصیه می کنم، به ترتیب 140 و 200 تومن قیمت دارن.

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
.....یاد اوری ..... سلام با عرض شرمندگی من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرگته؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
درود
یک کیس برای بازی میخوام با بودجه ی 2 میلیون و 800 هزار تومان . ممنون میشم راهنمایی ام کنید .

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 960 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X2

سلام کارت های گرافیک Zotac خوب هستند ؟ کیفیت خوبی دارند ؟

بله که کیفیت خوبی دارن!
این برند هم همرده ی EVGA هست و کارتهای خوبی تولید می کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر