مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

مدل غیر گیمینگ که دیگه کم و بیش لگ هم داره، چون دیگه تاثیری در کاربری نداره

مدلای M560/M705 از لاجیتک موجون با قیمت بین 170 تا 190.

نه متاسفانه، چیپ گرافیکی روی برد اصلی لحیم میشه و قابل تعویض نیست.

پردازنده ی 4460 هم خوبه،
رم 8 گیگ تک ماجول گلوگاه میشه!
کیس هم برای قطعات گیمینگ ما کوچیکه
مادربرد هم یه مدل ابتدایی هست که در کارایی خیلی ضعیفتر نیست اما برای سیستم گیمینگی با بودجه ی شما هم مناسب نیست.
ببخشید آقا فرشید
این cpu با اون 4690 چقدر تفاوت فریم تو بازیا داره ؟گلوگاه نشه برا اون کارت گرافیک؟
این رو فروشنده میگه حول و حوش 450 تومن به نظرتون کدومو بگیرم که حداکثر برا ۳تا۴سال برام جوابگو باشه
درکل اگه شما تایید کنید همین cpu 4460 رو بر میدارم
و میشه همین رم ۸ رو یه ۴ دیگه بندازم روش که گلوگاه نشه اگه نه یه مدل دقیق رم با بایوس خوب بهم معرفی کنید

سلام آقا فرشید
یه کیس +مانیتور که قیمتش تو رنج 4-5 میلیون باشه معرفی کنید :
1.الویت فقط گیمینگ هست
2.ssd لازم ندارم.
3.لطفا برندها هم تا جایی که میشه بگید.
4.حتما لازم نیست تمام 5 تومن خرج شه چیزی باشه که نسبت پرفورمنس به هزینه خوبی داشته باشه اگر هم فکر می کنید با یه افزایش بودجه کم پرفورمس زیاد میش بگید

ببخشید آقا فرشید
این cpu با اون 4690 چقدر تفاوت فریم تو بازیا داره ؟گلوگاه نشه برا اون کارت گرافیک؟
این رو فروشنده میگه حول و حوش 450 تومن به نظرتون کدومو بگیرم که حداکثر برا ۳تا۴سال برام جوابگو باشه
درکل اگه شما تایید کنید همین cpu 4460 رو بر میدارم
و میشه همین رم ۸ رو یه ۴ دیگه بندازم روش که گلوگاه نشه اگه نه یه مدل دقیق رم با بایوس خوب بهم معرفی کنید

تفاوت این دو پردازنده فقط در فرکانس کاری هست که در بازیها در کل محسوس نیست. ولی برای اطمینا بیشتر برای کارت 970 می تونید با مادربرد Z97 پردازنده ی 4690K رو بخرید که بعدا هم بشه بهینش کرد. اگر تفاوتش زیاد میشه همون 4690 یا 4460 بخرید.
در کنار رم 8 هم فقط باید یه ماجول مشابه 8 گیگی دیگه نصب کرد، نه ماجول 4 گیگی

هر کدوم از مدلهای GSKILL و CORDAIR خوب هستن.

سلام آقا فرشید
یه کیس +مانیتور که قیمتش تو رنج 4-5 میلیون باشه معرفی کنید :
1.الویت فقط گیمینگ هست
2.ssd لازم ندارم.
3.لطفا برندها هم تا جایی که میشه بگید.
4.حتما لازم نیست تمام 5 تومن خرج شه چیزی باشه که نسبت پرفورمنس به هزینه خوبی داشته باشه اگر هم فکر می کنید با یه افزایش بودجه کم پرفورمس زیاد میش بگید

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN
CASE:GREEN X7
MONITOR: ASUS VX238H

حدود 4900 میشه و بهترین خرید هست.

آقا فرشید نظرت راجب این سیستم چیه ؟
ASUS H97-Pro Gamer
INTEL Core i5 4660
MSI R9 270X
PS : 600w
HDD : 2TB
Geil EVO veloce 4*2GB 1600Mhz CL11 DDR3

این میشه 3 تومن ، اول اینکه برای بازی های جدید رو رزولوشن 720 - 900 ( چون مانیتورم 1080 نیست ) و ستینگ HIGH جواب میده ؟ ( مثل Dai - Dying Light - Batman - Witcher )

تفاوت این دو پردازنده فقط در فرکانس کاری هست که در بازیها در کل محسوس نیست. ولی برای اطمینا بیشتر برای کارت 970 می تونید با مادربرد Z97 پردازنده ی 4690K رو بخرید که بعدا هم بشه بهینش کرد. اگر تفاوتش زیاد میشه همون 4690 یا 4460 بخرید.
در کنار رم 8 هم فقط باید یه ماجول مشابه 8 گیگی دیگه نصب کرد، نه ماجول 4 گیگی

هر کدوم از مدلهای GSKILL و CORDAIR خوب هستن.
با این قیمت ها مجبورم از فکر اور بیام بیرون
طبق صحبت های شما من همون 4460 دست دوم میگیرم
در کل با مشاوره های شما اینو برمیدارم
gtx 970 winforce oc x3
corei5 4460
gigabyte h97 gaming 3
ram:2*4
case x2 green
power:600w green

سلام اقا فرشید

من یه لپتاپ dell m4600 گرفتم
میخواستم رمشو ارتقا بدم به ۱۶
۴تا اسلت رم داره،۲تا پشتش مثل بقیه لپتاپا ،۲تا هم زیر کیبورد
حالا به نظر شما واسه بهینه شدنش ۴تا ماژول ۴گیگ بگیرم یا ۲تا ۸
یه جا خوندم تا۳۲با فرکانس ۱۳۳۳ ساپورت میکنه و ۱۶با فرکانس۱۶۰۰
برند خیلی مهمه؟مثله برند elixirخوبه؟
فرق ddr3 با ddr3L چیه؟

ممنون

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

آقا فرشید نظرت راجب این سیستم چیه ؟
ASUS H97-Pro Gamer
INTEL Core i5 4660
MSI R9 270X
PS : 600w
HDD : 2TB
Geil EVO veloce 4*2GB 1600Mhz CL11 DDR3

این میشه 3 تومن ، اول اینکه برای بازی های جدید رو رزولوشن 720 - 900 ( چون مانیتورم 1080 نیست ) و ستینگ HIGH جواب میده ؟ ( مثل Dai - Dying Light - Batman - Witcher )

سیستم خوبیه اما گرافیک رو اگه می تونید مدلی بالاتر مثل 280X یا GTX 960 بردارید، حتی برای رزولوشن شما هم ارزشش رو داره.

با این قیمت ها مجبورم از فکر اور بیام بیرون
طبق صحبت های شما من همون 4460 دست دوم میگیرم
در کل با مشاوره های شما اینو برمیدارم
gtx 970 winforce oc x3
corei5 4460
gigabyte h97 gaming 3
ram:2*4
case x2 green
power:600w green

سیستم خوبیه و گرافیکتون هم عالیه.

سلام اقا فرشید

من یه لپتاپ dell m4600 گرفتم
میخواستم رمشو ارتقا بدم به ۱۶
۴تا اسلت رم داره،۲تا پشتش مثل بقیه لپتاپا ،۲تا هم زیر کیبورد
حالا به نظر شما واسه بهینه شدنش ۴تا ماژول ۴گیگ بگیرم یا ۲تا ۸
یه جا خوندم تا۳۲با فرکانس ۱۳۳۳ ساپورت میکنه و ۱۶با فرکانس۱۶۰۰
برند خیلی مهمه؟مثله برند elixirخوبه؟
فرق ddr3 با ddr3L چیه؟

ممنون

خب دوتا ماجول 8 گیگی بهتر هست اگر پیدا کنید
برند که مهم هست اما هر مدلی هم ممکنه باهاش سازگار نباشه، حتما تست کنید یا بدید براتون بخش فنی ارتقا بده.
DDR3L مدل کم مصرف با ولتاژ پایینتر از حد متعارف اون سری هست که با پردازنده های جدیدتر هم کار می کنه.

خب دوتا ماجول 8 گیگی بهتر هست اگر پیدا کنید
برند که مهم هست اما هر مدلی هم ممکنه باهاش سازگار نباشه، حتما تست کنید یا بدید براتون بخش فنی ارتقا بده.
DDR3L مدل کم مصرف با ولتاژ پایینتر از حد متعارف اون سری هست که با پردازنده های جدیدتر هم کار می کنه.

ازونجاییکه میخوام دست۲ بگیرم،۸گیگ در دسترس تره۲*۴ ، فرکانس ۱۶۰۰
رم فعلی یه دونه۴هست -فرکانس۱۳۳۳
میتونم ۸گیگ بگیرم و این ۴هم باشه روش؟ جمعا ۱۲ ،دوال چنل میشه؟
راندمان خیلی پایینتر میاد؟ واسه گیم نمیخوام،واسه رندر تک فریم میخواستم
واسه کار من هم دوال شدن خیلی اهمیت داره؟!محسوسه؟!
یکی از دوستانم asus n56jr داره از کارخونه یه ۴ و یه ۸ داره روش که دوال شده! لپتاپای ۶گیگ رم هم دیدم ۲+۴ که دوال شدن!
ممنون.

آخرین ویرایش:
با سلام
میخواستم بدونم با حدود قیمت 2.5 میلیون تومن میشه کیس رو خوب ارتقا داد یا خیلی کمه !
جوری که بتونه بازی های روز رو حداقل تو نرمال اجرا کنه
یا مثلا خرید لپتاپ Lenovo IdeaPad Z510 - B رو پیشنهاد میدید چون اونم رنج قیمتش همین 2.5 تومن هست
بقیه چیزام تو Pc اوکی هست منتها کیس دیگه خیلی قدیمی شده و باید ارتقا حسابی داده بشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ازونجاییکه میخوام دست۲ بگیرم،۸گیگ در دسترس تره۲*۴ ، فرکانس ۱۶۰۰
رم فعلی یه دونه۴هست -فرکانس۱۳۳۳
میتونم ۸گیگ بگیرم و این ۴هم باشه روش؟ جمعا ۱۲ ،دوال چنل میشه؟
راندمان خیلی پایینتر میاد؟ واسه گیم نمیخوام،واسه رندر تک فریم میخواستم
واسه کار من هم دوال شدن خیلی اهمیت داره؟!محسوسه؟!
یکی از دوستانم asus n56jr داره از کارخونه یه ۴ و یه ۸ داره روش که دوال شده! لپتاپای ۶گیگ رم هم دیدم ۲+۴ که دوال شدن!
ممنون.

همین پستای قبلی گفتم که ماجولها باید هم مدل و یکسان باشن تا بتونن دو کاناله کار کنن، برخی مدلهای قدیمی که 4 گیگ رم دارن هم 3 کاناله بودن که باید مثلا 3 اسلات رمشون پر میشده
هم برای بازی و هم برای رندر افت سرعت ایجاد می کنه اگه دو کاناله نشه

ماجول 4+8 هم دو کاناله کار نخواهد کرد، فقط 12 گیگ تک کاناله خواهد بود!
اگه نمی خواید دو کاناله بشه دیگه چرا به من اصرار می کنید؟!

با سلام
میخواستم بدونم با حدود قیمت 2.5 میلیون تومن میشه کیس رو خوب ارتقا داد یا خیلی کمه !
جوری که بتونه بازی های روز رو حداقل تو نرمال اجرا کنه
یا مثلا خرید لپتاپ Lenovo IdeaPad Z510 - B رو پیشنهاد میدید چون اونم رنج قیمتش همین 2.5 تومن هست
بقیه چیزام تو Pc اوکی هست منتها کیس دیگه خیلی قدیمی شده و باید ارتقا حسابی داده بشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

لپ تاپ 2.5 میلیونی رو برای بازی کلا فراموش کنید
برای PC هم تا ندونم دقیقا قطعاتتون چی هست هیچ نظری نمیشه داد.

لپ تاپ 2.5 میلیونی رو برای بازی کلا فراموش کنید
برای PC هم تا ندونم دقیقا قطعاتتون چی هست هیچ نظری نمیشه داد.

ممنون فرشید خان که پاسخ دادی
راست هم میگی ، لپتاپ رو کلا قیدش رو زدم البته هر چند سری N لنوو انصافا از لحاظ قیمت و کارایی تو بازی بسیار محبوبند ولی خب فکر نکنم بیشتر از 1 سال آینده رو ساپورت کنن
داداش در مورد سیستم هم ، پایین سیستم پیشنهادی بازی Ryse رو میزارم ( البته این کف سیستم بازی ryse نیست و همچنین سیستم پیشنهادی برای 4k هم نیست چون اون بعدها اعلام شد )
این سیستم رو با چند تومن میشه جمع کرد

• پردازنده ۴ تا ۶ هسته‌ای: مثل Core i5 2500k با فرکانس ۳.۳ گیگاهرتز یا FX-6350 ای‌ام‌دی با فرکانس ۳.۹ گیگاهرتز
  • ۸ گیگابایت حافظه رم
  • کارت گرافیک مجهز به DirectX 11 با ۲ گیگابایت رم: مثل GeForce GTX 660Ti انویدیا یا Radeon 260x ای‌ام‌دی

با سلام.

یک SSD با ظرفیت 128GB برای اجرای ویندوز و یکی دو بازی میخواستم.
فقط من یک مشکلی که دارم برام مقدور نیست که حضوری خرید کنم و بتونم مدل های Samsung و Plextor که اصلا توی فروشگاه های آنلاین نیستن رو انتخاب کنم.
بین برندهای Adata ، Kingston ، Transcend Silicon-Power و Apacer اگه میشه با بودجه 340 تا 380 یک سالید مناسب پیشنهاد بدید.

با تشکر.

آخرین ویرایش:
سلام فرشید جان...

میخواستم کارت گرافیک asus 270x gddr5 2gig رو بفروشم و یه مدل بالاتر بگیرم میخواستم بدونم پیشنهادت چه کارتیه که راندمانش بالاتر از این کارت باشه و عاقلانه باشه ....بعد کارت خودم رو چقدر قیمت بذارم گارانتی هم داره و 10 ماه خریدمش ...

ممنون فرشید خان که پاسخ دادی
راست هم میگی ، لپتاپ رو کلا قیدش رو زدم البته هر چند سری N لنوو انصافا از لحاظ قیمت و کارایی تو بازی بسیار محبوبند ولی خب فکر نکنم بیشتر از 1 سال آینده رو ساپورت کنن
داداش در مورد سیستم هم ، پایین سیستم پیشنهادی بازی Ryse رو میزارم ( البته این کف سیستم بازی ryse نیست و همچنین سیستم پیشنهادی برای 4k هم نیست چون اون بعدها اعلام شد )
این سیستم رو با چند تومن میشه جمع کرد

• پردازنده ۴ تا ۶ هسته‌ای: مثل Core i5 2500k با فرکانس ۳.۳ گیگاهرتز یا FX-6350 ای‌ام‌دی با فرکانس ۳.۹ گیگاهرتز
  • ۸ گیگابایت حافظه رم
  • کارت گرافیک مجهز به DirectX 11 با ۲ گیگابایت رم: مثل GeForce GTX 660Ti انویدیا یا Radeon 260x ای‌ام‌دی

خب برای همچین سیستمی باید حدود 3 تومن هزینه کرد، تازع رده پایین برای بازیهای روز محسوب میشه.

با سلام.

یک SSD با ظرفیت 128GB برای اجرای ویندوز و یکی دو بازی میخواستم.
فقط من یک مشکلی که دارم برام مقدور نیست که حضوری خرید کنم و بتونم مدل های Samsung و Plextor که اصلا توی فروشگاه های آنلاین نیستن رو انتخاب کنم.
بین برندهای Adata ، Kingston ، Transcend Silicon-Power و Apacer اگه میشه با بودجه 340 تا 380 یک سالید مناسب پیشنهاد بدید.

با تشکر.

این برندایی که گفتی هیچکدوم شاخصترین مدلها رو برای SSD ندارن، شما اگر مشکل خرید حضوری داری پیام بده تا بگم چجوری اقدام کنی.
کمترین مدل پیشنهادی CORSAIR FORCE GS 128GB هست که حدود380 تومنه، مدلهای بهتر هم SAMSUNG 840 EVO و بهتر هم 850 EVO برای شما هستن که به ترتیب 420 و 490 تومن هستن.

سلام فرشید جان...

میخواستم کارت گرافیک asus 270x gddr5 2gig رو بفروشم و یه مدل بالاتر بگیرم میخواستم بدونم پیشنهادت چه کارتیه که راندمانش بالاتر از این کارت باشه و عاقلانه باشه ....بعد کارت خودم رو چقدر قیمت بذارم گارانتی هم داره و 10 ماه خریدمش ...

کمترین کارتی که برای شما تفاوت محسوس ایجاد کنه و ارزش این ارتقا رو داشته باشه کارت R9 290 یا GTX 970 هست که دومی با قیمت 1400 تومن به بالا توصیه میشه.
کارت خودتون رو شاید بشه 550 تا 600 قیمتگذاری کرد.

خب برای همچین سیستمی باید حدود 3 تومن هزینه کرد، تازع رده پایین برای بازیهای روز محسوب میشه.

این برندایی که گفتی هیچکدوم شاخصترین مدلها رو برای SSD ندارن، شما اگر مشکل خرید حضوری داری پیام بده تا بگم چجوری اقدام کنی.
کمترین مدل پیشنهادی CORSAIR FORCE GS 128GB هست که حدود380 تومنه، مدلهای بهتر هم SAMSUNG 840 EVO و بهتر هم 850 EVO برای شما هستن که به ترتیب 420 و 490 تومن هستن.

کمترین کارتی که برای شما تفاوت محسوس ایجاد کنه و ارزش این ارتقا رو داشته باشه کارت R9 290 یا GTX 970 هست که دومی با قیمت 1400 تومن به بالا توصیه میشه.
کارت خودتون رو شاید بشه 550 تا 600 قیمتگذاری کرد.

ممنون از راهنماییت..فقط یه سوالی فرشید جان این داستانی که سر 4 گیگ نبودن حافظه های 970 وجود داره و خود انویدیا هم تایید کرده که 3 گیگ هستش بازم ارزش خرید داره؟...اگراره ارزش خرید داره، از کدام برند توصیه میکنی بخرم asus،Zotac،giga،msi؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or