مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید ممنونم از پاسخ و راهنماییتون
فرمودید پاور سوخته رو تعویض میکنن ولی مراجعه کردم به نمایندگی آواژنگ گفتن یه ماه طول میکشه
برا همین به فکر خرید یه پاور کیفیت بالا افتادم
از این مارکی که معرفی کردید با همین توان از لحاظ کیفتبهترم هست توی بازار؟ بودجه من براش حدود هفتصد تومنه
ممنونم

مگه پاور شما چه مدلیه که گارانتیش آواژنگ بوده؟! بعدم یک ماه طول می کشه؟

پاور مناسب بستگی به لیست قطعات شما داره، من از قطعات سیستم شما لیستی ندارم.

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
سلام .
میخواستم ببینم آیا میشه کیس خالی Allienware Area 51 رو پیدا کرد یا فقط باید با محتویاتش خرید :d ؟
دیدمش خوشم اومد =))
خیلی فضاییه !!!

Attachments

• url.png
    url.png
    190.7 KB · مشاهده: 15

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .
میخواستم ببینم آیا میشه کیس خالی Allienware Area 51 رو پیدا کرد یا فقط باید با محتویاتش خرید :d ؟
دیدمش خوشم اومد =))
خیلی فضاییه !!!

خیر، این مدلها طراحی و تولید اختصاصی خود شرکت هست که با محصولات و سیستمهای آماده به کار خودشون فروش میره و کیس خالی قابل خریداری نیست، مگر دست دومش رو بشه از eBay پیدا کرد.

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
سلام

من تا حالا هارد اکسترنال نخریدم . میخوام یه دونه بگیرم - از اینجا
چند تا سوال داشتم

1.نحوه اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر همون USB هست دیگه ؟ یعنی با نحوه اتصال گوشی به کامپیوتر فرقی نداره ؟
2.من کامپیوترم قدیمی هست . حدودا مال 10 سال پیشه . با این وضعیت مشکلی برای کار کردن با هارد اکسترنال وجود نداره دیگه ؟
3.میخوام هارد Western Digital My Passport Ultra External بگیرم - اگه تجربه کار باهاش داشتین بگین - در ضمن قیمت 500gb ـش حدود 200 هست یا کمتره ؟ تو دیجی کالا زده 195 ت . از همونجا میخوام بگیرم
4.نکته خاصی اگر هست که باید درمورد نحوه کار و نگهداری هارد اکسترنال پرتابل بدونم لطفا بگید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

من تا حالا هارد اکسترنال نخریدم . میخوام یه دونه بگیرم - از اینجا
چند تا سوال داشتم

1.نحوه اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر همون USB هست دیگه ؟ یعنی با نحوه اتصال گوشی به کامپیوتر فرقی نداره ؟
2.من کامپیوترم قدیمی هست . حدودا مال 10 سال پیشه . با این وضعیت مشکلی برای کار کردن با هارد اکسترنال وجود نداره دیگه ؟
3.میخوام هارد Western Digital My Passport Ultra External بگیرم - اگه تجربه کار باهاش داشتین بگین - در ضمن قیمت 500gb ـش حدود 200 هست یا کمتره ؟ تو دیجی کالا زده 195 ت . از همونجا میخوام بگیرم
4.نکته خاصی اگر هست که باید درمورد نحوه کار و نگهداری هارد اکسترنال پرتابل بدونم لطفا بگید

1- بله، همون USB هست، فقط قبل از جدا کردن هارد اکسترنال باید اون رو از طریق گزینه ی مربوطه Remove کنید.
2- مشکلش اینه که با سرعت خیلی کمتری نسبت به سرعت واقعی هاردهای امروزی انتقال اطلاعات انجام خواهد شد.
3- یکی از مدلهای مطمئن و معتبر بازار هست، قیمت همین حدود هست.
4- برای مقاومت در برابر ضربه از یکی کیف محافظ ضد ضربه برای جابجایی اون استفاده کنید، قیمت کمی دارن اما محافظت زیادی ایجاد می کنن. موقع کارکردن هارد هم هرگز تکونش ندید.

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
چند سوال:
1.یک سیستم(فقط قطعات کیس) خوب برای پاسخگویی به 3 تا 5 سال آینده چی هست و چه قیمتی در میاد؟ (درمورد قیمت سیستم بصورت تک به تک قیمت قطعات رو بتویسید.)
2.آیا این سیستمی که معرفی کردید توان حواب دادن به بازی GTA V رو داره؟
3.این سیستم حداکثری که برای GTA V معرفی کردند چه قیمتی در میاد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
چند سوال:
1.یک سیستم(فقط قطعات کیس) خوب برای پاسخگویی به 3 تا 5 سال آینده چی هست و چه قیمتی در میاد؟ (درمورد قیمت سیستم بصورت تک به تک قیمت قطعات رو بتویسید.)
2.آیا این سیستمی که معرفی کردید توان حواب دادن به بازی GTA V رو داره؟
3.این سیستم حداکثری که برای GTA V معرفی کردند چه قیمتی در میاد؟

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:GSKILL 2*8GB DDR3 2133
M/B:ASUS Z97 RANGER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 850 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

این کیس حدود 6 تومن درمیاد و تقریبا از همه نظر قویترین مدل قطعات فعلی برای گیمینگ هست
هم از پس GTA V با تنظیمات بالا برمیاد و هم تا دو سال آینده سرترین هست، برای PC بیشت از دو سال رو نمیشه برای تنظیمات آخر در بازیها و فریم مناسب تضمین کرد.

Last edited by a moderator:

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
1- بله، همون USB هست، فقط قبل از جدا کردن هارد اکسترنال باید اون رو از طریق گزینه ی مربوطه Remove کنید.

1.منظورتون همون safely remove هست دیگه ؟
2. اینو قبلا شنیدم . معمولا هم وقتی میخوام فلش رو جدا کنم همون safely remove رو میزنم . ولی میشه بگید اگه اینکارو نکنم چه اتفاقی برای هارد میفته ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
1.منظورتون همون safely remove هست دیگه ؟
2. اینو قبلا شنیدم . معمولا هم وقتی میخوام فلش رو جدا کنم همون safely remove رو میزنم . ولی میشه بگید اگه اینکارو نکنم چه اتفاقی برای هارد میفته ؟

1- بله،
2- اگر این کار رو نکنید ممکنه کار انتقال و نوشتن فایلها در پس زمینه به اتمام نرسیده باشه و یا خود سیستم عامل هنوز کارش رو با درایو تموم نکرده باشه ( مثل اسکن و ویروس یابی)
در اینصورت ممکنه خطای I/O و خرابی فایلها یا بدتر از همه خرابی سیستم فایل هارددیسک یا از دست رفتن داده ها بوجود بیاد.

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
1- بله،
2- اگر این کار رو نکنید ممکنه کار انتقال و نوشتن فایلها در پس زمینه به اتمام نرسیده باشه و یا خود سیستم عامل هنوز کارش رو با درایو تموم نکرده باشه ( مثل اسکن و ویروس یابی)
در اینصورت ممکنه خطای I/O و خرابی فایلها یا بدتر از همه خرابی سیستم فایل هارددیسک یا از دست رفتن داده ها بوجود بیاد.

ممنون از پاسخ
یه دو تا سوال دیگه هم داشتم

1.این مدلی که گفتم تو دیجی کالا زده مقاوم در برابر گرد و غبار نیست . منظور چه جوری گرد و غباری هست ؟ یعنی اگر یه جایی ثابت بمونه تو خونه (مثلا 2-3 ماه) گرد و غبار نسبتا کمی که روش میشینه ؟ ممکنه ضربه ای بهش وارد کنه ؟
2.کیف هارد ها Western Digital رو از کجای تهران میتونم گیر بیارم ؟

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام آقا فرشید گل
خوبی دادا ؟
فرشید جان تصمیم گرفتم که بقیه قطعات رو هم عوض کنم و سیستم رو کلاً به عنوان یه دستگاه همه کاره در نظر بگیرم و به یه تلویزیون 40 اینچ وصل کنم.(یادت باشه گرافیک رو GTX970 برداشتم)
برای اینکه بتونم بازیهارو تو ماکسیموم رزولوشن تلویزیون اجرا کنم پیشنهادت برای خرید قطعات دیگه چیه ؟ کیس که مدل X4 گرین خیلی چشمم رو گرفته و به نظرم کنار تلویزیون خودنمایی میکنه.
بودجه رو تا 1500 در نظر گرفتم شاید یکم بیشتر هم بشه ( MB.CPU.RAM.POWER )
مرسی که راهنمایی میکنی

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
سلام من این سیستم رو 4 سالی هست دارم , حالا میخواستم ببینم لازمه همه چیون عوض کنم یا میشه با رم و گرافیک Up To Date ش کرد .

32073538232975784843.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از پاسخ
یه دو تا سوال دیگه هم داشتم

1.این مدلی که گفتم تو دیجی کالا زده مقاوم در برابر گرد و غبار نیست . منظور چه جوری گرد و غباری هست ؟ یعنی اگر یه جایی ثابت بمونه تو خونه (مثلا 2-3 ماه) گرد و غبار نسبتا کمی که روش میشینه ؟ ممکنه ضربه ای بهش وارد کنه ؟
2.کیف هارد ها Western Digital رو از کجای تهران میتونم گیر بیارم ؟

دوست عزیز از هیچ سایت فروشنده ی داخلی نباید ارجاع داد و هیچ سایت فروش داخلی هم مورد بحث ما نیست، خلاف قوانین فروم هست. سوالات مربوطه رو از خودشون بپرسید.
گرد و غبار هیچ ربطی به کارکرد و کیفیت هارد دیسک اکسترنال نداره!

کیف هارد رو هم از فروشگاههای لوازم جانبی و خود فروشنده های هارد اکسترنال می تونید تهیه کنید.

سلام آقا فرشید گل
خوبی دادا ؟
فرشید جان تصمیم گرفتم که بقیه قطعات رو هم عوض کنم و سیستم رو کلاً به عنوان یه دستگاه همه کاره در نظر بگیرم و به یه تلویزیون 40 اینچ وصل کنم.(یادت باشه گرافیک رو GTX970 برداشتم)
برای اینکه بتونم بازیهارو تو ماکسیموم رزولوشن تلویزیون اجرا کنم پیشنهادت برای خرید قطعات دیگه چیه ؟ کیس که مدل X4 گرین خیلی چشمم رو گرفته و به نظرم کنار تلویزیون خودنمایی میکنه.
بودجه رو تا 1500 در نظر گرفتم شاید یکم بیشتر هم بشه ( MB.CPU.RAM.POWER )
مرسی که راهنمایی میکنی

من که نمی دونم TV شما چه رزولوشنی داره که می گید ماکزیمم رزولوشن، هر چی باشه کیفیت یه مانیتور حرفه ای رو نداره.
دستگاهی که به TV وصل بشه نقش یه مدیا پلیر/سرور چند رسانه ای یا کنسول بازی رو داره و دستگاه همه کاره نیست.

این قطعات توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
POWER:GREEN 600w

اینا حدود 1850 میشه و برای بالانس بودن سیستم و نهایت استفاده از کارت 970 نباید کمتر از این قطعات برداری.

سلام من این سیستم رو 4 سالی هست دارم , حالا میخواستم ببینم لازمه همه چیون عوض کنم یا میشه با رم و گرافیک Up To Date ش کرد .

32073538232975784843.jpg

اولین و مهمترین اولویت ارتقا کارت گرافیکی خواهد بود که گزینه هایی مثل GTX 970/980 انتخاب اول هستند.
دومین گزینه هم خرید SSD پر سرعت برای نصب ویندوز هست. گزینه ای مثل SAMSUNG 840/850 PRO یا ارزونتر هم سری EVO
سومین گزینه هم ارتقای رم به 16 گیگ هست که البته هنوز بیش از 8 گیگ استفاده ی خاصی نداره و فقط در صورت استفاده ی همزمان از برنامه های حجیم موثر خواهد بود.

نیازی به ارتقای کل سیستم نیست و پردازنده هنوز هم کفایت می کنه.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
درود فرشید جان.
اگر ممکنه یک مدل هارد اینترنال با ظرفیت 2 ترابایت معرفی کنید. بودجه هم نهایتا 300 هزارتومان (اگر کمتر هم شد بهتر)

سوال بعدی به نظرتون فروش کارت 770 و خرید 970 از لحاظ اقتصادی و کارکرد معقول به نظر میرسه؟
پیشاپیش ممنون.

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
آقا فرشيد
يه رايتر خوب كه بلوري بخونه معرفي ميكنين
يه مانيتور ٢١ تا ٢٣ با سرعت پاسخگويي 2ms و كيفيت فول اچ دي معرفي ميكنيين

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر