مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
بر اساس برند فقط تصمیم گیری نکنید، بر اساس مدل بیشتر مقایسه کنید

من TPLINK 8970 رو توصیه می کنم اگر براتون حداکثر پوشش و آنتن دهی مدنظر هست.
تفاوت مدلها بیشتر در امکانات جانبی ، تعداد آنتنها و پورتها ، تراشه ی اصلی بکار رفته در مودم و همینطور کیفیت نرم افزار نصب شده بر روی دستگاه هست.
مرسی بابت پاسخ. حقیقتش من از مودم اصلا سر در نمیارم... یه مودم D-Link داشتم، مدلشو الان دقیق یادم نیست... خیلی اذیت میکرد، نمیدونم مشکلش چی بود... نیم ساعت که تو نت میچرخیدی دیگه دیتا رو عبور نمیداد! باید خاموش روشنش میکردم تا درست بشه. مشکل از ISP هم نبود، آخه پسرخالم دقیقا ISPش با من یکی بود اما هیچ مشکلی نداشت... واسه همین اینجا پرسیدم که اساتید راهنمایی کنن یه چیز خوب بگیرم که دیگه از این مشکلات نداشته باشم یه وقت.
کلا شما تا 300 تومن چه مودمی پیشنهاد میکنی؟ همون TP-Link 8970؟ همونطور که گفتم من سر در نمیارم فقط شما مدلش رو بگین من برم بگیرم:d
مرسی.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از پاسخگوییتون فقط یه سوال دیگه هم داشتم، دسته XBOX One هم رو PC بدون مشکل و به راحتی کار میکنه؟

بر طبق گزارشات کاربران خود این دسته ی جدید با ویندوز 8 /8.1 مشکلی نداره اما هنوز در بازیها بطور رسمی پشتیبانی نشده و خود مایکروسافت هم بصورت رسمی نسخه ی مخصوص PC رو عرضه نکرده.

مرسی بابت پاسخ. حقیقتش من از مودم اصلا سر در نمیارم... یه مودم D-Link داشتم، مدلشو الان دقیق یادم نیست... خیلی اذیت میکرد، نمیدونم مشکلش چی بود... نیم ساعت که تو نت میچرخیدی دیگه دیتا رو عبور نمیداد! باید خاموش روشنش میکردم تا درست بشه. مشکل از ISP هم نبود، آخه پسرخالم دقیقا ISPش با من یکی بود اما هیچ مشکلی نداشت... واسه همین اینجا پرسیدم که اساتید راهنمایی کنن یه چیز خوب بگیرم که دیگه از این مشکلات نداشته باشم یه وقت.
کلا شما تا 300 تومن چه مودمی پیشنهاد میکنی؟ همون TP-Link 8970؟ همونطور که گفتم من سر در نمیارم فقط شما مدلش رو بگین من برم بگیرم:d
مرسی.

این مدل رو اگر بگیرید کمترین مشکل رو با ISP و هنک کردن خود مودم خواهید داشت، یکی از بهترینهای بازار هست.

البته من تضمین نمی کنم که مشکل شما با این دستگاه حل بشه، چون مطمئن نیستم که حتما مشکل از مودم شما بوده باشه

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
اقا فرشید دوتا سوال
1.asus rog mars 760 4gb 2*760 کارت خوبیه و ارزش پولش رو داره ؟
2. به نظرتون خرید کارت high end بدون گرانتی (400 تومن ارزون تر ) عقلانی هست.

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
با سلام .. دوستان قصد دارم یک کارت گرافیک خوب در حد 500 تومن بگیرم .. چی پیشنهاد می کنین ؟!
ساپورت مادربوردم pci express 2.0 (M5A78 l le ) ASUS
پاور 430 w یک 6 پین گرافیک داره
یک چیزی باشه که با اینا همخونی داشته باشه ..

B!G_BosS

کاربر سایت
Jan 25, 2008
3,568
بر طبق گزارشات کاربران خود این دسته ی جدید با ویندوز 8 /8.1 مشکلی نداره اما هنوز در بازیها بطور رسمی پشتیبانی نشده و خود مایکروسافت هم بصورت رسمی نسخه ی مخصوص PC رو عرضه نکرده.
منم شنیدم که مایکروسافت درایور این دسته رو واسه ویندوز 8 و 8.1 داده. اگر هم دسته one و هم 360 رو ویندوز اوکی باشن اولویت من دسته One هست.حالا نظر شما چیه؟ فعلاً فول ساپورت نیست یعنی؟ همون دسته 360 رو بگیرم با این اوصاف؟

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
سلام ، من یه چندوقتی هست سیستمم داره اذیتم میکنه مخصوصا موقع طراحی و بازی مثلا موقع نقاشی دیجیتال توی فتوشاپ توی سایز بزرگ (مثلا a4) رمم سریع پر میشه

و کلا سیستم خیلی لگ میزنه

موقع بازی هم که چه عرض کنم بعضی از بازی ها خیلی اذیت میکنن ولی توی بعضیا خوبه کلا بستگی داره به بازی.

خواستم راهنمایی کنید ببینم سیستم رو برای طراحی آپدیت کنم یا برای بازی کردن چون اینطور که میدونم این دو تا سیستم پیشنهادی باید باهم فرق داشته باشند.

بودجه هم یک چیز متعادل بدید. این سیستم من هست:

Processor Cori5 2300
Motherboard Asus P8H61
Memory 4GB
Graphic Card ATI 6790 IceQ
Win 8.1

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید دوتا سوال
1.asus rog mars 760 4gb 2*760 کارت خوبیه و ارزش پولش رو داره ؟
2. به نظرتون خرید کارت high end بدون گرانتی (400 تومن ارزون تر ) عقلانی هست.

1- کارت بسیار سریعی هست و در واقع GTX 760 SLI هست که روی تک اسلات نصب میشه، اما ایرادش حافظه ی کم دو گیگی اون هست که برای بازیهای فعلی و آینده در رزولوشن FHD گاهی اوقات کم میاد.
2- بستگی به مدلش داره و اینکه برآورد احتمال خرابی اون کارت چقدر باشه.

با سلام .. دوستان قصد دارم یک کارت گرافیک خوب در حد 500 تومن بگیرم .. چی پیشنهاد می کنین ؟!
ساپورت مادربوردم pci express 2.0 (M5A78 l le ) ASUS
پاور 430 w یک 6 پین گرافیک داره
یک چیزی باشه که با اینا همخونی داشته باشه ..

R7 260X یا GTX 750Ti انتخابهای خوبی هستن، فقط از برند معتبر باشن.

منم شنیدم که مایکروسافت درایور این دسته رو واسه ویندوز 8 و 8.1 داده. اگر هم دسته one و هم 360 رو ویندوز اوکی باشن اولویت من دسته One هست.حالا نظر شما چیه؟ فعلاً فول ساپورت نیست یعنی؟ همون دسته 360 رو بگیرم با این اوصاف؟

در حال حاضر نمی تونم در مورد دسته ی کنسول XB ONE مطمئن باشم، به شما هم نمی تونم با قطعیت بگم که بهتر از XB 360 هست از نظر ساپورت بازیها.

سلام ، من یه چندوقتی هست سیستمم داره اذیتم میکنه مخصوصا موقع طراحی و بازی مثلا موقع نقاشی دیجیتال توی فتوشاپ توی سایز بزرگ (مثلا a4) رمم سریع پر میشه

و کلا سیستم خیلی لگ میزنه

موقع بازی هم که چه عرض کنم بعضی از بازی ها خیلی اذیت میکنن ولی توی بعضیا خوبه کلا بستگی داره به بازی.

خواستم راهنمایی کنید ببینم سیستم رو برای طراحی آپدیت کنم یا برای بازی کردن چون اینطور که میدونم این دو تا سیستم پیشنهادی باید باهم فرق داشته باشند.

بودجه هم یک چیز متعادل بدید. این سیستم من هست:

Processor Cori5 2300
Motherboard Asus P8H61
Memory 4GB
Graphic Card ATI 6790 IceQ
Win 8.1

اگر برای طراحی بخواید آپدیت کنید اولویت با افزایش رم هست و اگر بخواید برای بازی آپگرید کنید اولویت با کارت گرافیک.

اگر هم بخواید هر دو مورد رو لحاظ کنید باید هر دوتا رو ارتقا بدید:

RAM: CORSAIR DDR3 2* 4GB 1600
VGA: ASUS / MSI R9 280 3GB یا ASUS/MSI GTX 760 2GB

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
اگر برای طراحی بخواید آپدیت کنید اولویت با افزایش رم هست و اگر بخواید برای بازی آپگرید کنید اولویت با کارت گرافیک.

اگر هم بخواید هر دو مورد رو لحاظ کنید باید هر دوتا رو ارتقا بدید:

RAM: CORSAIR DDR3 2* 4GB 1600
VGA: ASUS / MSI R9 280 3GB یا ASUS/MSI GTX 760 2GB

اگر بخوام دوتا رو آپدیت کنم نیاز هست پاور هم آپدیت کنم ؟ (الان متاسفانه نمیتونم ببینم پاور چند هست ولی مطمئن هستم که ضعیفه)

چه پاوری پیشنهاد میکنید ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اگر بخوام دوتا رو آپدیت کنم نیاز هست پاور هم آپدیت کنم ؟ (الان متاسفانه نمیتونم ببینم پاور چند هست ولی مطمئن هستم که ضعیفه)

چه پاوری پیشنهاد میکنید ؟

خب اینا یه پاور 600 وات گرین یا بالاتر نیاز دارن، اگر مدل ضعیفتری دارین باید ارتقا بدین.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام دوستان من می خواستم یک فلش بگیرم که بتونم روش فیلم های سینمایی 3d بریزم و روی تلوزیون نگاه کنم چند تا سوال داشتم
1- چه مارکی با چه ظرفیتی پیشنهاد می شه
2- ایا میشه فلش های usb3 رو به پورت های usb2 زد
3- قیمتش چقدر می شه
4- استفاده از هارد بهتره یا فلش
5- هارد چه مدلی و با چه قیمتی پیشنهاد میشه
تلوزیونم سونیw800b هست

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام دوستان من می خواستم یک فلش بگیرم که بتونم روش فیلم های سینمایی 3d بریزم و روی تلوزیون نگاه کنم چند تا سوال داشتم
3- قیمتش چقدر می شه
تلوزیونم سونیw800b هست
جواب بدید لطفا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
3- قیمتش چقدر می شه
تلوزیونم سونیw800b هست

شما دوبار پست نزن، جواب میدن حتما!!

برخی دستگاههای TV هستن که با مدلهای جدید USB 3.0 کار نمی کنن و کاربرانشون فقط باید فلش دیسک ها یا هارد های USB 2.0 خریداری کنن، این مشکل در مورد PC وجود نداره و پورتهای قدیمی هم با فلش USB 3.0 کار می کنن
قیمت هم بستگی به ظرفیتش داره

استفاده از هارد رو برخی ترجیح میدن، چون با ظرفیتهای فعلی فیلهای 1080 و 3D دیگه فلش دیسک جوابگوی یه تعداد فیلم یا یه فصل از سریال خاص هم نیست.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
شما دوبار پست نزن، جواب میدن حتما!!

برخی دستگاههای TV هستن که با مدلهای جدید USB 3.0 کار نمی کنن و کاربرانشون فقط باید فلش دیسک ها یا هارد های USB 2.0 خریداری کنن، این مشکل در مورد PC وجود نداره و پورتهای قدیمی هم با فلش USB 3.0 کار می کنن
قیمت هم بستگی به ظرفیتش داره

استفاده از هارد رو برخی ترجیح میدن، چون با ظرفیتهای فعلی فیلهای 1080 و 3D دیگه فلش دیسک جوابگوی یه تعداد فیلم یا یه فصل از سریال خاص هم نیست.
با 50 تا 75 هزار تومان چی میشه خرید پس USB 3.0 نگیرم شما نمیدونی به تلوزیونم می خوره یانه

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
3- قیمتش چقدر می شه
تلوزیونم سونیw800b هست
لپتاپ داری؟ با اون اجرا کن، چیزی نمی خواد.
پ.ن: زیاد هیجان زده نشو، W800D کلا 3D مزخرفی داره:D

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
لپتاپ داری؟ با اون اجرا کن، چیزی نمی خواد.
پ.ن: زیاد هیجان زده نشو، W800D کلا 3D مزخرفی داره:D
نه ندارم

- - -ویرایش - - -

با 50 تا 75 هزار تومان چی میشه خرید پس USB 3.0 نگیرم شما نمیدونی به تلوزیونم می خوره یانه
لطفا اینو جواب بدید اخه دارم می رم بخرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر