مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
یه کیس تا 3200 پیشنهاد بدید فقط کیسش Green X4 باشه . برا بازی میخوام مسلما . مدل دقیق رم رو هم بگید .
یه مانیتور هم تا 800 تومن . ممنون.
پ.ن. ODD هم نمیخوام.

CPU:Core i5 4690
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS R9 280X 3GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X4

اینم مانیتور:
MONITOR:ASUS VX238H

دوستان کسی اطلاع داره که رم DDR4 و مادربورد های ساپورت کنندش کی به بازار ایران میرسند؟؟؟

مادربردهای X99 که شهریورماه معرفی میشن و یکی دو ماه بعد هم به بازار ما می رسن. رم هاشم که قطعا نیاز هست و باید همزمان موجود بشن.

سلام
دوستان یه SSD 64 گیگ SATA 3 تا حدود 250 تومن چه مدل و چه برندی پشنهاد میدید؟

60 گیگی دیگه از مدلهای جدید تولید نمیشه و فقط مدلهای قدیمی و کم سرعت موجود هست، برای راندمان بهتر توصیه میشه کمتر از 120 گیگی انتخاب نکنید، همیشه مدلهای 120و 240 گیگی به خاطر چیدمان NAND-Flash ها و ارتباط موازی با کنترلر اصلی SSD راندمان بهتری دارند.

120 گیگی هم از Sandisk Extreme PRO یا SMASUNG 840 Pro/EVO توصیه میشه.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
CPU:Core i5 4690
RAM:2*4GB 1600 DDR3
VGA:ASUS R9 280X 3GB GDDR5

اینم مانیتور:
MONITOR:ASUS VX238H

مادربردهای X99 که شهریورماه معرفی میشن و یکی دو ماه بعد هم به بازار ما می رسن. رم هاشم که قطعا نیاز هست و باید همزمان موجود بشن.

60 گیگی دیگه از مدلهای جدید تولید نمیشه و فقط مدلهای قدیمی و کم سرعت موجود هست، برای راندمان بهتر توصیه میشه کمتر از 120 گیگی انتخاب نکنید، همیشه مدلهای 120و 240 گیگی به خاطر چیدمان NAND-Flash ها و ارتباط موازی با کنترلر اصلی SSD راندمان بهتری دارند.

120 گیگی هم از Sandisk Extreme PRO یا SMASUNG 840 Pro/EVO توصیه میشه.

یک خبر جایی خوندم نوشته بود که شهریور Haswell-E x99 DDR4 800 serie
میاد و اینکه بازیها از 4 هسته واقعی استفاده میکنن؟ یا مثلا core i7 که 8 threading هست از 4 thread استفاده میشه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یک خبر جایی خوندم نوشته بود که شهریور Haswell-E x99 DDR4 800 serie
میاد و اینکه بازیها از 4 هسته واقعی استفاده میکنن؟ یا مثلا core i7 که 8 threading هست از 4 thread استفاده میشه؟

درسته، توی همین مطلبی که ازم نقل قول کردید نوشته بودم.

بازیها هم بسته به موتور بازی و قابلیتهای فنی بازی می تونن از چندین Thread همزمان بطور موازی استفاده کنن، اینکه هسته های پردازنده واقعی باشن یا مجازی از دید نرم افزار فرقی نمی کنه و از همشون می تونه همزمان استفاده کنه، اما فعلا بیشتر بازها همزمان از 4 یا 6 پردازش موازی کامل همزمان استفاده می کنن، اما به تدریج داره بیشتر و عناوین بهینه شده هم زیادتر میشه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان
یک سوال داشتم
راهنمایی میخواستم برای خرید یک TV در خارج از کشور‌ (ایالات متحده)
میخواستم ببینم سایتی هست که لیست مشخصات و البته قیمت داشته باشه که بشه مقایسه خوبی انجام داد ؟
ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
یک سوال داشتم
راهنمایی میخواستم برای خرید یک TV در خارج از کشور‌ (ایالات متحده)
میخواستم ببینم سایتی هست که لیست مشخصات و البته قیمت داشته باشه که بشه مقایسه خوبی انجام داد ؟
ممنون.

سایتی که مختص بررسی و مقایسه ی TV ها باشه خاطرم نیست، اما سایتهای فن آوری معمولا هر سال چندین مدل از هر برند رو بررسی، مقایسه و کاندید بهترین مدلهای بازار می کنن.
من اینجا رو آخرین بار دیدم که بهترین انتخابهاش رو ذکر کرده:

لینک منبع

سلام فرشید جان ، تلویزیون ، مانیتور ،22 اینچ xvision چند میارزه ؟
LED و FULL HD هست و صفر کارکرده ،

مدلی با این مشخصات که الان توی بازار هست قیمتش 585 تومن هست.

Farshid
خودم دارمش منظورم این بود بخوام بفروشم چقدر بدم بره ؟ ی هفته نیست خریدم.

10 درصد از مبلغ بالا کم کنید و بزارید برای فروش.

آخرین ویرایش:

HadiMSC

کاربر سایت
Feb 14, 2012
175
سلام با توجه به اینکه میخوام گیمنت بزنم و احتمالا ۶ دستگاه معمولی و ۲ دستکاه قوی که در زیر منظورمو روشنتر میکنم در حال حاضر میخوام بگیرم
وخیلی خیلی برام مهمه صرفه جویی بهینه بشه یعنی بهترین سیستمو با حداقل قیمت بگیرم من الان دستگاه ۱.۵ ت دیدم و ۶ ت دیدم که هردو watch dogs رو اجرا و در آخرین تنظیمات بازی میکنن وفقط فریم دهی در بعضی موقع سیستم ۱.۵ کم میاره (این مورد زیاد برام مهم نیست،یعنی بازی خیلی قوی باشه و بعضی جاها تو بهترین تنظیمات یکم کم، کم بیاره ولی این برام مهم هست که سیستم خیلی باهم مچ باشه و بتونم در آینده ارتقا بدم )
خوب دوستان ممنون میشم منو در انتخاب سیستم راهنمایی کنید به خصوص آقای فرشید که تعریفشو شنیدم...
یه سیستم نسبتا قوی برای بازی های امروز و فردا که بتونم با خیال راحت بازی ها رو اجرا کنم و با فریم دهی خوب (بازی های نسل امروز مثل watch dogs - bf4 و نسل فردا)
چند در میاد و چی پیشنهاد میکنید
یه سیستم نسبتا خوب که بتونه تقریبا همه بازی های امروز اجرا و در حالت معمولی بازی کرد چی پیشنهاد میکنید و چند در میاد

بازم میگم ا>>> قیمت و بازی های که با فریم دهی متوسط میشه انچام داد رو بگید فوق العاده ممنون میشم
باتشکر

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من الان دستگاه ۱.۵ ت دیدم و ۶ ت دیدم که هردو watch dogs رو اجرا و در آخرین تنظیمات بازی میکنن وفقط فریم دهی در بعضی موقع سیستم ۱.۵ کم میاره
چند تا از اون دستگاه 1.5ـی ها میگی واسه ما؟:)
چون Watch Dogs رو تنظیمات آخر سیستم 4 میلیونی هم کم میاره بعد سیستم 1.5 میلیونی؟:lol:
یه چیزی بگید ایشون خندش نگیره:
CornishHen-ChiliSauce_OL.gif

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
دوستان برادرم یه کیس خریده
2هفته پیش برای کار با نرم افزار خاص که اون برنامها روی XP فقط جواب میده

حالا کیسشو میخواد به من بفروشه و 1 میلیون هم سر بگیره و منم کیس خودمو هم بهش بدم

مشخصات کیس برادرم
CPU:i5 4440
RAM:8G DDR3 CORSAIR 1600
M/B:B85 PLUS
VGA:NVIDIA GeForce GTX 750TI
POWER:GREEN 650
CASE :
GREEN X5FUSION

و برای خودم هم
CPU:AMD Athlon II X4 620
RAM:4G DDR3
M/B:ECS IC780M-A2
VGA:NVIDIA GeForce GTX 260
POWER:GREEN 450
CASE:MAGNUM2

میخواستم ببینم که میصرفه اینکارو بکنم
و این کارت گرافیکشو (که گارانتی هم داره) الان چند میخرن (به عنوان دسته دوم) که من بتونم یه GTX 770 OC2 برا بازی بخرم

بعد با این کارت 770 که میگیرم مشکلی با بازیهای نسل جدید ندارم و میتونم با کیفیت خوب اجرا کنم (یا باید CPU هم عوض کنم)

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام با توجه به اینکه میخوام گیمنت بزنم و احتمالا ۶ دستگاه معمولی و ۲ دستکاه قوی که در زیر منظورمو روشنتر میکنم در حال حاضر میخوام بگیرم
وخیلی خیلی برام مهمه صرفه جویی بهینه بشه یعنی بهترین سیستمو با حداقل قیمت بگیرم من الان دستگاه ۱.۵ ت دیدم و ۶ ت دیدم که هردو watch dogs رو اجرا و در آخرین تنظیمات بازی میکنن وفقط فریم دهی در بعضی موقع سیستم ۱.۵ کم میاره (این مورد زیاد برام مهم نیست،یعنی بازی خیلی قوی باشه و بعضی جاها تو بهترین تنظیمات یکم کم، کم بیاره ولی این برام مهم هست که سیستم خیلی باهم مچ باشه و بتونم در آینده ارتقا بدم )
خوب دوستان ممنون میشم منو در انتخاب سیستم راهنمایی کنید به خصوص آقای فرشید که تعریفشو شنیدم...
یه سیستم نسبتا قوی برای بازی های امروز و فردا که بتونم با خیال راحت بازی ها رو اجرا کنم و با فریم دهی خوب (بازی های نسل امروز مثل watch dogs - bf4 و نسل فردا)
چند در میاد و چی پیشنهاد میکنید
یه سیستم نسبتا خوب که بتونه تقریبا همه بازی های امروز اجرا و در حالت معمولی بازی کرد چی پیشنهاد میکنید و چند در میاد

بازم میگم ا>>> قیمت و بازی های که با فریم دهی متوسط میشه انچام داد رو بگید فوق العاده ممنون میشم
باتشکر

برای دستگاههای ارزون اینا توصیه میشه:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
DVD/RW:SAMSUNG 24X
CASE:GREEN X1

حدود 1900 میشه، بازیهای جدید رو هم اجرا می کنه، مانیتورش نباید 20 اینچ به بالا باشه و بعضی جاها هم افت فریم داره

اینم سیستم قوی که چند برابر اولی قدرت داره:

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:ASUS R9 290 4GB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN

اینم حدود 4730 میشه، سیستم قوی هست و برای گیم نت می تونه یه غول محسوب بشه که ار پس هر بازیی برمیاد! مانیتورش هم باید 22 اینچ FHD باشه.

دوستان برادرم یه کیس خریده
2هفته پیش برای کار با نرم افزار خاص که اون برنامها روی XP فقط جواب میده

حالا کیسشو میخواد به من بفروشه و 1 میلیون هم سر بگیره و منم کیس خودمو هم بهش بدم

مشخصات کیس برادرم
CPU:i5 4440
RAM:8G DDR3 CORSAIR 1600
M/B:B85 PLUS
VGA:NVIDIA GeForce GTX 750TI
POWER:GREEN 650
CASE :GREEN X5FUSION

و برای خودم هم
CPU:AMD Athlon II X4 620
RAM:4G DDR3
M/B:ECS IC780M-A2
VGA:NVIDIA GeForce GTX 260
POWER:GREEN 450
CASE:MAGNUM2

میخواستم ببینم که میصرفه اینکارو بکنم
و این کارت گرافیکشو (که گارانتی هم داره) الان چند میخرن (به عنوان دسته دوم) که من بتونم یه GTX 770 OC2 برا بازی بخرم

بعد با این کارت 770 که میگیرم مشکلی با بازیهای نسل جدید ندارم و میتونم با کیفیت خوب اجرا کنم (یا باید CPU هم عوض کنم)

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

خب معامله ی خیلی خوبی هست.
کارتش رو هم شاید 500 تومن بردارن،

کارت 770 هم سرعت بالایی داره، مشکل فقط 2 گیگ رمش هست که بعضی بازیها نمیشه Texture رو باهاش Ultra گذاشت. پردازنده هم کفایت می کنه و نیازی به ارتقا نیست.

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
برای دستگاههای ارزون اینا توصیه میشه:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
DVD/RW:SAMSUNG 24X
CASE:GREEN X1

حدود 1900 میشه، بازیهای جدید رو هم اجرا می کنه، مانیتورش نباید 20 اینچ به بالا باشه و بعضی جاها هم افت فریم داره

اینم سیستم قوی که چند برابر اولی قدرت داره:

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:ASUS R9 290 4GB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 EVO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:700W GREEN

اینم حدود 4730 میشه، سیستم قوی هست و برای گیم نت می تونه یه غول محسوب بشه که ار پس هر بازیی برمیاد! مانیتورش هم باید 22 اینچ FHD باشه.

خب معامله ی خیلی خوبی هست.
کارتش رو هم شاید 500 تومن بردارن،

کارت 770 هم سرعت بالایی داره، مشکل فقط 2 گیگ رمش هست که بعضی بازیها نمیشه Texture رو باهاش Ultra گذاشت. پردازنده هم کفایت می کنه و نیازی به ارتقا نیست.

فرشید جان ممنون ولی اینجا رو نفهمیدم که میگی : مشکل فقط 2 گیگ رمش هست که بعضی بازیها نمیشه Texture رو باهاش Ultra گذاشت

رم کامپیتر برادرم RAM:8G DDR3 CORSAIR 1600 هستش

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
فرشید جان ممنون ولی اینجا رو نفهمیدم که میگی : مشکل فقط 2 گیگ رمش هست که بعضی بازیها نمیشه Texture رو باهاش Ultra گذاشت

رم کامپیتر برادرم RAM:8G DDR3 CORSAIR 1600 هستش
منظور فرشید اقا این هست که تنها مشکل کارتgtx770 این هست که نمیشه با ظرفیت 2گیگ رمش بازی ها روبا کیفیت تکچستر الترا اجرا کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر