مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام
روی سیستم من یه هارد 320GB هست و چون ظرفیتش داره تموم میشه می خوام یه هارد 500 گیگ دیگه بهش اضافه کنم.
مشکلی برای سیستم پیش نمیاد یا باید قطعات دیگر رو هم ارتقا بدم؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
خیر، نه رم 1 گیگی موجود هست و نه دیگه ارزش داره برای اون مادربرد و CPU هزینه کنی، بهتره به فکر ارتقای اساسی باشی، وگرنه رم 4 گیگی دوال بخر که بعدا بتونی روی مادربرد نسل جدیدتر استفاده کنی.
کارت گرافیک هم مشخصه دیگه، GTX 760 OC از یکی از برندهای معتبر، داستان کارت اختصاصی PhySX به سر اومده، ارزشی نداره اینکار، مگر اینکه یه کارت قدیمی داشته باشی بزاری برای اون.
فرشید دادا من برا گیم میخوام . یعنی تفاوت کارایی یه 920 i7 با سی پی یو های امروزی خیلیه ؟ اگه بخوای مقایسشون کنی در حد چه سی پی یو یی میشه و نمیشه باهاش این نسل جدید رو گذروند ؟!
من تو هر بازی ـی هر چقدرم بالا ندیدم بیشتر از 40-50 درصد از سی پی یوم استفاده بشه . یعنی با یک کولینگ خوب و اورکلاک تا 3 گیگاهرتز نمیشه کاریش کرد ؟
الان اینقدر وضعیت دمای سی پی یو خرابه که من کلاک رو گذاشتم روی 1.6 و ولتاژ 9.75 !
منم چون یک gts 250 دارم میگم این کارو کنم ، اصلا تاثیر و ارزشی داره یا نه ؟! اگه تاثیر خاصی نداره ، موقع ارتقا اونا بفروشمش بره !

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
قیمت 4430 رو جداگونه میگید عزیز ؟
بعد من خودم 2 تا مادر بورد دارم که یکیشون برای دوستمه و یکیش هم برای برادرمه ولی هر کدوم رو بخوام میتونم بردارم میخواستم بدونم کدوم بهتره
اولیش اینه MSI H81M-P33 LGA1150 H81 MB
دومی هم اینه ASROCK H81MDGS LGA1150 H81 MB

قیمت ۴۴۳۰ حدود ۵۴۵ تومن هست.اون دو تا مادربورد هر دو عالی هستند و کارایی یکسانی دارند.هر کدوم دوست داشتید بردارید.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

سلام
روی سیستم من یه هارد 320GB هست و چون ظرفیتش داره تموم میشه می خوام یه هارد 500 گیگ دیگه بهش اضافه کنم.

نه مشکلی نیست فقط مادربورد شما Sata lll که بیشتر هاردهای الان از این پورت پشتیبانی میکنن ، داره یا نه ؟

Last edited by a moderator:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
قیمت ۴۴۳۰ حدود ۵۴۵ تومن هست.اون دو تا مادربورد هر دو عالی هستند و کارایی یکسانی دارند.هر کدوم دوست داشتید بردارید.

با این وضع بهتر نیست یکم بیشتر پول بزارم تا 4440 بردارم ؟ 570 تومن قیمت دارم 4440 رو
یه سوال اینکه با اون مین msi ای که نوشتم میشه این سیستم رو پیاده کرد دیگه :
Cpu i5 4440 3.1ghz
ram kingston hyperx 4gb ddr3 1600
main MSI H81M-P33 LGA1150 H81 MB
hdd wd 160 gb sata
power 580 green
vga msi gtx 750 Ti Oc tf 2gb gddr5
یا
asus gtx 750 Ti Oc 2gb gddr5
اگر قطعه ای از این سیستم باعث میشه که از کارایی قطعه ی دیگه ای کم بشه ممنون میشم بگید

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
با این وضع بهتر نیست یکم بیشتر پول بزارم تا 4440 بردارم ؟ 570 تومن قیمت دارم 4440 رو
یه سوال اینکه با اون مین msi ای که نوشتم میشه این سیستم رو پیاده کرد دیگه :
Cpu i5 4440 3.1ghz
ram kingston hyperx 4gb ddr3 1600
main MSI H81M-P33 LGA1150 H81 MB
hdd wd 160 gb sata
power 580 green
vga msi gtx 750 Ti Oc tf 2gb gddr5
یا
asus gtx 750 Ti Oc 2gb gddr5
اگر قطعه ای از این سیستم باعث میشه که از کارایی قطعه ی دیگه ای کم بشه ممنون میشم بگید

بله میتونی ۴۴۴۰ برداری و این سیستم خوبی میشه ! کارایی قطعات هم بسیار خوبه. فقط هاردت ضعیفه که رو سرعت کلی سیستم تاثیر میزاره.کارت گرافیک هم Msi بردار. مبارک باشه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
بله میتونی ۴۴۴۰ برداری و این سیستم خوبی میشه ! کارایی قطعات هم بسیار خوبه. فقط هاردت ضعیفه که رو سرعت کلی سیستم تاثیر میزاره.کارت گرافیک هم Msi بردار. مبارک باشه

هارد رو فعلا همینطوری نوشتم عزیز وگرنه 160 گیگ به کجای سیستم میرسه ;)
با این حساب همه چی جور شد
واقعا ممنون از راهنمایی که کردید یک دنیا ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
ببخشید من رم هام الان اینهاست http://8pic.ir/images/70007735025317132583.png

اگه یک 4 گیگ به مشخصات http://8pic.ir/images/04493810485290833420.png بندازم کنار یکی از 2 گیگام با هم سازگار و مچ می شن ؟

اصلا اینکار توصیه نمیشه، ماجولهای رم باید دوتایی و هم مدل و هم ظرفیت باشن تا در بهترین حالت و بهترین راندمان کار کنن.
شما باید ماجولهای 2 گیگی رو بفروشی و دوتا 4 گیگی بخری. یا اصلا دوتا 4 گیگی رو در کنار دو گیگی های قبلی بصورت یکی درمیون نصب کنی تا دو کاناله کار کنن.

سلام

خیر، مشکلی نیست، هر ظرفیتی باشه اگر فقط مادربردت دارای پورت SATA باشه کفایت می کنه

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
هارد رو فعلا همینطوری نوشتم عزیز وگرنه 160 گیگ به کجای سیستم میرسه ;)
با این حساب همه چی جور شد
واقعا ممنون از راهنمایی که کردید یک دنیا ممنون

خواهش میکنم.بعدا میتونید برای راندمان بهتر سیستم ، رم رو به ۸ گیگ افزایش بدید.

masgaty

کاربر سایت
Apr 21, 2009
216
نام
سعید
دوستان من می خوام یک هدست مدل Philips PC Gaming Headset SHG8000-97 برخرم می خواستم نظر کسانی که دارن یا باهاش کار کردن بدونم؟ نسبت به قیمتش می ارزه بگیرمش؟ راستش قیمتش حدود 230 هزار تومان هست اما الان دی جی کالا 90 هزار تومان تخفیف داده به نظر شما ارزش داره بگیرم؟ حالا قیمتش به کنار ولی می خوام کیفیت و امکانتش بدونم در چه سطحی است؟ ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
SSD های ADATA خوبن؟

بله، به شرط اینکه خودتون هم مدل پر سرعت مثل SX/SG 910 رو انتخاب کنید مدلای ارزونتر سرعت آنچنانی هم ندارن.

دوستان من می خوام یک هدست مدل Philips PC Gaming Headset SHG8000-97 برخرم می خواستم نظر کسانی که دارن یا باهاش کار کردن بدونم؟ نسبت به قیمتش می ارزه بگیرمش؟ راستش قیمتش حدود 230 هزار تومان هست اما الان دی جی کالا 90 هزار تومان تخفیف داده به نظر شما ارزش داره بگیرم؟ حالا قیمتش به کنار ولی می خوام کیفیت و امکانتش بدونم در چه سطحی است؟ ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدید.

90 تومن تخفیف؟!
مدلای فیلیپس در کل کیفیت خوبی دارن اما با 230 تومن میشه از برند RAZER هم انتخاب کرد. در مورد اون مدل خاص نظری ندارم.

فرشید دادا من برا گیم میخوام . یعنی تفاوت کارایی یه 920 i7 با سی پی یو های امروزی خیلیه ؟ اگه بخوای مقایسشون کنی در حد چه سی پی یو یی میشه و نمیشه باهاش این نسل جدید رو گذروند ؟!
من تو هر بازی ـی هر چقدرم بالا ندیدم بیشتر از 40-50 درصد از سی پی یوم استفاده بشه . یعنی با یک کولینگ خوب و اورکلاک تا 3 گیگاهرتز نمیشه کاریش کرد ؟
الان اینقدر وضعیت دمای سی پی یو خرابه که من کلاک رو گذاشتم روی 1.6 و ولتاژ 9.75 !
منم چون یک gts 250 دارم میگم این کارو کنم ، اصلا تاثیر و ارزشی داره یا نه ؟! اگه تاثیر خاصی نداره ، موقع ارتقا اونا بفروشمش بره !

بله، تفاوت محسوس هست و دیگه اون قوی حساب نمیشه. در حد پردازنده های AMD FX8350/8150 هست . باید برای نسل جدید ارتقا بدی.
بابت گرافیک برای PhysX هم خیر، فکر نکنم بجز مصرف بیشتر کار خاصی بکنه. بفروشی بهتره/

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
نمیدونم ! اگه نداشته باشه چی میشه؟

اگر نداشته باشه باز هم هارد جدید رو سیستم شما کار میکنه ولی از تمام پهنای باند خواندن و نوشتن هاردتون استفاده نمیشه.هاردهای جدیدتر با استفاده از پورت Sata 6gb/s سرعت به مراتب بالاتری نسبت به هاردهای نسل قبل دارند.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
بله، تفاوت محسوس هست و دیگه اون قوی حساب نمیشه. در حد پردازنده های AMD FX8350/8150 هست . باید برای نسل جدید ارتقا بدی.
بابت گرافیک برای PhysX هم خیر، فکر نکنم بجز مصرف بیشتر کار خاصی بکنه. بفروشی بهتره/

اتفاقا منم یه سوال داشتم در این مورد 8350... من کارکرده همین 8350 رو در دسترس دارم برای خرید به قیمت 550 تومن برای گیمینگ و انکود ویدیو میخواستم میدونم که خیلی حرف و حدیث هست ولی سرچ هایی که کردم متوجه شدم با دستکاری بعضی گزینه ها 8350 یه کارایی برابر با 4670 میده که فوق العاده هست نظر شما چیه؟؟ کلا بنظرتون آینده ایی هست که برنامه ها و بازیها با پردازنده های fx با هسته های بیشتر بهتر از cori3 و core i5 های هاسول عمل کنن؟ چون خیلیا در حال حاضر core i3 4330 و 4130 رو حتی از fx-6350 از همه لحاظ بهتر میدونن که سخته قبول کردنش!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر