مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
اقا فرشید درسته cpu های AMD راندمان intel رو ندارن ولی خیلی هم نابود نیستن ؟ :-/
سوال من اینه که همین CPu رو بهش بگم نگهداره و یه کارت گرافیک قوی بندازه روش که کاستی های CPu رو جبران کنه میشه واسه نسل جدید نگهش داشت ؟ یا کلا بهش بگم CPU رو بده بره حتی زیر قیمت ؟
اگه میشه بهتین کارت گرافیک تو رنج 1.5 میلیون چیه واسه سیستمش ؟
mb asus m5a97 r2.0
fx 8150 black edition
ram corsair 2x4 1600
power 730 Thermaltake
با تشکر

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
اقا فرشید درسته cpu های AMD راندمان intel رو ندارن ولی خیلی هم نابود نیستن ؟ :-/
سوال من اینه که همین CPu رو بهش بگم نگهداره و یه کارت گرافیک قوی بندازه روش که کاستی های CPu رو جبران کنه میشه واسه نسل جدید نگهش داشت ؟ یا کلا بهش بگم CPU رو بده بره حتی زیر قیمت ؟
mb asus m5a97 r2.0
fx 8150 black edition
ram corsair 2x4 1600
power 730 Thermaltake
با تشکر

دوست عزیز این سیستمی که میگی رو دوستت از فروشگاه گاندی بازار رضا نخریده؟ ببین دقیقا من رفتم سیستم بخرم بر مبنای اینتل چون دوستم بود خواست برام ارزونتر در بیاد گفت بیا این AMD FX-8350 BLACK EDITION که روی خودش یه خنک کننده آبی هم داره با یه مادربورد msi چیپ AM3 بردار بعد من بنچمارکش رو نگاه کردم دیدم از i5 3570 هم قویتره گفتم پس خوب چیزیه بعد سیستم رو آوردم خونه برای تست سنگین ترین برنامه ها و بازی ها رو روش ریختم با کمال تعجب این سیستم از سیستم دادشم که یه i5 2500 با یه h67 جمع کرده بود بسیار ضعیف تر عمل کرد که من رو کاملا نا امید کردم و یه نکته ی دیگه که بهترین مادربورد با چیپ AM3 نهایتا رم با فرکانس ۱۸۰۰ و PCIe 2.0 رو ساپورت میکنه که واقعا باید ر... توش.من سیستم رو پس دادم چون به پیشنهاد فروشنده amd برداشته بودم مجبور شد قطعات رو عوض کنه .نهایتا یه core i5 3570k با یه مادربورد Asus P8Z77 -V برداشتم و رم ها رو عوض کردم و بجای 1600 vengeance یه جفت 2133 dominator gt با فن مخصوص برداشتم.الان سیستم رو اورکلاک کردم و واقعا داره میترکونه.به دوستت بگو تا دیر نشده بره قطعات رو عوض کنه و یه اینتل 4670k با یه مادربورد Asus Z87 Plus برداره.گرافیک هم یه Asus GTX 770 direct cu ll برداره حدودا ۱۵۰۰ در میاد

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
اقا فرشید در حال حاضر ارزانترین مدل i5 توی بازار چیه و چه قدر از i3 4330 قویتر است?

با اجازه آقا فرشید ، دوست عزیز در حال حاضر اگر نسل چهارم اینتل بخوای Core i5 4440 3.1ghz چهار هسته ای ارزونترین i5 با قیمت حدودی ۵۹۰ تومن هست و به مراتب از اون i3 دو هسته ای قویتر عمل میکنه.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام
دوستان بهترین فن سی پی یو ، (بهترین کارایی در برابر مناسب ترین قیمت) الان چه گزینه هایی هستند ؟
برای سوکت 1366 میخوام . همینطور خمیر سیلیکون خوب ؟ چند قیمته ؟ :D

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
ممنون فرشید جان

یعنی همین 570 ِخودم اگه باشه یک سال دیگه که گرافیک بازی های نسل جدید بالا میره ، گرافیک سیستم من به PS4 نمیرسه ؟
بعد هم این که 770 و 780 خیلی گرونن !!! 750 بخرم چی ؟

حالا یعنی همین الان گرافیک PS4 بالا نیست؟! چرا، خیلی بالاتر از نسل قبل هست

شما که چند ساله PC داری دیگه بهتر می دونی که نمیشه PC رو مستقیم با PS4 مقایسه کرد اما سیستم شما همین الان هم قویتر از PS4 هست به شرطی که کارت گرافیکت رو که کم کم داره ضعیف میشه ارتقا بدی.
750/750Ti ضعیفتر از کارت خودت هستن، باید دست کم GTX 760 یا GTX 770 بخری، تازه در اینصورت حدود 40 تا 50 درصد افزایش راندمان خواهی داشت اما از قدرت گرافیکی PS4 بالاتر خواهد بود.

دوستان ممنون میشم بگید که با بودجه 600 تومن چه cpu ای خوبه برای بازی amd fx6 یا fx8 یا i5 های intel

با اجازه آقا فرشید ، دوست عزیز در حال حاضر اگر نسل چهارم اینتل بخوای Core i5 4440 3.1ghz چهار هسته ای ارزونترین i5 با قیمت حدودی ۵۹۰ تومن هست و به مراتب از اون i3 دو هسته ای قویتر عمل میکنه.

درسته، تایید میشه

اقا فرشید در حال حاضر ارزانترین مدل i5 توی بازار چیه و چه قدر از i3 4330 قویتر است?

همین مدل بالایی!
بسته به عنوان بازی و نرم افزار داره، تا دو برابر هم افزایش توان هست، در بازی ها ولی فاصله از هیچ تا 50 درصد متغیر هست.

mb asus m5a97 r2.0
fx 8150 black edition
ram corsair 2x4 1600
power 730 Thermaltake
با تشکر

متاسفانه بیشتر همرده ی Core i3 های اینتل و در حالت خوب همرده ی Core i5 های 3 نسل پیش مثل 2500 عمل می کنن و کارت گرافیک هم نمی تونه کاستی های پردازنده رو جبران کنه! اتفاقا این پردازنده هست که باید اونقدر قوی باشه که تا فریم آخر کارت گرافیک رو استخراج کنه!

توان پردازنده ها در بازی جدید WatchDogs:
http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Watch_Dogs-test_new-proz_amd_hi.jpg

گرافیک رو می تونید بین AMD R9 280X/290 غیر رفرنس یا GTX 770/780 انتخاب کنید. رده قیمتی از 1300 تا 1800 متغیر هست.

سلام
دوستان بهترین فن سی پی یو ، (بهترین کارایی در برابر مناسب ترین قیمت) الان چه گزینه هایی هستند ؟

خب مدلای با این خصوصیت زیاد هستن

Toniq Tower
TermalRight MAcho/Silver Arrow
Noctua ...
خمیر خوب هم اینا خودشون دارن، بصورت جدا بین 20 تا 30 تومن موجوده.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
بعد فرشید جون ،
میخوام 3گیگ رم 3تا 1گیگ بگیرم بزارم رو سیستم بشه 6 گیگ ، رم 1 موجود هست ؟
بعد کارت گرافیک هم تا 1ت nVIDIA چی پیشنهاد میدی ؟
هنوزم میشه تو کارت های انویدیا 2تا کارت انودیا گذاشت ، یکیشو مختص فیزیک بزاری و یکی کارای دیگه ؟
به نظرت بازدهی خوبی داره و تاثیر گزاره ؟ مثلا GTS 250 رو بزاری برای PHYSICS .

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
اقا فرشید تا 1 تومن cpu و مادربورد چی پیشنهاد میدی برای نسل جدید ؟

با اجازه آقا فرشید مادربورد Asus B85 Plus با یه CPU Intel Core i5 4570 در میاد ۱۰۵۰

سلام

Cooler master hyper 212 evo چیزه عالیه .حدودا در میاد ۷۰

Last edited by a moderator:

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
سلام به همه دوستان اهله فن و حرفه ای .سلام به اقا فرشید D:
سیستمی که میخوام شاید یه ذره بد قلق باشه ولی اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من میخواستم یه سیستم با کانفیگ خوب و برای بازی با بودجه 2 میلیون جمع کنم.
یه جور باشه که قیمت مادربورد و سی پی یو و گرافیک و رم و پاور بالا تر از 2 تومن نزنه ( حالا اگه 50 تا 100 تومن بالاتر رفت در صورتی که یه چیز خیلی خیلی بهتر میشه گرفت رو پیشنهاد بدید ممنونتون میشم)
مانیتور 1360*768و cd رام و کیس و موس و کیبورد و اسپیکر رو دارم .یدونه هارد 500 گیگ نسل قدیم رو هم دارم اگه فکر میکنید هارد هم سرعت رادمانو میبره بالا بگید.
این سیستم جوری هم باشه که بشه به مرور زمان با امدن مدل های جدید کارت گرافیک و سی پی یو و رم روش سوار کرد (منظورم این که مادربورد جوری باشه که سوکت های قطعات نسل بعدی بهش بخوره و اگه قابلیت sli هم داشته باشه خوبه )
خوب اگه میشه بهترین سیستم ممکن رو که بیشترین بازده و راندمان رو با توجه به موارد گفته شده داره رو معرفی کنید ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
بعد فرشید جون ،
میخوام 3گیگ رم 3تا 1گیگ بگیرم بزارم رو سیستم بشه 6 گیگ ، رم 1 موجود هست ؟
بعد کارت گرافیک هم تا 1ت nVIDIA چی پیشنهاد میدی ؟
هنوزم میشه تو کارت های انویدیا 2تا کارت انودیا گذاشت ، یکیشو مختص فیزیک بزاری و یکی کارای دیگه ؟
به نظرت بازدهی خوبی داره و تاثیر گزاره ؟ مثلا GTS 250 رو بزاری برای PHYSICS .

خیر، نه رم 1 گیگی موجود هست و نه دیگه ارزش داره برای اون مادربرد و CPU هزینه کنی، بهتره به فکر ارتقای اساسی باشی، وگرنه رم 4 گیگی دوال بخر که بعدا بتونی روی مادربرد نسل جدیدتر استفاده کنی.
کارت گرافیک هم مشخصه دیگه، GTX 760 OC از یکی از برندهای معتبر، داستان کارت اختصاصی PhySX به سر اومده، ارزشی نداره اینکار، مگر اینکه یه کارت قدیمی داشته باشی بزاری برای اون.

سلام به همه دوستان اهله فن و حرفه ای .سلام به اقا فرشید D:
سیستمی که میخوام شاید یه ذره بد قلق باشه ولی اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من میخواستم یه سیستم با کانفیگ خوب و برای بازی با بودجه 2 میلیون جمع کنم.
یه جور باشه که قیمت مادربورد و سی پی یو و گرافیک و رم و پاور بالا تر از 2 تومن نزنه ( حالا اگه 50 تا 100 تومن بالاتر رفت در صورتی که یه چیز خیلی خیلی بهتر میشه گرفت رو پیشنهاد بدید ممنونتون میشم)
مانیتور 1360*768و cd رام و کیس و موس و کیبورد و اسپیکر رو دارم .یدونه هارد 500 گیگ نسل قدیم رو هم دارم اگه فکر میکنید هارد هم سرعت رادمانو میبره بالا بگید.
این سیستم جوری هم باشه که بشه به مرور زمان با امدن مدل های جدید کارت گرافیک و سی پی یو و رم روش سوار کرد (منظورم این که مادربورد جوری باشه که سوکت های قطعات نسل بعدی بهش بخوره و اگه قابلیت sli هم داشته باشه خوبه )
خوب اگه میشه بهترین سیستم ممکن رو که بیشترین بازده و راندمان رو با توجه به موارد گفته شده داره رو معرفی کنید ممنون میشم.

2 تومن با تفاضیلی که شما گفتید کمه، این سیستم با 2900 توصیه میشه:

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS Z87-A
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
POWER:GREEN 600w

با 2 تومن فقط این میشه:

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:R9 270X GDDR5
POWER:GREEN 600w

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
Intel Core i5 4430 3.0ghz + asus H81M-E = 775 toman

قیمت 4430 رو جداگونه میگید عزیز ؟
بعد من خودم 2 تا مادر بورد دارم که یکیشون برای دوستمه و یکیش هم برای برادرمه ولی هر کدوم رو بخوام میتونم بردارم میخواستم بدونم کدوم بهتره
اولیش اینه MSI H81M-P33 LGA1150 H81 MB
دومی هم اینه ASROCK H81MDGS LGA1150 H81 MB

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر