مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

7i7az

کاربر سایت
Jan 3, 2012
17
کیس گیمینگ با 6 تومن بودجه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت متخصصین انجمن
دنبال جمع کردن یه سیستم گیمینگ هست با بودجه حدود 6 تومن(هرچند که با این پول نمیشه گیمینگ درست حسابی سر هم کرد:d) هستم
ممنون میشم یه سیستم مناسب معرفی کنید
یه چند تا مورد هم هست باید بگم:

1-هارد دارم خودم،و فقط یه ssd 128 گیگ نیاز دارم

2-درایو نوری ،موس،کیبرد و مانیتورم همگی جدیدن و نیازی به تعویض نیست

3-سیستم بهتره اینده نگر باشه،یعنی جا واسه افزایش رم ،ارتقا کارت گرافیک((SLI یا هر کار دیگه ای برای ارتقا در آینده موقعی که مستقل از جیب پدر شدم...:)))) باشه

4-قابل اورکلاک باشه،و اگه نیاز شد،یه واتر کولینگ متناسب با سیستم هم پیشنهاد بدید

5-کیس هم به گرین علاقه خاصی دارم مخصوصا به مدل های X4 - X6 به نظر شما به درد میخورن؟؟

خیلی ممنون

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
1- ببخشید سری جدید کارتهای انویدیا که فکر کنم سری 800 باشه کی وارد بازار میشوند ؟
2- در ضمن کارتهای رفرنس رو میشه راحت اورکلاک کرد یا نه ؟؟ در زمینه اورکلاک کارتای رفرنس بیشتر مناسب هستند یا کارتای غیر رفرنس ؟؟
3- اورکلاک رو چطوری باید انجام داد میشه آموزش کاملش رو بدید ؟
4- من کارت gt 630 دارم فعلا میخوام روی این اورکلاک کردن رو یاد بگیرم تا اگه کارت جدید گرفتم مشکلی براش پیش نیاد میخواستم ببینم که ممکنه کارتم بسوزه ؟ یا نه ؟ اونوقت اگه این کارت رو اورکلاک کنم چقدر قدرتش بیشتر از قبل میشه ؟؟

5- کلا چه قطعاتی رو میشه اورکلاک کرد ؟؟
1- 3 ماهه اول 2015
2- میشه اورکلاک کرد. غیر رفرنس مناسب تره واسه اورکلاک.
3- من بهت پیشنهاد نمی کنم اورکلاک کردن رو، چیزی گیرت نمیاد کلا;) ولی خوب به هر حال:http://forum.bazicenter.com/thread44872/
4- اگه زیاد اورکلاک کنی ممکنه مشکل پیش بیاد برای کارتت. با یه کولینگ خوب میتونی 5 فریم بیشترش کنی.
ولی به نظر من اورکلاک نکن، شما که آماتور هستی ممکنه سیستم رو نابود کنی:D

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
بهتریک کیس گیمینگ تا 350 تومن ( یک مقدار بالا و پایین مشکلی نداره ) ؟؟

خب GREEN X7 کیس خوبی هست.
CoolerMaster CM 690 II هم انتخاب خوب و مدلی با جوایز زیاد جهانی هست.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت متخصصین انجمن
دنبال جمع کردن یه سیستم گیمینگ هست با بودجه حدود 6 تومن(هرچند که با این پول نمیشه گیمینگ درست حسابی سر هم کرد:d) هستم
ممنون میشم یه سیستم مناسب معرفی کنید
یه چند تا مورد هم هست باید بگم:

1-هارد دارم خودم،و فقط یه ssd 128 گیگ نیاز دارم

2-درایو نوری ،موس،کیبرد و مانیتورم همگی جدیدن و نیازی به تعویض نیست

3-سیستم بهتره اینده نگر باشه،یعنی جا واسه افزایش رم ،ارتقا کارت گرافیک((SLI یا هر کار دیگه ای برای ارتقا در آینده موقعی که مستقل از جیب پدر شدم...:)))) باشه

4-قابل اورکلاک باشه،و اگه نیاز شد،یه واتر کولینگ متناسب با سیستم هم پیشنهاد بدید

5-کیس هم به گرین علاقه خاصی دارم مخصوصا به مدل های X4 - X6 به نظر شما به درد میخورن؟؟

خیلی ممنون

CPU:INTEL Core I7 4770K
FAN: CORSAIR H80
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5/AMD R9 290X
SSD:SAMSUNG 840 PRO 120GB
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 5750 میشه، کیس هم سلیقه ای هست، می تونید X6 رو هم انتخاب کنید اگر باشه.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
اقا فرشید چنتا سوال داشتم
1.میخواستم ببینم من میتونم با این سیستم بازی های جدید رو مثل watch dogsبا حداکثر تنظیمات بازی کنم ؟
cpu i7 4770 k
ram 2x4 1600
vga gtx 460
همونطور که گفتم بهتون فعلا پول گرافیک رو ندارم و با ارتقا و تعویض رم و cpu و motherboard کامپیترم توانایی ورود به نسل جدیدی رو داره یا تاثیر این دو قطعه چشمگیر نیس ؟
2.ایا M/B:ASUS Z87-PLUS ارزش 300 تومنی که از b85 plus گرون تره رو داره ؟ ( به صورت کلی ؟ )
3.میخواستم ببینم که رم 1600 با رم 2400 از لحاظ عمر مفید در اینده فرق دارن ؟
4.و واسه کیس هم میخواستم یه کیس ارزون 40 تومنی مثل CASE BLACK بگیرم مشکلی ایجاد نمیشه ؟
5.و در اخر هم یه موس گیمینگ ارزون معرفی کنید .

================================
یکی از اشناهام میخواد با 3 تومن یه CPU و VGA و یه power بگیره .
giga p61a-d3 هم مادربورد شه
چی پیشنهاد میکنین؟

شرمنده زیاد شد و با تشکر

آخرین ویرایش:

sami_villa

کاربر سایت
Jan 20, 2011
151
سلام..
pc که دارم مشخصاتش اینه:
2رم-1 گراقیک nvidia 9500 gt -
dual core- مادربورد اینتل هست ولی هر کاری کردم مشخصات دقیقش رو نتونستم پیدا کنم .

هاردم 320 هست.
میخواستم هارد بخرم. که تقریبا 200تومن اب میخورد.

بودجه تا 400-500 دارم. بنظرتون بخوام سیستم رو ارتقا بدم چه چیزایی باید تغییر کنه.
حدودا شاید سیستم برای 5-6 سال پیش باشه.
و اگه میتونید و قیمتا رو دارید یه براوردی انجام بدین. به غیر از اون 400-500 که گفتم
لپ تا دارم با مشخصات زیر البته برای گیم نگرفتم و دلم نمیاد باهاش بازی کنم.
dell xps l502x
2تا گرافیک (1- انویدیا 540m - و دومیش اینتل)
6 گیگ رم
core i7
750 هارد

راس

کاربر سایت
Oct 25, 2012
109
نام
آریا
سلام
میخوام کنسول نسل هشتمی نگیرم ، درعوض سیستم رو ارتقا بدم ، بنظرتون کار درستیه؟ البته تلوزیون عادی دارم و hd نیس

چه قدر قیمتش میشه ، اگه بخوام بازی های مثلا واچ داگز رو رو تنظیمات متوسط اجرا کنم بدون تیک ، گرافیک خیلی زیاد نمیخوام ، متوسط باشه و تا یه چندین سالی جواب بده بازی های نسل هستمی رو ، ترجیحا کمتر از دو میلیون

اینم سیستمم ، مطئنم اول میگید پردازنده:d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام
دوستان اگه الان بخوام با 800 تومن یه سیستم متوسط رو به بالا ببندم ، چه قطعاتی بگیرم بهتره؟ هارد رو فاکتور بگیرین
هشت صد هزار تومن؟ با این سیستم با گرافیک Onboard هم فکر نکنم بتونی بگیری متاسفانه...
پ.ن: لعنت به این قیمت ها.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
اقا فرشید چنتا سوال داشتم
1.میخواستم ببینم من میتونم با این سیستم بازی های جدید رو مثل watch dogsبا حداکثر تنظیمات بازی کنم ؟
cpu i7 4770 k
ram 2x4 1600
vga gtx 460
همونطور که گفتم بهتون فعلا پول گرافیک رو ندارم و با ارتقا و تعویض رم و cpu و motherboard کامپیترم توانایی ورود به نسل جدیدی رو داره یا تاثیر این دو قطعه چشمگیر نیس ؟
2.ایا M/B:ASUS Z87-PLUS ارزش 300 تومنی که از b85 plus گرون تره رو داره ؟ ( به صورت کلی ؟ )
3.میخواستم ببینم که رم 1600 با رم 2400 از لحاظ عمر مفید در اینده فرق دارن ؟
4.و واسه کیس هم میخواستم یه کیس ارزون 40 تومنی مثل CASE BLACK بگیرم مشکلی ایجاد نمیشه ؟
5.و در اخر هم یه موس گیمینگ ارزون معرفی کنید .

================================
چی پیشنهاد میکنین؟

شرمنده زیاد شد و با تشکر

1- حداکثر تنظیمات که خیر، اما با تنظیمات متوسط می تونید بازی کنید. کارت قدیمی شده و دیگه قدرت مناسب اجرای بازیهای جدید رو با تنظیمات بالا نداره.
2- به طور کلی نباید نظر داد، بستگی داره امکاناتی که Z87 داره برای شما کارایی داشته باشه یا خیر، اگر پردازنده ی 4770K رو بخواید اورکلاک کنید فقط روی Z87 امکانپذیر هست و قابلیت SLI رو هم فقط مادربرد Z87(برخی مدلها) دارن، در غیر اینصورت Z87 به B85 مزیتی نداره.
3- فعلا که خرید مدل بالاتر از 1600 تا 2000 افزایش کارایی در بازیها ایجاد نمی کنه و در آینده ی نزدیک هم ملاک انتخاب نیست.
4- معلومه که مشکل ایجاد می کنه! تهویه ی همچین مدلی مناسب قطعات شما و ابعاد کارت گرافیکی شما نیست. حداقل باید مدل X1 Basic رو بخرید.
5- مدل های ارزون Logitech G300 رو انتخاب کنید.

سلام..
pc که دارم مشخصاتش اینه:
2رم-1 گراقیک nvidia 9500 gt -
dual core- مادربورد اینتل هست ولی هر کاری کردم مشخصات دقیقش رو نتونستم پیدا کنم .

هاردم 320 هست.
میخواستم هارد بخرم. که تقریبا 200تومن اب میخورد.

بودجه تا 400-500 دارم. بنظرتون بخوام سیستم رو ارتقا بدم چه چیزایی باید تغییر کنه.
حدودا شاید سیستم برای 5-6 سال پیش باشه.
و اگه میتونید و قیمتا رو دارید یه براوردی انجام بدین. به غیر از اون 400-500 که گفتم
لپ تا دارم با مشخصات زیر البته برای گیم نگرفتم و دلم نمیاد باهاش بازی کنم.
dell xps l502x
2تا گرافیک (1- انویدیا 540m - و دومیش اینتل)
6 گیگ رم
core i7
750 هارد

خب سیستم شما اصلا امکان ارتقا نداره و باید کلا عوضش کنید، با 500 تومن که هیچ ، با 1500 میشه کمترین سیستم مناسب بازی رو خرید.
لپ تاپ شما مناسب و فعلا کارآمد هست.

آقا قیمت هارد اکسترنال انتظار میره در آینده نزدیک افت کنه؟

فعلا که خبری از امکان ارزون تر شدنش نیست، رخدادی هم پیش بینی نمیشه که قیمتش افت کنه.

سلام
میخوام کنسول نسل هشتمی نگیرم ، درعوض سیستم رو ارتقا بدم ، بنظرتون کار درستیه؟ البته تلوزیون عادی دارم و hd نیس

چه قدر قیمتش میشه ، اگه بخوام بازی های مثلا واچ داگز رو رو تنظیمات متوسط اجرا کنم بدون تیک ، گرافیک خیلی زیاد نمیخوام ، متوسط باشه و تا یه چندین سالی جواب بده بازی های نسل هستمی رو ، ترجیحا کمتر از دو میلیون

اینم سیستمم ، مطئنم اول میگید پردازنده:d

کل سیستم، فقط هم تنظیمات متوسط در بازیها!

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650Ti 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام
دوستان اگه الان بخوام با 800 تومن یه سیستم متوسط رو به بالا ببندم ، چه قطعاتی بگیرم بهتره؟ هارد رو فاکتور بگیرین

کمترین سیستمی که مناسب بازی هم نباشه حدود 1 تومن درمیاد. برای سیستم بازی بالای 1500 باید هزینه کنید.

قیمت اینا رو میگین؟

قیمت نهایی رو آخرش گفتم که!

Last edited by a moderator:

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
ببخشید بخش دوم سوالم رو جواب ندادین /
چی پیشنهاد میکنین؟

شرمنده زیاد شد و با تشکر
و سوال اخرم پاور مناسب برای سیستم
i7 4770k
msi - ATI RADEON - R9 290X - 4GB
ram 2x4 1600
asus b85 plus
hard 1 tera & 250 gb (دوتاس )
چیه ؟
خیلی ممنون

راس

کاربر سایت
Oct 25, 2012
109
نام
آریا
کل سیستم، فقط هم تنظیمات متوسط در بازیها!

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650Ti 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

قیمت؟ اینا دیگه چیه؟ کیس و پاور و دیسک خون و هارد دیسک و مانیتور میخوام چیکار؟:| دارم همرو:| ، پی سی بازم 14 ساله (البته پاور که فک کنم احتیاج نباشه ، چون تا بخوات کیس داغ کنه خاموشش میکنم(1 ساعت) ، محافظ 50 هزار تومنی مخصوص خریدم واسه سیستمم ، اما اگه واقعا احتیاج باشه قیمتش رو با زیریا جمع کن)
یه سی پی یو i7 و یه کارت گرافیک انویدیا،،،بهترینش واسه بازی ، با 4 گیگ رم دیگه اضافه شه بهش ، حالا بفرض به مادر بورد گیگابایتم بوخوره ، چند تا آب میخوره ، همین
سخت افزار xbox one هم فکر کنم از این که نوشتی بیشتره ، درسته؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر