مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
سلام ......

میخوام سیستمم را ارتقا بدم...کارهام بیشتر فتوشاپ و بازی هست بودجه هم 1.500.000 هست ... cpu - mb- ram - power- case-dvdwiter
کارت گرافیک هم در آینده اضافه میکنم-* گاها و بعضا برای بازی از تلویزیون فول اچ دی استفاده میکنم *
برای اجرای فتوشاپ و بازی علاوه بر پردازنده خوب به یک گرافیک قوی نیازمندی !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون، پس بهترین برند واسه خرید هارد 120 SSD اینترنال چیه؟

برندها رو توی همون نقل قولی که از پاسخ قبلی کردید گفتم!
اولین مدل و بهترین مدل موجود دنیا SAMSUNG 840 PRO/EVO هست که در بازار داخلی نیست، اما مدلهای CORSAIR FORCE GS و ADATA SX910 موجود هست

سلام ......

میخوام سیستمم را ارتقا بدم...کارهام بیشتر فتوشاپ و بازی هست بودجه هم 1.500.000 هست ... cpu - mb- ram - power- case-dvdwiter
کارت گرافیک هم در آینده اضافه میکنم-* گاها و بعضا برای بازی از تلویزیون فول اچ دی استفاده میکنم *

CPU:Core i5 4430
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 1430 تومن میشه.

خیلی ممنون بابت پاسخگویی، لطفا اگه امکانش هست کیس گرین مدلی که فن خوبی داشته واسه این سیستم هم معرفی کنین، ممنون میشم
و یه سوال دیگه، این کارت گرافیکی که نوشتین اینجا همین k600 هست یا k6000?

ویرایش:شرمنده، گویا همون k600 منظورتون بوده، قیمت k6000 رو دیدم 5000 دلار بود!

بله، همون K600 رو گفتم، همین هم برای کار شما کفایت می کنه و در این قطعه نباید بیشتر هزینه کنید.
برای کیس هم خب کیسهای سرور برای سازگاری با ابعاد خاص مادربردهای سروری با کیسهای معمولی تفاوت دارن و در دو مدل Rackmount و Station قابل انتخاب هستند، از گرین فعلا مدل SR-112 رو میشه انتخاب کرد.

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
سلام دوستان
میخواستم که یک سیستم گیمینگ با بودجه ی سه میلیون معرفی کنید
با تشکر

من به شخصه امتحان کردم به هیچ وجه برای گیم سمت سی پی یوهای AMD نرو چون بهترین مدل هاش پرفورمنس مدلهای معمولی اینتل هم نداره ولی کارتهای گرافیک AMD از نظر کارایی با قیمت کمتر در حد مدلهای گرون تر انویدیا هستن به هر حال پیشنهاد من با توجه به بودجه شما برای سیستم گیمینگ اینه :
CPU : Intel Core i5 4670 Haswell
M/B : Asus B85 Plus
RAM : 8 GB Corsair Vengeance 1600
VGA : Sapphire R9 280x
PSU : ENERMAX Tomahawk 450 watt or 500 watt
Hard : Seagate baracuda 1TB 64mb buffer 7200rpm
Rom : Asus 24X DVD Sata
Case : Raidmax Viper
این سیستم یه کم بیشتر از ۳ میلیون برات در میاد! میتونی Core i5 4440 با کیس ارزونتر برداری ولی این سیستم چیزه خوبی میشه البته اگر یه کم بودجه بیشتری داشتی هارد SSD خیلی سرعت سیستمت رو بهتر میکرد!

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
تا 200 تومن دیگه بخوام خرج کنم بنظرتون کدام قطعه را بالا ببرم که ارزش داشته باشد ؟؟؟؟ مادربورد b85 کفایت میکنه یا 87 باشه؟؟؟

به نظرم B85 برای کار شما کافیه ! رم Corsair Vengeance 8GB 1600 با تایمینگ 9,9,9,24 توو عملکرد سیستمت تاثیر خوبی داره ولی از اون مهمتر یه هارد SSD 64GB هست که اگر ویندوزت روش نصب باشه تاثیرش وحشتناکه !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان
میخواستم که یک سیستم گیمینگ با بودجه ی سه میلیون معرفی کنید
با تشکر

CPU:Core i5 4430
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 3070 درمیاد.

تا 200 تومن دیگه بخوام خرج کنم بنظرتون کدام قطعه را بالا ببرم که ارزش داشته باشد ؟؟؟؟ مادربورد b85 کفایت میکنه یا 87 باشه؟؟؟

دوست عزیز، پست قبلی رو همیشه نقل قول کن تابفهمیم گفتگو سر چی بوده! من الان نمی دونم از چی صحبت می کنید!

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
من به شخصه امتحان کردم به هیچ وجه برای گیم سمت سی پی یوهای AMD نرو چون بهترین مدل هاش پرفورمنس مدلهای معمولی اینتل هم نداره ولی کارتهای گرافیک AMD از نظر کارایی با قیمت کمتر در حد مدلهای گرون تر انویدیا هستن به هر حال پیشنهاد من با توجه به بودجه شما برای سیستم گیمینگ اینه :
CPU : Intel Core i5 4670 Haswell
M/B : Asus B85 Plus
RAM : 8 GB Corsair Vengeance 1600
VGA : Sapphire R9 280x
PSU : ENERMAX Tomahawk 450 watt or 500 watt
Hard : Seagate baracuda 1TB 64mb buffer 7200rpm
Rom : Asus 24X DVD Sata
Case : Raidmax Viper
این سیستم یه کم بیشتر از ۳ میلیون برات در میاد! میتونی Core i5 4440 با کیس ارزونتر برداری ولی این سیستم چیزه خوبی میشه البته اگر یه کم بودجه بیشتری داشتی هارد SSD خیلی سرعت سیستمت رو بهتر میکرد!

دوست عزیز واژه هارد SSD غلط هست هارد دیسک و SSD که مخفف solid state disk به معنی دیسک وضعیت جامد هست دو نوع فضای ذخیره داده مجزا از یکدیگر هستند و نباید سر هم تلفظ شوند

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
سلام

دوستان این سیستم من هست:

Cpu: Intel core i7 930
MB: ASRock x58 Extreme3
Ram: A-Data 3*2Gb 1333 Premier
VGA: EVGA Geforce GTX460 1Gb

میخوام رم ها رو عوض کنم کلا و یه تریپل 12 گیگ بخرم، اگه میشه چند رم با قیمت روز پیشنهاد بدید.
چون قبلا شنیدم با این cpu باید سه تا رم استفاده کنی.
در ضمن وقتی اسلات های رم رو جابجا میکنم کلا pc بالا نمیاد (از همون روز اول اینطوری بود، سال 89 خریدم سیستم رو). فقط روی چند اسلات کار میکنه؛ جاش نیست بپرسم اینجا ولی به نظر شما میتونه مشکل از رم ها باشه ؟

ممنون.

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
دوست عزیز واژه هارد SSD غلط هست هارد دیسک و SSD که مخفف solid state disk به معنی دیسک وضعیت جامد هست دو نوع فضای ذخیره داده مجزا از یکدیگر هستند و نباید سر هم تلفظ شوند
چشم از این به بعد میگیم SSD خالی نه SSD تنها ، اصلا همون SSD !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام

دوستان این سیستم من هست:

میخوام رم ها رو عوض کنم کلا و یه تریپل 12 گیگ بخرم، اگه میشه چند رم با قیمت روز پیشنهاد بدید.
در ضمن وقتی اسلات های رم رو جابجا میکنم کلا pc بالا نمیاد (از همون روز اول اینطوری بود، سال 89 خریدم سیستم رو). فقط روی چند اسلات کار میکنه؛ جاش نیست بپرسم اینجا ولی به نظر شما میتونه مشکل از رم ها باشه ؟

ممنون.

بله، پردازنده ی شما سه کاناله هست و باید از اول ترکیب سه تایی استفاده می کردید تا راندمان بهینه بشه!
اما مساله اینه که این پلاتفرم دیگه قدیمی شده و راندمانش خیلی مناسب بازیها و برنامه های روز نیست که بخواید براش هزینه کنید. بهتره این مبلغ رو نگه دارید و بعدا قطعات اصلی رو یه ارتقای اساسی بدید

مشکل جابجا کردن رم ها هم طبیعی هست، محدودیتهای کنترلر حافظه ی داخل CPU باعث میشه که ماجولها فقط با چیدمان خاصی بتونن با پردازنده در ارتباط باشن و نمیشه بصورت دلخواه روی اسلاتهای مادربرد چیده بشن.

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
سلام

دوستان این سیستم من هست:

ممنون.
همونطور که استاد ارجمند آقا فرشید گفتن، این مدل دیگه قدیمی شده ولی اگر شما به هر دلیل میخواید همین سیستم رو نگه دارید، به سختی میتونید یه تریپل 12 گیگ پیدا کنید چون خیلی توو بازار کمه.ولی خوب اگر بتونید Corsair 12GB XMS 3 Kit D3 FSB 2000 پیدا کنید بهترین گزینه به حساب میاد و همچنین بالاترین مدلی که برای مادربورد شما بهینه سازی شده همین مدل هست.[h=1]CMX12GX3M3A2000C9[/h]

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
با سلام
بخششید یک سوال سیستم من الان اینه
http://8pic.ir/images/16726376192538825165.png
من می خوام الان یک گرافیک HD 7790 بخرم بعد یک رم 4 گیگ بخرم بزارم جایه یکی از دو گیگ های رمم یعنی در کل میشه 6 گیگ رم
و اینها این طور حساب کردم قیمتش 650 تومان در می یاد دوتاش
1-الان می خوام یک رم 4 گیگ بندازم جایه 2 گیگ ایا این رم 4 گیگ می ندازم ممکنه با رم قبلی سازگاری نداشنه باشه ؟ یعنی باید هر دوشون از یک مارک باشن حتماً؟
2-این کارت گرافیک بدرد این سیستم می خوره با تو جه به اینکه رمم رو 6 گیگ کنم
3- کارت گرافیک از مادر برد من که Pci Express ورژن دوم هستش ساپورت می کنه یا نه؟
4-بعد این کارت گرافیک جهت تغذیه کانکتور چند پینی می خواد؟
با تشکر

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
با سلام
بخششید یک سوال سیستم من الان اینه
http://8pic.ir/images/16726376192538825165.png
من می خوام الان یک گرافیک HD 7790 بخرم بعد یک رم 4 گیگ بخرم بزارم جایه یکی از دو گیگ های رمم یعنی در کل میشه 6 گیگ رم
و اینها این طور حساب کردم قیمتش 650 تومان در می یاد دوتاش
1-الان می خوام یک رم 4 گیگ بندازم جایه 2 گیگ ایا این رم 4 گیگ می ندازم ممکنه با رم قبلی سازگاری نداشنه باشه ؟ یعنی باید هر دوشون از یک مارک باشن حتماً؟
2-این کارت گرافیک بدرد این سیستم می خوره با تو جه به اینکه رمم رو 6 گیگ کنم
3- کارت گرافیک از مادر برد من که Pci Express ورژن دوم هستش ساپورت می کنه یا نه؟
4-بعد این کارت گرافیک جهت تغذیه کانکتور چند پینی می خواد؟
با تشکر
وقتی دوتا رم میزاری کنار همدیگه، باید همه چیشون یکی باشه دقیقا. همه چی. نمیشه یدونه 2 گیگ رو کنار یدونه 4 گیگ بزاری.

mohsen19x

کاربر سایت
Sep 29, 2011
24
دوست عزیز، پست قبلی رو همیشه نقل قول کن تابفهمیم گفتگو سر چی بوده! من الان نمی دونم از چی صحبت می کنید![/QUOTE]

200 تومان افزایش بودجه کدامیک موارد بالا ضروری تر هست؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر